V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

tinnka9
29. júl 2010

@bobocka my sme ten tesco notebook kupovali starsiemu synovi pred dvoma rokmi na vianoce a stal okolo 10-12€. ale mato sa "vdaka" nemu naucil citat a pisat a to do skoly ide az o rok.

bobocka
29. júl 2010

@tinnka9 no ta cena sa mi viac pozdava 😀 ale asi to teda zdrazelo ak ma teda petraas pravdu.no vsak nabuduce ked do tesca pojdeme,tak to pozriem a uvidim.ak bude do 15 ,tak ho kupim,ak drahsi,ta si holt bude musiet misko nan pockat 😅

luppita
29. júl 2010

@petraas no nezavidim ti tvojich svokrovcov ☹ ja mam celkom fajn svokru (buducu) , svokor ma v pazi, je to taky ignorant, ani na krstiny malemu nedosiel.... tak aj my chodime k nim ked on je v robote... uplne ma ten clovek irituje a normalne prchame ked nahodou ze dojde domov a my sme este tam. Minule tak dosiel a svokra mu hned podavala maleho ( som mala chut zakricat ze nieeeee, tomu cloveku svoje decko nedam....)ale simonko to asi vycitil a taky rev spustil pri nom ze hned mi ho dal a u mna v momente ticho, som bola na neho hrda, akeho sikovneho syna mam. podla mna deti vedia vycitit kto je zly clovek.... No ale ku svokre, to je super zena, stara sa o nas vsetkych troch (aj ked len na dialku) 🙂
inak vcera som bola s babami vonku po 100 rokoch a ukecala som moju mamu aby mi postrazila maleho, no amen tma, len co dosla hned kritizovala, boze to co tu mas (plny kos na pradlo), a toto jak mozes (nie uplne plny smetny kos), a toto a tamto, normalne som lutovala ze som ju zavolala. No dnes mi uz volala, ze co budem robit v sobotu, lebo ze ona mi sem musi dojst poupratovat tak sa mam s malym niekam odtatarit.... (ale aby ste si nemyslei, nie som bordelar, mam tu podla mna vcelku poriadok, ved furt nieco upratujem, perem....)umrem z nej raz. 😖

weiya
29. júl 2010

@luppita tvoja mama jak moja 😀 som bola nezdrava ale pred dvoma tyzdnami, mm bol v robote tak dosli nataliu zavarovat aj so sestrou, aby som si trochu odpocinula a mama zatial aj poriadok spravila a dlazky poumyvala 😀 aj ten plny pradelny jej furt vadi 😀 a to furt volaco perem... haha este aj poriadok v malej skriny porobila lebo sa jej to tam nezdalo 😀

weiya
29. júl 2010

@bobocka ved to je ten s tesca, ale fakt netusim kolko stoji, no 5 euri to urcite nebude 😀

weiya
29. júl 2010

@petraas nerob si tazku hlavu so svokry.ja pre istotu k nej radsej nechodim a ked poviem ze by sem mohla malu dojst kuknut tak zadna odozva, ale ked jej staci ze mm tam raz za dva tyzdne na hodku-dve dojde tak nech sa paci, ked jej to staci...ja som len rada 😀

luppita
29. júl 2010

@weiya hej to su asi mamy, len mna to stve, lebo sa potom citim jak niaka neschopacka ☹ ja osobne poupratujem co treba, ale radsej sa venujem malemu, akoby som mala behat kazdy den s prachovkou a mopom 🙂
No mam dva dni aby som upratala cely byt, inak sa mi sem dovali. ☹

weiya
29. júl 2010

Inak baby neska oslavujeme 🙂 tato ma neska 25rokov 😀 spravila som mu piskotkovu torticku so smotanou 🙂 tu miluje a na narodky a meniny u nas nesmie chybat 🙂 a este ho s talku zoberieme na zmrzku a pivko 😀

luppita
29. júl 2010

@weiya supeeer, ze gratulujeme tatinkovi a bacha na kombinaciu pivko zmrzka, neviplaca sa, by nemusel dobehnut domov 😀 ale asi vy kocky si date zmrzku a tato pivko co 🙂

bobocka
29. júl 2010

@weiya tak vsetko najlepsie tatovi 😉
inak mamy su v tomto asi rovnake.ale ta moja ma "zakazane" mi domacnost kritizovat.ja jej nehovorim nic na tu jej,ona tiez musi nechat moju na pokoji.a o vychove ani nehovorim.ja inak ale domacnost celkom ok udrziavam.ono sa sice stane,ze to nemam vzdy super vyriadene.no ja velke upratovanie vzdy v sobotu robim ked mi svokrovci maleho von beru.a cez tyzden to uz len udrziavam.a zehlim si po nociach.to je moj najvacsi relax 😉

weiya
29. júl 2010

@luppita dakujeme, lupita tato zvlada aj pivko aj zmrzku 😀 uz to mame overene 😀 ja si dam tiez zmrzku a Talka kornutok 🙂 a hadam aj kofolku zvladnem 😉

weiya
29. júl 2010

@bobocka taino dakuje 😉 ja uz nezehlim 😀 maloco uz ozehlim, leniva som... 😀 radsej to tak pekne povesam aby som zehlit potom nemusela

marusik
29. júl 2010

joj, tak to počúvam aj ja od mojej mamky... toto ako môžeš tak žiť? čo si neodpraceš tie veci, hračky? ja som mala 5 detí ale stihala som... bla bla bla... A ja jedným uchom dnu, druhým von 😀 ja som rada, že vôbec ako-tak fungujeme, povaľuju sa mi tu veci, ktoré denne používame... prosto, maličká je priorita pred dokonalým poriadkom 😵 ... a už ma netrápi, že mi na balkone uschli kvety - lebo som ich v tých horúčavach nezalievala pravidelne 😀
našťastie mi s poriadkom pomáha aj manželík. ked sa narodila Klára, tak som zavelila, že jeho veci nemienim odkladať, lebo teraz odkladám za seba, za Kláru a nestihnem aj jeho... 🙂
@weiya, v3etko naj tatinovi 🙂

weiya
29. júl 2010

@marusik aj tebe diky 🙂

tinnka9
29. júl 2010

@bobocka zehlenie - relax? tak prid ozehlit aj k nam 😀 😀 😀 . ja sa priznam, ja to neznasam. uz 2tyzdne sa odhodlavam ozehlit poprate postelne pradlo 😀 😀 😀

bobocka
29. júl 2010

@tinnka9 ja to myslim vazne.ja zboznujem zehlenie.keby bola praca kde by sa od rana do vecera zehlilo,som tam 😀 .ja si tiez nazbieram peknu kopu,nezehlim casto,to by sa mi neratalo.potom ked moji chlapi zaspia,ja si pustim criminal minds a zehlim a zehlim a pozeram pri tom a ani neviem a kopa je pozehlena.fakt pozerat pri zehleni pomaha.ja som vycvicena z obdobia au-pair.tam som denne dake dve tri pracky oprala a hned som to aj zehlit musela.tak si predstavte tri roky kazdodenneho zehlenia 😉.som si proste zvykla. 😀 a tinush ,keby si tak daleko nebola,no veruze ti pozehlim.a rada 😉

https://www.youtube.com/watch?v=KHi2dxSf9hw


kocky pozrite si tento link.mne az zle prislo.v podstate to clovek ma na vedomi ,ale niekedy si neuvedonime,ze svojim konanim ovplyvnujeme myslenie nasich deti.je to len na nas,kazdy vychovny krok je dolezity...

luppita
29. júl 2010

@bobocka vau ze relax, ja sa snazim nezehli, aj ked kupujem oblecko sebe ci drahemu, tak take co sa bude najmenej krcit, tiez sa snazim vesiat tak aby to bolo relativne rovne, aj tak ukladam do sktine a zatazim knihami na noc a je ozehlene 😀 doteraz som zehlila malemu veci, ale aj to ma uz preslo, hodinu ci dve sa serinkat s tymi mini vecickami, eeeeeeee 🙂

bobocka
29. júl 2010

@luppita zehlenie knihami 😀 😀 😀 ty nemas chybu 😀 😀 😀
ja zehlim okrem ponoziek vsetko.aj uteraky(to sa vela ludi cuduje,no ony su po ozehleni ovela makksie 😉 ) a aj spodne pradlo 😉

tinnka9
29. júl 2010

@bobocka budem o tvojej ponuke uvazovat, len sa este prestahovat 😀

bobocka
29. júl 2010

@tinnka9 jasne.pridi sem.bystrica je krasna 😉 budeme spolu kocikovat a aj ozehlene mat budes 😀

ewwe
29. júl 2010

@bobocka ja som kupovala za 10€, drahsie su tie s barbinou alebo spidermanom, inak je super lebo je to po slovensky a vela funkcii to ma

ewwe
29. júl 2010

@weiya tu torticku milujem aj ja robila som ju len tak v nedelu, ten notas nie vzdy maju v tescu, tak treba to sledovat, ja tiez zehlim minimalne, vlastne dokopy nezehlim nic, iba ak nejake kosele, co u nas doma moc sa nenosi a nejake tricka z krcivych materialov, my sme si dali urobit skrine a vsetko v nich sa vesia, okrem ponoziek 😀 ja nezehlim ani postelne pradlo, uteraky, a spodne pradlo by ma ani nehlo,

svokru mam fajn, do nicoho sa mi nestara, je ok, len by malu obliekala do tepleho, stale ciapku, pancuchy aj v lete, len aby chora nebola, moja mama je najlepsia na svete, nekeca mi absolutne do nicoho, o malu sa stara kupuje jej strasne vela veci, az mi je trapne a ked sme u nich a ideme na navstevu na hodinku tak ostava plakat za malou 😀 no a to sme u nasich velmi casto, ona je zavisla asi na nine

ewwe
29. júl 2010

este sa chcem opytat, ked kupujete jogurt holandiu velku, kolko vam vydrzi dni? predpokladam ze deti nezjedia cely velky jogurt, a este som sa chcela na nieco opytat, ale som uz zabudla, tak mozno si spomeniem neskor

luppita
29. júl 2010

@ewwe mne drobec zje celu holandiu na pockanie 🙂 takze nenechavam otvorenu v chladnicke, ked kupujem zvolenske tak zosroti aj dva 🙂

ewwe
29. júl 2010

@luppita 😲 aj nina zje zvolensky naraz plus este nejake ovocie do nho dam, ale nieje to vela? taky velky jogurt by stacil aj mne 😀

luppita
29. júl 2010

@ewwe co ja viem ci vela ci nie, ja ho nenutim a on ked nechce tak nezje,odstrci ma a dojedol 😀 on aj na ranajky vypije 250ml mlieka a zachvilku dva krajce chleba(bez korky) s maslom, alebo vajickovou pomazankou (zltko+maslo).... cekovo je asi vela, ale je chudy jak stangla... on aj ked vidi ze ja jem tak hned zacne ham ham ham a pritom pred chvilkou dojedol cely svoj obed.... 🙂

ribizek
29. júl 2010

@bobocka - no, tak to sa presťahujem aj ja. Tiež nemusím žehlenie. 🙂 A Bystricu ja poznám. Ja som zo Štiavnice, na výšku som chodila do Zvolena, to je na skok.
Ja som taký multislovenský typ. Lebo potom som pracovala dlho v Senici a v Skalici, manžela mám z Humenného, pracujúceho v Blave a spolu sme sa usadili v Malackách. 🙂

Vidím, že na gumimackovi frčíte aj vy. U nás to pri Matúškovi bol hit, ešte aj teraz sa na to rád pozrie. Ale najviac boduje u obidvoch Elmo. Ja už mám vyrážky, ked počujem tú znelku. 😀
Tiež máme doma Macka Uška, Krtka a podobné rozprávky, ktoré sa mi zdali pekné, ale zatiaľ to u nás neboduje. Aj som im to púšťala, ale vyhral Elmo a teraz vláčiky Chuggington. Možno neskôr.
Niekedy som si hovorila, že žiadne Telletubies a podobné hlúposti, ale ked človek vidí, že ich to baví a ja si dokážem aspon v klude niečo spraviť. Pri dvoch mi je každá sekunda vzácna. A zasa, nepúšťam im to každý deň. Ja si myslím, že ked sa robia vecia s mierou. Ved mi pri tom nezostanú do 15-tich. 🙂 Aj Mickey Mouse musel frčať stále a minule mi mladý zahlásil, že inú. No kto by to čakal? Asi je už na to veľký. 😀 😀

ewwe
29. júl 2010

@luppita to poznam, nina robi pap pap, my sa pred nou uz musime skryvat s jedlom, no uvidim, kupim velky jogurt a uvidim kolko zje, zvysok dotlacim ja 😀
@ribizek ja som z humenneho

luppita
29. júl 2010

@ewwe hej aj ja sa schovavam a ked sa neda, tak u vzdy dam niaku chrumku do ruky a mam klud 😀

ribizek
29. júl 2010

@ewwe - áno, všimla som si v pase. 🙂 Včera sme tam boli u svokrovcov. Sme teraz na chate na Šírave, ale počasie nám neprialo, tak si aspon užijú viac vnukov. 🙂
Je možné, že sa poznáš s mojim mangim, aj ked on je už dlhšie v BA, aj tam chodil do školy. My sme už takí "postarší", po 30-ke. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre