V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

bobocka
26. júl 2010

@luppita hmmm,toto vyzera fajn.ze 5v 1 😉.ja neviem ci to elektricke sa pohne aj len tak,ci len za zapalovanie to je...ale to uz asi vymyslam 😉.mne ide o to,aby sa na tom maly mohol vozit a aby to mohol aj pred sebou tlacit.ta rucka vysunuta pre mna moze i nemusi byt.no uvidim. a aj cena je dolezita.max do 70 sa chcem zmestit a aj to uz asi prehanam.do 50 by bolo najlepsie,no tu dvacku navyse dam ak nieco fakt super bude.este mam nejaky ten mesiac.narodeniny ma misko az 26.9.ale cim dalej to obzeram na nete,tym vacsiu hlavu z toho mam 😒 .keby boli dva druhy bola by som radsej. 😝

bobocka
26. júl 2010

@luppita tato je tiez super,len trosku draha uz
http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.pro...

luppita
26. júl 2010

@bobocka vau ta teda je, aka machrovina 🙂 My tiez chceme malemu na narodky 🙂

bobocka
26. júl 2010

@luppita no som zvedava co nakoniec vyberieme 🙂
joj baby mne je teraz tak dobre...chlapi spia a ja si pustam na youtube interviews s eva langoria.ona je riadne krasna,talentovana a neskutocne vtipna 😀 ...pohoda pohodicka. zachvilku si pozriem the ellen show-ellen degeneres nema chybu.kohokolvek spoveda,ja sa musim smiat 🙂

tinnka9
27. júl 2010

Kočky, dakujem, ze ste na nas mysleli 🙂 . Asi to pomohlo, v noci plakal len 1hodinu, zvysok spal. A rano uz je ovela lepsie 🙂 . To je, bohuzial, riziko mladsieho surodenca - Mato ked "dovlecie" nieco zo skolky, u Matuska to ma 100-nasobne horsi priebeh. Ale vcera to bola nocna mora - revala som s nim, drobcekom 😢 , co uz som nevedela, co s nim.

ewwe
27. júl 2010

cauko, tak nocnik co ja viem by mal byt jednoduchy, v ziadnom pripade nie v tvare stolicky, aby si to dieta nahodou nezamienalo s norm. stolickou a ziadne hracky na nom, skratka urobit potrebu a ist

odrazadlo mame po synovcovi take auticko, nina sa na nom strasne rada vozi, ma rozne tlacidla a zvuky, len keby ta rucka bola vyssie, lebo ked je dieta este male a vy ho musite tlacit, tak zbohom chrbat moj, a este je dobre ked ma taku ako ohradku, ked je dieta male aby nespadlo do stran, nina raz uz z neho zletela, ale teraz uz dotiahne nohami na zem tak uz balans drzi 😀
@tinnka9 som rada ze uz je lepsie

ewwe
27. júl 2010

baby tak kupte tu trojkolku co mame my, to je ako odrazatko, aj na kratsie prechadzky a to klasicke odrazadlo kupte z bazaru, lacnejsie, aby sa deti potom mohli sami odrazat a vozit

weiya
27. júl 2010

@ewwe aj my asi kupime taku neaku trojkolku jak mate vy..odrazadlo mame z vianoc, mala sa tam rada vozi, ale na zem este len trosku dociahne

weiya
27. júl 2010

@bobocka no co uz ste prisli s poradne?daj misinkove mieri 😀

bobocka
27. júl 2010

@weiya miery chces? 90-60-90 😀 😀 😀
ale nie,celkom som spokojna.misko ma 76,5cm a 8700g.hlavicka je 48cm.on ma fakt velku lebenu po tatovi 😀 ale podla tabulky je este stale ok,tak som kludna.podla tabulky je s rastom popredu a s vahou tak akurat.mohol by byt trosku tazsi,ale ok.vraj okolo roka by mali mat drobci okolo 10kg,no u nas v poradni vraj bolo aj 8kg aj 15kg dietatko v roku.ze je to individualne.ze hlavne,ze dietatko pribera a rastie,to uz je jedno akym tempom. a pytala som sa na to ockovanie,tak ideme na tretie preockovanie prevenaru a hexy 26.8. a teda presne ked bude mat 11 mesiacov. a prevenar nam uz vraj daju ten 13tkovy,ze 7ckovy uz nie je.tak ok.a pytala som sa aj na mmr ockovanie a nasa pediatricka vravela,ze nemala ziadne nepriaznive ucinky po tom ockovani.ze ak boli tak len take klasicke ako vzdy(ze zvysena teplotka a jemny vysyp)ale ze u tejto vakciny su tie neziaduce ucinky prejavene neskor.mozu aj po 2 tyzdnoch,ale vraj autizmus a podobne veci ona uplne odmieta.a ona je pediatricka uz fakt s dlhou praxou.nemyslim si,ze by riskovala klamlive info.ja som jej povedala,ze sa ockuje 15-18 mesiac,tak ze by som chcela co najneskor a ona,ze ona ockuje po dovrzenom 15 mesiaci a ze ked rodicia chcu,tak ze mesiac-dva na to ockuje hepatitidu A.tu vraj ona podporuje,ze to je dobre,hlavne ked sa dieta uz pomaly zaclenuje do detskeho kolektivuno a pytala som sa jej na tu kliestovu encefalitidu a to povedala,ze to ona neodporuca,ze ak sa rodic rozhodne,tak ok,lan to je vakcina s kratkodobou ucinnostou a furt treba preockovavat a to si clovek musi sledovat sam.ze ak chodi rodina na vylety do hor casto tak ok,ale inak to nepovazuje za nutne.vraj keby sa dalo ockovat proti borelioze,tak to by dala ockovat hned,ale ze na to vakcina nie je.ze kliest mrcha prenasa viac chorob a len ta encefalitida sa da redukovat ockovanim ☹.ja som dala nepovinny rotarix a dam aj hepa A (stoji to 25euro),ale ine ckovanie(chripka napr)to nedam.inak ona mi sama povedala,ze ak chce rodic chranit dieta pred chripkou,tak najlepsie v tych chulostivych mesiacoch nasadit cecko a preockovat otca,lebo ten je ten kto chodi najcastejsie do spolocnosti ,zaraba korunky a teda on sa s najvacsou pravdepodobnostou stane nosicom.sa mi celkom u nej paci,ze vehementne nepodporuje kazde ockovanie,ze su take,ktore odporuca a take ktore podla nej az take nutne nie su. 🙂 a pytala som sa na zaclenenie rybky do jedalnicka,lebo mam doma kupenu vyzivku s tuniakom a tam je ze od 9 mesiaca. a ona,ze ak kupena vyzivka tak ok,ale ze ona neodporuca nasadit rybu skor ako po roku,ze tam sa hlavne treba obavat o kosticky ak je to file a ak by rodic chcel dat tuniaka z konzervy,ze tam treba potom poriadne odsledovat co vstko tam vlastne je.su tuniaky bez stavy a bez soli ci korenin a take su vraj najlepsie.ale ze sa nic nestane ak s tym este pocakme nejaky ten mesiac.ze ak ja teda kojim,tak ked ja rybku spam,tak to sa mi aj tak do mliecka dostane a tak omega 3 misko mat bude. 😉

tinnka9
27. júl 2010

@bobocka vycerpavajuce informacie 😀 . ale diky, aspon je clovek zas o nieco mudrejsi 😉

weiya
27. júl 2010

@bobocka a podla mna je to pekna vaha 😵 neska si sa teda vyzvedala 😀

bobocka
27. júl 2010

@tinnka9 no vsak kazde info pomoze.ja osobne som taka,ze zbieram info a nazory co sa ockovania a stravy a vychovy tyka ,a potom si z toho zoberiem to ,co ja povazujem za najlepsie pre nas 😉 @weiya no neviem si som sa zrovna vyzvedala 😀 ,no v podstate som spokojna.ja osobne som v podstate proti tabulkam,kazde mimi je jedinecne a rastie ci pribera ci motoricky napreduje po svojom,no ale zas ak mi lekarka povie,ze tabulkovo sme na tom dobre,tak ma to aj tak potesi.neviem preco,ked si v podstate na tom nezakladam... 😀

bobocka
27. júl 2010

inak baby,viete kto mi tu chyba?kathynka.uz dako dlho je na dovolenke. 😒 hybaj spat kathy poppins 😀

bobocka
27. júl 2010

a este som sice muza na toto nenahovorila,no myslim,ze za bubaky co dostane misko na narodeniny by sme mu mohli tento nosic kupit http://www.liliputi.sk/index.php?page=shop.prod... ok cena je tam a vraj sa da pouzit aj ked je mimi vacsie dokonca do 5 rokov(co uz jasne,ze drobca na rukach vyvlacovat nebudem,ale je fajn vediet,ze stale mozem) a tieto topanocky mu chcem na doma kupit a to mi prosim povedzte, ci som dobre vybrala.v zime budeme aj tak vacsinou doma.http://www.liliputi.sk/index.php?page=shop...
no len ked tam je divne cislovanie.on uz teraz ma 20tku nozicku a tam je ze to je pre 18-24 mes.mam sa orientovat podla toho aka je dlha jeho nozicka (myslim v cm),ci podla velkosti topanok,ktore ma?co sa obuvi tyka,tak tam som velmi opatrna.aj to co sa zda byt ako malickost moze mat velmi negativny dopad v buducnosti... 😖

bobocka
27. júl 2010

tu su tie papucky,nejak zle som link tam dala
http://www.liliputi.sk/index.php?page=shop.prod...

luppita
27. júl 2010

mne sa velmi pacia http://www.liliputi.sk/index.php?page=shop.prod...
ja by som sa orientovala podla cm nozicky babetka, to cislovanie je na kazdej znacke topanky ine. Zmeraj malemu nohu a podla toho si vyber cislo 🙂
inak super su tam aj tie cizmicky s ovocou vlnou 🙂 na zimu

tinnka9
27. júl 2010

@bobocka ten nosic mam doma v bordovej farbe 😀

weiya
27. júl 2010

@luppita som citala ze ovocnou 😀

weiya
27. júl 2010

@bobocka ja som minule isla s malu v nosici babke, byva kusek od nas no vysoke schody su tam postavene na kopci skoro som o chrbat dosla jak ma bolel som si povedala ze nikdy viac 😀

luppita
27. júl 2010

@weiya hej chcelo to byt ovcou 😀

bobocka
27. júl 2010

@tinnka9 a co hovoris?odporucas,ci nie?stoji 65 euro myslim a to je sice na nosic fajn,no ak to nie je dobre,tak 65 euri viem krasne aj inde minut 😀 .ked mne sa paci nosit miska na rukach,aj on sa rad nosi,ale na rukach ho uz dlho neudrzim.furt si ho prehadzujem kadejako a myslim,ze ked bude v nosici,sice chrbat dostane zabrat,no vzdy si aj rukami mozem pomoct a nadvihnut ho trochu aby si chrbat oddychol.moj muz chce maleho nosit velmi,no vsetky nosice su take kadejake a drahe,a tento mi pride byt jednoduchy a cena je ok.
@luppita.ok diky za radu 😉 .tak teda merat budem.inak aj ja som tie cizmicky obzerala,no neviem ci to je dobre do snehu.maly uz bude chodit (teda myslim,ze uz v zime chodit bude 😀 )a bojim sa aby mu to nepremoklo 😒

bobocka
27. júl 2010

@weiya no uz sa tesim ako mi z toho nosenia hrb narastie 😀 😀 😀

bobocka
27. júl 2010

@luppita tie korytnackove su krasne,ja som tu zirafku vybrala preto,lebo su tmave (nebude na nich spinu tak vidiet )a preto,ze obrazky su ine na kazdej nozicke a teda to vraj pomaha drobcovi sa naucit ktora je prava a ktora lava nozicka 😉

weiya
27. júl 2010

@bobocka je tam pisane , ze cizmicky su na suchu zimu ako i ostatne ich topanocky...ze brusena koza vlhne a potom premokne ci tak neako... inac baby ja som zistila ze malej neviem topanocky obut 😀 vcera chladnejsie bolo, ze dam jej teda boty, take z diechmanu som kupila na snurky a na az po kotnicky, take pevnee, aj som rozsurovala, roztiahla naplno a nie a nie obut 😒 19su to no to by jej dobre mali byt 😠 a ja ju neviem poobuvat 😠 a neboj hrb ty nenaraste 😀

weiya
27. júl 2010

@bobocka takto to tam je pisane na tie cizmicky
Vodeodolnosť: Podrážka z brúsenej kože po určitom čase prepúšťa vlhkosť, preto sú určené do suchého počasia. V daždivom, mokrom počasí je potrebná nepremokavá obuv.

ewwe
27. júl 2010

bobo tak maly je taky dlhy ako nina, len nina vazi o kilo a pol menej, ten nosic je dobry a nenici detom chrbticu, ale skor si ho mala kupit, od najmensieho mimina, teraz nebudes asi vladat ho nosit na dlhsie, a je otazka ci ti v nom maly zvykne, kedze nieje zvyknuty na nosenie v nosici, a aj tak uz sa tolko asi nebude chciet nosit na rukach ked bude chodit,ale inak je to dobry nosic

topanky tii neporadim, lebo ja nine neplanujem kupovat na doma ziadne papuce, iba hrube protismykove ponozky,
ockovat nas neviem kedy budu, poradnu mame az v 11mes. a nepovinne asi nedam ziadne, i ked ako pises tak porozmyslam tu hepat. musim si nastudovat nieco

luppita
27. júl 2010

@weiya ja ich asi kupim len ako papucky na doma 🙂 na von mame adidy, hadam dorastie do nich a potom uz rovno niake cizmy vodeodolne 🙂

bobocka
27. júl 2010

@ewwe tam je super to,ze sa da ho pozicat a vyskusat.na den je to myslim 3 eura.super to maju vymyslene 😉

weiya
27. júl 2010

@luppita inac su tie topanocky velmi pekne, aj mne sa pacia ale po dome chcem nechavat malu v protismikovych ponozkach a topanocky racej kupit take ktore budu dobre aj ked vonku bude mokro 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre