V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

bobocka
1. júl 2010

@petraas a sa v tychto financnickych veciach vobec nevyznam.teraz akurat menime uver,lebo sme mali v tatra banke a urok bol 7,6!!!tak sme si zohnali financnu poradkynu a ta nam nasla v csob s 4,6 urokom!!!!trosku podstatny rozdiel.mesacne takto na splatke usetrime 70 euro co je slusne si myslim.tak ak sa ani ty v tom tak dobre nevyznas,tak si zozen financnu poradkynu.ona nie je platena tebou,ale ak ti dobre poradi a ty zacnes riesit nejaku z jej ponuk ,tak dana banka ci sporitelna v ktorej sa rozhodnes sporit jej da provizie. z toho ona vlastne zije.zhana si klientov a tak.aspon my to tak mame.
a vies co?ta tvoja svokra je fakt hnusna.nechapem ako moze jednemu vnucatu dat a druhemu nie!!!!sa moze hanbit!!!!tvojmu muzovi to ale nie je divne?keby mne povedala,ze preco malej(teraz akoze v tvojom mene vravim) nesetrim,tak by som jej na to povedala,ze ak by mi pomohla financne tak ako pomaha svojej druhej vnucke,tak aj ja zacnem setrit.a bolo by.by som chcela vediet co by potom na to povedala.ale zas na druhej strane je mozno aj dobre ,ze ti nic nedava.lebo ak je to naozaj taka hnusna zenska,tak aspon nemas voci nej pocit,ze jej nieco dlzis.aj ked peniaze co by dala sofinke samozrejme nie su peniaze na dlh ,ale takto jej aspon mozes kludne vykricat co chces a ona nema co tebe vykricat.jej syna lubis,staras sa o neho,dala si jej nadherne vnucatko...ta by ti mala ruky bozkavat a nie sa k tebe takto chovat!!!

lujsa
2. júl 2010

@petraas taketo rozdiely,ba omnoho vasie robia svokrovci medzi svojimi detmi ☹ Je mi luto MM,neviem si predstavit,ze by take rozdiely robili nasi medzi mnou a sestrami,ale musel si zvyknut.

@bobocka my drobcovi nesporime.Ja momentalne neverim euru,rapidne klesa+inflacia,ved uspory maju stale mensiu hodnotu ☹ Uvidime,ako sa tato kriza vyvinie a potom porozmyslame,ci po troskach sporit a ak ano,v akej mene-euro,ani dolar to urcite nebude.
K rociku-drobec velmi vnima darceky,nezda sa to,ale vnima.Ked mal 7 mesiacov,dostal taku bilingualnu farmu od CHicca,ktora ma milion tllacidiel v tvare zvieratiek a on sa s tym od toho siedmeho mesiaca dokaze hrat aj pol dna,smeje sa na zvukoch,co vydavaju zvieratka,na pesnicky sa pohupuje,no zlaty je.Akurat,ze tomu nerozumie,lebo hracka hovori po anglicky a francuzsky,ale jemu to je jedno.ROznako sa zahra so vsetkymi zvukovymi hrackami-ma taku knizocku od FP,na ktorej ked otaca strany,tak hra a este par takych hraciek,vidim,ze ho naozaj bavia,tak nieco take mu urcite kupime 😵 Ja som mu chcela kupit nejaku peknu truhlicu na hracky,drevenu a velku s menom,ale jednak sa mi nepacia a stoja velmi vela,tak este uvidim,co vymyslime.
Na jesen budeme potrebovat novu autosedacku a to bude palka,do vajicka sa zmesti (ma sice 78cm a 9.5kg,ale vajicko mame velke),ale ked ho na jesen naobliekame,uz sa tam nevojde.Manzelova rodina sa nepyta,co mu maju kupit-na meniny mu kupili ohradku a obrovskeho plysaka (vacsieho nez ja),nikdy sa s tym nehral,tak ohradku zatial vyuzivame ako skladisko hraciek a je v nej aj ten velky plysak,ktory je zdrojom prachu a roztocov...

ewwe
2. júl 2010

ahojky, my sme nine zalozili stavebne sporenie
na narodky jej asi nebudem kupovat nic take velke, ocakavam od krstnych nejake odrazadlo alebo hojdacieho konika, ja jej kupim nejaku hracku a oblecko na zimu, bude toho treba vela, topanky, cizmy, vetrovku, mikinu.... no a moja mama chce kupit autosedacku, len stale neviem aku 😠 je ich strasne vela

taky krasny vztah k detom ako tu opisujete ma moj otec k nine, nasi sa rozviedli uz davno, moje vztahy k nemu su vlazne, lebo zije s harpiou 33r a jej synacikmi no a ninu este nemal na rukach, iba sa jej dotkol nohy a v tomto roku ju videl 2x, posledne na velku noc, on sa ani neopyta ze ci vlastne nina zije, jaj bolo by tu co pisat, ale kedze niesme sukr. tema tak pre istotu 🤐 😵
svokru mam dobru, ale tiez sa mi nepaci ako robi rozdiely medzi ninou a jej vnukom 3,5r tomu kupuje kazdy den co je s nim hracky a tak, no a nine sem tam nejake oblecko na akciu a jednu babiku na vianoce a jeden sacok chrumiek 😀 😢 no ale zasa moja mama by pre ninu aj umrela, ked ideme od nich prec tak normalne place za malou, hoci dobre vie zze sa o par dni zasa vidime
o chvilu ma nina meniny tak som zvedava kto si vobec spomenie 🙂

weiya
2. júl 2010

@lujsa ani nehovor,talka dostala na krst od nasej partie takeho velkeho medveda, skoo ma porazilo, tyzden pred tam sme boli s marekom v kauflande a hovoila som mu ze keby my to volado donese domov,tak ho s tym vyrazim 😠 no nemohla som, taky boli stastny ked ho doniesli 😀 Inac neska od ana sledujem diskusiu na nasom hc foe a uz su zvraty, malu hladaju pi vahu, lebo kamey ukazali ze v case udajneho zmiznutia isla simonka z matkou k vahu :( tak tusim ze mala sa uz najde...no nedopadne to tak ako sme vsetci dufali...inac soy nejde mi e niekedy, to pismenko co tu sem tam chyba 😀

lujsa
2. júl 2010

@ewwe ppresne,aj ja pre istotu nepisem,kedze sme verejna skupina 😉

@weiya Aj my mame doma velku plysovu obludu...Hlavne,ze som tiez hovorila,ze plysaky nieee,ze tam sa len drzi prach a roztoce 😀 Prve,co drobec urobil,ked mu toho plysaka doniesli bolo,ze mu chytil fuzy a aostali mu v ruke.Mal pol roka,hned ich daval do pusy,esteze sa nezadrhol...
Chudatko Simonka..Tak nakoniec ani nie je pravda,ze jej mama odpadla.Ona ju opita vzala k Vahu a mala sa utopila?Ved to je hrozne 😔

weiya
2. júl 2010

@lujsa to sa este nevie 😔

lujsa
2. júl 2010

@weiya dufam,ze to tak nebude 😔

weiya
2. júl 2010

@lujsa ja uz akosi verim tomu, ze jej nieco zle spravila ona sama 😔

bobocka
2. júl 2010

@lujsa @weiya ja uz nedufam.dievcatko sa v pondelok stratilo,dnes je piatok.prilis dlhy cas presiel na to, aby ju v poriadku a zivu nasli.ja viem,som skepticka,ale fakt si uz nemyslim ze dobry koniec to mat bude ☹ .ta matka je mrcha na entu a dufam,ze ju za to poriadne potrestaju.ale bojim sa,ze nase hlupe sudnictvo ju este mozno aj oslobodi za neumyselne ublizenie na zdravi 😠 .mna najviac vytaca,ze ju nase media prirovnavaju k malej maddie mccann.ti rodicia dodnes aktivne patraju po svojej dcere,v podstate zalarmovali cely svet!!! a tito nasi tupi namiesto toho aby svoju dceru hladali sa sli do krcmy opit!!!

weiya
2. júl 2010

@bobocka ani ja uz nedufam, uz to zle skonci to je viac nez jasne

bobocka
2. júl 2010

@weiya akurat som pozerala spravy a tam vraveli,ze policia uz pracuje len s dvoma teoriami.ze bud matka malu predala,alebo ze sa nieco stalo pri vahu.ze tam kamera zachytila matku aj malu o deviatej vecer.tak ako moze ta chudera hnusna primitivna ozranecka tvrdit,ze ju niekto ovalil po hlave kym bola s malou na ihisku!!!!!ta mrcha v tom ma nastopro prsty!!!!! 😠

weiya
2. júl 2010

@bobocka aj ja som to uz citala, ja od rana sledujem hc forum, tam o tom diskutuju,,

zuziiiicek17
2. júl 2010

ahojte ☹ to je aka hnusna spina ta jej mater ? zabila by som ju .je jasne ,ze s tym nieco ma .preboha ,preco maju taki ludia deti?? 😔

lujsa
2. júl 2010

presne tak,ma v tom pesty...Ja som to tvrdila odkedy som ju prvykrat videla v tv a nevedela,co ma hovorit..Povedala,ze najdu len telo.Ved kazda mama by verila,ze jej dieta najdu zive,nie?Taketo veci ja nedokazem pochopit.Potom je jasne,ze ju nesli hladat.Ved nebolo v ich zaujme,aby ju nasli 😠 Moj muz sa hned pytal,ci nie su zachytene na kamere,ze to je divne-pretoze kazde mesto ma rozmiestnenych kopec kamier...A mal pravdu-ta zena priznala,ze na kamere je ona a zaroven tvrdila,ze malu stratila na ihrisku.Musi byt asi naozaj prepita,ked nevie ani co hovori...

lujsa
2. júl 2010

@zuziiiicek17 presne,taki ludia maju deti a naopak,ludia,ktori by pre deti dali aj posledne ich mat castokrat nemozu..V tomto neexistuje spravodlivost. 😒

ewwe
2. júl 2010

ahoj kukla som spravy tak podla mna ju mama hodila do vahu a hotovo, ved keby jej tam nestastne mala spadla sama tak by som za nou skocila ja alebo by som hned alarmovala a povedala co sa stalo

obrovskeho plysaka sme mali aj my a pred tyzdnom som ho tu na bazare predala, huraaaaa

weiya
2. júl 2010

@ewwe aj ja si myslim ze ju tam hodila, keby sa to stalo mne, plavat neviem, ale skocim tam za nu, a kricim o sto sest na pomoc... Gratulujem ze sa ti podarilo predat , neviem ci ho aj ja do bazara nehodim 😀 Baby nekupite? 😀 😀 😀 😀 😀

zuziiiicek17
2. júl 2010

Miško mi pekne začal piškať do nočníka 😵 dostal od mojho bratranca .jeho krstného taky nočnik-stoličku 😀 taký je zlatý na ňom 😀 ale veľmi sa mu na ňom nepáči .Keď ho posadím ,tak zlostí ,ale vypišká sa a uteká hne%d preč...

inak ,vám detičky už chodia okolo nábytku 😕 ?Miško si radšej volí rýchlejšiu cestu a vždy dolezie 😀

lujsa
2. júl 2010

Urcite ju tam hodila sama,ked priznala,ze isla k Vahu spachat samovrazdu.A ked videla,ako sa mala topi,tak si to rozmyslela 😔 Hrozne 😔

@ewwe zeby som aj ja vyuzila bazar? 😀

ewwe
2. júl 2010

vyuzite, aspon budete mat doma zasa trocha viac miesta a o haraburdu menej

bobocka
2. júl 2010

kocky jedna bystricka maminka(petulig) nasla na nete super stranku s tortami.su tam neuveritelne torty pre deticky.premakane.tak si to pozrite pre inspiraciu.u mna vyhrava domcek-akoze wow http://www.tortyodmamy.sk/?q=user/2200/images&p... mne moj muz akurat povedal,ze starka chce michalkovi upiect tortu k prvym narodeninam-no uz to tak vidim,ze bude mat dve 🙂

zuziiiicek17
2. júl 2010

@bobocka ja uz dobry mesiac obkukujem tie torty 😵
dokonca premyslam nad jednou pani ,ze u nej objednam na miskove prve narodky 🙂 ale este neviem aku

bobocka
2. júl 2010

@zuziiiicek17 tieto co som postla su neskutocne krasne.ja som z nic uplne hotova. 🙂

zuziiiicek17
2. júl 2010

@bobocka te macko pu je pekny ,ale keby bol dvojposchodovy ,tak by bol super 😵 take nieco by som chcela

weiya
2. júl 2010

@bobocka paradne su 🙂 ja uz vidim ako maja svagrofa, robi predavacku tam de sa predava chleby , zakusky a torty da spravit, zdycky je aktivna, aj na valentina nam dala spravit :DD ale na just dam aj ja talke a este sto razyy krajsu jak ona aby sa nepo...la :D :D :D :D

lujsa
2. júl 2010

@bobocka Aj ja torty okukavam uz vyse mesiaca,my budeme mat urcite Gumimacka a ELma,lebo z tych je drobec neskutocne hotovy,len tie som este nevidela velmi pekne spravene...Ale snad najdem niekoho,kto mi ich spravi 😵

petraas
2. júl 2010

baby aj ja tam chodim na torticky ale neni davno sa mi pacili tu na MK torty jedne mamicky su fakt ze super dala mi aj svoje meno na FB tam ich ma ovela viac...ja som si vybrala http://www.facebook.com/photo.php?pid=30633270&... ale mozem sa na nu pozerat len na obrazku lebo mamicka je az z Hlohovca a to je daleko:((((( sofinka je zblaznena do psov a tak by som jej ju dala hned spravit keby to bolo na blizku

bobocka
2. júl 2010

http://www.4kids.cz/shop/productdetail.aspx?pk=... tento bazenik sme dnes michlkovi kupili a nemame kompresor,tak fukam a fukam a fukam....az ma hlava boli 😒 al uz sa tesim ako don drobca dame 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre