V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

zuziiiicek17
8. júl 2010

@weiya no ja neviem moja 😔 ak to nevyskusas,tak sa to nenaucis 😔 ja ta nechcem dirigovat ,eln sa snazim pomoct.a ak by jej pomohli ,tak preco nevyskusat ? ja sa horucky strasne bojim,kvoli tymm krcom 😔
z nasej temy netabulky ,mala jedna kocka tyky osty problem ,ale nevedela synovi znizit teplotu pod 39 cely den ...v tyky cas sa robia zabaly kazdu chvilku

zuziiiicek17
8. júl 2010

a hlavne nech vela vela vela pije aby nebola dehydratovana ... 😔

kathynka
8. júl 2010

@weiya dnes som tu len tak rychlo, tak som len citala, ze malicka ma horucky...neboj zabaly zvladnes, a to taketo: zmiesaj 1:1 ocot a vlaznu vodu, namoc do toho malu handricku a obmotaj je obe lytka aj od laktov po dlane...budes mat sice chvilku smradlave babatko, ale velmi to pomaha a neni to take drasticke jak klasicke zabaly...prajem skore zrazenie horucky...

weiya
8. júl 2010

@zuziiiicek17 aj ja sa bojim tych krcov... aj toho aby nebola dehyddratovana...snazim sa jej stale davat pit, ale ni e vzdy chce... 😔 uvidim ci bude klesat teplota, a ked nie tak sa pokusim o tie zabaly, ale sa ked to na tej stranke citam, tak sa trochu bojim aby som to este viac nepokazila... Ozaj a @kathynka tu neni? ci by nemohla skusit cinknut mame co si o tom mysli? ☹ ja by som aj nasej doktorke, mam na nu cislo ale ona si mysli ze ked teplota netrva dva dni tak to nist neznamena... 😠

weiya
8. júl 2010

@kathynka dakujem, akurat som ta spominala 😉

zuziiiicek17
8. júl 2010

😀 boze ja pisem ako dement .... 😀

weiya
8. júl 2010

@kathynka a co jej to mam kolko nehat?

ewwe
8. júl 2010

@weiya ja by som sla na pohotovost, hoci aj zbytocne, ale pre pokoj duse

baby a mm si isiel vybrat vyhru v lote a ona mu dala 34€ tak nie 8 vyhral ale 34€ som sa potesila, lebo bude aspon nejaka ciastka na autosedacku

zuziiiicek17
8. júl 2010

@ewwe no mozno by som aj ja sla 😒

lujsa
8. júl 2010

@weiya chudatko male,taka vysoka teplota ju trapi?Mozno skor nieco chytila na tom kupku,nejaky virus...Ja by som tiez radsej zbehla na pohotovost,ak teplota neklesne,alebo by som tam aspon zavolala.Velmi drzim palce,nech teplota klesne...

@zuziiiicek17 naozaj si velka kuzelnicka 😉

@bobocka nas drobec spal v tom uplne tenulinkom spacom vaku cez zimu,vtedy spal v tom letnom,teraz v lete neznesie na sebe nic,okrem pyzamka.Ked sa ochladi,tak vydrzi v bodycku+tom tenuckom vaku,ale inak nie.Velmi nema rad teplo...

bobocka
8. júl 2010

@weiya
Hlohovec
miesto:
Nábr. A. Hlinku 27, 92019 Hlohovec

tel:
033/7424011

Domáce
Detskú pohotovosť v Hlohovci zrušili, ľudia musia cestovať do Trnavy
SITA | 21. novembra 2009 19:41
Trnava
miesto:
A. Žarnova 11, 91775 Trnava

tel:
033/59381111

najprv som ti nasl cislo na hlohovecku detsku pohotovost,ale potom som sa docitala,ze je zrusena a ze trnavska teda funguje pre teba ,tak tam mas aj trnavske cislo a adresu.weiyi radsej si tam zavolaj.za to nic nedas.pre istotu.ta horucka nie je sranda 😢

weiya
8. júl 2010

@bobocka dakujem, uz klesla, teraz ma 37, 9, robili sme teraz aj tie zabali, strasne prei tom mrncala, vobec sa jej nepacili, tak hadam uz to tak nevyskoci hore. Ano v hlohovci nam detsku pohotovost zrusili asi niekedy vtedy ked sa mala narodila, je to nefer voci nam ze sa musime trepat do trnavy , este aj ludia z okolitych dedin... 😒 nie kazdy ma auto a spoje su na h...

weiya
8. júl 2010

@lujsa dakujeme lujsa uz trochu klesla, no zajtra bezime doktorke...aj moj oco hned povedal, ze ci nieco na tom kupku nechytila, chudatko moje malinke 😔

bobocka
8. júl 2010

@weiya joj tak to je super,ze klesla.to som rada.dufam,ze jej do rana uplne klesne a ze ju uz zadna teplotka trapit nebude 🙂

weiya
8. júl 2010

som zvedava co to dnes bude za noc 😒

weiya
8. júl 2010

@bobocka dakujem, no to dufam aj ja... vzdyked ma mala teplotu tak sto krat racej by som ju mala ja...

bobocka
8. júl 2010

@weiya joj to chapem.myslim,ze ked su nase deticky chore,tak by sme my radsej sto krat horsie na tom boli,len nech sa ony chudatka netrapia.to kazda maminka co lubi svoje dietatko tak premysla.ale hlavne,ze jej teplota klesla.mozno budes prekvapena a noc bude uplne v pohode.mozno bude dobre spinkat a do rana sa z toho vypoti a bude zas ok 🙂.dufam,ze tak bude.potom urcite podaj info.drzim palce 😉

weiya
8. júl 2010

@bobocka urcite podam, som silno zvedava co nam ta doktorka povie, lebo nikdy nevie co jej je... uz sa treti raz teraz stalo ze malej z nicoho noc vybehla teplota...

lujsa
8. júl 2010

@weiya super,ze sa vam podarilo zrazit teplotu,drzim palce,nech mate dobru noc a rano budes kludnejsia,ked Natalku prezrie dr 😉 S tou pohotovostou je to naozaj blbe,neviem si predstavit,co robia ludia s babom,co nemaju auto...Asi musia volat sanitku...

tinnka9
9. júl 2010

@weiya aj ostatne dievcata, mne doktorka poradila, ze miesto zabalov dietatko osprchovat alebo rychlo okupat vo vlaznej vode. Vraj to deticky ovela lepsie znasaju, ako zabaly, a ucinok by mal byt podobny. Mam odskusane zatial na sebe a starsom synovi - funguje 😉 .

tinnka9
9. júl 2010

@weiya a babulke skore uzdravenie

kathynka
9. júl 2010

@weiya vy o vlkovi a vlk za dverami🙂 prepac, ze som ti skor neodpisala na tvoju otazku, ale uz som tu nebola...tie zabaly sa nechavaju zvycajne do vyschnutia (co na rozpalenom telicku ide vcelku rychlo) a parkrat to zopakujes...je mi jasne, ze natalke sa to nemuselo pozdavat, ale mne to pride lepsie jak balit cele babo do mokrej studenej plachty...moja mamina to vzdy doporucovala detickam, aj na mne to ma odskusane, aj na babke, ktora mavala fakt kvalitne styridsiatky...kazdopadne dufam, ze natalke bude uz len lepsie🙂

kathynka
9. júl 2010

@tinnka9 ano, aj taketo sprsky pomahaju🙂 ale ja som ich ako decko aj tak nenavidela...klepala som sa od zimnice z horucky a este ma mama strcila pod studenu sprchu, no super...bola som vcelku vdacna, ked objavila "octovy zazrak"...

weiya
9. júl 2010

@lujsa my by sme si od svokry poicali auto,ale fakt co ty c nemaju auta ani vodicaky, a s dedin sa trepat s chorym dietatom 30km na pohotovost no otras...
@tinnka9 dakujem , rano pred piatu zas mala vyse 39, no dali sme ten panadol a zatial nema teplotu, ta doktirka na mna vzdy kuka jak na debila, ked tam dojdem ze mala ma horucku...som zvedava co zadre teraz...lebo vzdymi hovori ze horucka u takychto malych deti je normalna, no ze 39,4je normalna tak ja o tom silne pochybujem 😒

weiya
9. júl 2010

@kathynka dakujem, v pohode volako sme to zvlaDLI 😉 tie sprchy a kupele robila aj mne mama a tiez som to neznasala... lenze ja strasne zle znasam teplotu, uz pri rovnyych 37 sa citim totalne na h... chudatko moje mele celkom fajn to tusim zvladala, taku vysoku teplotu, sem tam sa aj usmievala...

kathynka
9. júl 2010

@weiya ziadna horucka neni normalna...sak to telicko vie, preco sa brani...len zajvne vasa doktorka na to nevie nikdy prist...parada...
mala zlatucka, ze sem-tam sa uz aj usmieva 🙂
tak ja mam beznu teplotu tak 35,8..cize ja pri 37 som uz tiez vcelku odrovnana...ja som taky chladny clovek 😀
no ja utekam za yoanom, budeme na natalku mysliet, papa

tinnka9
9. júl 2010

@weiya no takato horucka jednoznacne nie je normalna, a to nie som ani doktor. Mne napriklad nasa doktorka hovorila, ze ani teplota pri zubkoch nie je len zo zubkov. Vraj pri vychadzajucich zubkoch je imunita oslabena, a moze sa lahko pridruzit nejaka viroza alebo nieco podobne, tak ta teplota je potom z tej choroby, nie zo zubkov. Zo zubkov vraj moze byt len teplota zvysena, ale ked je nad 38st., uz tam bude nieco ine.

valentovasasa
9. júl 2010

@tinnka9 nevím jaké máš osobní zkušenosti, ale u našeho Domči bylo normální, že když mu rostl zub, tak měl tři dny horečku tak 39-40. Třetí den jak když utneš, horečky přestaly a objevil se zub. Takže i přes všechny řeči doktorů (říkali mi to samé jako tobě) osobní zkušenost je, že k zubu horečky být MŮŽOU.

valentovasasa
9. júl 2010

@weiya 39,4 není normální, ale normální by bylo, kdyby jí rostl zub. U některých lidí teplotou tělo reaguje na bolest.... Např. já šla z porodnice po první sekci s teplotou 37,8 - moje tělo tak reagovalo na bolest a nedalo se mi to snížit...

marusik
9. júl 2010

joj, nestíham všetko čítať, lebo ešte stále prerábame jednu izbu... už sú to 2 týždne ☹ lebo stále niečo vyskočí... len som chcela povedať, že s tou homeopatiou by som bola asi veľmi opatrná... nechcem strašiť, ale poznám viaceré prípady, ktoré vďaka homeopatii dopadli veľmi zle... účinok je síce počas doby podávania dobrý, ale ja by som za tie neskoršie dôsledky radšej neriskovala... 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre