V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

aktekram
5. nov 2009

Já měla na kyčle široké balení 3 pleny do 3 měsíců pak řemínky do roku, má mamka měla chodící stroj do 3 let, a naše Petruška kupodivu kyčle v pohodě. A to mi říkali že je to 90% dědičnost u holčičky.

bibi78
5. nov 2009

kas, ja som len teraz zacala davat maleho "past" a vacsinou nevydrzi viac ako 5 minut a zatial mi to vychadza 2 krat denne.

saska, nas maly tiez pribera za 2 tyzdne okolo 700-800g, co je veeelmi vela, ale co s nimi, ked im chuti 😀 . minule vazil 5,3kg, tak na dalsej prehliadke bude mat uz 6 kg! tu chodime kazde 2 tyzdne.

holky, ako obliekate drobcov? davate ich na noc do pyzamka alebo ich nechavate v tom, co mali oblecene cez den. a ako casto menite oblecko? teda pokial sa nepogrcka. moj maly ma vacsinou veci na 2 dni a na noc ho obliekam do pyzamka, ale body ma to iste. aspon tak som zvyknuta z nemocnice. myslite, ze mu treba davat nove oblecko kazdy den?

olalka
5. nov 2009

bibi, ja davam na noc do pyzamka, ma ho max. 2 noci, ale vacsinou len jednu. a denne oblecenie menim komplet kazdy den, ked sa pokaka tak aj 2x denne, lebo pokaka komplet vsetko 🙂

kocanda2009
5. nov 2009

dobry vecer maminky, jsem vas konecne docetla (teda jen tak letmo temata ktera jste probirali)
cokolada - pospec to psala uz v srpnu ze ji ma zakazanou tak jsem vyzkousela a myslim ze nasemu prckovi nijak nevadi, takze si obcas dopreju kdyz mam chut,
orisky - nekde pisi ze by se nemeli a nekde je naopak doporucuji prave jako pamlsek misto cokolady stejne jako susene ovoce a pro podporu tvorby mleka - ja je zkusila asi dvakrat a taky jsem nepozorovala zadne nasledky
zeli a kvetak nam vadi rozhodne
vigantol bereme 1x denne a spani to neovlivnuje (mozna ze zatim...), jinak davkovani mame stejne jak psala ema ale nekde jsem cetla ze prave zalezi na tom kdy se dite narodilo - jarni a podzimni deti maji jine davkovani nez letni a zimni...takze ve finale zalezi na lekari..
pospecka - v lodgeru prcka obcas uspavam kdyz nemuze zabrat - nekdy se mnou bojuje, nekdy je spokojeny no a v autosedacce byl zatim jen dvakrat takze jsme ho nijak moc nevyuzili...uvidime co bude dal...stale neumim uvazat satek (teda ne ze bych nechapala jak udelat uvaz ale to dite v satku mi pripada moc zkroucene)

kocanda2009
5. nov 2009

jinak dnesni kontrola kycli temer v poradku - ale pro jistotu radeji mame nosit siroke baleni do dalsi KO v prosinci a masirovat jednu nozicku...prdolka se jim tam za trest vykakal a vycural aby se nenudili 😀 😀

marketka.27
5. nov 2009

No teda nevím, kolik Karinka váží, ale před 14 dny měla 3890g, takže do 5 kil daleko 😀
Převlékám na procházku do venkovního a na noc do pyžamka, jen dnes vytuhla v denním venkovním oblečku, navíc pobryndaném čajíkem, ale nechám ji spinkat, kvůli převlékání ji neprobudím ani za milión, jsem ráda, že spí😀
S "pasením" to dnes byla sranda, přetočila jsem ji jako vždy na bříško a ona se mi vždycky prohla jak luk, hlavičku zdviženou a skulila se mi na bok - ruce nehybně podél těla, prostě neměla náladu a ve stylu "na to ti prdí Bílej Tesák" se mi svalila zpátky, několikrát za sebou. Přísahám, že se mi normálně chechtala, jak nechápavě čumím.

kocanda2009
5. nov 2009

bibi - ja jsem zacala davat na noc overalek a na den jine obleceni a na venek mame specialni body aby mu nebyla zima, neco jako termopradlo.ja si taky neberu kazdy den ciste obleceni takze myslim ze to je zbytecne i pro mimco
marketka - jsem si to zive predstavila...se mi libi jak mimco umi stahnout ty ruce podel tela "cumet" 😀 😀

mauik83
5. nov 2009

bibi - já jí taky nechávám oblečení 2 dny (pokud si ho nepo nebo nepo 😀 ) a většinou spí v tom, v čem je ve dne - body nebo overal (zatím nějak nerozlišuju, co na spaní a co na den... a co na ven... to bych ji musela převlíkat 10x denně a to by trápilo ji i mě! 😔 ). Když jdem ven, na to co má na sobě doma jí hodim mikinu a jde se 🙂

Já dnes byla na gyndě - ráno jsem tam volala, jestli moje dr. ordinuje a že bych přišla po 6N a v kolik teda by se to hodilo, tak at prej přijdu, jak mi to vyjde s kojením, že mě tam s mimčem nenechaj čekat... No hahaha. Sem tam přijela v půl 11 a dom jsem jela v půl 1 😠 pže tam byla jiná sestra a vůbec nevycházela ven pro kartičky (kjen dycky volali - další!!!), takže nevěděla, že tam je někdo s miminem... No a mě bylo blbý před narvanou čekárnou vlízt dovnitř a hlásit se o předběhnutí, tak jsem si řekla, že počkám, až vyleze a uvidí mě... 😅 No, jenže vylezla za hodinu 😠 sem si myslela že už to teda půjde rychle, ale najednou nevolali nikoho (nevim, jestli svačili... 😀 ), a nela už se začla ozývat, tak už mi ruplo v bedně a protože jsem celou tu dobu cejtila, že je malá podělaná (měla jsem ji tam ve vajíčku) a už byl čas na kojení, tak jsem z konferenčního stolku uprostřed čekárny sundala kytku, rozbalila nádobíčko a začala přebalovat... 😀 tak všechny baby viděly, jak vypadá posraná plínka 😀 malá byla v pohodě, najednou veselá, čučela kolem sebe (tolika zábavy u přebalování ještě neměla... 😀 ). No a pak jsem to zase sbalila, vyhrnula svetr a začla krmit 😀 no a světe div se, v tom vylezla sestra a hlásila "paní Auerová" - no a mě uviděla "jé, vy kojíte, tak si pojdte další"... jenže my vždy kojíme z obou prsou, takže když mě volala znova, papali jsme z druhýho... 😀 na potřetí to konečně vyšlo 😀 tak dr. že se mrkne dolů... 😀 hehe, já na ni furt tak koukala z tý kozy a ona at si položim hlavu, at se nebojim, že si vzala ty nejmenší zrcadla... 😀 😀 😀 no nebolelo, naštěstí 😀 během vyšetření musela sestřička houpat 😀 pže malá už se vyloženě nudila, po vyšetření jsem si ji vzala já a dr. prohlásila, že jsme jak ze žurnálu pěkný 😀 to člověka potěší 🙂

no a pak jsme letěli k pediatrovi na 6N prohlídku naší mladý- naštěstí už tam nikdo nebyl, talk sestřička at ji vysvlíknu do naha a jdem na váhu, jenže já rozdělala plínku a tam nadílka (i na oblečení - ještě že s sebou nosím náhradí, pro tyhle případy 🙂 ), tak se usmála, vzala od nás špinavou plínku a já než stihla Nelušu vzít do náruče, tak se mi počůrala na tetra plínu, co měla pod sebou, se kterou chodí na váhu 😀 tak jsem zas musela sestřičce hlásit, že ještě čůráme 😀 to prej budeme vážit o něco mín 😀 😀 tak jsem ji dala na novou látkovku, pak nás teda zvážili, změřili, poslechli, prohmátli, prohlídli, vše ok, no a než jsme se s dr. vykecali, malá se opět počůrala... 😀 ještě že už jsme šli domů, pže další tetra plínu už jsem s sebou neměla... 😀 😀 opice jedna 😀

no dneska jsme se nenudili 😀

spí, tak mažu s bafanem ven a asi do hajan... mohla by dát super noc jako včera, ale nedělám si iluze... 😅

bibi78
5. nov 2009

nas nestahuje ruky pozdlz tela, ale da ich kolmo na telo akoby robil lietadielko, no mne pripada rozcapeny ako zaba 😖 , ale ruky pod sebou nie a nie udrzat, asi preto sa mu hlava tazko dviha 😀

kocanda, ved prave. ja kupem kazdy 2. den a vtedy mu aj menim oblecko. a pyzamko som tiez len nedavno zascala davat, dovtedy bol v tom, co cez den 😎

kocanda2009
5. nov 2009

mauk - toz to jste meli vesely den, jinak je prijemne slyset ze u vas bylo na gynvysetreni vse v poradku po takovem vysivani co jsi prodelala 😀 😀 mne KO ceka pristi stredu tak jsem zvedava jak dlouho si tam posedime, v tehotenstvi mne dve maminy co tam prisli s mimcem predbehli tak bych si to taky rada vybrala....
damianek moc rada cura kdyz je rozbaleny...takze ted uz u doktorky stojim s dalsi plinkou na zachyceni v ruce 😉

kocanda2009
5. nov 2009

jdu zkontrolovat ty moje chlapy, jsou tam nejak dlouho potichu...ze by tatinek usnul pri uspavani 🙂

preju klidnou noc vsem 😉

rpinguin
5. nov 2009

mauik, no veselo si mala, to budem mat ja zajtra s dvoma deckami, ma klepne, ked im tam Maxik bude behat po celej praxi. Ked budem na koze, tak neviem, cim ho ta dr. zabavi 🙂 Uz teraz mi lepi pri tej predstave co zajtra na gynde s dvomi. Dufam len, ze Matildu nebudem musiet kojit, kedze to nebudem moct jeho nahanat 😉
Dnes som sama merala Matildu ma uz 58cm a 5700g. Je uz tazka, ale nevysortirovala som este ziadne veci.

Inac, u nas sa beru tabletky denne Dcko spojeje s Flourom a tiez zabudam a to mam na druhej strane napisane dni ako na HAK.

A oblecko ako u seba, tak aj u malej. Cez den vecicky na den, na noc overal -pyzamo. Bodycko nemenim kazdy den, ved aj ja mam podprdu aj tri dni 🙂 , takze ked nie je zasrata az z 🙂 usami, tak body 2-3 dni a vecicky tiez tak, ved to musi vynosit 😉

rpinguin
5. nov 2009

a joodi a akte, vy ste fakt borky, ze to tak super zvladate s tym odsavanim.....ine by tym uz praskli a presli na umelace...klobuk dolu 😉
olalka, ja by som to tiez tak skusila ako ti baby radili, ved tym nic nestratis a este aj usetris. Ved tie umelace stoja tiez kopec penez, ci nie? Ved Lujza nechudne uz.

Tak zeny, ja sa poberiem do hajan, adios

majamisutka
5. nov 2009

ahojky, ja se musim přiznat, že na ten vigantol docela často zapomínám 😅 , snad se nemůže stát nic hrozného, néé?

Jinak Domča už váží 5600g 🙂 za týden přibral 250g 🙂
Tak si užíváme vození v casual korbičce, protože se do ní asi za chvilku už nevejdeme 😀 😀 😅 😅

Na bříško dávám vždy po koupání když masírujeme zádíčka a pak někdy na dece nebo si lehnu a položím si ho bříškem na břicho a on pak krásně drží hlavičku a kouká na mě 🙂

Na gyndě jsem byla včera vyfasovala jsem recept na cerazette, ale asi do nich nepůjdu, pořád uvažuju, ale nemam z nich dobry pocit, navíc když o nich neslyšim skoro nic pozitivního, ba naopak.

Emo, úžasná fotka Dorky plaváčka 🙂 je šikulka 🙂

bibi78
5. nov 2009

Asi to tu dnes zatvorim. Maly konecne zaspal po veceri plnom nosenia na rukach a nekonecneho kojenia. Uf, navyse som na to sama, manzel na tyzden na sluzobke, to je zahul... 😠

Ja cokoladu jem malokedy, som skor napolitankovy typ, takze sladkosti ano, ale cisto cokoladu si vacsinou vychutnavam v podobe pudingov a jogurtov, tie si ani jeden den neodpustim. 😉

Oriesky je siroky pojem, tie "nase" vlasske sa podla mna mozu, ale take arasidy su velky alergen, takze s nimi opatrne.

Dnes som mala po dlhej dobe rajciny. Zatial maly neprotestuje... Uvidime zajtra, dufam, ze sa nevysype... 😅

Tak dobru noc! Alebo skor dobre rano? 😀

petrajurinova
6. nov 2009

Dobré ráno po další hladové noci. Isa se rozhodla, že bude střídat - jednu noc spánek 6 hodin v kuse a další kojení co hodinu, takže dneska se pořádně nespalo.
Včera večer jste toho nadatlovaly nějak moc, tak jdu dočítat.

Kasenko, vy ty kyčle snad budete mít dobré, poctivě děláš všechno co se má, tak to musí být dobré. My to široké balení flákáme (i když nám MUDr. řekla, že to nemusí mít celý den, tak jsou dny kdy to nemá vůbec), no ale zato hodně cvičíme s nožičkama - protože se zdá, že to malou baví.

Bibi, Kasenko, Isa pase koníky celkem obstojně a když ji to přestane bavit, tak začne hlavou a nohama co nejvíc mávat a nakonec se překulí vahou té hlavy na záda 😅 Vydrží na bříšku tak 10 až 15 minut několikrát za den.

Joodi, já mám taky vpáčené bradavky, ale kojím normálně už druhé dítě. Fakt je, že při tom prvním to byl ze začátku docela boj a hodně pomáhala laktační poradkyně, ale když už jsme já i mrně přišli na to, jak mu tu kozu strčit, tak teď s Isou už to bylo naprosto bez problémů. Fakt je, že moje děti jsou proti Elence obříci, takže mají i trošku víc síly a dokázaly to asi líp "vytáhnout".
Teda odsávat půl hodiny 100 ml? To odstříkám rukou po kojení během 10 minut 😲 . Asi bych to fakt mohla prodávat na litry jak tvrdí manžel 😅

petrajurinova
6. nov 2009

Bibi, my máme od příchodu z porodnice rozlišené oblečení na noc a na den. A čisté dávám každý den bodíčko a dupačky má na 2 až 3 dny pokud je nepoblinká.

Rping, mě čeká gynda i poradna s dvěma děckama v úterý. Isa jde na šestinedělní a Bastík na tříletou prohlídku a můj doktor je ve stejném baráku, tak to chci vyřídit najednou a jak naschvál absolutně nemám nikoho kdo by šel se mnou - všichni ucházející adepti jsou tou dobou v práci. 😖 Tak to bude taky hezký cirkus.

danysek27
6. nov 2009

Ahoj holky.
Matýsek usnul, tak mám čas vás pozdravit. Jak tak koukám, tak patříme k rekordmanům - nám zbývá 100 g do 6 kil. No prostě nejsme líní se najíst. Jinak se měníme k lepšímu - v noci spinkáme a papkáme už jen co 3 hodiny.
I já rozlišuji obelečení na den a na noc. Nějak mi dupačky a overaly přijdou moc spací, takže je máme na noc a přes den máme tepláčky nebo lacláčky.
Taky se začínáme krásně usmívat, natahujeme se na hračky a tuhle když si mača odskočila, tak Matýsek sám vyměnil hračku co měl v ruce za jinou - to mi dělá schválně 😀
Dnes se chystáme do práce na sraz mamin - je nás už 8 s dětmi v rozmezí 1 roku a my jsme zatím nejmenší - ale už tam máme další dvě čekatelky. Tak se moc těším.
Zatím se mějte krásně, zase se někdy ozvu.

mauik83
6. nov 2009

Brý den =)

u nás dnešní noc skoro jako přes kopírák s tou včerejší, jen jsem od 8 do půl 10 vracela dudel, pak zabrala a krmení ve 3 a v 8 - to už jsem ji budila 😀 Takže pohodička 😀

čokoládu čistoou kalsickou nejim, max malej kousek občas, ale horalku, twix a podobný věci s trochou čokotky si dávám běžně (ze začátku jsem nejedla vůbec nic s čoko, ale to se nedalo - hlavně jsem netušila, jak těžký je koupit nějakou slaďuru, aby neobsahovala čokoládu... 😒 )

kacondo - no sama jsem ráda, že mě dole sešili nějak obstojně a že vše funguje tak jak má!!! Na vzhledu ani moc nezáleží (ještě jsem se teda pořádně nekoukala, jen tak narychlo a dobrý) 🙂

už má zase škytavku... 😅 ☹ 😠

emamamamu
6. nov 2009

bry den..🙂 mala dneska vstavala jen v pet na jidlo....ale asi to bylo tim, ze susla az v deset...kazdopadne oproti pravidelnym dvouhodinovkam dobry...
na noc ma pyjamo, doma teplaky a bodycko, ven elastaky a bodycko a na to kombineza aaanebo kalhoty a mikina plus bodycko..rada menim obleceni, mame ho tunu, alespon mam co prat, nez by se nasbiraly nase veci do pracky, tak nemame v cem chodit...😀

rpinguin
6. nov 2009

zeny, tak ja uz neviem, ulozila som ju o 21.30 a ona zaspala az o 1.00 ☹ , dovtedy som len strkala dudel, ona pospala na 10min. a potom sa zasa mrvila, ze mi to nedalo spat, takze zasa dudel, nastastie neplakala, ale tie zvuky nedaju cloveku vobec spat. No neviem co su to za moresy, ked zaspi, tak je super, kojenie kazde 3 az 3,5h a teraz este spi. Musim budit, lebo tu gyndu nestiham.
Tak drzte palce, nech ostane prax cela po nasej navsteve 😀

Peta, to mas super, ze to mate tak blizko, ja musim 15mim. elektrickou ☹

emamamamu
6. nov 2009

ping v klidu, my se radime zase do naseho klubu....🙂 Dorka je prose kamoska a nechce v tom Matildku nechat samotnou...😀
a my jdem definitivne do pharmatexu...prasky az treba po kojeni...neminim hned malou dopovat hormonama...

achalteke
6. nov 2009

Čau žencký 😀 hlásim slušnou noc a spánkový rekord, čkvrně uslo po půl osmé, vzbudil se ve 23:45, pak ve 3 a pak až v 8 !!!!! Nechápu a mám radost, snad to vydrží, myslela jsem, že v 5 už vstanz jak jsem byla přespala 😀 a ještě jeden malej rekord - včera vydržel chrnět v kočárku přes 2 hoďky a chrněl by asi ještě dýl, ale já už byla zmrzlá jak hovno z nutrie. Jo a dává si větší kojo pauzy - už si řekn až tak po 3 hodinách a to je za 10 minut najezenej

petrajurinova
6. nov 2009

Já jdu asi zase zkoušet nalít do Isy nějakou vodu nebo čajíček. Celou noc i teď od rána se hlásí co hodinu o kozu, párkrát potáhne to přední mlíko a víc nechce a za hodinu zase. Zdá se mi že má žízeň, ale zatím všechny pokusy o podstrčení jiné tekutiny než MM tvrdě odmítala.

achalteke
6. nov 2009

Petro, že by spurtík?

achalteke
6. nov 2009

Mě docela překvapilo, že to přední mlíko sajou cca 20 vteřin (na kojeni.net), myslela jsem že to trvá dýl 😅

emamamamu
6. nov 2009

Petro asi to pujde tezko, ale ted ji mej furt u kozy, nema zizen, ma spurt...je v tretim a sestem tydnu...a v tretim a sestem mesici..vydrz!!!!!

achalteke
6. nov 2009

holky něco pro zasmání... já tu brečim smíchy:

https://www.youtube.com/watch?v=4GnaUMi7e0s
ewwe
6. nov 2009

tak moja mala na brusku vydrzi tak 4 min. dviha sa na rucky akoby chcela cvicit kliky, ale teraz ma na ramienku otrasne velky pupak s hnisom po ockovani a asi ju to boli, lebo sa na tu ruku nezapiera, ten pupak vyzera fakt hnusne, mate to aj vy???

pospecka
6. nov 2009

ewwe: a kdy Ninku očkovali? Zdendu při odchodu, to měl 10dní. První týdny ani nebylo vidět kam ho očkovali, pak se mu udělalo červný kolečko a boulička, asi jak jedna čočka-šošovice 😉 , pak se mu z toho kolečka odloupla kůžička a má to doted rudý, ale hnis naštěstí nemá. Ale koukni tady na koníkovi, je tu o tom celá diskuse a tam některý mamky i psaly, že jim to nějak propichovali a dokonce, že se to projevilo i až po 5ti měsících a tak. My jdeme v pondělí na kontrolu ve 3měsících a máme plánovaný i očkování, ale je to závislí na zahojení té ranky na ručičce, tak pak písnu jestli nás naočkovali.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre