V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

mauik83
26. okt 2009

tak my ted ve středu jdem do kina, tak tchánovci budou hlídat asi 3 hodky, max 4 (nevim jak je to dlouhý), ale asi si to neužiju, už ted jsem nervozní, že budu bez ní. Ale až pojedu za 14 dní do tanečních, budou hlídat naši a budu bez ní 7 hodin, to mě asi mrskne... 😒

tak jsme ve 3h zkusili flašku a dobrý, vytáhla 80 ml 🙂 a ted jdem dát prso, tak snad ho neodmítne... 😔

mauik83
26. okt 2009

tak pohoda, neodmítla 😀

aktekram
26. okt 2009

když už jsme u těch lahviček, jakou značku a typ používáte???

rpinguin
26. okt 2009

akte, ja mam vsetko Avent: sterilizator, flasky, dudle.....no uz to zacina, takze idem nakrmit a skusit tu vanu, hadam to zaberie. Vcera som do 1.30 uspavala 😠 spala uplne trhano a len sa mrvila a ja len dudel strkala...hruza

majamisutka
26. okt 2009

jaký olej používáte na masáž miminka?

emamamamu
26. okt 2009

my mame Tommee Tippee dve lahvocky, jine nechci🙂 jsou hezke:D:D:D
ping mala uz zhruba hodinu spi, vykoupana, najezena, zabalena v dece, aby ji netrcely ruce, lehla jsem si k ni a hladim po hlave, za chvili zabere...to same bylo vcera...obcas teda zajeci ze spani, ale lepsi, nez to co bylo doted... 😕

marketka.27
26. okt 2009

Díky za rady ohledně steriizátorů🙂 Lahvičky a dudlíky taky Avent.
Konečně si jdu objednat fusak, nemůžeme ji v tom spacáku vozit do nekonečna😉 U nás byl šílený večer, pláč, pláč, pláč - nepřišla jsem na to, co jí bylo - nakonec jsem si s ní musela jít lehnout, už spí, tak snad jí to vydrží.

kasenka228
26. okt 2009

Market, u nas porad sileny vecer je, jako kazdy vecer, skoro cely den prospi a pak po odpoledni prochazce nezaspi az do noci... vcera jsme skoncili nejak po pulnoci a to jen diky posunu casu... 😒

perla200
26. okt 2009

gratulujem vam kočky vsetkým....nekúpite náhodou babysatku hoppendiz čisto novú? dam super cenu...viac do IP

majamisutka
26. okt 2009

jinak já mám parní sterilizátor do mikrovlnky od Aventu, ikdyž nevím jestli to nebyla zbytečná investice,
je to jen umělohmotná miska za 1000kč 😅

marketka.27
26. okt 2009

kasenko, věř mi, že vždycky, když Karinka spustí, tak na vás, které to prožíváte denně, myslím. Mám dost a to se u nás vlastně nic nedělo. Vůbec si neumím předsavit, že mi tkaové koncerty bude dělat častěji a déle. Jen si pořád říkám, že mám vlastně zlaté miminko, které jen spí, papá a kadí.
A už pozorujeme medvědy na kolotoči, odraz v zrcadle a tak🙂
No a hodně nám pomáhá, že jsme přidali do jídelníčku ten heřmánkový čaj, to dr. trefila 100%. Karinka opravdu mívá žízeň, i když už nemá hlad, kolikrát si dá jen pár hltů a je spokojená. Nijak nám to přitom nesnížilo množství vypitého mléka, i když se třeba napráskne čajem před jídlem. Moje mamka mi pořád říkala, že jí mám dávat i čaj a já jsem byla chytrá a nedala jsem jí nic, protože jsem vyčetla, že mlíko stačí i na žízeň.

rpinguin
26. okt 2009

tak ako pozeram, tak kupanie ako-tak zabralo, lezi v lehatku a dudle palec, aspon nemusim dudel strkat a nereve, takze kupanie hadam pomohlo. Este nakojim o nejaku pol hodku a uz ju ulozim do normalnej postele.
Ja si nechcem ist k lahat, este zaspim nahodou skor nez ona 😉

perla, tu su baby vsetky super vybavene vselijakymi satkami a nositkami, tak neviem, ci ma niektora zaujem...vela stastia v predaji!

majamisutka
26. okt 2009

ženy, co ten olejíček? jaky používáte??

bibnka
26. okt 2009

Zdravím,

já hlásím, že mám dvě lahvičky avent. u Robinka jsem taky používala avent, když jsem přikrmovalůa a pak dávala jen UM a byla jsem s nimi moc spokojená. Teď mám tu lahvičku nachystanou na čaj. Ale zatím nic nedávám, jen MM. Tomášek je spokojený, prdíkuje vesele, takže nemám potřebu.

Co se týče kadeřníka, já jsem byla naposledy v srpnu a potřebovala bych to taky jak sůl. Ale myslím, že dřív jak v březnu se nedostanu. MM chodí z práce před osmou, takže ve všední dny nemám šanci, protože se mi nezdá, že by si měl brát dovču, abych mohla k holiči. A naši přijedou tak nějak na jaro, tak potom si zajdu.

bibnka
26. okt 2009

maja: já používám aviril, obyčejný modrý olejíček 😀

rpinguin
26. okt 2009

maja, no nepouzivam, len take mlieko na telo sem-tam, ak nezabudnem, ale ja som vseho-vsudy kupala doteraz 4x, takze v tomto neporadim....
no uz reve, takze kupanie nezabralo 😠 ,
no nic, idem
dobruuuuu

rpinguin
26. okt 2009

http://www.babycenter.at/penaten/sponsoringseite/

to lave mlieko mam na policke v kupelni postavene 😀

mauik83
26. okt 2009

máme Avent odsávačku a 2 lahve, olejíček Weleda 😉

už spinká 🙂

máme hodňnoučký miminko, pláče minimálně a to opravdu jen když ji něco trápí 😔

marketka.27
26. okt 2009

my máme olejíček Nivea a Weleda, suchou kůži má po obou, začala jsem zkusmo mazat obyčejným stolním olivovým a pohoda

marketka.27
26. okt 2009

Nemáte náhodou něktdo tento sterilizátor? http://www.chiccoshop.cz/Catalog.aspx?Act=Quick... Dejte pls info, jestli je použitelný, díky 🙂

joodi
27. okt 2009

Ahojky 🙂
Naše malá byla dneska po odpoledním lítání po obchodech a úřadech tak zmatená a vysílená, že spala od 20.30 do 4.00 😅 Ted uz zase spinká a já odsávám. Jinak kdyz nekam jedeme, tak musim vydržet s pnýma prsama vždycky, když nekojí. No dá se to i těch 7 hodin, ale to už mám pocit, že mi prasknou a vycpávky jsou "durch" 😝 😀 Takže když to jde, beru odsávačku s sebou(např. na návštěvu ke tchýni) Jednou jsem malou nechala cca 3 hod mamce na hlídání, když jsme jeli s MM do Německa na nákup a v pohodě, jenom jsem měla pocit že mi něco chybí 😀 🙂

Lahvičky máme Avent, sterilizátor do mikrovlnky Chicco, ale používám i ster. tablety. Do páry to dám jednou denně jinak to hážu průběžně do roztoku.

Akte, já jsem savičky č.1 dala do páry a zežloutly 😝 😠 tak teď ty č.2 dávám jenom do roztoku. Taky ti žloutnou? Nebo to byly jenom stopy mlíka, že se to špatně vymylo??

mauik83
27. okt 2009

Hola hola 😀
Tak včera to nebyl ideální večer - v 23h jsem ji vzbudila na kojení a ke konci kojení se zase začala kroutit 😒 jak to, že ji to vždyccky chytne u kojení a ne třeba, když spí??? 😕 tak jsme do půl 1 dělaly gymnastiku 😅 a pak zabrala a spala až do půl 7 😀 napapala se (zvládla jen 1 prso) a zase chrupe a já odsála 90 ml 😀 😀 😀 Tak máme na zítra, až budem v kině 😀

Pěkný den přeju 🙂

mauik83
27. okt 2009

Jinak za těch 6 hodin co spala v kuse měla plínu jen počůranou, tak čekám v nejbližší době trojitou nálož... 😀 😀 😀 😀

achalteke
27. okt 2009

U nás dnes masakroidní noc - malej má šílenou rýmu budil se co hodinu chudák můj malej....
Lahvičky mám tommee tippee a streilizátor obyčejnej za dvě stovky z tesca a spokojenost veliká.
Kosmetiku na maloše používáme jen krém na prdelku a olej na tělo. krém na ksichtík na ven - vše od Weledy a mandarinkový olej do koupele od Nobilisu, jinak nic. Vlasy jsme mu myli zatím jen jednou a nemám pocit, že by to zase potřeboval

achalteke
27. okt 2009

Jinak částečně látkuju a částečně dávám jednorázovky - už jsme najeli na ty 4-9kg a zatím se mi nejvíc osvědčili Alana a Huggies (po pemprskách se mi oprudil). Nevim co s těma menšíma velikostma, malému už je to malé a mě každej když přišel na návštěvu donesl balík právě těch newborn plenek 😅

ivca08
27. okt 2009

Ahojky,
tak snad by nas dneska konecne meli poustet domu. Malymu uz je lip, tak uz jsem nedockava. Navic mi tu pres den proste nezaspi. Akorat vcera jsem si nechala donest Beco, tak mi navecer usnul v nem. Nikdy predtim v nem neusnul a ted jsem ho tam dala a behem 2 minut tuhoš a spal 2,5 hodiny nez ho vzbudili na injekci. Ale uz jsem byla total drevena. Bala jsem se ho sundat nebo vyndat, aby se nevzbudil, tak jsem si maximalne sedla. Achal - zkusena becarko - co delas s malym, kdyz Ti v tom usne?

achalteke
27. okt 2009

Ivčo to jsem ráda, že je vám lépe, tak doufám že budete cobydup doma 😉 .
Když prcek usne v Becu a jakože tam zaspí pokaždé, tak Beco opatrně i s ním sundám položím na postel nebo do postýlky, rozepnu jen ty pásy a nechám ho dospat, ale většinou se hned vzbudí 😉 . Co máš za vzor?

petrajurinova
27. okt 2009

Ahoj.
Acha, tak ty plenky zkus prodat přes mimiaukci nebo aukro, některé maminy tam nabízejí i "zbytky" (třeba 10 plenek), které jim zbyly z načatého balíku.

Majo, my jsme měli olejíčky od Hipp a od Bubchen, ale maličké nějak neseděly, tak jsem na radu tady od někoho (teď nevím která z holek mi to radila) začala používat olivový olej (koupila jsem normálně v potravinách panenský oliv.olej) a ten maličké vyhovuje.

Jinak noci jsou u nás skoro pořád pohodové - Isa usíná do hodinky co ji začnu ukládat (umýt, převlíct, nakojit, ponosit a usíná) - tzn. kolem 20:00 spinká, vzbudí se mezi 1:00 a 2:00 a pak mezi 4:00 a 5:00 a pak vstává kolem osmé. V noci se jenom nakrmí a spí dál, pokud má moc naducanou plínu tak ji před kojením přebalím a pohodička. Doufám, že jí to vydrží.

ewwe
27. okt 2009

tak my zasa po super noci, nosila som ju v polohe supermana do 1hod, inak stale place, po 1 hod akoby utne a spi do 6. h. baby poradte nieco, mne z toho hrabne

kasenka228
27. okt 2009

ewwe, my mame to same, kazdy vecer! Tady kazda rada draha... co je poloha supermana?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre