V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

wwcko
15. nov 2009

Ema najak sa v tom proste nevie rozhybat po tom co som bola tehu... ja to nechapem preco to tak je... 😒 A ja jem vsetko okrem strukovyn a kapustovyn. Ninka nema problem s prdikmi tak sa nemusim obmedzovat. tuk, tuk. Inak sa mame dobre, Ninka je strasne dobra. Dnes zacala strasne plakat z nichoho nic cca 2minuty a to sme boli hotovy ze co sa deje. Zajtra ideme opat cvicit, tak som zvedava, lebo minule sa jej vobec nechcelo a cele cvicenie bola na prse a umrncana. 😒

Natali a nema mala zrasteny jazycek? spytaj sa na to dr, lebo niekedy sa babatka preto hnevaju pri papani. Ja ked som bola v nemocnici tak jednej co bola so mnou n izbe museli trosku podstihnut jazycek a potom krasne sa prisala.

Petra som dnes povedala, ze sme si reprodukcnu ulohu splnili tak uz sex nemusime mat. Este teda tak za dva roky 😀 jezisi to ani zo srandy nemozem hovorit, lebo sa to splni... 🙂

emamamamu
15. nov 2009

a ja furt premyslim, jestli Dorka nebude jedinacek.... 😅 😅 😅 😔

wwcko
15. nov 2009

a to preco?

kocanda2009
15. nov 2009

jinak u nas sex probehl - v patek romantika, prcek spal od 19 do 23 krasne nam to vyslo, teda trochu to bolelo tak jsme hledali polohu...ale tatinek by chtel porad... :((
zkousime cerazette- kamoskam se menstruace spustila tyden dost silna ale jen jednou a od te doby nic po te Asalii (to asi neni napsano spravne) ale je to proste ta druha antikoncepce o ktere doktori tvrdi ze je jedina, asi kazdy doktor ma smlouvu s jednou z tech firem a tvrdi bude ze existuje pri kojeni pouze cerazette nebo to druhe

emamamamu
15. nov 2009

wwcko nevim, citim se nemozna, mala furt knoura, cim vic se snazim, tim vic rve, nechapu, co delam blbe...mam pocit, ze to vecne knourani nikdy neskonci...vim, ze se srovnavat nema, ale synovec je v klidu, malou nekdo vezme na ruce a uz knuci, kazdy vecer uz premyslim, jestli ji bude bolet bricho, nebo bude v pohode...furt jen resim, proc place, jak ji zabavit, jak ji utisit....uz me to fakt nebavi...☹ pritom pro ni delame prvni posledni, jsme s ni nonstop...

kasenka228
15. nov 2009

emo, jak u nas, u nas mozna jeste horsi... jak ja bych si rada s malou povidala, hrala si s ni, ale ona po chvilce zacne knourat... ted ji ma Michal na ruce a koukaji spolu na pocitaci na youtube na pisnicky, to ji bavi, potvoru, to cuci a nic nerika...asi bude muzikantka 🙂
Holky, ona se na me porad nesmeje, obcas jen na hracky... co mam delat????
Jdu ji prebalit, udelala asi bobika. 😅

emamamamu
15. nov 2009

kasen no u nas to neni takova tragedie asi jako u vas...to co ty popisujes je fakt magorina, ja uz bych skocila pod metro... 😅 😅 ale tak nejak jsme z toho vseho zklamana....vzdycky to na me padne vecer....
rano je mi zase fajn, mala je dobra.....ona vlastne je dobra porat, jen ja z ni delam robota a chci, aby byla porad v pohode, smala se, neplakala, nebolelo ji bricho....me nejak bavi neustale kojeni, prebalovani, hrani si, kocarkovani, ale pak me silene mrzi, kdyz vecer nez aby mala byla vdecna a podekovala tim, ze v osm v klidku umre, tak knci a knuci a knuci, dneska ji teda bricho neboli, najezena je, prebalena je, co jeste chce?☹

emamamamu
15. nov 2009

fuj kurva co jsem to napsala....v klidu USNE paneboze fuj, co to mam s mozkem? 😲 😲 😲 😲 😲

olalka
15. nov 2009

tak sa nas tu naozaj zislo viac s rovnakym problemom. moja tiez absolutne zacala tento tyzden bojkotovat kojenie.
ale ja prikrmujem uz dlho aj z flasky a nevadilo jej to, krasne vzdy papala. a teraz zrazu zlom, uplne hystericky plac, ked ju chcem kojit. takze kojime iba v noci, to taha zatial v pohode, asi je prilis rozospata, aby odmietla. a pocas dna odsavam, tiez toho nie je vela, ale aspon daco ☹
a uz vypije 150 ml a niekedy jej je aj to malo.
no idem ja spat, nejako som v noci nemohla zaspat, tak som uplne ko

wwcko
15. nov 2009

ja sem uz moc nepisem, lebo mi nic take nemame a nechcem tu stale hovorit, ze sme oka. Mne to prislo ze by som rypala, keby som na stale pisala, ze mi nic nemame. Nemuseli sme na siroko balit, nemame lupi, krasne prdi, ja mam mlieka, v noci spime, s martinom chodime na pivo (ja teda na nealko). sme u nas v podniku kde sa nefajci, mala krasne spinka, smeje sa atd atd.... obcas teda si zamrnci, ale ani ja nemam 24/7 dobru naladu. Ani teda to moc hovorit nechcem lebo ak nieco taketo vyslovis, tak hned sa to posere... Inak ja by som chcela tri deti, tak ale uvidime co bude... 🙂

kasenka228
15. nov 2009

emus, ja nechci rict, ze je to tragedie, mohlo by byt hur,mnohem hur, to moc dobre vim. Terezka obcas moc hezky spinka pres den, tak si aspon trosku psychicky odpocinu. Musim rict, ze kdyby se na me obcas usmala, myslim tim vic nez jednou tydne jako doposud, treba 2krat 3krat denne, tak by to bylo hned ruzovejsi....takhle me to taky kolikrat unavuje okolo ni porad hopsat bez odezvy... myslim te kladne, breceni mame dost.... tak ja letim, zase remca v postylce pod kolotocem, ona proste vecer spat nehodla....

emamamamu
15. nov 2009

wwcko mala taky byla uzasna a hodna, ja nevim, co ji ted je posledni dobou....nevim, jestli je to pocasim, nebo proste ma ufnukanou povahu, nebo co to ma znamenat.... ☹ asi jsem to vyslovila a posrala si to, jak rikas... 😒
kdyz si to ctu, tak my mame to same, co vy, az na to, ze mame siroke baleni, ktere me nestve a lupy taky nemame..😀 tak nevim, co ja si vlastne stezuju...😅 jsou lidi, kteri to maji na svete milionkrat horsi...spis stve to pocasi mne, nez ji... 😅 😅 😅 😅 🙄

kasenka228
15. nov 2009

tak jsem ji snad uhoupala na balonu, tak jsem zvedava na jak dlouho...
neboj emo, bude dobre, urcite 🙂

ewwe
15. nov 2009

tak s tym vyslovenim nahlas je to pravda, ja som vcera tiez napisala do inej temy ze mam doma dobrucke babatko, ktore sa budi v noci 1x, neplace, nema lupiny, prdi a uz aj sa naucila grgat, a dnes place cele poobedie, asi sa blizi kakanica, lebo strasne sa kruti a nozky ma natiahnute v krci, skusala som jej pomoct teplomerom ale nic nevyslo, iba prdiky,

ema som sa zasmiala co si omylom napisala 😀

emamamamu
15. nov 2009

ewwe ale fakt to je asi pravda....😀 sranda byla, kdyz hsem malou pomlouvala na srazu a ona ten vecer usla sama v osm... 😀 😀 😀 a ten omyl byl fakt hnus....😀

wwcko
15. nov 2009

Tak. welness mame za sebou, ale opat si ho uzila len mala a ideme pozerat nejaky filmecek 🙂
A pravda to je. raz som povedala ze ma este nikdy nezastavili policajti na sute a este v ten vecer hadajte co sa stalo..... 😉

aktekram
15. nov 2009

wwcko: jsem na tom podobně, taky vše ok, a jak čtu holky, přijde mi že se chlubím, či co.
A když mě něco trápí napíšu tady, holky pomůžou a zas je vše super.
My byli v sobotu v polsku na nákupech a super, budeme s malou cestovat často.
Moc myslím na mamiky, kterým děti láčou, máte můj velký obdiv

emamamamu
15. nov 2009

ale to neni chlubeni...😅 kdyz nad tim tak premyslim, tak ja sem nepisu, jak se mala krasne smeje a jak tohle a jak tamto..ja si spis stezuju, aby holky, ktere jsou na tom hur nemely pocit, ze jsou v tom samy...😅
spis me bavi povzbudit je, nez tady vykladat, jak bylo vsechno cely den super, ale vecer mala knourala a ja uz jsem unavena a nemam na to nerva...😀

wwcko
15. nov 2009

jee vypadlo mi jedno "l" 🙂
akterkam sak to, ze mi pride blbe vzdy napisat, my nemane, to my nepozname atd. A chcela som zacat riesit nausnicky, ale ked som jej ich prilozila k usku, tak som zistila, ze este chcem mat male ciste mimi, ze mi tie nausnicky este k nej nejdu... ☹

pospecka
16. nov 2009

ema: v nějakým maminkovským časopise jsem četla, že měla paní problém s miminkem, že bylo mrzutý, plačtivý, tak lítali po doktorech co mu je, že je takový a na nic se furt nepřicházelo a nakonec zjistili, že problém je, že jsou s miminkem 24denně. Přizpůsobili si byt, aby bylo mimčo furt s nima (vybourali nejakou zeď nebo co) a problém byl, že miminko bylo unavený protože nemělo svůj klid se vyspat. Rušilo ho, jak se kolem furt něco dělo. Je mi jasný, že v 1+kk je to asi neřešitelný, ale možná je to taky váš problém. Vím, že nemáte telku, ale neposloucháte třeba přes den nějaký CDčka nebo tak něco? Zdenda mi přes den taky furt mrzouťel, tak jsem zkusila metodu klidu (do té doby jsem ho měla přes den u sebe, aby "nebyl sám") a zkouším ho dát spát do postýlky v ložnici, když jsem v obýváku, dávám mu plinečku na očička, aby mohl spát a pomáhá to.

Jinak teda mi Zdenda dneska načůral do postele. Chtěla jsem udělat dobrej skutek, že ho nebudu dávat na pult, kde plače a přebalím ho v posteli a než jsem se nadála měla jsem v ní kaluž. 😖 Každý dobrý skutk je po zásluze potrestán. 😀

emamamamu
16. nov 2009

posp mozne to je..ale spis je problem v tom, ze ja chic mit robota, co dela vsechno tak, jak chci ja a ne mimino..🙂 proto kdyz place zrovna kdyz mi to nevyhovuje, tak me to se.e... 😀 😀 😀
kazdopadne bych ji musela davat do koupelny..😀

kasenka228
16. nov 2009

Holky, my zase meli noc na prd, usnula az nekdy pred pulnoci a v 1:20 bylo vyspano. Pak se budila snad po hodine. Chuderu asi trapily nudle, tak jsme rano prikrocili k vysavani.... A to jsem uz doufala, ze se uz blyska na lepsi casy s tim spanim. Tak jeste asi ne...

pospecka
16. nov 2009

Tomu se říká nenáročná maminka. 😀 Nestačí, že Dortík nemá pipíka, že se narodila rychle, že se narodila v Hořovicích, že je malinká a tak "unosí" maminčinu megazásobu pidivěciček, že krásně bumbá od maminky a nemusí se jí vychystávat umělý, že při cestování kachnou je v pohodě, že i plavání jí jde, maminka by ještě ráda pláč na povel. 😀
Soudružko, doba se změnila, dneska už neporoučímě větru dešti. 😀 😀 😀

emamamamu
16. nov 2009

posp vidis, jake jsem nevdecne prase...😀 co by to jine daly...😀
jdi ji vzit na prochazku na balkon😀

pospecka
16. nov 2009

tak tak. 😀
Taky se chystám poslat Zdendu na procházku na balkon. Odpo mi maj přijít kamošky, tak to tu chci trochu zkulturnit (ta jedna je blázen co se týká čistoty - nenajdeš u ní drobek, tak asi vezmu celej byt vapkou 😀 ještě u nás nebyla tak bude exkurze) a Zdenda mi tu poplakával a nechtěl spát, ale teď jsem ho posadila do autosedačky, dala mu Emila od Lamaze, tak ho zkoumá a snad mi dá chvilku na úklid. 😎

emamamamu
16. nov 2009

no ja v noci teplotovala a spala jsme tak dve hodky, takze jsme rada, ze usla na balkone a muzu jit chrnet..snad ji uslysim..😀
jsem uplne mrtvolka...😅
nevis, co Honza od Achal?

kasenka228
16. nov 2009

Emo, libi se Dorce v tom Chicco lehatku?

kasenka228
16. nov 2009

Ja myslim, ze psala, ze vysledky budou az ve 14 hod.

emamamamu
16. nov 2009

kas ja ji do nej davam spis kyz jdu na zachod, nebo jime...jako nejak extra odvarena z nej podle mne neni,..spis ji bere kolotoc...preco?🙂

kasenka228
16. nov 2009

no ja jen tak, Terka ho taky dvakrat nemiluje, a ted ji do nej ani nemuzeme davat skrz tu blbou abdukcni decku, tak uvazuju, jestli ho neprodat nebo jestli jeste pockat, jestli treba po kontrole za 3tydny nebudeme zbaveni decky, cemuz ale moc neverim 😒 Spis dostaneme vetsi...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre