V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

kasenka228
2. dec 2009

emus, radsi se neptej, celkem to slo, ale rano se desne pozvracela, 7 savli ☹ a ted rve jak tygr 😒

emamamamu
2. dec 2009

kasen a z ceho?☹
ji pali zaha chudinku☹
spinka v postylce, nebo s tebou? nezkousela si ji davat na neco vyvyseneho? v lekarne maji primo klin pro miminka..

kasenka228
2. dec 2009

ja nevim, asi se prepila, obcas se to stava, ona teda ublinkava skoro po kazdem jidle, ale tohle je extrem...spani zacina ve sve postylce, konci u nas...ale jak nadzvednout manzelskou postel??? Leda fakt tim klinem...

achalteke
2. dec 2009

Hlásim, že u nás to vypadá na konec s kojením.... 😔

ivca08
2. dec 2009

Achal, jak to? Jestli jo, tak si z toho nedelej tezkou hlavu. Nejdulezitejsi je prvních 6 týdnu a pak 3 mesice a to ji ukojila, takze kdyz uz to nepujde, tak se svet nezbori.

Jinak vcera jsem koukla do srpnovek, tak uz pomalu resi prikrmy. Ty jo, to je narez!

Jinak mladej mrzoutel, tak jsem ho polozila do lehatka a pustila mu televizi 😀 Bebe TV v reklame pisou pro deti od 3 mesicu, vzdycky mi to prisla hrozna blbost, ale ono to fakt funguje. Je spokojenej, prdi si u toho a tam behaji panacci na hudbu a on je spokojenej. Teda behaji, spis se jako sunou, nejsou tam zadny rychly pohyby a takovy kontrastni barvy (treba cernobila kravicka atd), fakt asi pro tyhle prcky. Vim ze to neni to nejlepsi, ale 10 minut mu podle me neuskodi.

achalteke
2. dec 2009

Ivčo včera jsem tu měla známou známé laktační poradkyni, protože prakticky od začátku kojení mě pořád bolí bradavky, někdy víc někdy míň, několik posledních dní to ale vygradovalo a u kojení brečím bolestí. Koukla jak kojíme, pak koukla na prsa. Řekla že kojo v pohodě, že mám teda plošší bradavky, ale to není kámen úrazu. Řekla že to vypadá na syndrom bělavé (nebo bílé - teď nevím) bradavky, ptala se mě jestli mě bolely bradavky už v těhu (bolely) a jestli mě bolí v chladu (příšerně). A že prý klobouk dolů jestli s tímhle kojím. Léčit se to nějak nedá účinně, ale po druhém nebo třetím měsíci se to někdy zlepšuje. Takže zkusím ještě kojit, protože co s tim mlíkem, že jo, ale teda to bolest...normálně když se blíží kojení tak už bulim dopředu. Sere mě to 😠

emamamamu
2. dec 2009

Achal materska laska netece z prsu...! 😉
je lepsi spokojena mama a lahvicka, nebo stresy a prso za kazdou cenu? Tak vidis... 😉 😀

emamamamu
2. dec 2009

http://www.zptech.cz/zptech/eshop/0/0/5/64-Klin-I kasenko..ale jsou i levnejsi..to je prvni odkaz, na ktery jsem klikla..🙂
anebo dat treba knizky pod matraci??

ivca08
2. dec 2009

Achal, uz takhle mas obdiv, tak si s tim nedelej hlavu!!! 😉
Kojeni si mas uzivat jako spolecnou chvilku a ne trpet! Takze kdyz bys to mela trpet a mit z toho stres, tak se na to vykasli. Prdolka by to taky vycitil, ze mas stres z kojeni a neuzili byste si to ani jeden!

majamisutka
2. dec 2009

achal, holky mají pravdu, lepší je se zbytečně nestresovat, ty miminka to pak cítí.

pospecka
2. dec 2009

ivca: dneska máme jít plavat, ale Zdenda včera kašlal a moc plakal, tak jsem nás objednala k mudr. na prohlídku (moje první mateřská panika), tak nevím jestli půjdeme. Když jsem si ho minule kupovala, tak si paní zapisovala, že si ho kupuju zrovna já, tak nevím jesli mi jich ještě tolik prodaj, ale určitě se zeptám a zkusím. Nemám ale tušení co bude stát poštovný, ale řekla bych, že to to bude min.30kč. 😒

achalteke
2. dec 2009

Ivčo, Emo děkuju vám. Ale tak mrzí mě to zrovna začal docela pěkně dlabat z prsou. No pár dní to ještě zkusím, pokud se to nezlepší tak zkusím aspoň odsávat, aby aspoń jednu denní dávku měl mm.

kasenka228
2. dec 2009

holky dik
acha, presne jak pisou holky, a drz se!

ivca08
2. dec 2009

Posp. To je v poho. Bud to pujde nebo ne. A postovny taky ok. Furt lepsi, nez kdyz bych pro to (ani nevim, jestli to maji) jela tech 25 km na nejbližší plavani taky.

ivca08
2. dec 2009

Acha, to je jasny, ze to mrzi. MM by chtela kazda maminka davat co nejdyl, ale udelala si maximum a to je to dulezity. Jina by na tvym miste nekojila uz porodce.

akinom55
2. dec 2009

Ahojky,
ach jo ako to tu čítam, tam mám niekedy pocit, že keby sme žili v jaskyniach tak sme oveľa spokojnejšie... Nestačí, že každá novopečená mamička je sama o sebe vystrašená z každého prdíku, ešte sa k tomu pridáva okolie, ktoré to úplne dorazí.... Akte a Kasen, ako fakt nechápem čo ste to narazili za šialené ženské ☹ Mne bolo povedané, že chrbtica miminka sa zasvalňuje pomaly a postupne (dokončenie údajne až okolo 6 m, keď si dieťa sadne) takže tie varhánky sú ešte podľa mňa úplne v pohode, pretože neviem ako vaše mimčá, ale moje ešte rozhodne nesedí 😉

Achal a stým kojením úplne súhlasím s emou, už ma štve ako všade čítam, že len kojenie je jediná správna vec....Keď to nejde, tak to nejde.... materstvo si treba užívať, vystresovaná, ubolená a uplakaná maminka nie je to, po čom Šimon túži 😉

ivca08
2. dec 2009

ehm... "v" porodce.

Ja uz jsem fakt na ty matersky IQ tykve. Pismenka mi vypadavaji, sem tam tam skoci jiny, no mazec. Ale umim vyborne chvalit za krkanky, prdanky a bobky 😀 😀 😀 😀

Jinak Adys prave "omylem" usnul sam ve starym kocarku co mame v obyvaku, tak to jsem zvedava, jestli to bude vic nez 5 minut. 😉 Jindy ho musim unosit na rukou a je to vzdycky tak aspon s 2 minutama hysteracku, aby to bylo s muzikou, jinak proste nezabere.

wwcko
2. dec 2009

achal a preco len jednu davku? ved mozes pokracovt v MM len ho budes podavat z flasky... Boli ta to aj pri odsavani?

wwcko
2. dec 2009

Ivca mala vecer zaspava sama. Pustim jej uspavanky a necham ju tak. Niekedy zaspi po hodine niekedy skor. Zaspavanie na rukach uz nedam, chrbtica nedovoli.... ☹

A mala spi uz 12hod v kude s jednou 5 min prestavkou.... 🙂 Ale to nie preto, ze by taka bola, ale je koli tym ockovaniam ☹

ivca08
2. dec 2009

Jinak aki ma pravdu. Me doktorka pri prvni navsteve tak rezolutne pronesla kojit vylucne do 6 mesicu, ze kdyz byla krize a spurt dohromady, ze jsem tu rvala jak zelva a prisla si jak nejvetsi vyvrhel, protoze jsem mela pocit, ze to bude zlocin to nesplnit. No a pri posledni navsteve mu kvuli zacpam naordinovala 40 nutrose comfort pred kazdym kojenim, coz by slo podle me kojeni do hajzlu. Dala jsem to jenom 2x vecer a nastesti to nechtel, tak mam aspon vymluvu, proc jsem mu to nedavala.

ivca08
2. dec 2009

Wwcko, on vecer po nakojeni usina taky sam - teda jsem s nim v pokoji a nekdy drzim na rucicku a do 15 minut je tuhej a spi pak tak kolem 7-8 hodin nez se vzbudi na prvni kojo a zase sam usne a pokracuje ve spanku az do rana. Ale pres den proste spat nebude - to ma asi pocit, ze by mu mohlo neco utect. Takze kdyz vidim, ze je ko, tak popadnu rychlozavinovacku (uz je to docela sranda, zavinuju jenom strany, ten stred uz je mu kratkej, tak je rozevrenej), chvilku ponosim (nekdy me necha i sedet), on tak 2 minuty krici a zacne usinat a za chvilku spi. Akorat uz je dost casto problem ho odlozit, obcas se pritom vzbudi a jedeme na novo. Ale aby usnul sam treba v lehatku nebo postylce to fakt nehrozi.

akinom55
2. dec 2009

Ivca ja som zase kojila so stopkami v rukách a povinne jej rvala prso do úst, lebo z pôrodnice som si doniesla info, že správne kojenie má trvať 30 - 45 min a ona chúďa chcela papať iba 15 😉

Inak dnes sme mali mať plávanie, dali nám veĺmi skorý termín už 8,45 ale povedala som si, že zvládneme... Naša malá je ale zvyknutá vstávať tak medzi 9 - 10 hod, takže ju to dnes riadne zaskočilo.... a dala nám to hlasne najavo, chytila taký hysterický rev a neprestala kým som ju neobliekla a nedala do kočíka....odvtey spí....údajne nato môže mať vplyv i spln mesiaca, (ona sa pri splne i narodila) tak to asi začnem sledovať ako sa v tieto dni správa....

wwcko
2. dec 2009

ivca mne mala ani nahodou nespi 7-8 hod v kuse. my mame tak 4 hodinovky 🙂 a cez den si spi tiez sama, kedy chce, ale v obycavke, alebo kociku. Iba nocne spanie mame na cas 🙂 O 22.00 ide do svojej postielky 🙂 inak este nemame v nicom pravidla a asi ani dlho nebudeme mat 😅 😀

A mne zase kazla od 6 mesiacov prikrmovať 🙂 vidim to tak ze si opat urobim po svojom 🙂 f.terapeutka na cviceni kem chodime mi vravela ze ona IBA kojila do dvoch rokov a malej to stacilo, tak neviem preco by som musela od 6 mesiacov prikrmovat.

pospecka
2. dec 2009

ema: tady máš ten náš zázrak https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...
Jo a k tomu kojení. Včera jsme měli hladového vlka, tak už jsem taky přemýšlela čím nakrmit a říkala jsem si, že půůvodní plán byl sice 6měsíců kojit, ale i ty 4 resp. 3 měsíce jsou úžasnej úspěch!!!!

ivca08
2. dec 2009

Kamosce to pred rokem rekli taky, ze po pul roce ma zacit prikrmy a melo to celkem logicky oduvodneni, ze by se mu jinak nenastartovala spravne traveni. Dva roky vylucnyho kojeni uz mi prijdou fakt blbost. Ale s prikrmama proc ne, klidne tri 😀 Uz si treba bude umet i samo rozepnout kosili a jenom doufam, ze me po kojeni zase zapne 😀 😀 😀

pospecka
2. dec 2009

bodka: tantum já znám, ale v těhu se nesmělo. Při kojo může? 😕 Myslela jsem spíš co třeba jíte a tak, abyste měli vápník. Myslím si, že ty bolesti mám že mi něco Zdenda bere. 😖

ivca08
2. dec 2009

Ja vcera zrovna premyslela, ze kdyz bude po tom 4. mesici hladovet, tak jestli bude lepsi UM nebo prikrmy. Prislo mi, ze bych asi sla do prikrmu a moje mama mi vcera rekla to samy, tak se asi pristi utery zeptam doktorky a rekne mi presnej opak 😀

Jinak samozrejme uz nespi, klasicky 25 minut a jsem vzhuru mamo! Ale vyklada tygrovi na hrazdicce, tak se cpu susenkama a uzivam si to... 😀

wwcko
2. dec 2009

ivca dva roky iba kojit ja asi nebudem, ale myslela som to tak ze ked 2. rocnemu dietatu taci iba MM a neni z toho hadne tak nemusim zacat prikrovat v 6 mesiaci ale napr v 9, alebo kedy uznam za vhodne. samozrejme ak budem mat este mlieko 🙂

Aki mne vraveli max 20 minut 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre