V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

danysek27
5. feb 2010

kocanda - koukala jsem na ty náměty na fisher price a musím říct, že mě dost pobavily. Některé jsou fakt bezva, ale u některých se dooost sekli ve věku - př. věk 3 - 6 měsíců - posaďte sí dítě na koleno a držte ho jen za ruce a hopsejte jak na poníkovi 😀 , věk 6 - 9 let nevím u které hry to bylo, ale je tam - dítě se postaví. 😀 Tak my jsme asi dost opoždění.

danysek27
5. feb 2010

No pořád je to lepší, než když mě Matěj po každém jídle poblinká 😀

tlenka
5. feb 2010

😀 😀

akinom55
5. feb 2010

Ahojky,
taktiež mám pocit, že asi bojujeme so zúbkami.... malinká je celý tento týždeň akási nervózna a navyše musí mať stále niečo v pusinke... v noci sa nám začala budiť pokiaľ jej vypadol dudlík a vyžaduje si ho úplne takým nervným hučaním.... doteraz nikdy s dudlíkom nikdy nespávala, iba si podudlala, vyplula a zaspala... ale teraz beda keď ho nemá :-Ale zatiaľ nejako výrazne neplače, tak ešte čakám.. dávam iba dudlík a kúsatká.... len sa trochu bojím, lebo ideme v utorok na hexu + pneumokoky tak ešte zuby do toho a bude to asi náročné...

klya1
5. feb 2010

Hm, ako sa to vezme. Po kazdom jedle si zvykneme odgrgnut stylom "brusko na brucho". No a v poslednej dobe som potom taka poslintana, ze to vypada, ze by sa nam brindak hodil obidvom 😅

aktekram
5. feb 2010

my se nejlépe po jídle začneme na dece přetáčet a to potom je bleeee. A nebo leží 20 minut na břiše ruku si strčí skoro až do krku a začne se dávit, a nedá si říct, potvůrka malá

Omlouvám se za nechutnosti.

Danýsek: ve věku 6-9 let se přece dítě už postaví, ne???? 😀 😀 😀 😀

klya1
5. feb 2010

Akte - tak 5-mesacnu bulimicku mame aj my 😀

aktekram
5. feb 2010

klya: 😀 😀 😀

kocanda2009
5. feb 2010

danysek - jo to je pravda ze to posazeni je blbost - ja mela pujcenou knizku kde byli podobne veci a tam jsem na to taky zirala co to ma znamenat...
nas prdola ublinkava jak se mu chce - nekdy po jidle nekdy po hodine to z nej vylitne...nekteri lide se divi...mne to uz prijde normalni

klya1
5. feb 2010

No ja to ublinkavanie uz tiez neriesim. Keby som si po jedle strcila prsty tak hlboko do krku ako drobec, tak uz davno nemam problem s poporodnymi kilami 😀

zinevra
5. feb 2010

my nastesti s ublinkavanim moc problem nemam, vetsinou jen kdyz mame problemy s briskem

danysek27
5. feb 2010

koc - u nás je to stejné - někdy blinkáme hned, někdy pět minut před jídlem 😀 Hold jsme velký jedlík - ani ne za pět minut je po jídle, tak se nemůřu divit. Jen mě už nebaví 5x denně převlíkat sebe i Matěje 😠

tlenka
5. feb 2010

akte: u nas je to iste, ako pises 😵
akinom: citam, ze idete na ockovanie, aj predtym vam dala naraz 2 injekcie? my chodime s mesacnym rozostupom...

danysek27
5. feb 2010

jo, ale musím řict že maňáskové divadlo hrajeme - já měním hlas a Matulda se může uchechtat

klya1
5. feb 2010

No v hrani asi plati priama umera - cim vacsia blbost, tym stastnejsie dieta 😎

danysek27
5. feb 2010

a ještě něco - dnes jsem objednala spoustu dobrůtek pro Matýska - už se moc těším až ho za měsíc a den pořádně na noc nacpu kaší a možná se i vyspím - huráááááááá 😀

danysek27
5. feb 2010

klya - to máš pravdu - kolikrát si i půl hodiny vystačíme jen s dekou 😅

zinevra
5. feb 2010

musim vyrazit za malou, uz se mi probudila 🙂 tak zas nekdy odpoledne

klya1
5. feb 2010

Nas teda kasa veeelmi sklamala. Normalny vecerny postup je: posledna flaska s mliekom pred spanim a pocas jedla uz utlm a zatvarajuce sa ocka. Skusila som tu kasicku a postup bol: velke oci a vycitavy pohlad - co mi to, preboha, pchas do pusy? 😖

kocanda2009
5. feb 2010

jo a slintani a ruka v krku to je u nas uz mesic take neustale....

danysek27
5. feb 2010

to mě nestraš - já se na to těším jak na vánoce, neb se budíme co dvě hodiny

akinom55
5. feb 2010

No my ideme teraz na to očkovanie peumo prvý krát a dá nám to oboje, lebo už to inak akosi vraj nestíhame....

Kúpili ste už niektoré tú stoličku na kŕmenie pre mimčá? Ja som ešte nechcela, lebo malá nesedí a podľa mňa tak skoro ani nebude, ale zase neviem ako vyriešim príkrmy...mať ju na jednej ruke a pokúšať sa ju nakŕmiť mrkvičkou je vopred prehnaný boj, tak riešim ako a kam ju "usadím"... niektorí vravia, natvrdo dať do tej detskej stoličky, niektorí radia autosedačku alebo to lehátko, tak ja neviem (lehátko totiž nemáme a neviem či má význam ho kupovať....)

Inak hru s plienkou miluje aj naša malá, akurát, že už nečaká kým ju odokryjem a objavím, už to zvláda brilantne sama... .už len keď vidí plienku, vystrie ruky a jedným švahom ju zo seba strhne a strašne sa rehoce ako ma dobehla... 😀 😀 😀

klya1
5. feb 2010

Ja som to po 3 pokusoch s kasou nateraz vzdala. Aj tak je akasi nervozna, tak vecerne experimenty odkladame na neskor 😝 Ale ja mam asi divne dieta. Ona spi denne od 18 do 4, potom vstavame o 7. 😎 No a zeleninu basti ako diva (to fakt nepochopim, po kom to ma) a na ovocie (jablcko) hadze ksichty a mali sme ho vsade okrem pusiny.

klya1
5. feb 2010

My sa krmime v lehatku, ako alternativu by som asi skusila tu autosedacku. AAAAle: poriadne vystlat plienkami, mrkva sa zle perie 😀 Stolicku poriesime, ked bude sediet.

zinevra
5. feb 2010

akinom: drzim palce, at nemate zadne nebo minimalni reakce. nam to doktorka dava s rozestupem 14ti dni. Na prvni injekci proti pneumo jdeme pristi tyden.

kesika
5. feb 2010

Ahojte 🙂
danysek: My sme kašu skúsili a zistili, že keďže bola mliečna, tak ju z toho bolelo bruško a spala mi menej ako bežne (bežne po dvoch hodkách, po kaši po hodine) A čítala som, že ak deťom lezú zúbky, tak príkrmy nechcú, len veľa pijú, resp. sa dožadujú kojenia. U nás to teda platí na 100%.

danysek27
5. feb 2010

Tak to nám lezou zuby už 5 měsíců 😀

kesika
5. feb 2010

danysek: No.. v podstate od narodenia 😀 Ale to každému

klya1
5. feb 2010

Hmmm, tak my podla tohoto asi nebudeme mat tie zuby nikdy, lebo pre drobca jedla a spanku nikdy nie je dost 😀 To ma to tatovi 😀

danysek27
5. feb 2010

klya - posílám Matýska, až se naučí spát, tak prosím vrátit 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre