V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

bibi78
28. nov 2009

martinka, my mame ten isty a maly ho zacal vnimat len nedavno. dovzedy ho fascinovali iba tie svetielka projektovane na stenu, ale teraz uz zboznuje sledovat aj samotny kolotoc a najma to farebne svetielko zo spodu. daj mu este cas a dovtedy mu ho nezapinaj, on zabudne a o par tyzdnov, akoby ste nasli... 😉

kasenka228
28. nov 2009

my mame kolotoc podobny, misto tech "motylku" tam mame rybicky a myslim, ze se Terce docela libi, parkrat se uz na ty rybicky smala, ale ze by pod nim usnula, tak to neee.

bibi78
28. nov 2009

ja som este okna neumyvala a to tu byvame uz rok a pol 😀 . a nechapem, co je to za divny zvyk robit velke upratovanie pred sviatkami... akoby toho stresu uz aj tak nebolo dost. ja este nemam ziadne darceky a s malym nechcem teraz behat po nakupnych centrach, tak neviem... asi zabalim Dominika a dam pod stromcek 😉

majamisutka
28. nov 2009

bodka, všechno nejlepšííííííí 🙂

martinkastanko
28. nov 2009

bibi, ja mám pocit, že Stanko sa toho kolotoča bojí. Ale pred tým mal zaveseného takého sloníka s rúčkou, ktorý sa dal natiahnúť a hral melódiu. Toho sloníka božňuje, smeje sa naňho a rúčku chytá prštekami. Taktiež pri sloníkovi zaspí a pri kolotoči len plače ☹
Ten sloník je niečo na tento spôsob:
http://mimisvet.sk/foto.php?id=6085210

rpinguin
28. nov 2009

vidte baby, naco su vam tie kolotoce, my nemam nic a je klidek, zapnem jej takeho maleho medvedika a raz dohra a je klud 😀
bodka, aj odo mna vsetko naj 😵 Tipujem 27, tak nam prezrad 😉

Peta, aha, tak to je, no som zvedava, akeho budem mat Maxika o rok a co nakoniec kupim, ale dve rovnake by som nerada. A ten tvoj Maxi cosi je 9-36kg alebo 15-36kg, co je vlastne lepsie kupit?

Emus, ty kokso, ma skoro vystrelo, ked som videla tu cenu toho cyklokocarku, to mohli fakt len Holandania vymysliet 😀

pospecka
28. nov 2009

Holky dííík. 😅 😅 😅 😅 😅 Taky máte zbytek k fotce: máš problém. Šla jsem fotit úsměv, ale ... no však uvidíte. Jo a Zdenda není zrzek. 😀
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vRefer...

mauik83
28. nov 2009

posp - 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 skutečně fešák!!!! 😀 božííííííííííí !!!!!!!!!!!! 😉

kasenka228
28. nov 2009

Emus, hadam, ze tady nejsi, protoze chrnite, protoze se ti zase vratilo zpatky to hodny dite a to "neposedny" je zase u nas! 🙄

pospecka
28. nov 2009

mauik: ale za muže bys ho Nelince nedovolila. 😀 😀 😀 Fotila jsem to mobilem, tak má červený očička a vypadá do zrzava, ale není.
bodka: nedočítala jsem všechno, ale pokud máš narozeniny, tak všechno neeeeeej, hlavně hooodně zdraví Tobě i celé rodině.

majamisutka
28. nov 2009

ahojtte, ti co jste po očkování a měli jste horečku. jak dlouho? den, nebo víc dní? předem díky za odpověď

pospecka
28. nov 2009

maja: my jsme neměli, ale kamoška mi říkala, že její malej měl horečku ten den večer a pomohl paralen čípek a pak už to bylo o.k.

majamisutka
28. nov 2009

díky za odpověd pospec 🙂 snad taky bude ok. Čeká nás to za týden.
Ja ted tady studuju ty očkování, asi necham naočkovat i rotarix, ale ten se podává perorálně, takže bezbolestně 🙂

pospecka
28. nov 2009

maja: ono to sice "nebolí", ale je to taky "nakažení miminka virem". Já jsem se rozhodla, že vzhledem k chřipkové epidemii (pro miminko extra nebezpečný) nebudu Zdendu vystavovat dalším virům. Včera jsme byli nakupovat v Globusu (babička kočárkovala doma) a byli tam lidi s dvojčátkama, měli max.měsíc. Nevím čím ti lidi přemýšlí!!! V období virů vzít takový prcky na nákup. Bych jim nakopala prdel!

emamamamu
29. nov 2009

kasenko 😅 😅 😅 😅 😅 preeesne...😀
ale potkal nas bojkot kojeni, to je vam holky lahoda...😀 uz jste nekdy rvaly cely den v kuse? 😀 😀
pospec Zdendulin je bezkonkurencni...😀

kasenka228
29. nov 2009

Nazdarek Emus, tak Terka zrovna ted spinka, tak to je asi Dorka vzhuru, ne? Potvora usnula az v pulnoci, jako moc nervala ani, spis prudila, oci dokoran, a maminko, tatinku, ja spinkat nebudu! No a v 6:38 budicek! Mezitim jedno kojo....
A holky, ja myslim, ze tu Vojtovku asi nakonec cvicit budeme, porad ma tu hlavu napravo, vubec se mi to nelibi. A kone taky pase mizerne. Na kontrolu jdeme 7.12., tak jsem fakt zvedava, co nam rekne... 😒

emamamamu
29. nov 2009

kasenko vsak zadna tragedie se nekona..🙂 Vojta je pritel..!😀
mala usnula v devet, ctyri - sest- osm kojo a uz cumakujeme..🙂
po tom, co mi rvala nonstop od utery uz je to bombice...😅

luskata
29. nov 2009

Ema drz sa, bpjkot je moj verny priatel - hlavne nepanikarit - mne sa to podarilo az po 2.5 mesiacoch 😀 😀 😀 Ale napriek tomu stale kojime, bez umelacov a priberame, takze to moc neriesim. Dufam, ze u vas je to len docasne.

luskata
29. nov 2009

bpjkot=bojkot

emamamamu
29. nov 2009

my uz jsme nastesti dobojkotovaly..ani nevim jak mne napadlo jit do koupelny a kojit ve tme...a fakt to zabralo, takze uz se mi zase vratila moje holcicka....docela dobre zjisteni, ze neni postizena, protoze ten nelidsky rev mbyl na sebevrazdu... 😀 😀 😀 😀

emamamamu
29. nov 2009

http://www.mujkalendar.cz/ holky tip na darek pro babicky a dedecky..my uz je mame doma a jsou super..a za stopade..neber to... 😅

aktekram
29. nov 2009

maja: my měli teplotu 38,0°C po očkování 2 dny (středa, čtvrtek), očkovali jsme v úterý 😉

mauik83
29. nov 2009

posp - ale dovolila 😉 dyk je krásnej! A hlavně když bude hodnej!!! 🙂 Neluša taky hází pěkný ksichty a vypadá na fotkách, že má aspoň 100 kg, ccož nemá 😀 A taky vypadá, že má rezavý obočí, pže v něm má červenou vyrážku, ale nemá! 😉

mauik83
29. nov 2009

dnes měla 37,3 °C bez odečtení 😕

poprvé jsme dnes vytáhly Bunker - na zkoušku 😀

jdu ji vzbudit, aby neprospala nášup 😀

emamamamu
29. nov 2009

anketni otazka...😅
co delaji vase deti na navstevach?
co delaji u nekoho "ciziho" v naruci?

kasenka228
29. nov 2009

Vetsinou spi a dela hodnou. V naruci je taky dobra, kdyz se s ni pochoduje. Proste zlaty dite. 😉

majamisutka
29. nov 2009

ahoj, emo, my ted přijeli z návštěvy. Domča většinu prospal v kočárku, což jsem byla ráda. Jinak u cizích v náručí, třeba u tchýne vydržel asi 5 min a pak se začal vztekat, tak jsem byla taky ráda, nerada ho někomu půjčuju 😅
Jinak on se i tak jinak vzteka, protože se nudí a musí se zabavit. Doma je nejraději pod hrazdičkou, to ho baví nejvíc 🙂 nebo když se na něj směju a povídím si s ním a cvičím s ním (paci paci, ...pěstičky), tak to ho taky baví. 🙂 🙂

a co dělá Dorka na návštěvách? u cizích v náručí?

aktekram
29. nov 2009

Po návštevách moc nechodíme, převážně chodí návštěvy k nám.
Petruška když se chová tak se směje, povídá si, většinou usne. Je hodná. Pokud spí když přijdou tak je v pojízdném koši nebo lehátku a nikdo na ni nešahá.
A když náhodou začne broukat každá návštěva ji velmi rychle (a ráda) předá mě mamince 😀

pospecka
29. nov 2009

ema: my se Zdendou chodíme na návštěvu jen k tchýni a u té se Zdenda v náručí chová stejně jako u mě nebo Z. A u nás byly zatím jen dvě kámošky a druhá babička s prababičkou a u všech se Z. v náručí choval stejně. Jemu je to asi fuk kdo ho drží 😅 , hlavně že ho někdo dlachňá. 😀 Co se týká poloh, tak některý má rád, některý nesnáší a je jedno kdo ho drží. Ale já teda taky nejsem moc pro takový to "můžu si ho pochovat" 😅 a přehazování dítěte mezi příbuznejma, aby si každej "šáhl". To bych vraždila. Když na někom vidím, že by si ho pochoval, ale netroufne si o to říct, tak ho klidně pochovat dám, protože vím, že ho bude držet opatrně a tak jak mu řeknu, ale takový ty lidi co se k němu hrnou a chcou ho chovat (a myslí si, že ví sami nejlíp jak) bych střílela na měsíc. 😠 😠 😠
Proč se ptáš patnáctko?

emamamamu
29. nov 2009

ale..tak mne zajima, jstli se dorka chova uplne normalne, nebo je nejaka divna😀
my se tady navstevujeme taky jen s nejblizsi F. rodinou...no...D. ma taky svou polohu a jinak se chova jako Domik od maji..coz me tesi...pac synovec se udajne (uz si to nepamatuju) jen smal a nikdy neplakal..takze ona je ted za urvanou kravu a mne se to nejak nezda... 😀 😀 😀 😀 😀
Tetka to vystihla, rekla, ze je jen spolecenska, protoze porad vyzaduje pozornost..nenavidi, kdyz ji nekdo jen tak reprezentacne drzi...😀
no a zajimave je, ze u moji rodiny v Trinci byla uplne dokonala, to fakt tak musim trapne nazvat...ani jedno nebrecela, usinala sama v osm v kosi, spala az do rana, u vsech se smala..tak ja nevim, cim to je.. 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre