V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

kocanda2009
23. nov 2009

rping - ja se snaziim ukladat pred 20:00 ale nekdy se mu vylozene spat nechce tak ho proste necham jeste vzhuru (musim rict ze nam "rezim" pokazila babicka kdyz ho minulou sobotu hlidala a nechtela aby plakal a hrala si s nim.....) tak hodinku...

majamisutka
23. nov 2009

ahojky, jak je to s tím vítáním občánků, ja se na to těšim už o narození malého a ještě nás nikdo nikam nezval :(
Doufam, že jsem se neměli někde hlásit??
Jak na nás vůbec přijdou?

kasenka228
23. nov 2009

majo, ptala jsem se na to na mestskym urade, tam si nas zapsali, ale pry jim vetsinou hlasi narozeni miminka porodnice, my jsme byli asi rychlejsi...a taky cekame na pozvani...co jsme ale videli v mistni internetove telce, tak na poslednim vitani byly snad 3leta decka, tak nevim 😕

kocanda2009
23. nov 2009

maja - meli by si vas pozvat tam kde mate trvale bydliste(prijdou na vas tak ze noveho obcanka k trvalemu bydlisti prihlasite), vetsinou cekaji az se jim sejde urcity pocet miminek - sestrenka byla s malou ted ve 3 mesicich, nam zatim taky jeste nic neprislo

rpinguin
23. nov 2009

koci, ja tiez poznam, ze v chladnicke len 24h, ale v mrazaku 3-4 mesiace, kdesi som citala, ze ked ma mrazak 3*, tak 3 mesiace a ked 4*, tak su to 4 mesiace. Ja mam mlieko v mrazaku. Muz zohreje v horucej vode, potom si kvapne trosku na ruku- zapästie a podla toho vieme, ci je teplota ok.
Matilda este stale spi, naposledy som kojila o 7.00, no paradicka 🙂

kocanda2009
23. nov 2009

rping - dik, a na tom zapesti to nesmi ani studit ani byt horke?

mauik83
23. nov 2009

Tak nám přišlo od města úplně samo, že nám gratulujou k mimču a že na vítání občánků se míáme nahlásit na to a tom tel, čísle... 😉 A už nám přišla i složenka na popelnicce... 😠 😀 adresovaná přímo na Nelu... hehe, už jí chodí i pošta... 😀 😀

Já mám vyčteno, že mléko - 8 hod při pokojové teplotě (když někam jdete), 24 hod v lednici, 3 měs v mrazáku. Tak se to snažim dodržovat +-

My kojíme přes den po 3 hodinách a ještě snad ani jednou nevydržela celej ten intervak vzhůru... takže minimálně na půl hodky mezo kojeníma si dáchne, někdy i hodinku 🙂

My ukládáme kolem 8 (pže mezi 7 a 8 koupeme - podle toho, jak je unavená a prostě podle situace), pak hned kojíme a jde se spát, takže většinou usíná mezi 8 a 9, ale jednou to už strihla i o půl 8 😀 😀 😀

mauik83
23. nov 2009

kočando - my taky ohříváme a zkoušíme na spodní straně zápěstí a tam to fakt poznáš dokonale - bud studí, nebo pálí!!!! Já to jednou ohřála tak moc, že jsem se na tom zápěstí normálně spálila!!!!! 😝 Tak jsme zase ochlazovala... 😀

kocanda2009
23. nov 2009

dekuji... 😀

emamamamu
23. nov 2009

ping jak se mas?😀 co noveho?🙂

bodkakroneisl
23. nov 2009

Cauko maminy 🙂
Ja odstriekane mlieko nechavam v chladnicke max. do druheho dna a potom dam zmrazit..mam tu Avent supravu (kelimky, ohrievacku mlieka atd) a max na 3 mesiace...a ked zohrievam mlieko tak zase v tej Aventackej ohrievacke a tam nezadavam teplotu, ale ci je mlieko z chladnicky, prip. mraznicky alebo izbovej teploty a kolko ml.
Co sa tyka rezimu, tak Daniela ukladam spat medzi 21-22.00 a rano vstavame zarucene cca okolo 6-tej a uz sa do spalne nemozeme vratit, lebo maly to pozna (nechapem) a nezaspal by tam, iba by vrieskal 😠
Ale ked sme v hocikde inde tak v poho.
A tiez nas nikdo nepozval na vitanie obcanov 🙂
Ako ste vikendovali? Inac ja tiez pozeravam Preslapy, ale aj VKV (teda ked sa podari) a ked sme boli na zraze, tak vedla nas sedel Filip z VKV 🙂

petrajurinova
23. nov 2009

Ivco, Mauik, u vás zvou z úřadu na vítání občánků sami? U nás musí rodiče na radnici nahlásit, že o to mají zájem a oni pak teda pošlou pozvánku na dohodnutý termín. Musím tam zajít, ať nám tu puclinku taky uvítají 😅

Rping, u nás je to momentálně posledních pár dnů tak, že v 19:00 obě děcka umyju a navlíknu do pyžam. Bastík se usadí u TV a já jdu ukládat Isu - to trvá tak hodinku (kojení a houpání) než usne a pak ve 20:00 jde do postele Bastík a ten teda bez problémů lehne a usne.

Kocando, za 8 dní v lednici zkysne i pasterizované kravské mlíko, natož mateřské. 😅 😖 😉

Mauik, taky už Isabellce došla složenka za odpadky adresovaná přímo jí.

rpinguin
23. nov 2009

nazdaaar emusa,
som ta dlho necitala 😉 , mame sa, cumim na stupine serialy, takze co clovek potrebuje viac 😀

bodka, vkv uz asi nestiham pozreiet cele, ma to asi milion casti, uz mi stacia tie moje, inac to mas naprd, ze tak skoro musis vstavat. Takze ty rano o 6.00 odides a ides dospavat do obyvaku? 😀

koci, presne tak ako maui pise...len sa nespal 😀

no idem na postu s bandou 😀 a ocumakovat nejake obchody 🙂

rpinguin
23. nov 2009

no Peta, to mas paradneeeee, ja Maxika o 20.00 a Matildu o tej 22.00 😠 , ale neva, ved starat sa len o jedno decko tie dve hodiny je uplne leharo 🙂

ivca08
23. nov 2009

Petruš - nás pozvali sami a bylo na nas jestli tam pujdeme nebo ne (akorat nevim, kdybysme tam nesli, co by delali s tim priveskem pro Adamka 🙂 ) My chteli malyho nahlasit, kdyz se narodil a oni nam rekli, ze jim to automaticky chodi z matriky a ze se o to nemusime starat. Jinak to vitani se u nas dela po dvou letech, takze tam byli deti narozeny 2008 a 2009 - celkem 11 deti, jsme pidi obec. Ale Adamek kupodivu nebyl nemladsi a uz mi zase posila vkaz pres chuvicku, ze denní 20 minutovka spanku skoncila 😉 , takze jdu pro nej.

akinom55
23. nov 2009

Ahoj žienky,
tak my sme už po dovolenke a zvykáme si na domácu pohodičku... počas dovči na slovensku, sme stále niekam behali, po návštevách i obchoďákoch (bez malej, tú strážila babička), ale vianočné darčeky stále nemám 😎 nakúpili sme veci pre malú, na obdobie 3 - 6 mesiacov a dnes som s hrôzou zistila, že už je jej to dobré...

Inak my sme už prestali na noc zväzovať, a je sranda ako teraz malinká spinká... voláme to lietadielko, ruky má úplne rozpažené normálne jej už pomaly nestačí postieľka... bude sa musieť trafiť medzi tie šprucle aby si spravila pohodlie 😀 😀

Čo sa týka toho pasenia a polohy na brušku, tak teda 2 hodiny fakt denne nedáme... ja som rada keď mi tam s prestávkami vydrží 10 minút, lebo ona už na brušku iba pasie... hlavičku si dole nepoloží...ruky má stále v pastičku, tak sa ju snažím hračkami inšpirovať aby ich roztiahla a niekedy jej v tom pomôžem... trvá to pár sekúnd a sú spať v päsť 😎 Začala sa nám ale chytať hračiek, hrkaliek a tak... občas sa jej to podarí cielene i uchopiť ale úspechy slavíme iba jednou ručičkou.. tá druhá je zatiaĺ lenivejšia, tak snáď je to normálne....zajtra ideme do poradne, tak sa nato opýtam a som strašne zvedavá ako priberáme....

Mám na vás otázku ohľadom odstriekavania mlieka... to si všetky robíte zásoby? Ja som pár krát odstriekala na začiatku a zamrazila (mám cca liter v zásobe) ale odvetdy nič.. neviem načo, keď to vôbec nepoužívam??? mala by som to robiť? ja mám mlieka tak akorát už, a neviem teda či má zmysel robiť si do mrazáku zásoby???

majamisutka
23. nov 2009

já uspávám okolo osmé a vstáváme většinou okolo 10 ráno, ikdyž dneska mě Domča tahal z postele už v osm 😒
už si chtěl hrát (dopoledne máme totiž hrací, hraje si pod hrazdičkou a pak když se unaví tak ještě na chvilku chce spát (ale jak kdy) no ted zrovna vytuh 🙂
On spí celou noc ve své postýlce a ráno když už je světlo si ho beru k sobě do postele a to pak se mnou ještě spinkat vydrží (většinou) 🙂

jinak ja jsem taky hrozněj seriálovej maniak, sledu Přešlapy a VKV 😅 😀 a někdy i zoufalý manželky ,když nevytuhnu a bavily mě Muži na stromech a Chirurgové na to jsem koukala skoro cele těhu 😀

Pražandy: kam vyrazíme příště? http://www.prirodniparky.wz.cz/ 🙂

kasenka228
23. nov 2009

aki, ja nemam v mrazaku ani decku a ani mrazit nehodlam, az dojde, tak dojde, ale doufam, ze to bude jeste par mesicu trvat. 😉

kasenka228
23. nov 2009

Holky, my jdem ted ven, pak mrknu na ty parky... co treba Ladronka? Tam se da krasne bezblative kocarkovat. 🙂

emamamamu
23. nov 2009

jezisi, soutez o to, kdo kdy jak od kolika spi,, 😀 😀 😀
ja taky neodstrikavam, neni proc...je porad se mnou..

kocanda2009
23. nov 2009

petra - ja vim ze normalni mleko tam zkysne ale v te knizce to tak psali ze prave to je pozoruhodne ze to materske vydrzi takhle dlouho
ema - potrebuju si na chvili odskocit tak aby tu nekricel chudacek hlady.jinak ho tu taky s nikym nechci nechavat...

emamamamu
23. nov 2009

koc vzdyt ja ti nerikam, ze nemas odstrikavat...:D ja rikam, ze neostrikavam, protoze odskakuju s ni...... 😉 😀 😀 😀 dyt nebdeme sede nonstop doma az do puberty, ne?

mauik83
23. nov 2009

odstříkávám, aby mě nebolely prsa, ale taky abych pro ni něco měla, když od ní musim pryč... (taneční, doktor, kino 😅 ) nebo kdyby se dostala do spurtu nebo přišla laktační krize....... prostě pro jistotu! A radim odstříkat nové a zamrazit, to původní už budeš moct za chvíli vyhodit... 😉

ivca08
23. nov 2009

S tím odstrikavanim jsme na tom stejne, mam sice 2x100ml zmrazeno, ale uz asi mesic a nic novýho nepřibylo. Mlíčka je akorat, přes den si vymručí prso, co dvě hodky, tak by ani nebylo kdy. Maximalne tak v noci, ale to jsem rada, ze muzu spat a jeste vstavat odsavat. Navic malej bojkotuje flasku, tak nevim jak by se mu to odsaty davalo. Cpat mu 100ml po lzicce, tak to ma asi vsude krome zaludku, i kdyz je na lzicku zvyklej a kapicky z ni bere krasne. A poprve mam v planu nechat ho samotnyho az v pulce ledna a to jeste az vecer, takze pocitam, ze bude spat a mlicko nebude potreba. Zatim jsem se od nej nehnula, max. tak na 15 min. Jinak nas vzbudil prdik, takze ted si hraje v lehatku a prdi u toho jak starej chlap. A za kazdej prd dostane opicka z hrazdicky za usi 😀 😀 😀

akinom55
23. nov 2009

No tak ja asi skúsim minúť niečo z tej zásoby a vytvoriť novú... iba takú malú aby bolo v prípade krízy čo ponúknuť 😝

majamisutka
23. nov 2009

ja taky neodstříkávám, emo přesně tak 🙂 protože je se mnou 🙂 a nikomu ho nedam 🙂

s Ladronkou souhlas 🙂
taky je to prej pěkný v průhonickým parku, ale nevim jak by to bylo pro vás cestovat tam MHD.

emamamamu
23. nov 2009

jak se da dojet na Ladronku? ja tam vzdycky vyjela rozmazlene autem😀
a mala byla u babicky jednou a stacilo mi..😀 jsem si to opravdu "uzila"😀 😀

majamisutka
23. nov 2009

Já jsem rozenej pražák a skoro nikde to neznám 😀

aktekram
23. nov 2009

kocanda: já odstříkané mléko neuchovávám v ledničce déle naž 24 hodin., ohřívám tak aby to bylo příjemné, když kapnu na mé zápěstí (nevím přesně teplotu, nijak jsem nikdy neměřila) ale cca 40° odhadem.
Menzes jsem ještě neměla, takže Petruškce mléko zatím vždycky chutnalo 😉

Bodka: my měli avent ohřívačku v porodnici a vždycky to bylo strašně horké

Holky vždyť popelnice děti narozené letos za letošní rok neplatí, to už vám přišla složenka na příští rok????? (ta má zaplacena až k 31.5.2010, ne????)

Akinom: já mléko z mražáku už všechno vylila, bylo pěkně hnusný, takže už nic neschovávám, odstříkám je to co je potřeba ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre