V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

bibnka
14. nov 2009

Mauik, kojením nikdy nezaděláš na obezitu. Nás Tomášek přibírá 1 kg měsíčně a vůbec se nenervuju. jsem ráda, že přibývá. Stačí jedna rýmy nebo kašel a kila se budou hodit 😉 🙂 . neboj se a klidně se sladkým cpi. Já při Robinkovi jedla sladké jak o život a měl v roce 10 kg a teď ve třech má 15,6. A

kasenka228
14. nov 2009

emus a co ji bylo, nevis? Prdiky? Nebo jen tak? Ja mam taky kolikrat pocit, ze se udusi a kricim na ni: dejchej! Nekdy jsem hodne nastvana, nekdy brecim s ni.... jinak souhlasim, bude to trvat max do konce 3.mesice, takze my jsme za 15 dni vysmaty. 🙂

bibnka
14. nov 2009

Kasen, neboj, jestli jí nebude chutnat, stejně jí nic nezbude. Hlady nebude 😉 🙂 😀 Nenervuj se tím, vůbec nic se nemůsí stát.

emamamamu
14. nov 2009

maui nevim to, ale myslim, ze to vliv ma, protoze kamoska ma o dva tydny starsiho syna, zere jak urvana, sladke, proste vsechno, furt bagrje a ona je jak paratko a on ma 6700g... 😅

bibnka
14. nov 2009

Holky, kluci jsou od přírody tlustější a žravějsí. Já si myslím, že to závisí na tělesné konstituci toho miminka. A navíc se te´d ze začátku přibírá víc, potom se to ustálí a nebude to taková "hrůza" 😉

kasenka228
14. nov 2009

Mauik: na spani se neptej, my jsme vyrazili v 6 do obchodu a mala jeste dospava v kocare 😅 My ten rezim nikdy nezavedeme 😔 Ale ja jsem vdecna za kazdou chvilku ticha. Ted jsem se najedla a jdu vyndat veci z pod kocaru, to ji asi vzbudi a bude kolotoc. 🙂
Holky, tak my drzte palce, at ji mlicko dal chutna, kojit fakt chci.

mauik83
14. nov 2009

bibn - fakt z toho nemůže dostat třeba cukrovku??? 😅

mě dr. napsala Azalia - nikdy jsem o tom neslyšela... ještě jsem je ani nevyzvedla, ale vyzvednu a začnu užívat asi někdy během prosince...

taky tady mám hodně co na práci, ale mě se táááák nechce... 😠 ale mladá spí, tak asi půjdu něco dělat... 😔

emamamamu
14. nov 2009

kasen no asi prdik...kroutila se silene a nechtela se prisat a to dela jedine, kdyz ji boli brisko..ja byla uplne nepricetnna, jsme se z toho pak vzpamatovavala jeste dve hodiny a nemohla jsme usnout,,,☹
ja ti pak ukazu jeste ty masaze bricha a kup si od Eone gel, ktery se jmenuje Vetricek a stoji 125,- 🙂
a vydrz prtka, vydrz.....to zvladnes...teta mi dneska volala, rikala, ze tri mesice a bum, parada, minule mi to rikala druha teta a navic je to trimesicni kolika, no ne? 😉

mauik83
14. nov 2009

bibn - ale my máme holčičku... 😀 a po příchodu z porodnice nabrala 530g za 11 dní a ted 1 kg za 3 týdny... 😅

kasen - tak držím pěsti!!! 😉 vykoupat, napapat, odříhnout, dát do postýlky (případně dudlana), políbit, pohladit, zhasnout, usnout a spát!!! 😉

bibnka
14. nov 2009

kasen, fakt by to mělo během tří měsíců přejít. Emuš a nebyla Dorinka přetažená? Tohle mi Tomášek dělá když odpoledne pořádně nespí. Dneska třeba spal od půl 4 do půl 8 a od 8 zase spí. Ale za to to 7 do půl4 si dal celkem 3x dvacet min.

bibnka
14. nov 2009

mauik, neboj, z kojení opravdu nedostane cikrovku. jak říká moje mamka, prostě kojíš plnotučným 😉 😀 😀 😀

kasenka228
14. nov 2009

mauik: 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 jooooo, to by bylo, si nemysli, zkusili jsme to nescetne krat, ale jakmile se jeji zadicka dotknou postylky, tak rev...
ja ty veci vyndala a porad spi... nejpozdeji v 9 ji vzbudime....

emamamamu
14. nov 2009

nene bibn☹ jeji pretazeni uz poznam.....🙂
a prijedes teda na ten sraz? 😵
maui ne vsude to tak jde.. 😉

kasenka228
14. nov 2009

mauik: taky se porad cpu sladkym, neboj...a kolik ze vazi? Ja jsem dnes udelala orientacni mereni, tj.ja bez ditete, a pak ja s ditetem, mela by mit cca 5,2kg.

bibnka
14. nov 2009

Jasně že přijedu. jen pořádně nevím kdy, kam a v kolik 😅 😀

kasenka228
14. nov 2009

jo, bib, urco prijd... v kolik vlastne bude? Dame to driv nez ve 2, ne?

kasenka228
14. nov 2009

Stromovka, Vystaviste, v patek 20.11.... cas?

marketka.27
14. nov 2009

Dobrý večer všem🙂 Skoro se bojím to napsat, aby mě trpící maminky neztloukly a abych to nezakřikla, ale dnešní skóre: záchvaty - 0, bezdůvodný řev - 0 Zato výlet na Pustevny, který celý prospala. Cestou zpátky večeře v restauraci, kterou sice narušilo jedno přebalení a tři kojení - bez pláče, ale dala jsem si po večeři ještě i horkou čokoládu a Karinka čučela a celkem trpělivě čekala, až dopiju. Po návratu domů koupačka, krmení, spánek.

mauik83
14. nov 2009

kasen - 5.11. měla v poradně 5140g 😉

emo - já vim 😔

bibn - plnotučným... 😀 to jo, ale minimálně 30% 😀 😀 😀

mauik83
14. nov 2009

marketko - super!!! 🙂 😉 😵

mauik83
14. nov 2009

no jo, jdu něco dělat

pa, přeju všem klidnou noc a kvalitní spánek! 😉

sturnus_vulgaris
14. nov 2009

Emo, to, co popisujes, dela T. obcas taky. Chce si uprdnout nebo se vykadit, propina se do luku, hystericky rve a odmita se prisat. Chvili mi teda trvalo, nez jsem to rozklicovala, mozna to byl i lehky bojkot kojeni nebo jeste neco k tomu, tezko rict, ale zarazeny prd to byl stoprocentne... V nejvetsi krizi pomohlo kojeni telo na telo pod dekou.

emamamamu
14. nov 2009

sturnus jenze ona vubec netusila, ze ma prso v puse, prso je moje verejna zbran..u nej usina, uklidni se...a vcera toto..ja byla na pokraji nervoveho zhrouceni a bala jsme se, ze umre hlady 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
pomahalo hrooozne stahnout ruce a hopsat na mici....az se poradne uklidnila, tak nakojit...
a stava se t to casto, nebo uz se to raidne zlepsuje a uz to nedela?😀
pac mala ted od osmi spi a ja se bojim, ze zase zacne... ☹

achalteke
15. nov 2009

Bib děkuji za typ, objednám si je a snad pomůžou....někdy bolej jak ďas a někdy je to v poho. Včera jsem nosila na bradavkách ty mističky (lapače) a super, ale furt mi z nich prosakovalo mlíko a musela jsem je co chvíli vylejvat 😅 ...no nic vezu manžílka na pohotovost - obáváme se nejhoršího 😔 mějte se

emamamamu
15. nov 2009

ceho? 😲
nas jak na houpacce, vcera usla v osm, v jednu mliko, v sest a ted,,,,a jako bonus jsme odstrikala 50ku🙂

pospecka
15. nov 2009

Hezkou neděli maminy,
tak jsem si před chvílí početla v naší staré diskusi (chtěla jsem mrknou na svoje poslední předporodní příspěvky) a dost jsem se pobavila, jak po prozrazení mýho porodu vypukla "panika", že už je to za dveřma a spousta z vás začla balit tašku. 😀
Jinak máme regulérní SPURT. Večer Zdenda vytáhne obě prsa a řve jak kdyby ho vraždily. Reakce na očkování byla nulová. Žádná teplota, prostě nic. Nebýt u toho, tak nevěřím, že je očkovanej. Snad mu to vydrží i na další vakcíny. Středeční plavání bylo super, Zdenda tam byl nejmenší. Koupila jsem mu plavky. Velikost je sotva jak jeden košíček od podprdy. 😀 Snad se mu to bude líbit a vychodíme všech 10lekcí.
A co novýho u vás?

wwcko
15. nov 2009

U nas? oddelena noc... ☹

mauik83
15. nov 2009

ahoj posp 🙂

ww - cože? proč?

achal - jak jste dopadli na pohotovosti???

u nás dobrý, včera usnula v 8 a ve 3 se zavřenýma očima hledala dudlika, tak jsem jí strčila prso, aby se radši najedla 🙂 no nevyplivla ho 😀

kasenka228
15. nov 2009

Holky, u nas zazrak. Usnula "uz" ve 23:44 a kojila jsem ji ve 3:26. A to byla ve sve postylce. Rekord. 😉 No a pak do rana uz nic moc, ale aspon neco. Dneska je krasne, chystame se ven, tak snad se to nezkazi....
Acha, co se deje? 😨

achalteke
15. nov 2009

Holky drsný, čekáme na potvrzení z laborky jestli nemá prasečí chřipku ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ...nechápu kde by k tomu přišel

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre