V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

mauik83
28. jan 2010

kasen - gratulujeme k otočce!!!!!!!! 😉 😎

no s tím žrádlem je to fakt katastrofa 😠 😠 😠 😠 😠 😠 mě prostě jeden chleba nestačí... 😔 a o sladkým ani nemluvím.... 😝 naše potraviny za rohem nestačej doplňovat zásobu Florent... 😀 😀 😀 😀 😀 😀

posp - 😀 😀 no já doufám, že ses neurazila... 😀 😀 😀 😅

mauik83
28. jan 2010

kasen - tak to je jasný, že Terce chutná sladký mlíčko 😉 Nele taky, až mám strach, že mi pak nebude papat zeleninku... 😅 🙄 pže já se sladkým cpu fakt od porodu... 😀 a hlavně mám strach, že mě apetit nepřejde s koncem kojení, takže ze mě pak bude koule... 😝 😠 😀

kesika
28. jan 2010

kasen: Ja kojím. A myslíš, že jej to mliečko potom viac chutí? Tak ja vlastne MUSÍM jesť sladké v záujme zachovania kojenia 😀
mauik: Ja mám podozrenie, že to s tým nepriberaním pri kojení je blbosť, lebo mne sa teda nezdá, že by som všetko vykojila 😠

kasenka228
28. jan 2010

Maiuk: jeden chleba????? To me nestacilo teda nikdy. Odjakziva min.2 pekne tlusty, takovy ty delnicky....no a ted jsou to spis 3 a vic... 😅
Na sladkym jsem vyrostla, ale ted je to jeste horsi... no proste mi chutna, zadna anorekticka. 😉

mauik83
28. jan 2010

kes - no na druhou stranu mi přijde divný nepřibírat, když se tak futruju... 😅 😕 😵

letim za roh koupit vlhčený ubrousky, neb jsem ted zjistila, že došly... a Nela chrupe, tak mizim 😀 (a abyste si nemyslely, že ji tu nechám doma, tak neeee, taínek je doma, jen ještě chrupe tak ho musim vzbudit 😀 )

mauik83
28. jan 2010

jsem myslela jako doma samotnou..... 😀 😀

pospecka
28. jan 2010

mauik&kesika: já se neurazím, měla jsem psíka a taky petku miloval. Však zkuste těm vaším PETku ukázat a uvidíte. Já piju z PETek vodu a Zdendovi se líbilo jaký to dělá bubliny, když upiju a dostává ser dovnitř vzduch a nathoval se po ní, tak jsem mu ji pujčila a jak jsem měla dopito tak jsem mu ji dala a on si pce to hrdlo do pusy a je happy, ale musím si koupit nějakou menší ta 1,5 je hrozně veliká. 😀
mauik: to jsem Ti ten pytel nemusela pujčovat. Mohla sis zajít do Tesco a vzít si tam pen jejich dlouhej nákupní pytlík zdarma, uši bys navlíkla na ručiččky místo rukávků a bylo by. 😀 😀 😀 😀 Že nás to nenapadlo dřív. Nebudeě muset dávat ani plínku, prostě to pak vyleješ. 😀 😀 😀

kasenka: doufám, že terku ta kombinace neodrovná jak Zdendu. já jsem na sebe strašně nasr. a přemýšlím, jestli vůbec budeme dávat vojku pneumo. Ten noční pláč je strašnej. ☹
Jo a co se týká jídla, tak to je asi nějakej syndrom kojících matek, já to mám taky. 😀 😀 😀

zinevra
28. jan 2010

hezke dopoledne holky, ted jsme se vratily od doktorky a dostaly jsme prvni hexu,tak ted jsem zvedava jak to bude zvladat. Za 14 dni pak jdem na synflorix.

jo a ja taky primo zeru 😀 hodne sladky ale i vse co mi prijde pod ruku 😀 😀 😀

kasenka228
28. jan 2010

Pospec nestras. ☹ A on je odrovnanej porad???

pospecka
28. jan 2010

Už se to zlepšilo, ale dneska v noci mi zase plakal. na náš celonoční spánek ve vlastní postýlce bez kojení a nejlíp od 22hod do 6hod můžu zapomenout. Ten od očkováno neproběhl. ☹ Spí s náma v posteli, protože mu aspoň můžu dát hned prso a nespustí ten zoufale šílenej řev.

pospecka
28. jan 2010

Jo a zapoměla jsem napsat, že od té doby ještě nebyla noc bez pláče. 😢

kesika
28. jan 2010

Idem sa pojašiť s malou, nejakú má dobrú náladu 😀 Beriem aj PET-ku 😀

kasenka228
28. jan 2010

Tak to je mi lito. Ja to moc dobre znam, takze me to uz asi tak neprekvapi, bohuzel. No my mame zitra 5m, a ten Prevenar jsme dat chteli, proto to dostala najednou, jinak bych to radsi rozlozila, ale nebyla jina moznost...

pospecka
28. jan 2010

kasen: my jsme dávali Synflorix, ten prevenaŕ je na mín kmenů a není na ty uši, tak to snad není takový svinstvo. Za 10 dní máme jít na další, se toho uplně bojím. ☹ 😔 Nejraději bych mudr. řekla, že to už nechceme. 😅

kasenka228
28. jan 2010

No my jsme si ani vybrat nemohli, Prevenar je ted na 7, ale casem pry bude na 13, tak proto davaji ten Prevenar. Synflorix je myslim na 10, vid?

ivca08
28. jan 2010

posp. ono to asi nebude ockovanim, ale fakt vekem. Nas malej to zacal delat vcera ☹ sermuje ze spani ricickama, natahuje na brek a vubec nemuze poradne zabrat ☹ Normalne usina kolem osmy a spi klidne i do 4 a vcera jsme tajtrdlikovali skoro do pulnoci, usnul a za 10 minut serm a rev a uklidnil se jenom u prsa. Zabral az o pulnoci u me v naruci a spal teda do pul 5 a pak znova ☹ A na synflorix jdeme az zitra...

pospecka
28. jan 2010

kasen: jj na deset, ale mudr říkala, že je srovnatelnej s prevenarem na 13.
ivca: hmm, psala mi to už akte, že Peťka to dělá taky( jsou od sebe o týden), ale nám to fakt začlo s tím očkováním, tak nevím. A dávali jste někdy malýmu Sab Simplex? Já jsem ty první noci cpala hned prso a zjistila jsem, že pomůže i Sab na dudlík, Zdeník to vezme, párkrát potáhne a vytuhne. 🙂 Nezabírá to ale vždycky. 😒

luskata
28. jan 2010

kasen gratulujem k otocke, vidis ze to nakoniec zvladla 😉 inak nasa sa zacala otacat na brusko den po ockovani, tak neviem..... 😀
petra zelame skore uzdravenie, musi to byt tazke ked su obaja chori ☹
mala odo mna tiez chytila tu rymu, ale teplotu nema - myslite, ze s nou mozem ist von? tu je nad nulou. je umrncana a vnutri mi nespi viac ako pol hodinu.

kesika
28. jan 2010

luskata: Ja by som šla, ak nemá teplotu. Bude sa jej lepšie dýchať a vyspí sa

ewwe
28. jan 2010

ahojky
pet flasa zabera aj u nas, ale ked je poloprazdna a ja ju pred ninou prelievam zo strany na stranu, bavia ju tie bublinky vo vnutri

emily3
28. jan 2010

ahojte mamulky, vy tyu toho tolko popisete, asi mate velmi dobre deti 😀 😀 ..nasa Lulu sa prevratila z bruska na chrbatik...expertka, nestiham sledovat ako rychlo rastie...za to jej bracek ju cvici v parasutizme, vcera ju zase vykotil zo sedacky, a to som ju nechala na zemi aby nemala vysoko a len som sa otocila a uz bola na zemi...expert maly... 😅
zajtra cestujeme na druhy koniec statu, ideme na svadbu, takze ten sneh ca stale pada ma vobec netesi a ked uz moj manzel povie ze ho zima otravuje tak to uz co povedat, lebo on je milovnik zimy...

lucjata myslim ze mozes, ako pise kedika, lepsie sa jej bude spinkat...vsaj ju zababusis, bude je teplucko 😉

zinevra
28. jan 2010

me dnes doktorka rikala, ze se vubec nevi jestli ten prevenar na 13 bude hradit pojistovna. Jinak mala mi po ockovani usnula a uz spi asi hodinku 😎

danysek27
28. jan 2010

Cesta byla úplně v pohodě - letěli jsme letadlem a personál byl skvělý. A ve španělsku to bylo úžasné - klid a pohoda. A to jsem tam původně vůbec nechtěla jet.
Poraďte mi prosím některá s tou sociálkou - už nemám moc času. Díky.

kasenka228
28. jan 2010

Zin, nam to taky doktorka rikala, ze je mozne, ze se ten Prevenar bude doplacet, ze zatim taky nevi...
Danysek: manza tam jde asi zitra, tak ti pak muzu napsat, jak to tam vypada, dnes nevim.

ivca08
28. jan 2010

posp. sabik jsme zkouseli skoro pokazdy, ale Adula se nekamaradi s dudlikem, ten hned leti ☹ takze prso to jisti

kesika
28. jan 2010

Posp: My sme Sabík dávali dosť dlho kvôli prdíkom, teraz už nie. Ak sa v noci zobudí, pomáha len to prso, max. dudlík, ale to len na krátku chvíľu. Ak ju chcem ošidiť a posunúť kŕmenie o pol hodky 😀

pospecka
28. jan 2010

Já jsm ten dudlík začla praktikovat místo prsa od té doby, co tady někdo, myslím, že Ema, psal, že dítě v tomto věku v noci nemá hlad, tak jsem si řekla, nemáš hlad, tak si vem dudlík a někdy to zabere. A dneska v noci jsem dala opět plínku přes oči a pomohlo to. 😀

kesika
28. jan 2010

Mne podobne zaberá vychladený dudlík. V noci aj cez deň. Keď plače a chcem ju utíšiť, vyberiem dudlík z chladničky a dám do pusiny. A je po kriku. Ale tiež niekedy nezaberá proste nič.

pospecka
28. jan 2010

TOTO MI PŘIŠLO NA MAIL:
Vážená paní,
rádi bychom Vás oslovili s nabídkou spolupráce se společností TNS AISA, která by spočívala v dobrovolné účasti na několika výzkumech trhu. Jako poděkování za tuto spolupráci byste obdržela drobnou odměnu.
Jelikož se výzkumy budou týkat oblasti mateřství, rodiny a dětí, je naším zájmem získat pro spolupráci matky s dětmi do 3 let či ženy těhotné, které by byly ochotny spolupracovat s naší společností i dlouhodoběji. Spolupráce je a vždy bude zcela dobrovolná. Všechny výzkumy, kterých byste se účastnila, budou pomáhat klientům zjistit potřeby a požadavky spotřebitelů tak, aby mohli vyvíjet a zdokonalovat své produkty, které by pak lépe splňovaly potřeby a požadavky uživatelů. Získáte tedy šanci nepřímo ovlivnit nabídku či kvalitu různých služeb nebo výrobků našich klientů, příp. se vyjádřit k dalším zkoumaným tématům.
Přijetí a následné odeslání dotazníků probíhá přes internet a provádí se prostřednictvím dotazovacího programu.
Věříme, že naše vzájemná spolupráce bude probíhat k oboustranné spokojenosti
a účast na výzkumech bude pro Vás zajímavou zkušeností a pro naši společnost neocenitelným přínosem.
Pokud se rozhodnete pro spolupráci s naší společností, prosíme Vás o vyplnění krátkého dotazníku:
......
POKUD BYSTE MĚLA NĚKTERÁ ZÁJEM ,PÍSNĚTE, PŘEPOŠLU I ODKAZ. 😉

natali1401
autor
28. jan 2010

ahojky..takze mi sme este stale neboli na ocko pretoze stale nema pekne to tbc.. tak asi az buduci tyzden ..
co sa tyka zrania..nemate to len vy kojace ale teda ja sa pripajam tiez..snazim sa menej jest .. .co mi teda vobec nejde .. uz som mala 58 kil a zas mam 59 povodna vaha 53 tak myslim ze to tak skoro dole ani nedam..ja som bola milovnik slaneho .. fuuu ja furt musim zrat nie jest fakt zrat sladke..som mala tie narodky tak som podostavala cokolad a bonbonier.. tak furt je co dat do seba .. minule som zjedla dva chleby a bolo mi malo a potom som hladovala.. 😒 proste sa neviem ovladat a neviem si odopriet jedlo.. som si naivne myslela ze teda ked porodim tak uz nebudem tolko jest ako v tehu pretoze mala bude vonku z bruska a uz nebudem potrebovat tolko papat a hovno hovno zlata rybka 😀
co sa tyka nocneho budenia .. tak tieto dve noci otras.. dudlik mi nepomaha .. ked tak malokedy..ona chce jest proste..ale nadranom jej strkam flasu a nechce alebo vypije iba 20.. a spi dalej ..tak neviem..
na pet flase neviem povedat ziadnu spatnu vazbu pretoze pijem z pohara takze nist .. mame o hracku menej 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre