V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

tlenka
9. feb 2010

no zvladli sme to, len sme si mysleli, ze cely tyzden bola nervozna z ockovania a boli to zubky... a zbadala som to nahodou 😀 nasa kuse aj hryzatka, aj rucku vkuse, aj tiez tie semisove hracky, gumene knizky, aj take hryzatka do rucky ako kefka z DM

bibi78
9. feb 2010

nas maly je tiez uz od nedele riadne mrzuty, teda bol aj predtym, ale teraz ma niektore casti dna uplne "jedovate". on by chcel vsetko hryzt a davat do ust, ale zaroven sa pritom zlosti... davam mu aj plienocku, tu si napcha do ust, rucicku uz ma celu vyrazkovu z tych slin.
a v noci sa castejsie zacal budit - teda posledne 2 dni. kedysi prespal aj 10 hodin v kuse, dnesna noc: spanok od 21.30-0.30, jedno kojenie, potom dalsiu hodinu nespal, nasledovalo dalsie kojenie a potom o 7.00 dalsie a teraz opat spinka. a ja - rozmaznana - som trosku nevyspata, bola som hore od pol 1 do pol 3....

klya1
9. feb 2010

Dobre ranko. Aj u nas sa stavkuje pri flaske s mliekom. Hra sa s flaskou, pcha si pri jedle prsty do pusy, "rozprava", hryzie cumlik na flaske, namiesto satia fuka... Utesujem sa tym, ze je to predsa mala zena, tak asi nacvicuje, ako robit viac veci naraz 😀

aktekram
9. feb 2010

Dobré ráno, naše Peťka dneska ráno při kojení se snažila narvat do pusy ještě dudlíka, ty jejich malé hlavičky už vymyslí tak velké věci 😀 😀 😀

bibi78
9. feb 2010

ano, ano, to som zabudla napisat. od vcera chce pri papani zaroven cumlat aj prsteky, takze mu potom nejde poriadne ani jedno ani druhe 😀

klya1
9. feb 2010

Jej a objavila som nocne cumliky. Rano pred 6 som bola uplne nadsena, ked nebolo treba hladat cumlik, lebo svietil. Bohuzial, to nadsenie opadlo asi do 10 minut. Hned ako som pochopila, ze mi to nie je nic platne, lebo dieta uz je vyspate a chce sa hrat 😅

jafnina
9. feb 2010

No Matýsek to má jinak ze začátku pěkně pije a pak najednou konec. Začne se vztekat a ještě víc je vzteklej, když mu tu flašku vnucuju. Takže vypije tak půlku toho co dřív.
A co se týká noci, tak já jsem zhýčkaná ze starých dobrých časů, kdy spal až do sedmi někdy i osmi a teď se začne pravidelně kolem čtvrté budit a už skoro nespí.

bibi78
9. feb 2010

jaf, tak to by zo mna bola zombie po par dnoch.... to tak malinko spinka alebo chodi prilis zavcasu vecer?

bibi78
9. feb 2010

este som sa chcela spytat, ako dlho trvaju v priemere pripravy na zuby? nas maly je od nedele ako vymeneny, aj s jedenim robi caviky... tak uz sa tesim, ked ten zub vylezie... ak je to vobec zub.
a dnes ideme na ockovanie - 3. hexa aj rotateq, tak som zvedava na tu reakciu a k tomu este tie zuby... no parada...
😒

zuzabluza
9. feb 2010

Ahojte, ja som bol cela bez seba ☹ , ked nas Kubko vstaval O stvrtej rano a bol vyspaty. Lenze to sa budil tak 2x za noc. Teraz sa zobudi, len co si idem lahnut ja a potom sme hore kazdu hodinu-dve. Takze len uprimne zavidim tym z vas, ktorym deti prespia oveeela dlhsie 🙂 . Kamoska ma dnes povzbudila, ze jej syn sa budil do 1,5 roka 6x za noc, takze parada 😀

jafnina
9. feb 2010

Teda fakt vás, co vám děti nespí, lituju, my jsme měli zlom po šestinedělí, to najednou začal spávat celou noc, ale do té doby jsem si to taky užívala, byla jsem ráda, když jsem spala 2 hodiny v kuse a dohromady toho spánku taky moc nebylo. Takže si dokážu představit, o čem je řeč.
No a dnes jsem došla k zlištění ohledně příkrmů. Když dám Matýskovi kupovanou skleničku, tak je potom nervozní a i v kočárku uplakanej a po domácích je úplně v pohodě. Akorát mám teda pocit, že mu ty kupovaný víc chutnají, ale dnes jsem mu dělala špenát a to se mu málem dělaly boule za ušima, jak mu chutnal, takže špenát je favorit. Asi z něj bude Pepek námořník. 😀

ewwe
9. feb 2010

baby chcem sa spytat nina akoby skripala so zubami, samoska ze nijake nema 🙂 ale je to hnusny zvuk

robia to aj vase deti?

bibi78
10. feb 2010

ewwe, nas maly zatial nie, iba ked mu dam hryzatko, tak "brusi" dasna na nom a to vydava taky pisklavy gumenny zvuk.
co sa tyka budenia, tak nas maly sa zacal fakt castejsie budit. tento tyzden neprespal ani jednu noc, ale zatial iba 1x za noc, tak som zvedava, ako to bude pokracovat...

jafnina
10. feb 2010

ahoj, tak skřípání dásněmi fakt neznáme 🙂

zuzannnka
10. feb 2010

Ahojky, tak s tím pitím z flaštičky máme taky problém. Většinou už když Jaroušek vidí flaštičku tak se po ní natahuje. Potom si jí jakoby chtěl držet úplně sám, nakonec ručky skončí až u dudlíku, takže dudá i flašku i ručku. Taky zlobí, protahuje nožičky, kouká co kde lítá a přitom si občas zakřičí...

se skřípáním zkušenosti nemám, naše sluníčko jakoby vrčí, crčí a přitom prská. No ale je to moc roztomilý.

akinom55
10. feb 2010

Ahojky žienky,
my sme boli včera u lekára a strašne moc nás vydesil... malá za mesiac takmer nič nepribrala, iba 50 g... nepovedal nám nato nič, vraj sa o mesiac uvidí, lebo keď na ňu pozrel, vraj je to spokojené miminko s výbornou náladou... Ona je fakt smieško, plakala v posledných 2 týždňoch iba pri jedení, ale to ju po pár minútach prešlo a zase mala dobrú náladu... takže neviem či má nedostatok mlieka, alebo jej nejde, alebo nemá hlad.... ako to mám zistiť, keď ona je vysmiata... na večer ju asi začnem prikrmovať umelým...

Inak sme včera dostali hexu i prevenar a zatiaľ bez reakcie, tak dúfam, že to malá prďolka zvládne...

zuzabluza
10. feb 2010

To skripanie zatial nepozname, nas poklad zacal najnovsie mlaskat pri dudlovanie, idem sa popucit 😀

ewwe
10. feb 2010

aki nestresuj, nina stala na vahe 6 tyzdnov, dr. na to nic nevravela a potom pribrala za tyzden 200g a zasa pribera dalej tak uvidis na dalsej poradni
ked je mala spokojna a neplace od hladu, hlavne ze nechudne

tlenka
10. feb 2010

ahojte... aj u nas to tak je, raz stoji na vahe, inokedy priberie vela... naposledy co sme boli na prevazenie, tak pribrala 170 g za 2 tyzdne /a to pritom zacala jest väcsie davky/,... a este predtymto vazenim mala az 400 g za 2 tyzdne...

klya1
10. feb 2010

Pekny den, pred par tyzdnami som tiez trochu stresovala, ze malo priberame (cca 350 g za 5 tyzdnov, ked predtym aj 200 g za tyzden). Ale vraj by drobci do 6 mesiacov mali zdvojnasobit svoju porodnu vahu, a to sme stihli este pred zacatim 5. mesiaca. Takze nas pediater to vobec neriesil 😉 No a dnes sa bambulka konecne otocila z chrbatika na brusko (asi omylom). Ona pasenie absolutne neznasa, takze jej k tomu chybala nejaka inspiracia. Povodne som sa uz bala, ze tento pohyb zvladne az v 18-tke 😀

ewwe
10. feb 2010

moja sa este stale neotaca, ked ju dam na brucho tak sa snazi plazit, ale otacat, to nie
a velmi sa taha do sedu, nemozem sa jej dotknut ruky, lebo chce sa pritiahnut a ked jej nevyhoviem tak sa zlosti

jafnina
10. feb 2010

Já bych to přibírání taky nějak extra neřešila, prostě to nabere příště. 😉
A my se ještě neumíme vůbec přetáčet, ani na bok to nezvládne, ale taky už by chtěl lízt a sedět. 😝

akinom55
10. feb 2010

Ahojky,
no odvážila som ju doma a mala o 350 g viacej ako u lekára... asi ju iba zle zvážili....
Malá sa začala dosť aktívne otáčať na bruško minulý týždeň, dovtedy bola lenivá... otočiť sa vedela už dávnejšie, ale nemala potrebu to robiť....plaziť sa pokúša hlavne za dudlíkom, ale moc jej to nejde... a nepatrí ani k tým trpezlivým, lebo sa zlostí .... tiež by si chcela sadať, nebaví ju asi stále len ležať 😖

bibi78
11. feb 2010

klya, moj maly je rovnako stary ako Sasenka a este stale sa neotaca o 180°, iba z chrbatika na boky, to ho celkom bavi a hned ako ho polozim, uz ide 😀 , ale rovnako je lenivy na pasenie konikov, hrozne sa pri tom rozculuje a tak vydrzi max. 5 minut - aj to som asi prehnala. takze nejake otacanie z bruska na chrbatik zvladneme mozno tak o 2 mesiace... a tiez nam pribral pol kg za 5 tyzdnov, ale pri jeho 8kg to vobec neriesim.
inak, nechcete sa pridat na FB, tu to nejako mrzne? 😉

klya1
11. feb 2010

Bibi, drobcek to pasenie fakt neznasa, takze otocku z bruska na chrbat na moje "velke potesenie" uz zvladla. Vysledkom je, ze uz nepasie ani tych 5 minut ako vy, lebo sa cela vysmiata hned otoci 😝 A ked ju dam naspat, tak spusti rev... Teraz uz teda pasie len mamu, to je jediny sposob, ako ju udrzat na pupku 😅 Samozrejme, taketo "pasenie" sa nezaobide bez nasledkov, takze som niekolkokrat denne slusne poslintana 🙄 No a naviac ma trochu stve, za takto ingnoruje startovaciu poziciu na lozenie a sedenie ☹

bibi78
11. feb 2010

klya, z bruska sa zacina liezt a sediet? to som nevedela, tak v tom pripade nas maly bude asi len lezat na chrbate az do predskolskeho veku 🙄 ... lebo lezanie na bruchu ho strasne vytaca 😒 ... - no vlastne bodaj by ho doslovne vytacalo, lenze fyzicky, to nie 😖 😀

klya1
11. feb 2010

Obavam sa, ze aj u nas ta otocka na brucho bola len omylom a najblizsich 10 rokov ju uz nezopakuje 😅 Proste to bolo len momentalne nadsenie z toho, ze mi tak dociahne ukradnut vlhcene obrusky 🙂 Strasny chmatak, to nase dieta. Berie vsetko a sup do pusy. Polovicka dnes zahlasil, ze ju asi zacne brat so sebou, ked pojde do banky. Potom uz bude len treba pockat na tu spravnu plienku 😀 No a liezt by asi mali tak, ze nozicku budu podkladat pod brusko a odrazat. A vraj spravne posadenie sa je z polohy na brusku - cez kolienko. Neviem, ako to urobi cca 8-mesacne dieta, lebo ja mam 31 rokov a tak celkom dobre to asi nechapem 😀

ewwe
11. feb 2010

kyla ano prave sedenie je ked si babo sadne samo z polohy na styroch, nie ked da dieta sediet mamicka 😉

tlenka
11. feb 2010

ahojte... tak nasa Alex uz cez 2 tyzdne vala sudky dookola po celom gauci,... zaujimaju ju kadejake hracky, za ktorymi sa natahuje a rychlo ich schmatne a hned do pusy... najnovsie sa velmi snazi odrazat nozickami, len nevie nejak zapojit rucky 😀 ... tak som zvedava, ze kedy bude lozit... davam tomu takych 7 tyzdnov

podla tej knizocky nestle pisu:

🙂 6 mesiacov:

väcsina deti dokaze:
- vie sa pretocit
- vie drzat flasu a prevziat predmet z jednej ruky do druhej
- snazi sa o nadviazanie kontaktu

velky sikovnik dokaze:
- zacina napodobnovat jednoduchu cinnost a ziada si jej opakovanie
- sedi bez opory
- natahuje sa za hrackou

🙂 7 mesiacov:

väcsina deti dokaze:
- sedi bez opory
- napodobnuje rec /dzavota/
- natahuje sa kyvavym pohybom za hrackami

velky sikovnik dokaze:
- plazi sa alebo lezie dopredu
- kombinuje slabiky do roznoslabicnych slov
- hlada okolo seba spadnute hracky

... tak sediet este nesedi /podla 6.mes velky sikovnik/, len sa dviha dost hlavickou,... a tiez ani drzat flasku s mliekom, nejak som to ani neskusala

aktekram
12. feb 2010

Krásné ráno,
přišla jsem se pochlubit, že nás včera vyřadili z rehabilitací, přestáváme cvičit vojtovu metodu. Tak ode dneška nám začla pohodička, oběma. 😀

Zuby nám zatím neroustou, válíme sudy a taky se otáčíme na zádech jak hodiny dokolečka pomocí odrážení nohou.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre