V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

aktekram
6. feb 2010

Krásné ráno,
jedeme na velké nákupy. Přejeme pěkný víkend

marketka.27
6. feb 2010

Ahoj, já nemám co bych sdělila, jen chci pozdravit ty z vás, které zrovna nejste na FB🙂

bibi78
6. feb 2010

To sa fakt vsetky maminy posunuli na FB?

tlenka
6. feb 2010

ja som tuuuu... a aj ostavam 🙂

kesika
6. feb 2010

Ahojte 🙂
Tak hlásim, že malá mala hroznú noc, bola hore každú pol hodku a doobeda odmietala spať, teda... spať by aj chcela, ale vyhadzovala si dudel, tak to nešlo.
V zúfalstve som vypočula radu jednej moooooc šikovnej maminky a Klárke som dala ruky k telu a podhrnula perinou z jednej aj druhej strany. No a ona do 5 min. vytuhla na dve hodiny!!! 😀
Ja som taká šťastná ako blcha! 😵 😵 😵

jafnina
6. feb 2010

Ahoj
Kesika: já myslela, že ručičky u tělíčka jsi už na malé vyzkoušela, náš malej pořádně usne jenom svázanej v zavince, chtěla jsem ho to odnaučit, ale po pár šílených nocích jsem to vzdala, prostě ho asi budu svazovat dokud si k tomu nenajde nějakou slečnu 😀

ewwe
6. feb 2010

cauko iba zdravim, nic nove stale to iste dookola 😉

emily3
6. feb 2010

AHojte maminky, len jednym ockom. ako sa mate?
Lucka rychlo rastie, vsetko chyta, prevriaca sa z bruska na chrbatik, v postielke sa toci..a vie sa zabavat so surodencami..robia na nu grimasy a ona sa velmi rehoce, vsetko sleduje....cakam kedy vyskoci zo sedacky a bude utekat za nimi...nevieme sa na nu vinadivat, kym su take male, su rozkosne.... 😀 😀 a v noci spavala pri nas ( co aj spi,)ale ked ju dam do postielky spi lepsie..menej sa budi...inak bola na mne stale prisata....
Misko ( dvoj rocny) je chory, ma teplotu a boli ho hrdlo, je krasne zachripnuty....babatko moje..v noci chodi do nasej postele, zoberie si svoju perinku, vankusik a cupita do nasej postele, lahne si medzi nas a okopava nas ako zahradku... 😅

kesika
6. feb 2010

jafnina: Ja som to skúšala kedysi, ale ona je nezavinuteľné dieťa. Je ako D. Copperfield, vyslobodí sa zo všetkého 😀 Tak sme to vzdali a ona krásne zaspávala aj s ručičkami hore. Ale po včerajšku bola už taká unavená, že sa nechala aj zamotať do periny. 😀 Teraz už spí, ruky hore, ale len si pokecala a zaspala, tak nebol plač 🙂

kocanda2009
6. feb 2010

ahojky, jafnina - ja jsem taky chtela odnaucit svazovani, zkusila jsem nechat jednu ruku venku a nevim jestli to bylo prave tim protoze mi predtim spatne spal pres den ale vstavali jsme kvuli tomu ve 4 takz ezase svazujeme
dneska v kocarku to same, jak neni "utazeny" tak usina hooodne dlouho

zuzannnka
6. feb 2010

Ahojky , tak mi a zavinovačka 🙂 Náš Jaroušek když se narodil tak měl 4,34 kg takže zavinovačka mu byla maximálně první měsíc. Sice jsme ji potom jěště párkrát zkoušeli, ale vypadal v ní jako přerostlý medvídek a koukal velmi překvapěně, jako že co ta maminka zase blbne 🙂

Jinak mi usýnáme celkem pohodově, vykoupeme v půl šestý, nakrmíme kašičkou (zatím jen z flaštičky), přečteme pohádku, popusinkujeme a kolem sedmé už naše sluníčko spinká 🙂Teď většinou vydržíme tak do šesti někdy i do sedmy, ale to se pak už chodím koukat, jestli se Jarouškovi něco nestalo🙂

danysek27
6. feb 2010

hezký večer.
Já dnes absolutně nestíhám. Měli jsme nějaké nákupy a pak Matýskovi vylezl kousek zoubku a tak je dost protivný. Zítra jedeme k našim - doufám, že až se ve středu vrátím, tak tu ještě někdo bude. Nerada bych si hledala novoou skupinku 😔 . Zatím se mějte krásně a ať vás dětičky nezlobí.

kocanda2009
6. feb 2010

ona mu ta zavinovacka taky byla brzy mala ale ja ji obvazu plinou aby to mel utazene....

tlenka
6. feb 2010

ahojte... tak my sme mali dnes pohodovy den... spala 3x do dna, pred 8 hodinou, potom o 11.20 a potom od 14.45... kesika... dobre vediet ako na babo, co ti poradila ta mamicka s tou perinou... moja tiez bola nervova, normalne zaspava o 11 hod.,tak sa to predlzilo...a nevedela zaspat, stale si vytahovala cumel... poobede sme boli na prechadzke, bolo krasne, svietilo slniecko 🙂 zubky horne zatial nevidiet, ale kuse vkuse daco a slini az az 😵

kesika
6. feb 2010

No tak my už sme zase hore 😒 Posledné noci sú total brutal. Už si ani nepamätám, či som kojila, nie ešte že kedy naposledy. Mám pocit, že do penzie budem podvedome vstávať pri každom stone a pchať dudel. Chudák manžel 😀
Majte sa, dobrú noc

akinom55
6. feb 2010

pekný večer,
tak my sme sa stihli presunúť na slovensko a malej tá zmena neurobila moc dobre.... bola celá taká nesvoja a uplačkaná... inak v poslednej dobe pozorujem, že sa z našej malej stal tak mamičkin tulinko 😝

tlenka
6. feb 2010

och kesi... tak to ti nezavidim... mozno to budu tie zubky... uvidime o par dni... nasa alex spi od 19.20 h. a az do rana potiahne

kesika
7. feb 2010

tlenka: Stále si hovorím, že horšie to už nebude 😀

jafnina
8. feb 2010

Ahoj, tak Matýsek se mi v noci předvedl. Od půl čtvrté je vzhůru a v pět se rozhodl, že už fakt spinkat nebude. Hrůza. Teď to konečně dospává, navíc nějak špatně jí, tak doufám, že to ještě nejsou zuby.
A chci se vás zeptat. Před 4 týdny jsem dostala první menses po porodu a ještě stále není konec. Myslíte, že je to normální nebo to mám začít nějak řešit? Už mě to hlavně nebaví.

kocanda2009
8. feb 2010

jafnina - ja bych si zavolala k doktorovi...

bibi78
8. feb 2010

presne ako kocanda radi, za zavolanie nic nedas a budes si na istom... 😉 inak, pekne rano vsetkym! nas tiez vcera potrapili dasienka, aj ked zub este v nedohladne, zato priprava bola uz vcera riadna 😀 a dnes by si dal do ust vsetko, aj pri papani. chudak. ...

jafnina
8. feb 2010

Hm, tak tam asi zavolám. No doufala jsem, že někdo napíše, že to je v pohodě, že už to taky zažil. 😀
kocanda2009: chtěla jsem se zeptat, odkud jsi původně, když ve Svitavech bydlíš jen chvíli? Nebo jsi to tak myslím psala. Z Koclířova? Soudím podle přezdívky. Já že já jsem původně z Moravské Třebové a ve Svitavech mám rodinu.

bibi78
8. feb 2010

jaf, mozno je to ok, kazda to mame inak...ale myslim, ze ked je to prvy krat, ze by to mohlo byt ok. ja som zacala hned po "sestonedeli", kt. u mna trvalo 7 alebo 8 tyzdnov a nepravidelne, takze asi treba dat cas telu, nech si opat zvykne... 😉 neboj a daj vediet, co na to dr.

aktekram
8. feb 2010

ahojky,
holky nestrašte, já měla očistky asi tři týdny pak do konce šestinedělí jen sem tam na imtimku. A od té doby nic. Snad to ještě nejaký ten čas vydrží

jafnina
8. feb 2010

bibi: díky za uklidnění, já mám zítra začít další plato antikoncepce, tak uvidím, jestli se to nesrovná tím a podle toho budu volat

kesika
8. feb 2010

Ahojte,
Jafnina: Neberieš náhodou Azaliu? Ja som začala, ale spustilo mi to dosť silné krvácanie, tak som ju vysadila.

zuzannnka
8. feb 2010

Ahojky, tak mne menstruace trápí už 2 týdny. někdy na den zmizí, ale pak se zase vrátí. Jinak se zoubkami. Nám už prosvítají pod dásničkou dva spodní řezáčky. Chudinka moje slintá a poslintá úplně všechno. Rostou už některému z vašich dětiček, nebo je ještě brzy?

tlenka
8. feb 2010

my uz mame 3 tyzdne spodne jednicky 😵

zuzannnka
8. feb 2010

tlenka: teda,
tak to jste moc šikovní 😉. A jak jste to zvládli? Kouše malinká kousátka, takový ty plněný co se můžou dávat do ledničky? naše sluníčko kouše nejraději pěstičku a potom takový ty hračičky s krátkým chloupkem, jako semišový. Kousátka nechce vůbec.

jafnina
9. feb 2010

Ahoj
kesi: ne, já beru Minervu, ale silný to mám až teď
Matýsek kousátka miluje a opravdu mi nějak stávkuje u flašky s mlíkem. Přitom zeleninu a včera poprvé i kaši jí z lžičky úplně v pohodě. Doufám, že se to spraví, mlíčko potřebuje.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre