V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

lujsa
25. júl 2010

Ahoj kocky,

aj u nas prsi,ale aspon sa da vyvetrat...Dnes som na nete hladala tie male vyzivove viecka a predavaju ich,ale su vypredane...Skoda.

@luppita aj u nas doma robieva palacinky tato.Ja sice robim cesto,ale on stoji pri sporaku,pretoze nema rad,ked ich obraciam s naradim..Tak ich pecie on a vyhadzuje,aj ponukal,ze ma to nauci,ale potom by som to uz musela robit ja 😀 😀

@bobocka ☹ snad to bude len nejaka malickost ☹

tinnka9
25. júl 2010

@lujsa 😀 😀 😀 u nas sa robia palacinky presne tak isto (ja cesto, mangel pecie, plni a staca).

weiya
25. júl 2010

@tinnka9 malinky drobcek 😢 aj neake ine priznaky vidis, ci nie?

tinnka9
25. júl 2010

@weiya je uplakany a teraz ked som mu merala teplotu som si vsimla ze ma take malicke vyrazky po sebe ☹ . Kazdopadne zajtra letime k doktorke, ak nie este v noci na pohotovost ☹

bobocka
25. júl 2010

@tinnka9 jaj dokelu 😢 nasad cipky,skus obklady.to ma mrzi ☹
baby ta muzova noha vyzera strasne.cele nadkolenie ma opuchnute ale strasne (ako styri dalsie kolena) a je to uplne tvrde jak stolverka 😢.zajtra budeme mudrejsi...
dnes sme mali navstevny den.michalko je zmoreny chudiatko.teraz zaspal.on sa este preberie a vecerat bude a tak,ale toto u neho nie je zvycajna hodina na slofik. 🙂
@luppita joj,ten moje len masko vyvara a ja tak sladke lubim 🙂 zavidim 🙂
kocky ako dlho pred vecernym spanim davate detickam veceru?my veceriame okolo stvrt na devat a spat chodime okolo pol desiatej-desiatej.by ma zaujimalo aky odstupo po veceri mate vy.

petraas
25. júl 2010

@ewwe tak nakoniec sme vyzivu nedali do tych poharov lebo mi to viac ludi nedoporucilo. dali sme ju do poharov od dzemu a tusim tam bol aj od tatarky. vyzivka je dobra len troska kyselsia lebo som ju nechcela vela sledit...som zvedava ci sa nepokazi...
a Sofinka je ako Ninka taktiez ustoji ale akonahle zisti ze ju nedrzim tak hned si cupne alebo sadne. skusam aj nech ide sama ale to taktiez akonahle zisti ze ju nedrzim tak hned si cupne
@zuziiiicek17 to o Milenke je velmi smutne tiez som si poplakala...som stastna ze Sofinka je chvalabohu zdrava a dufam ze to tak aj zostane ze ju nic zle nepostihne lebo by som sa zblaznila...clovek co ma jedno diete to horsie znasa ako ten co uz ma viac deti

bobocka
25. júl 2010

baby a zachytili ste pribeh hansed z fora zomrelo mi dieta?to ked clovek sledoval...no zazrak!!!!neuveritelne.nechcem este predbiehat,adelka este nie je zo vsetkeho vonku,cakaju ju testy a tak,ale...vsetky kocky tam su nadsene a tesia sa.ja tam neprispievam,no sem tam tam zajdem a po precitani niektorych tych pribehov si uvedomim ake mam stastie a co je skutocne trapenie a ake hluposti ja za problem pokladam.neuveritelne silne su tie mamicky no a pribeh hansed dojal kazdeho k slzam...no slzam stastia 🙂

weiya
25. júl 2010

@tinnka9 malicky, nech sa coskoro uzdravi,,,

petraas
25. júl 2010

inak baby dnes boli u nas svokrovci po 2 aj pol mesiaci ale to len preto ze ich mm k tomu akosi dokopal. isli nan nakupy do TT no priniesli malej botasky nike su pekne coz som sa cudovala ze konecne nieco poriadne a pekne len su 21.5 ky co teraz nam su na nic a na jar uz budu asi male:( potom priniesli trisko adidas to je pekne a to nam bude aj dobre na jesen a teplacky adidas ale tie vyuzijeme len tak doma lebo teraz su velke a na jesen bude v nich zima vonku lebo su tenke ale pekne a malej priniesli hello kitty a z nej ma velku radost...no teraz sa skoro aj trafili🙂 na dva mesiace mame od nich klud...no vlastne mozno na narodeniny Sofinkine sa ukazu

weiya
25. júl 2010

@bobocka bobo mi davame kasu o stvr na osem, potom kupel a okolo tristvrte na osem sa ide spat... to ale preto ze mala sa uz kojit pred spanim nechce.bobo zachitila som ten pribeh, aj som si poplakala, sledovala som to od zaciatku v tej teme zomrelo mi dite, a prekvapioma to ako to dopadlo 🙂normalne sa s toho tesim 😵 zazraky sa deju..

weiya
25. júl 2010

@petraas no konecne sa aj trosku trafili 😉 ja uz som s mm davala instrukcie, uz malej chceli taky elektricky skuter na narodky kupit, no nasli sme to na internete a je to az od dvoch-troch rokov, by to len zbytocne zatial u nas doma zavadzalo, nevyuzite.sme sa s mm zhodli ze radsej autosedacku, no ja mam vybratu britax evolva 123 plus a ta stoji vyse sest tisic tak som zvedava ci bude 😀 😀

petraas
25. júl 2010

@weiya no ja som na nete zasa nasla el. autko a to je aj s dialkovym ovladanim tak sa mi to pacilo ze teraz by sme sofinku vozili my pomocou dialkoveho a ked sa nauci tak by jazdila sama, ale nakoniec som sa rozhodla ze jej kupime postel aj ked je to trocha zbytocna investicia lebo vo svojej izbe ma postel...len ide o to ze ona sa v noci casto otaca potom sa buchne do mrezi a place a to ja vela krat za noc a mna to potom nebavi k nej stavat a tak ju dam ku nam na postel a to sa zasa my nemozme vyspat tak som sa rozhodla ze jej kupime postel väcsiu od postielky a mensiu od klasickej postele to sa nam akurat vojde kde mame teraz postielku.

bobocka
25. júl 2010

@petraas no vidis,ked neprsi aspon kvapka 😀

petraas
25. júl 2010

@bobocka to mas pravdu...az som zostala prekvapena ze kupili pekne veci len co ked tie velkosti nic moc hlavne na topanky...tie by sa zisli na jesen ale budu velke:(

bobocka
25. júl 2010

@petraas vsak nevadi.aspon ze jej nieco kupili.teba by ale asi viac potesili bubaky aby si malickej mohla sama nieco kupit,no aj toto potesi.aspon,ze s prazdnou rukou neprisli. a ze vobec prisli. 😉 take nadherne vnucatko a tak malo s nou su 😒

petraas
25. júl 2010

@bobocka no určite ze potesi aj to a hlavne ze oni vobec prisli...inak co by za to dali iny stary rodicia keby mohli byt so svojimi vnucatkami...no im staci jedno co maju pri sebe,,,na sofinku staci ked sa pozru na FB

ewwe
25. júl 2010

@bobocka smola s tym kolenom, pribeh o hansed nepoznam, o com je v skratke? ja ninu nakojim okolo 18h a kasu jej davam tesne pred spanim, vypije kasu a idem ju hned ulozit a spat co je okolo 19-19.30h

@petraas ja predavam taku postel, malu, ako v skolke maju deti, len to ze je nizka, popravde to nepredavam ja, ale mm kamos, on to vyraba, tak ci mu nehelfnem tak som tu dala inzerat, ze on nevie komunikovat s babami, postielka je pekna masiv ale aj dost draha

bobocka
25. júl 2010

@ewwe hanke povedali lekari ked bola v 30tt(myslim),ze malicka bude postihnuta ci dokonca zomrie (toto nechcem prehanat,presne neviem co za armagedon jej lekari povedali,len viem,ze to dobre nebolo,nieco s hlavickou myslim) no a ona chuda musela adelku donosit aj s tym vedomim,ze z nemocnice pojde po porode asi sama domov.no hrozne.jej manzel jej bol velikou oporou a aj kocky tam sa jej snazili dodavat silu.ja som nezachytila uplne presne ten pribeh,len sem tam som si par prispevkov precitala,no aj to mi stacilo.fakt bola chuda riadne statocna,no aj zufala ☹ .teraz ked bola v 37tt tak jej vyvolali porod a nakoniec sa jej narodilo zdrave dievcatko!!!akoze vsetci to povazuju za zazrak,este malicku caka vela vysetreni aby sa zistilo ci je vazne ok a ci teda nebude mat ziadne postihnutie,no zatial to vyzera dobre.ja by som asi zazalovala tych lekarov (ona to urcite robit nebude,ak vsetko ok bude,tak bude asi taka stastna,ze ma dievcatko ok,ze ine ju trapit nebude),no ja ako tretia osoba som na lekarov riadne nastvata.ja viem,ze jej zamerne nehovorili o postihu jej dcery,no aby sa az takto sekli.to je moc.ona si chudiatko aj s muzom pretrpeli peklo.fakt.mat v brusku dietatko a fungovat s vedomim,ze ked sa narodi ,tak aj tak s nou zle bude.vsak to sa neda 😢.no ale zatial je adelka ok,tak dufam,ze bude zzdrava a bude moct ist s maminkou domov. 🙂

ewwe
25. júl 2010

@bobocka 😲 jaj tak to je riadne smutne a aj nakoniec vesele, dufam ze to vsetko dobre dopadne, keby sa to stalo mne tak zosediviem

bobocka
25. júl 2010

@ewwe ani nehovor.ja fakt taketo maminky velmi obdivujem.nechapem kde beru silu.ja vazne chodim na tu temu aby som si vlastne uvedomila svoje stastie.mnoho ludi berie zdrave dieta ako samozrejmost.no zdravie samozrejmostou nie je a nie je nic smutnejsie ako ked dieta ochorie ci nebodaj umrie ☹ .taku bolest by som ja asi nezniesla ☹ obrovske uznanie kazdej ,ktora to zazila a dokazala sa cez to preniest...

weiya
26. júl 2010

Bre ranko baby, my uz neska s Talku ficime od pol 5 😒 moj mm ma tento tyzden dovolenku, super pocasie je 😒 sme mylseli ze volakam na vyletik sa vyberieme, aspon do piestan labutky pozret 😉 a taketo hnusne pocasie hlasia na cely tyzden...otras...

weiya
26. júl 2010

ozaj @tinnka9 matusko ako?

ewwe
26. júl 2010

@bobocka tak som vcera citala ten pribeh, popravde drzim im palce, mala adelka je krasna, trocha mi pripomina ninu, ked sa narodila, ale este nemaju vyhrate, ako som pisala, mna by asi porazilo, cakat a cakat, len ma trocha zarazilo, ze ona ju po porode nechcela vidiet, ze by ju nechala umriet samu, ako jej tam jedna baba pisala, ze ked ju nosila a citila pod srdcom 9 mesiacov tak by malinku nenechala umierat samu opustenu zabalenu v drsnej osuske, ale pri mamicke v teplom naruci, a to sa mi strasne pacilo, ako to napisala, no a este ze ostatnym povedia ze umrela, a to ze zije si nechaju pre seba, ako keby sa za nu hambili, ze prezila, ale to je moj pocit a nazor z toho co som citala,hlavne je teraz nech je adelka zdrava a nech bojuje, je fakt kraaasna

u nas uz neprsi, ale je zatiahnute, ja som prave pocula, ze sa ma pocasie od zajtra zlepsovat, sice nebudu take horucavy, ale mne to neva 🙂

bobocka
26. júl 2010

@ewwe hm viem presne co tym myslis.no zase ja ju chapem.prejst si takym peklom.to musi byt strasne.kazdy sa so stratou vyrovnava ako vie a ona mala zjavne pocit,ze by po tom strasnom obdobi co prezila uz nauniesla vidiet tvaricku svojej umierajucej dcery.myslim,ze tak to ona citila.a aj to,ze malicka je ok ,ze to chcela utajit,tak to urcite nebolo tym,ze by ju to netesilo alebo ze by sa za nu hanbila ci co,skor len podla mna chceli byt opatrni a ked sa im takyto zazrak stal,tak sa nechceli na to hned upriamit,no tesit sa z kazdej minuty co tu adelka je .ja ked som robila aupair,tak mojej domacej sa prva dcerka narodila ked bola v 25tt.keby nebol pri porode jej manzel,tak by mala nezila.ked sa narodila,tak richard povedal,ze olivia dycha a lekari,ze to je len reflex a on tam na nich krical ,ze ona dycha,tak ju zapojili na respirator a dnes je to krasne zdrave dievcatko.teda uz mlada slecna 🙂 .no carmella (matka)mi vravela,ze ona nemala sil ju ist pozriet do inkubatora este par dni po porode.iba richard tam chodil.ze ona fakt mala pocit,ze to bol potrat a nie porod,bala sa,ze jej mala umrie alebo ze bude tazko postihnuta a potrebovala nabrat za tych par dni silu aby sa dokazala ist na nu pozriet.ja si neviem predstavit aka strasna bolest to je.neviem ako by som reagovala.ono takto tretia osoba,osoba ktorej sa to nedeje vie logicky reagovat ale neviem...keby sa to mne stalo(len to nie)ale keby,tak by som mozno bola cele dni a noci pri dietatku a drzala ju za ruku a vravela ako ju lubim a mozno by som bola z toho nestastna a zufala a len a len plakala a nikoho nechcela vidiet.co ja viem.kazdy preziva bolest po svojom.a po porode hormony so zenou riadne mavaju.vsak urcite vies o com hovorim 😀 .ja som revala a smiala sa a nevedela preco.myslim si,ze hanka sa len snazi byt velmi opatrna,ze sa stal pre nu zazrak,no desat tyzdnov sa pripravovala na to,ze o dcerku pride a zrazu toto.oni to podla mna chceli utajit len tesne po porode,lebo vlastne cele ich okolie vedelo aku prognozu malickej lekari dali a nechceli asi aby ich rodina ci priatelia sa prislis nadchli a teda aj im obrovsku nadej dali,ked este nevedeli ako to s adelkou vlastne dopadne.ja posledne info neviem,este som si stranku necitala dnes,tak neviem ako sa adelke dari,no dufam,ze dobre a ze hanka s manzelom su stastni so svojou nadhernou dcerkou 🙂

lujsa
26. júl 2010

Ten pribeh je uzasny,ale je podla mna aj velkym vykricnikom,kolkokrat sa lekari pomylia aj v pripadoch,kde odporucia potrat do 24tt....Jedna moja znama bola na potrate presne v 24tt,bolo to hrozne,ked si vezmete,ze to dietatko porodi,velmi sa brani porodu-pretoze vie,ze este nie je jeho cas a ked sa narodi,nechaju ho same umriet-zadusit,pretoze nema poriadne vyvinute pluca....Tato kocka,o ktorej pisem porodila dievcatko,zaplakalo a sestricka mu povedala "Neboj sa malicka,bude dobre" a tieto slova jej dodnes nedovolia spavat,pretoze vtedy pochopila,ze zije a idu ju niekam odlozit,aby zomrela...Ja mam z takychto pripadov husiu kozu,je to uplne hrozne,chudatka deticky ☹ ☹

@ewwe mas pravdu v tom,ze ked sa vyvinie materinsky instinkt,nedovoli mame nechat babatko umriet same,podla mna by si to kazda mame neskor velmi vycitala...Ale tieto zeny sa brania,snazia sa nahovorit si,ze je to potrat a vtedy je pre ne liekom nevidiet to krasne male babatko...

luppita
26. júl 2010

@tinnka9 nie mangel len ako to povedat milenec 😀 Mangel by po sebe umyl aj riad 🙂

jahody11
26. júl 2010

Jaj babky, uz som tu nebola ani nepamatam.... nejako nie je casu nazvys ... Hlavne, ze nam babatka rastu do krasy 😵

luppita
26. júl 2010

@bobocka moj drobec veceria okolo pol 8mej a spat chodieval o pol9tej , ale teraz okolo pol10tej. Aj tak veceria v tom istom case, plus minus.
Dnes sme spali do pol 11tej aj s malym , som sa az sama hambila, ze chuda musi byt hladneeeeee ☹
@petraas nam draheho mamina celkom triafa velkosti, teda zatial kupuje vsetko tak okolo roka (aj ked mal pol roka), ale tak apon sa snazi mysliet na to ze rok bude mat na jesen, tak celkom prisposobuje teplakove supravy na to obdobie.
Moj maly dostal adidasy ked mal mesiac, ale velkost 21. ☹ Tak dufam ze na jesen uz bude mat taaaaaku nohu 😀 a ze ta jesen bude prijemna suchaaaa 😀

lujsa
26. júl 2010

@petraas super,ze svokra sa takto trafila,postupne sa nauci 😀 Moja svokra drobcovi kupuje tiez pekne veci,strasne si potrpi na znackach,takze ma par vychytavok od nej,ale velkosti?Ona mu vzdy kupuje ovela vacsie veci,schvalne,ale nedomysli jej,ze zimne veci su mu potom dobre v lete a letne v zime...Uz som jej x-krat povedala,ze ano,je to pekne,ale nemal to ani raz,lebo v zime mu bola zimna bunda mala,ale to je ako hrach na stenu hadzat...A sem tam mu kupi aj dievcenske veci,ked si to nevsimne 😀

ewwe
26. júl 2010

@lujsa jaj hrozny pribeh az mi zimomriavky vysli, ja si myslim, ze tie deti to citia, ze su odsudene na smrt a ze im nik neda sancu zabojovat, ja by som to dieta asi donosila dokonca, ved clovek nikdy nevie, ved kolkokrat sa uz stalo ze sa narodi zdrave babo
ja som zo zaciatku tehu lezala v nemocnici, spinila som a dlho nebolo vidiet srdiecko, vraj je plod maly, ze asi odumrel, boli to najtazsie 2 tyzdne v nemocnici, na izbe sme boli pomiesane, aj tehulky vo vysokom stadiu tehu, robili im tam monitory a ja som pocuvala ako im bije srdce, co ja som sa vtedy naplakala namodlila, dokonca som v hneve povedala, ze ked to babo chce odo mna odist tak nech si ide, ale babo ostalo, srdiecko sa ozvalo a ja som bola najstastnejsia na svete, to som bola 7tt-8tt, co v podstate nieje ani dieta, tak si neviem predstavit co to je ak je to v 30tt a citite aj pohyby, ...

ja mam hormony stale rozhodene, ja placem hocikedy aj teraz alebo sa smejem jak priblbla, v situaciach s ninou, ma dokaze rozplakat aj napr. to ze sa naucila varila mysicka kasicku, ona to robi tak nemotorne s tym malym prstekom 😀 ja ju proste milujem 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre