V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

bobocka
24. aug 2010

http://www.bugy.sk/images/gallery/resized/54114... tieto helen harper som myslela 🙂

tinnka9
24. aug 2010

@bobocka ani ja v noci uz neprebalujem, presne ako pises, rano je v plienke riadne nacikane, ale dieta spokojne 🙂 . Tie helen harper som neskusala, a asi uz ani nebudem 😉

marusik
24. aug 2010

no, ja k plienkam nemám čo povedať lebo používame látkove - my prebaľujeme v noci 1x 😀

tinnka9
24. aug 2010

@marusik a pouzivas tie klasicke stare stvorcove alebo uz tie modernejsie? ta obdivujem... 😉 . ja som pri starsom vydrzala pouzivat latkovky asi 3dni 😀 . som si pred porodom nakupila asi 30plienok (tie klasicke stvorcove) s presvedcenim, ze ja len latkove budem pouzivat. ma to rychlo preslo 😀

zuziiiicek17
24. aug 2010

Ahojte 🙂
Tak uz som doma z Cz .Bolo tam super ,maly sa vysantil ,uzil si ocka,alebo skor ocko jeho 😀 potom pridam aj nejake fotky
k tym plienkam .Ja pouzivam Babylove z Dm a som absolutne spokojna.Neprecika,nesmrdia,nevyhadze sa .Pampersky su pre mna prilis drahe a strasne mi smrdia.z inych sa misko vyhadzal a tie babylove su super a za rozumnu cenu .teda ja vdaka Dm bonusovej knizke kupujem tie plienky 84kusov za necelych 10 € 😅

marusik
24. aug 2010

@tinnka9 používam už tie moderné...celkom fajn prehľad je na www.ekoplienky.sk... ja som však nakúpila v UK, vyšlo ma to lacnejšie...najnovšie sa chystám nejakú ušiť, už mi tu stojí materiál, len sa k tomu neviem dostať 😒 a klasické štvorcové používam len ak náhodou nestihnú uschnúť tie moderné🙂 jednorázovky používam naozaj výnimočne, naposledy asi pred mesiacom a pol na 1 deň🙂 Som tak trošku ekologicky švihnutá, prosto - dievča z dediny, ktoré kedysi obrábalo zem, ktorá ju živila - preto si ju chránim🙂

ewwe
24. aug 2010

my pouzivame tiez pampersky, na akciu ma vyjdu tak ako najlacnejsie akekolvek plienky, mali sme aj tescovske aj dm aj huggies ale stale sa vraciam k pamperskam akciovym, v noci neprebalujem a cez den mi pojdu dve a tretia na noc, odkedy sme sa zlepsili v nocniku tak napr. dnes ma jednu od rana, je sucha a este stale drzi tvar a nezbunicila sa 😉

weiya
24. aug 2010

My pouzivame babylove plienky, tie sa mi najviac osvedcili, a to sme vyskusali pomali vsetky druhy na trhu, pampersky my smrdia, ked je babo pocikane....
@zuziiiicek17 vitaj s5 🙂

zuziiiicek17
24. aug 2010

@weiya dakujem .A presne ten isty nazor mam na plienky 😉 babylove su naj a aj s krabicou od nich sa mi maly pohra 😅

weiya
24. aug 2010

@zuziiiicek17 veru veru zuzi, aj ta krabica je super 😀 ja v nej aj male veci po malej skladujem 😀

luppita
24. aug 2010

Pre nas su super aj DMkovske babylove. Mam rada tu znacku, vela babylove veci kupujem. A svokra nam kupuje pampersky (raz za mesiac) a tie davam na noc, od narodenia neprebalujem v noci, prespi vpoho, niekedy je rano ta plienka jak zbran, ale pampersi su na to super. Pampersi su super makucke, ale aj mne priserne smrdia, ked je pocikany ....
@zuziiiicek17 vitaj spat, tesime na foto a zazitky 🙂
@marusik ta obdivujem, aj ja mam rada eko zmyslanie, ale nie vzdy sa to da 🙂 dievca z mesta, nikdy som ani buriny neokopavala ☹ No uz to menit nebudem, aj ked si budem vycitat raz toto : každé jedno dieťatko, ktoré rodičia balia do jednorazových plienok 2 roky, vyprodukuje asi tonu odpadu. A ten sa nedá recyklovať, rozkladá sa neuveriteľných 200 až 400 rokov. ☹

marusik
24. aug 2010

baby, mňa chytila kreatívna nálada, napíšte mi na IP vaše adresy, čosi vám postupne pošlem 😀 nebojte sa, nezneužijem, ani neposuniem tretím osobám, ani nevyužijem na iné komerčné záujmy🙂

petraas
24. aug 2010

baby tak Sofi ma od vcera konecne treti zubok vonku🙂

inak kazdemu dietatku pasuju ine plienky...my sme skusili vela druhov ale teda najlepsie nam pasuju pampersky

Sofinka je od vcera taka ubrblana...od ran do vecera si pusinku nezatvori stale nieco blaboce...uz je horsia ako ja🙂))

ewwe
24. aug 2010

@petraas gratulujem k zubku
my mame 6 a po dalsich ani stopa, celkom som aj rada, aspon trocha oddychnem od mrzutosti, zacala som jej cistit kefkou, ale moc to rada nema, a nasilu nechcem, aby sa jej to nesprotivilo, baby dnes sa nina 3x vypytala na nocnik, 🙂 som happy

petraas
24. aug 2010

@ewwe dakujeme🙂 no u nas uz bolo na case aby sa rozrastli uz som si myslela ze bude bezzuba🙂)))
to je super ze sa Nina tak pekne pyta gratulujem a nech jej to pekne ostane🙂 to Sofi sa vypyta len obcas

kacenkalm
24. aug 2010

@ewwe super,ze sa sama vypyta 😵
@petraas gratulacia k zubku,my mame stale 2 dolne....ale mam pocit,ze pojdu asi dalsie,lebo je strasne nervozna niekedy....

petraas
24. aug 2010

@kacenkalm inak ja kebyze sa jej nepozrem do pusinky a neskusim prstom tak ani by som nevedela ze jej idu nejake zubky...nebola ani mrzuta ani nervozna ani neplakala...ale teda ked isli spodne tak to sme si uzili, v noci sme nespali a cele ich preplakala...no chvalabohu ze teraz dobre aspon zatial a to sa hovori ze vraj vrchne su horsie...

inak baby ktora ste to spominali ze ste boli na ockovani? @marusik tusim ty ci sa mylim? chcela som vediet ako bolo po ockovani lebo vcera mi pisala kamoska co rodila v ten isty den a v tej istej porodnici ze boli vcera na ockovani ze mala uplne v pohode ale teda vecer hroza ze dostala 39 teplotu a velmi plakala:( chudatko malinke

ewwe
24. aug 2010

baby diky, nina sa pyta ako sa jej chce, dnes cely den a niekedy ani necekne
nestraste s ockovanim, my idemem o tyzden, nina doteraz nemala ziadne reakcie, ale vraj tato tretia je dost velky zahul 🙄 sa bojim, lebo potom bude ta oslava narodiek, a kopec ludi pride s nou do styku, ozaj kolko dni je ,,karantena,, po ockovani???

lujsa
24. aug 2010

Aj my pouzivame Pampersky a mne nesmrdia...ALe drobec pije vela vody,tak v tom pripade by moc nemal pachnut-mozno je to tym...

@petraas Gratulujem k zubku 😉 Drobcovi sa dnes prerezal 7.zubok a noci si teda uzivame-je hore aj 20x...

@ewwe tak to uz ano,ked sa Ninka aj sama vypyta,veeeelka sikulka je to.Musim oprasit nocnik a vyskusat,co nan drobec povie.

marusik
24. aug 2010

@petraas klára mala večer po očkovaní trošku vyššie teploty, cca 37,8... ešte aj ďalšie doobedie 37,6... nedávala som jej nič, bola v kľude, vedela som,že je to len z tej vakcíny🙂

bobocka
24. aug 2010

@zuziiiicek17 vitaj doma 🙂 tak si rada,ze si spat,ci by si este par dni ostala? 🙂 potom postni nejake foto 🙂
baby ja som naschval privonala dnes vecer k pocikanej plienke ked ste vraveli,ze pampersky precikane smrdia a ja neviem ci uz mam nos vycviceny ci co,no mne vobec nesmrdia 😀 .asi sila zvyku,no aj bobco privonal a tiez nic 😀 .inak @marusik aj ja ta veru obdivujem,ze si sa na latkovky dala.ono to zobere viac casu a cele to pranie a ...ja som pohodlna,mne by sa to nechcelo.ale je super,ze su stale take maminy ako ty.fakt aj malo prostrediu pomoze.ja si sypem popol na hlavu.ale zacali sme nocnikovat a ak sa podari skor s plienkami prestat,tak aj ja aspon troskou tak prispejem.nejake to kilo odpadu menej bude 🙂 .ja viem,ze slaba utecha,ale aspon daka 🙂 @petraas gratulujem k zubku.my mame stale tych nasich 5 a ten siesty nestastnik nie a nie sa prerezat.uz asi tyzden tu pisem,ze je to na spadnutie a furt nic 😠 .michalko slinta zavodne,vsetko do pusy pcha ...som zvedava kedy sa prereze.baby zajtra by mi uz ten ergonomicky nosic mal prist,ja sa tesim ako mala 😀 .je sila ako sa mi zrazu zmenili priority co sa radosti z mhotnych veci tyka.ked si ja nieco kupim,tak som sice rada,ale ked je to nieco pre miska,tak som nesmierne stastna.ja som inak aj svokrovcom aj nasim aj bobcovi povedala,ze ak ma na moj sviatok chcu potesit,tak nech zaobstaraju nieco miskovi 🙂

bobocka
24. aug 2010

@ewwe gratulujem,ze sa nina takto krasne na nocnikovanie naucila a uz sa aj sama pyta.fakt super!!! a to ako sa pyta?co pri tom spravi?

petraas
24. aug 2010

@ewwe no ved prave my ideme 16 stvrtok na ockovanie a 18 v sobotu bude akoze oslava a este k tomu mame jarmoky ale snad v sobotu uz bude ok aspon dufam
@marusik si myslim ze to ste este dobre dopadli ked ti nejak Klara neplakala a nemala vysoke teploty...no ja sa priznam ja sa normalne bojim

bobocka
24. aug 2010

@lujsa vidis,mozno preto ani mne pampersky nesmrdia,lebo misko pije 99% vody a je kojeny.nic ine.sem tam mu dam bio stavu alebo bio cajik.ale po pravde,ten caj mal asi 2x a aj stavu asi 2x a to naposledy pred vyse mesiacom.je mozne,ze fakt preto ta precikana plienka nesmrdi 🙂 .inak ja som uz zacala davat vodu z vodovodu par dni?davate aj vy? a ak,tak ako? prevarite ju,ci rovno z vodovodu?

kacenkalm
24. aug 2010

baby,aj ja sa bojim tohto ockovania.....inak nasa mala dnes vecer,ked isla spat,chytila taky zachvat palcu,ze hroza...normalne doslova amok....uz sa to stalo parkrat,ale neviem z coho...mozno z toho,ze bola strasne unavena,lebo dnes malo spala....
@marusik a co pekne vytvaras? 😵 ja som si kupila platno a farby,chcela by som namalovat obraz,ale neviem kedy sa k tomu dostanem 😵
a chcem sa spytat,neviete o obchode kde by mali penove listy,alebo take tie nalepovacie ochranne folie na ostre hrany stien?nikde v googli mi to nechce vyhladat....
@ewwe ja si myslim,ze ''karantena''po ockovani by mala byt 24-48hodin....mozno sa mylim 😒

weiya
24. aug 2010

jaj baby my ideme ockovat 16.9. a na druhy den ma talka narodky, uz som teraz nestastna, lebo z kazdeho ockovania mala mala teplota ktore trvali dva tri dni... ☹ a sobotu(18-teho) chceme oslavovat tak hadam bude v pohode

luppita
24. aug 2010

@petraas @ewwe my sme boli na ockovani asi pred 2tyz a maly mal len 37,2 a bolo vidiet ,ze ho tie nozky bolia, inak nic, bol taky ospalejsi a ubolenejsi, ale neplakal a v noci sa z toho vyspal. iba po prvom ockovani mal okolo 38 dva dni a potom pohoda. @lujsa 20 x a to koli zubkom ? ☹ vau to neviem ako by som zvladla 🙂 nic take nepoznam, mozno tak raz za cas, ze sa mu stane za noc raz , zo sna, ale dam dudu a sip dalej. 🙂

lujsa
24. aug 2010

@petraas ja som na to tretie ockovanie uz aj zabudla,kedze ho mame davno za sebou.Drobec ho zvladol dobre,mali sme ho v najvacsich horucavach a bol ok.

petraas
24. aug 2010

@lujsa @bobocka dakujeme🙂
inak ani mne pampersky nesmrdia...teda raz smrdela ale to bola sofinka vvvvvvlmi zacurana som sa az divila ze to z tej plienky nevytekalo🙂))) ale zasa ze by to nejak velmi smrdelo sa neda povedat

bobocka
24. aug 2010

@petraas my ideme na ockovanie teraz vo stvrtok,to bude mat michalko presne jedenast mesiacov.on nemal nejake reakcie ak tak,tak len orvy den jemne zvysenu teplotu,inak nic,tak dufam,ze aj teraz tak bude 🙂 .inak naozaj...kolko je "karantena" po ockovani?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre