V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

petraas
3. sep 2010

baby tak takto vyzera ten tesco laptop... http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=9348155&tab=1 no veru nic moc

tinnka9
3. sep 2010

@petraas za tie peniaze podla mna OK 😉 . uz som to tu pisala, nas starsi sa s nim teda dost vyhral 🙂 . tie spiderman alebo barbie mi prisli take iste (teda funkciami, aj display myslim taky jednoduchy), akurat obal vylepseny a cena niekolkonasobne vyssia 😒 .
@briketa aj ja sa pripajam ku gratulaciam pre malu slecnu, nech vam rastie do krasy 😉 .
@lujsa ja mam taku skusenost, ze maly mi v tu prvu zimu este moc vonku nebehal, vacsinou este sedel v kociku (a mal uz rok), takze zimne topanocky mame po nom ako nove - aj tak dobre, aspon nemusime kupovat mladsiemu bratovi 😀 😀 😀

petraas
3. sep 2010

@tinnka9 tak urcite lepsie ako dat 30 za barbie...no ale poviem ti ze ja aj tak na tom nic nevidim...sestra kupili malej no mala vtedy 6 rokov ten barbie a ked ho priniesla mala na chatu tak sme ho tam vsetci skumali a zhodli sme sa ze pekna a draha blbost...ale neber to v zlom kazdy mame svoj nazor🙂

lujsa
3. sep 2010

@petraas mne sa tiez ten NB nepaci,ale ked je pravda,ze rozprava,ked stlacis klavesu,tak ok..Ja som ho isla naisto kupit,mali spidermanovsky-stal vtedy 12,-EUr,ale ked som ho zbadala,mala som pocit,ze G.by ho nechcel,tak som ho nekupila 😉

@tinnka9 ja beriem na isto,ze drobec zimu presedi v kociku,ale nechcem vidiet,ako budem vahat nad cizmickami 😀

tinnka9
3. sep 2010

@petraas jasnee 😀 😀 😀 . ved kazde dieta je ine a co jednemu "sadne" druhemu nemusi 😉 . no ale 30€ by som teda za to nedala

tinnka9
3. sep 2010

@lujsa ved prave preto som tym myslela, ze tento rok si netreba asi este zo zimnych topanociek robit hlavu (budu viac-menej na to, aby mu nebolo chladno na nozicky). no ale s topankami od jari to uz bude horsie, deturence uz budu behat jedna radost 🙂

tinnka9
3. sep 2010

ja zas riesim dilemu, ci obut matuskovi topanky po starsom brachovi alebo nie. vsetky po martinkovi som si poctivo odkladala, ale teraz neviem ci dat, ci kupit nove 🙂 . tieto zimne jasne ze hej, tie su viac-menej nechodene, ale potom neskor fakt neviem 😒

lujsa
3. sep 2010

@tinnka9 ak Matuskovi topanocky sadnu,tak mu ich podla mna mozes dat 😉 Ak mu sadne velkost,tak nie je co riesit.

bobocka
3. sep 2010

@petraas no ti poviem,ze ja by som ho kupila.podla mna za 10 euri je uuuplne v pohode. a takemu malemu babu aj tak viac netreba.no ak ho ja zozeniem,isto kupim. 🙂 @tinnka9 ja by som si s tym hlavu nerobila,ak su topanocky malo nosene ,neznicene,tak su podla mna ok.my tak mame po bratrancovi 21 zimne.neviem aku bude mat misko nozicku v zime,tak podla toho budeme kupovat,ale ak mu este tieto sadnu,tak mu ich isto necham.su ako nove.brunik ich mal par krat,tak co budem riesit.a vyzeraju byt fajne teple.no uvidim ja veru.pre mojho drobca kupovat topanky veru lahke nie je,ale ak matuskovi sadnu topanocky po matkovi,tak to neries a kludne mu ich daj 🙂 v takomto malom veku su aj tak vacsinou topanocky ako nove.deticky este malo chodia (cest vynimkam 😉 ).@lujsa ak ja ten laptop kupim,tak isto len ten tescovsky farebny.supermana ja veru doma mat nebudem.nie koli cene (aj ked iste,ze ta je tiez velmi dolezita),no ja veeeelmo nemam rada supermana a spidermana a batmana 😢.ja to budem drzat mimo domu kym sa bude dat.akoze ak na to miska v skolke detvaky naucia,tak mu to isto zakazovat nebudem,ale zatial kym sa da to doma mat nebudem . 😒

ewwe
3. sep 2010

baby ja si tiez myslim ze nb je fajn, uci slava, pismena, cisla, hra melodie, ma hodinky a budik a asi 8 hier

tinnka9
3. sep 2010

@bobocka 😀 😀 😀 sa tu smejem nad tou tvojou averziou voci akemukolvek -manovi 😀 😀 😀 . presne ako pises, akonahle zacne chodit do skolky, nic s tym nenarobis. viem, o com hovorim, mam to doma 😀 . minule som sla u nas cez tesco v oddeleni hraciek a som si spomenula na teba a chcela ti ten laptop kupit, ale nemali ho ani u nas. ale predpokladam, ze pred vianocami budu 😉 .

tinnka9
3. sep 2010

@bobocka a poviem ti, u nas je ten NB najlepsia hracka, aku sme kedy matovi kupili. ziadna ho tak nezaujala, ako tato. sam sa pomocou neho naucil citat, pisat, pocitat (z coho moc velku radost ja nemam, lebo sa bojim, co bude v 1.triede 😒 ). akurat minuly tyzden napisal sam list jeziskovi, len mi ho doniesol ukazat 🙂 , a vecer mu nerobi problem precitat si kratku rozpravku z knizky O Puclikovi (inak odporucam 😉 ).

bobocka
3. sep 2010

@tinnka9 ti poviem.riadnu averziu voci tomu mam. 😠 jediny superman ma aky taky pekny oblek,ale ti ostatni su strasidelni,skaredi,pochmurni 😠 .ja to doma nechcem. 😠 ja sa budem snazit maleho smerovat na auticka http://kix66.net/resources/Cars-Movie-Poster.jpg z tohto tiez byvaju mali chlapci hotovi 😀 dufam,ze mi to vyjde 😀 dnes vecer ideme do tesca,tak zas stastie skusim 🙂.mozno to nakoniec vyjde a laptop doma bude.ale ako pises, ak teraz nebude,tak podla mna na vianoce isto 😉

bobocka
3. sep 2010

@tinnka9 waw super,no vidis.aj hracka za 10 euri moze byt riadne prospesna a nemusi mat modrocerveneho tipka v maske na obale 😉 .riadne je matko sikovny 😉 ,bud rada. ale neboj,ze by sa mal v skole teraz preto nudit.ked to uz ovlada,tak ho budes viac trenovat na to.su kadejake cvicne zosity kde si to dieta trenuje formou hry.to co ine decka budu v skole pidlit,tvoj matko bude mat ako zabavu. ostane v tom,nevyjde z tempa a v druhom rocniku bude pokracovat so ostatnimi.neboj.vobec to teraz neries a tes sa z toho,ze je taky sikovny 😉

luppita
3. sep 2010

@briketa aj ja prajem malinkej aili vsetko len to naj k prvym narodkam 🙂 nech je hlavne zdrava, stastna a nech robi rodicom a surodencom veliku radost 🙂
@lujsa @petraas tak paniku z ciziem uz aj ja chytam 😉 a to to este ani nie je aktualne 🙂 ale ved niako to zvladneme, polinkujeme, povymiename nazory a postrehy 😀
Ja som bola minule v brendone a velmi sa mi tam tie hracky pacili, len sme nemali tolko korun pri sebe, ale tento laptop bol skvely, chcem to dat mojej mamce aby kupila malemu na narodky.... rozhodla som sa ze poposielam rodine linky aby vedeli co kupit, lebo uz ma nebavi mat doma zbytocnosti 🙂
http://www.brendon.sk/Products/ViewDetails/2009...
@tinnka9 sikovneho predskolaka mas doma 🙂 a naozaj nemaj strach nebude sa nudit, bude pomahat spoluziakom a sam sa zdokonalovat 🙂

luppita
3. sep 2010

jeeej baby , simpi vie normalne origos slovo povedat ,, auto ,, (na a da taky dlzen) , ale znie to dokonalo, normalne ze auto 😀

weiya
3. sep 2010

@lujsa hej tu evolvu pluskovu farbu jet 🙂 uz prisla 🙂

weiya
3. sep 2010

dnes som kupila malej tie papucky v diechmane, tusim take ako bobo len s ladovymi medvedmi 😀 18jej boli dobre, aj trosku rezervu tam ma a zatil celkom v pohode v nich cupka, aj topanky som jej tam neake na jesen chcela kupit a nic jej dobre nebolo 😒 ciziem sa aj ja bojim jak cert...

kathynka
3. sep 2010

@weiya jej, tak to ma talka aj yoan papucky s ladovymi medvedmi 🙂
inak, yoan dnes absolvoval svoj prvy let do francuzska...isli tam na vikend k nejakym kamaratom, de facto len na otocku, tak sa rozhodli pre lietadlo...snad im to dobre dopadlo, uz asi aj pristali...
ja idem nakoniec zajtra na ten roadtrip do zahrebu, tak snad to dam ako jediny sofer nasej posadky, ktora ma na to len jeden jediny den...cize vam rovno vravim dobru noc, bo ja vstavam 3.30, som si ista, ze tentokrat ma netromfne ani misko od @zuziiiicek17 🙂 a ak secko dobre dopadne, tak zajtra o polnoci sme doma...sry, tentokrat fotky na fb asi nebudu..nieze by neboli, ale su ludia, co sa o tom nesmu dozvediet...

weiya
3. sep 2010

@kathynka ha tak maju rovnake 🙂 ta vy takto na tajnasa na vylet? 😀

tinnka9
3. sep 2010

@kathynka tak stastnu cestu a prijemne soferovanie 😉

kathynka
3. sep 2010

@weyia hold, som na ciernej listine, tak musim...neva, hlavne, ze sa ide...sak som normalne aj auto z pozicovne brala, bo nasa felicka je super zahulene auto bez cd prehravaca a to sa na tak dlhu cestu neda...a chalos v autopozicovni kukol moje doklady a vravi mi, ze mam dar od boha, ze vyzeram na 15...tak mu vravim, ze kebyze si zabudnem doklady, tak mi ani neuveri, ze mam uz 18 a auto mi neda...a to ja mam vodicak uz 9 rokov...

kathynka
3. sep 2010

@tinnka9 dakujem, dufam, ze to fakt dobre dopadne...my sme si vybrali staru cestu, nech usetrime za dialnicne znamky a myto a je to o 100km kratsie jak po dialnici...ehm a asi o 2 hodiny dlhsie 😀

weiya
3. sep 2010

@kathynka stastnu cestu aj ja prajem, a fakt vyzeras na 15, by ti ani cigarety bez obcianskeho nepredali 😉 aj ja som minule musela ukazovat ked som mm v stanku cigosky kupovala 😀 a minuli mesiac som aj v lidli ukazovala, ked som mu zas pivu v lidli kupovala 😀 s talku v kociku a z mamu za chrbtom, nechcela mi verit ze mam 22 😀 😀

kathynka
3. sep 2010

@weyia no proste sme krasavice mlade...vies, jak nam to dobre padne, ked budeme mat 40 a budu nam hadat 30? 🙂 mne pravidelne nechcu v tescu alkohol predat...ked som mala 20, tak ok, dajme tomu, ale tento rok??? 😖 a ja mam tesco cez ulicu, kolkokrat idem bez dokladov a musim sa pak vracat domov...minule som chcela, ze zavolam mame a predavacka mi to neschvalila...tak pak som sla dom po obciansky a ked zbadala ten datum narodenia, tak som jej len s usmevom povedala, ze ju pozdravuje maminka 🙂

petraas
3. sep 2010

baby tak nas caka zajtra treti kurz plavania...som zvedava co na to Sofi povie a dufam ze bude tepla voda lebo sme boli po dlhej dobe teraz v stredu a poviem vam ze nic moc...Sofi sa rozbehla s velkou radostou do vody zisla dva schodiky a dost....stala a stala a nakoniec si to rozmyslela a vliezla do vody ale myslela som ze nevojde lebo voda mala len 27 stupnov bola studena...sice sofi otuzujem ale davam tak 29 a sem tam 28 ale toto sa mi zdalo ze to ani 27 nema...ale aj tak tam dlho nevydrzala triasla sa ako osika....no a dalsia vec, ze leto bolo skarede a nemali sme kde trenovat potapanie a bolo to vidiet lebo si zopar krat glgla vody...ja len dufam ze sa teraz dostane zasa do formy a vsetko bude ok

weiya
3. sep 2010

@kathynka tak vtedy nam to vyhovovat veru bude 😀

bobocka
3. sep 2010

kocky,tak papucky vymenene.vcera sme mali tie s ladovym mackom 19tky a dnes sme kupili tmavomodre s mackom na snurovanie 20 tky a su dobre a tie vcerajsie sa vyzuvali.to uz kto sa v tom ma vyznat. 😠 veru ja asi nebudem moct kupovat topanky z netu.to musime skusat.zatial v tom misko chodi ok za rucicky,tak hadam dobre budu. a inak v tych reebokoch by uz utekat chcel. v tych sa mu na pocudovanie dobre chodi a to sa mi vcera este az take super pre neho na chodenie nezdali (je tam taka vacsia medzera).no nakoniec sme mozno aj dobre nakupili 🙂.@lujsa inak tie nase reeboky maju aj odporucania americkych pediatrov 😉 .@kathynka@weiya ja tiez vyzeram strasne mlado.ked som bola mladsia,tak som nemala problem kupit cigarety (z celej partie iba mna posielali,lebo len mne predali 😀 -mladez sibnuta 😀 ) a teraz by mi ani cuco nepredali bez obcianskeho 😀 .ale to je jedno.my aj tak alkohol nepijeme a fajcit uz nefajcim,tak ja sa do takych situacii uz nedostavam 🙂 .@petraas tak super,plavanie vam zacina.my ideme v stredu 😉 ja si myslim,ze to prve bude take otukavacie,no sofi sa do toho rychlo dostane.my stale doma trenujeme s poharikom .kazde jedno kupanie mu min 10x prekotim plny trojdecak vody na hlavu 😀 . a misko si vzdy zavre ocka pritom a ako keby sa nadychol.tak ok.pusku si tiez zavrie.baby moj bobco mal dnes narodeniny,tak sme mali pohodovy den.darcekov dostal ako na 5x nadodeniny a vianoce dokopy.ma novu zimnu bundu oneill ,novy zimny kabat o neill(teraz su 80 %zlavy,tak nekup to 😀 kabat co stal 250 ho vysiel na 50 🙂 ),brat mu kupil etnies tricko a oneill sortky,kupil si novu adidas originals mikinu,rifle o neill,...to len tak rozpisujem aby ste vedeli ako je moj muz na oblecenie zatazeny a ja chodim v jednych leginach,rifle uz nemam ziadne,posledne co som mala 3 roky som uz zodrala medzi nohami,to sa uz nosit neda,mam asi 3 tricka ,2 letnych siat,2 svetriky a dost.teraz po materskej si pojdem kupit nejaky top,este dake leginy a prechodnu bundu.to je sila co? ja poriadne nemam co na seba a moj muz takto jednym supom hned novy satnik ma. a nie hocaky,co vec,to drahe znackove (ok ten oneill sa fakt oplatil,no aj tak tam nechal dakych 120 euri)ale zas on si to zasluzi.skvely manzel a otec je,tak nech si radost spravi 🙂 no teraz sme zrazu na tom tak biedne,ze doslova kazdy cent pocitame ,aby sme do vyplaty vysli.len sa minalo a minalo-choditko,ergonomicy nosic,topanky pre miska,papucky ,bobcove narodeniny a zrazu sme sa dnes zbadali,ze sme to prepiskli a eurace nikde ☹.extremne zle 2 tyzdne teraz budu ☹ ale ja som zas na take zvyknuta.ja som vyrastala nie v bohatej rodine.ja viem co je to chlieb s ramou jest aj tyzden. 😀 na vikend budu kysle kromple s a granadir 😀 prava sedliacka kuchyna 😀 @kathynka stastnu cestu 🙂 zas a znova 😀 tebe by sa ani neratalo keby si nebodaj jeden cely mesiac doma bola 😀

bobocka
3. sep 2010

baby,ja som akurat dopozerala kapor na torte.nora riadne davala 😀 joj,mne az slzy sli 😀 😀 😀

luppita
3. sep 2010

@kathynka stastnu cetu 🙂 lietas po svete aj za nas 🙂
@bobocka My mame tie iste papucky ako vy, macikove na snurky 😀 akurat ze 18tky 😀
No dnes som bola vecer vonku z babami (mamickami), damska jazda 🙂 a normalne som bola sokovana ze co si mam obliect. Same letne tricka, co boli take dlhsi rukav, vsetko male, brucho mi trcalo 😠 😠 😠 zajtra idem prebehnut skrinu a vsetko male zrusit (na zimu aj tak neschudnem) a potom ti napisem ze co mi tam ostalo 😵
joooj tiez by sa mi zisiel novy satnik, hadam na vianoce sa podari 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre