V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

weiya
31. aug 2010

@bobocka
@petraas aj nam sa tak kocik sklada, vrchna cast sa odopnut musi a podvozok sa posklada, tak nam vojde do kufra, ale vacsinou aj tak vrch ide na predne sedadlo ;)

@kacenkalm stastnu cestu a prijemnu dovolenku 🙂

@bobocka talka ma tiez studene rucky aj nostek a dokonca aj nozky a to ich ma v hrubych ponozkach, teplaky ma a body s dlhym, no teraz som jej radsej este take tenke tricko na to hodila, ja mam tiez teplaky a tricko s kratkym, takze je mi fajn, len nohy mam bose a tiue ma oziabu 😀 sak to caka nas najhorsie obdobie, prechodne kedy sa kurit este nebude...mame tu 22,5st. v obyvke, vonku ukazuje 10 😕 to co je toto za leto? 😝

krasnulka
31. aug 2010

@bobocka ahoj, ja malej na doma davam body s dlhym rukavom a pančušky a ručičky ma teple 🙂 ale syna obliekam podobne ako ty malu, tiez ma stale studene ruky 😀

weiya
31. aug 2010

@salma22 jasne salma, treba byt v obraze aby sme vedeli, kedy mame komu gratulovat 😀

@bobocka super, ze si to ssem este raz hodila ;)

salma22
31. aug 2010

ja jej davam teplakove supravy a capacky na ponozticky 🙂 , a ked ma mikinku na zips tak este tricko s kratkym rukavom pod nu hotovo.....

petraas
31. aug 2010

@bobocka inak aj ja som dnes po obede rozmyslala ze ci Sofinke nedam body s dlhym rukavom lebo tu mame akusi zimu aj ja som si dala mikinu ale skusala som Sofinku a je tepla tak som ju nakoniec nechala tak v body s kratkym rukavom teplackoch a ponozkach.

ewwe
31. aug 2010

cauko tak sme boli na ockovani a poradni, mala vazi 8460g, tak konecne zacala priberat
idem vas docitat, ale potrebujem poradit, objednala som autosedacku z netu vo stvrtok, ale vobec mi este nepotvrdili objednavku, na maily neodpovedaju a ani neberu telefon, chcem zrusit objednavku mozem im napisat mail ze rusim objednavku? aky dovod uviest, ze ma ignoruju??

weiya
31. aug 2010

@ewwe to aj nas pripad toto s autosedacku, odkial si objednavala ? my z babymarketu.

tinnka9
31. aug 2010

@ewwe ja by som napisala, ze nie som spokojna s postupom pri vybavovani objednavky - vo stvrtok si objednala a dodnes sa nic nedeje, ziadna komunikacia z ich strany - to je podla mna dost dobry dovod.
@bobocka nas maly ma dnes tielko-body a na tom triko s dlhym a ponozky s teplakmi alebo len pancuchy. ale prisli sme zvonku a tiez ma studene rucicky (a to bol dost naobliekany si myslim), snad sa "aklimatizuje" 🙂 .
@kacenkalm uzite si dovcu 🙂 .
@petraas nam sa tiez sklada teraz kocik tak, ako bobocka pisala, predtym sme mali ale 3-kombinaciu a to zas slo tak ako tebe - to je asi ta nevyhoda tych kombinovanych kocikov. ale my mame velke auto, vsetko voslo do kufra 🙂

weiya
31. aug 2010

Baby pomoooc, ktora vie kurz eura / ceska koruna? nemozem to nikde vygooglit, 4100korun ceskych je nasich eur kolko?viete volaktora, prosiim.

kacenkalm
31. aug 2010

@weiya malo by to byt okolo 165€
diky baby,akurat som prisla od kadernika....extra kratky uces mam 😀

bobocka
31. aug 2010

@petraas waw tak len kratke body,sofi je riadne otuzila.ale vsak ty ju od mala otuzujes,vsak? 😉ja som vcera dala dlhe body s pancuskami,no dnes je este chladnejsie,dala som kratke body a na to mikinu a ruky studene ☹ .inak ma dost stve to nocnikovanie na zimu.my nebudeme mat doma extra teplo a ked dam maleho na nocnik,hoc aj na par minut,tak aj tak mu zimka bude ☹ .to este dako budem musiet dovymyslat...

teraz sme prisli z vonku a parada.super bola prechadzka aj v dazdi.budem to castejsie robit.ked nejak extra nefuka ci fakt neleje,tak sa to da v pohode 😉. a misko mi krasne zaspinkal a buva stale 🙂. v noci sme potiahli takmer 14 hodin,na obed 45 min a teraz uz zas 45 min spi 😉 riaden spachtos 😀 .

@weiya idem skusit pozet ten kurz nejak.skusila si nb?

petraas
31. aug 2010

baby tak uz mi poslali navrhy na tie saty..uz si len vybrat🙂
a zistila som toho fotografa, tak tento chce 30 eur a v cene je zaberov kolko chcem, 10 najlepsich vyretusuje a vsetko da na dvd bez tlace...tak to sa mi zda uz prijatelnejsie....

bobocka
31. aug 2010

@weiya podla nbs je to 165 eura 🙂

bobocka
31. aug 2010

@petraas joj obe su krasne. 🙂 ale ma napadlo,ze ak budes mat aj druhu dceru,tak tie druhe saticky vyuzijes viac 😉.ja viem,ze je to mini setrenie,ale je. a pritom su obe nadherne. 🙂 ktorekolvek das spravit,tak bude super 😉

bobocka
31. aug 2010

@petraas ten fotograf je fajn ked ma taketo podmienky.nie je to sice tak super ako tinka mala,no aj tak z toho co si pisala je toto jednoznacne najlepsie.to ostatne by som vobec v uvahu nebrala. 😉 30 euro je sice dost,ale ked pofoti kolko chces,napali ti to a 10 najlepsich vyretusuje,tak to je fajn cena za to. 😉

weiya
31. aug 2010

Baby diky vam 🙂 potom som kukla aj ja tu nbs ma napadlo, ale aj tak este raz diky, objednavali sme tu autosedacku z jednej stranky slovenskej, dlho dlho sa nam neozyvali, potomm im mm volal, tak sa vykrucali ze nam poslali uz mail, no veru neposlali, potom poslali fakturu tak sme tam poslali peniaze na ucet, a neska mm volali, ze sa museli pomylit, lebo tu farbu co sme objednavali teraz nemaju, hlavne ze nam poslai fakturu aj s potvrdenou objednavkou na tu farbu co sme chceli, no ze teda ju nemaju, maju teraz na vyber len z dvoch farieb a to teda modrej a ruzovej 😝 tak nech si teda nehaju a vratia peniaze... tak som potom pozerala tu stranku co mi raz
@tinnka9 poslala a asi ju skusime objednat odtial, aj cenu tam ma najlepsiu, tych 165 eur plus 200 kc postovne 🙂

weiya
31. aug 2010

@petraas fakt obe su krasne 🙂 tak ako bobocka pise... aj farba je najlepsia tato 😉 objednavala si z mamina alebo bessu?

weiya
31. aug 2010

Baby a dajte volake napady na hry s malimy 🙂

petraas
31. aug 2010

@bobocka no snazim sa ju otuzovat aj vodu na kupanie davame studensiu...inak aj mne sa zda dost chladno ja chodim v mikine len ja som zasa velmi zmrzla🙂)) chcela som aj Nelly viac obliekat ale ked vidim ze jej zima nieje tak ju zbytocne neobliekam...zajtra otvaraju plavaren chceme ist tak uvidim ako bude po dlhej prestavke Nelly reagovat lebo voda bude urcite studena...
no ja som tiez zvedava na zimu ako prezijeme lebo my mame sice radiatore väcsinou zapnute ale aj tak tu nieje nejak teplo a pri kupani uz nechcem prikurovat tak treba otuzovat🙂))
inak dieta by malo byt vonku kazdy den za kazdeho pocasia vraj lepsie potom prospievaju ( spia, papaju a tak)
tie satky dame nakoniec tie bez mena spravit no a ten fotograf je celkom fajn ked mi spravi kolko chcem zaberov...urcite by som nesla k tym dvom to by sme sa radsej minuli bez fotiek

petraas
31. aug 2010

@weiya satky som objednala z mamima a teplacky a mikinku z bessu len dufam ze mi na ne bessy nedokonia lebo tu ciernu co som chcela nemaju supravu a tak som to musela objednat kazde zvlast len som chcela aby tam bolo pismo rovnake tak uvidim co mi pride...dufam ze nebudu nejake tenke

tinnka9
31. aug 2010

@weiya ja som vtedy tu sedacku vo stvrtok objednala a v utorok uz mala doma 😉 .
@petraas no vidis, fotky malej paradnice teda nakoniec budu 😀 , za tu cenu sa to uz da.
ja som chodila s drobcom tak na prechadzky za kazdeho pocasia, ci fucalo, lialo, mrzlo alebo traktory padali - kazdy den 2x. on inak ako v kociku spat nechcel. a musim povedat, ze jemu ani nie, ale mne to teda riadne posilnilo imunitu - nebola som vobec chora, a to som teda byvala kazdy rok 😉 . teraz mi uz zase v kociku spat nechce, sice tichucko sedi, ale nic mu nesmie uniknut.
ozaj, kolkokrat vam deturence spia cez den? lebo nas nejako zacal spavat len 1x, ked to vyjde 2x, tak vecer nie-a nie zaspat 🙂

luppita
31. aug 2010

@petulig ja nebudem robit chlebicky, ale 4 alebo 5 druhov pomazanok a k tomu take vseliake slane krekry, chlebik, no prosto cokolvek, vzdy to malo uspech 🙂
@kacenkalm stastnu cetu a super dofcu, hlavne pocko nech poslucha a budete sa mat super 🙂
@bobocka super suhrn 🙂 no ja tiez davam body s kratkym rukavom a na to dlhy, hrubsie ponozky a teplaky 🙂 A je posledny augustovy den a my uz sme si prikurili 😝 inak by sme mali turbo zimu v byte ☹ vlastne kurenie je niekedy naozaj vyhoda 😎
@tinnka9 moj spi ako sa mu chce, niekedy len raz okolo 12 na hodku, teraz zase rezim ze uz o 9tej na hodku a potom az o 14tej asi na dve h. ale vecer ide pekne okolo 8mej .... tento rezim mi teraz fajn vyhovuje. 🙂
My chodime von len ak je pekne, teda minimalne neprsi. Maly mi uz aj tak nechce spavat v kociku a teda behat po vonku a kukat cez plastenku nemusime 😀
@petraas super satky, mne sa paci to s menom 😖 Nelly Sofia je ako meno princeznej 🙂

tinnka9
31. aug 2010

@luppita mozes poskytnut nejake recepty na tie pomazanky 😉 ?

weiya
31. aug 2010

@tinnka9 natalka spi odjakziva len jeden krat denne, to musi byt chora alebo mat teplotu aby spala viac krat, zo zaciatku tiez spavala v kociku, to okolo druhej uz vtedy od rana cca 7 vydrzala byt hore a potom v kociku take dve hodky pospala,potom hodinu trvalo zaspavanie v kociku, to zaspala teda az okolo tretej 😝 teraz chodi spavat okolo 11 aj to u musim vo vajicku uspat, okolo10-15minut a spi tak dve hodky, potom ked zaspi tak ju do postele prekladam.
@luppita veru hod volaky recept na pomazanku, aj teraz by som si dala na chlebik 😀 😀 ale asi aj nemam nic z coho by som pomazanku vykuzlila 😀 a vlastne na vajickovu by sa naslo, aj nivu mam tak aj na nivovu aj na sardinkovu, no pozri sa 😀 😀 no hod volaky recept toto su uz take okukane 😉

tinnka9
31. aug 2010

@weiya no normalne mozes oslavu uz teraz robit 😀 😀 😀

weiya
31. aug 2010

@tinnka9 😀 😀 😀

luppita
31. aug 2010

ja robievam, zaklad skoro do kazde, : cibulka na drobno, bambino (al. iny syr), maslo
Vajickova : vajicka (5 / 6), vidlickou roztlacim na drobno + zaklad + horcica (niekedy aj jedna kysla uhorka nadrobno) + sol
Bryndzova : bryndza + zaklad + mleta sladka paprika
Rybacia : sardinky + zaklad + horcica
Niviva : niva + zaklad
Moja naj Cesnakova : vela cesnaku + zaklad bez cibule 😀
a vlastne cokolvek sa takto da. syrova (nastruhany syr), pikantna syrova (nastruhany syr a trosku cili omacky) + zaklad , sunkova (sunka nadrobno) + zaklad .... .... .... niekto to aj mixuje, ale ja to mam rada take len zmiesane dokopy vsetko.
Nam robi tatinko akurat palacinky na veceru a baby dnes som spravila domaci tvaroh z mlieka z automatu .... je fakt mnam ale robila som len z litra a velmo malo tvarohu ☹

weiya
31. aug 2010

@luppita tu bryndzovu by so si dala hned 🙂 mnam 😀

ewwe
31. aug 2010

@weiya ja som objednala z preauto.sk zajtra skusim este zavolat a ak nebudu brat telefon tak im napisem pekny mail, ja sa len bojim aby mi o mesiac neposlali sedacku a ja uz objednam dalsiu, a od stvrtka si tiez myslim, ze uz mala byt u nas 🙄 clovek chce dat zarobit a oni taky pristup

inak baby hroza s malou po ockovani, len place a place, zjedla iba jogurt, trocha vody, teplotu zatial nema ale asi ju bolia nohy, ani nelozi ani na rukach ju nemozem drzat, len lezi a teraz konecne zaspinkala chudatko, tesim sa na noc 🙄

petulig
31. aug 2010

@bobocka riadny zoznam🙂 aj moja miska ma strasne studene ruky, ale ked chodia po tej studenj zemi tak sa ani necudujem. Aj my mame na doma teplaky pre istotu. inak narodky mame 19ho mozes doplnit.a iwusca je tusim 23ho

@petraas tak sme na tom rovnako. Ja mam take nervy ked ju vidim ako lezie hore. Naucila som ju sice aj zliezat dole pekne zadkom, ale nie vzdy sa to podari. Takze pre istotu mam pod postelou vankuse , lebo sipka na zem by nebolo bohvieco.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre