V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

weiya
8. okt 2010

@petraas Jednu som kupila v takku, 86,tiez je taka dlhsia, ta jej jej dobra, no tiez tie rukavy su dlhe,ale daju sa dobre na raz vykasat,takze hadam vydrzi 🙂 a druhu som kupila az 98,ta je taka do pasu,rukavy aj na tej musim vyhrnut,ale co som ju v obchode prirovnavala k 86, tak skor na to cislo vyzera ako na tu 98 😀 cisluju si to jak chcu 😝 skus jej ju v obchode vyskusat, keby sa dalo a uvidis...

bobocka
8. okt 2010

zdravim kocky.joj,ci ste mi chybali.mam pokazeny comp a tak teraz konecne na bobcovom mozem byt.som bola bez netu ako bez ruky 😀 .vidim,ze ste rozoberali um.tak s tym ja mam skusenost len do 5 mesiaca.misko mal raz denne flasku nutrilonu ha.odvtedy sme plne kojeni a teraz um neriesim a vlastne ani riesit nechcem.kojit neprestavam a potom rovno od kojenia chcem na kravske prejst.uvidime ci mi to vyjde.my sme inak chori nacarach ☹ .misko ma sialenu nadchu,ked ho kojim ,tam strasne chrci a kasle ako stary tuberak.striekam mu mar a davam mu 2x denne kalciovy sirup.bola som u doktorky s nim.tak vytery budu v polke buduceho tyzdna a brala mu krv na rozbor ci je to infekcne ci vyrusove (ma taku masinku v ordinacii co to hned z krvi ukaze) a je to virusove a vravela,ze na to zatial antibiotika teda netreba,ze uvidime co z tych vyterov vyjde,no dala nam pamycon a pleumolysin .mate s tym niktora skusenosti?a ja s tym veru stotoznena nie som.nejak sa mi tie lieky nepozdavaju. a pamycon je navyse aj antibiotikum a vravela,ze to netreba,tak ja uz neviem.nedavam mu to a idem teraz do tesca,tak tam v lekarni kupim nasivin baby.no neviem ci mam malemu davat aj nejaky iny sirup na kasel nez ten kalciovy.to dostava denne len 2x-rano a vecer.chcela by som to so stodalom skombinovat,ze ten by som na obed davala,len neviem ci mozem.a nechcem volat doktorke, aby si nemyslela,ze spochybnujem lieky co nam ona dala. 😖 mate nejaku dobru skusenost s nejakym inym sirupom na kasel?inym nez kalciovym ci stodalom? teplotu zatial nemame,tak aspon ze to. inak co sa bund tyka,tak to som ja este neriesila a az ked skutocne budeme potrebovat,tak to budem riesit.mame dva tescove kabaty zimne po bratrancovi malom a su skvele.velkost je tam 12-18m .miskovi je to dobre teraz.teda trosku vacsie.v tescu som mu kupila oteplovacky 12-18m a su mu dobre,dokonca musim gombik presit,aby mu traky nepadali.stali len 10euri.tak tie mame zalohove a ked uz bude fakt sneh a,tak kupim miskovi poriadne oteplovacky s bundou a to bude mat.potom uvidim aku velkost dame.a v zime to bude uz aj lacnejsie mozno.vsak ponovom zimny vypredaj uz pred vianocami zacina. 😝

tinnka9
8. okt 2010

@bobocka tak skore uzdravenie. pamykon do nosa sa dava, ked uz ma infekciu - teda husty, zlty alebo zeleny soplik. pokial ma len vodove, tak myslim, ze nie. my sme ho brali v zime tusim az 3x. ale nic s tym nepokazis. akurat mu ho davaj do vyfukaneho nosteka. pokial by si dala do plneho, nema to zmysel. stodal mozes kombinovat s inymi sirupmi, nakolko je to homeopatikum. pokial ma kasel zo soplikov, mozes sinupret kvapky - tie sa jedia na lyzicke, rozpusta to hlieny, su na prirodnej baze. sirup na kasel na prirodnej baze je napr. aj hedelix, alebo napr. skorocelovy sirup. na drazdivy kasel su napr. vyborne aj homeopaticke kvapky drosera compose. v lekarnach je toho habadej. potom mozes aj klasicke sirupy na "chemickej" baze, ale to uz zavisi od teba, ci chces 😉 . ono zalezi aj na tom, aky ten kasel je, ci suchy, ci vlhky. ale na to by sa ta mala v lekarni spytat 🙂

lujsa
8. okt 2010

@kathynka fuha,ja by som to cez tmave zatisie v noci sama neriskla.Ked som byvala na intraku,tak vela zleho sa stalo na takych miestach babam 😔 Verim,ze 10 hodin da malemu cloviecikovi v aute zabrat,to je ako pre nas 10 dni,oni vnimaju cas pomalsie.Drzim palce,nech sa vam dobre cestuje 😵

@tinnka9 praveze ja od narodenia do 3/4 roka prechodny fusak nepotrebujeme,lebo mame ten,co mal G.ako malicky,ten je paradny.Tak aj ja vaham,ci kupit tento prechodny,ci nie.A kym sa rozhodnem,bude zima 😅 😀

@petraas my mame zatial jedny otelpovacky a jednu bundu,obe su velkost 86.Ale kedze v Europe ocakavaju najchladnejsiu zimu za posledne tisicrocie,tak rozmyslam,co este kupit.Ale asi postaci bunda,tiez by som kupila 86-ku,lebo ak by som kupila vacsiu,tak je aj sirsia a podfukne ju,nezohreje tak.Plus nas G.neznesie dlhsie rukavy,stale si ich trha z rucicky.

Dnes som vybehla na postu bez G.,strazil ho tato a je tak krasne.Kedy s nim mozem ist von,ked bol prechnuty,este obcas kasle,aj sopliky obcas vydu.Prisli mi tie knihy-Respektovat a byt respektovan a Najstastnejsie batola v okoli.Tak som zvedava,co tam pisu.V DM Babylove 3 zas nemali,tak som musela kupit Bebu HA,ale ked G.vyzdravie,nebudem uz kupovat HA...

tinnka9
8. okt 2010

@lujsa pokial nema G. teplotu, tak nachvilu mozte 😉 . Sranda, je som si akurat tu Najstastnejsie batola... dnes objednala 😀 . Inak co som pozerala, je na viacerych miestach vypredana

lujsa
8. okt 2010

@bobocka skore uzdravenie vam prajem.Ten Pamykon su atb kvapky do nosteka,ale ako pise @tinnka9-dava sa zlte,zelene sopliky,nie na vodove.A presne ako pise tinnka-najprv treba odsat sopliky,az potom dat Pamykon,my sme ho raz mali,ked mal G.zlateho ztafylokoka v nose (tym sa nakazil v porodnici).Aj nas G.chytil v cakarni u dr kasel a sople,ten kase je hrozny,ako tuberak,tak ja to neriskujem homeopatikami,aby mu to nezislo z hrdla na priedusky,ale davam Ambromede-2x denne,vyborne zabera,po podani vykasliava hlieny asi 15 minut a potom nekasle.

lujsa
8. okt 2010

@tinnka9 nas tato by neprezil,keby som ho vzala von,ked este sem-tam kasle.Aj on je chory a poriadne.Ja by som ho na chvilu vzala,ale ani neviem,co obliect...TAk asi pockam do pondelka,nech nie som na vine,ak to nasho G.neprejde 😉

kwetinnka
8. okt 2010

Bobocka my sme tak isto chory a pamycon davam..je to viac menej lokalne ATB a na kasel nedavam pleumolisin ale stoptusin( su aj gtt aj sirup/ spolu s calciovym sirupom na jednej lyzicke..tak my to poradila Dr aj v lekarni + jej k tomu davam Fenistil a cebion..a do nosteka davam Vibrocil..ak by to bolo aj alergickeho povodu a veru ze sopliky nemame len tak ako vy skaredo kasleme.
Ten pamycon mu daj.Ja ho davam az 4 krat dam ho necham stiect a za chvilku poodsavam..tak my vsade radia a potom dam bormalne kvapky ak ptreba...pamycon nostek neodupcha ..posobi na sliznicu nosteka aby odpuchla a tie sopliky zredli.nasivin nieje liecba..len nebude mat upchaty nostek.A urob mu taky olejovy zabal na hrdielko...prehod na noc cez postielku mokry slany uterak.ak necestuje zvys mu pod hlavou,vecer poriadne vyvetraj..nech ma chladno a vlhko..lepsie sa mi fycha..my sme spali pri otvorenom okne...ale nasa velmi kasle v noci..takze aj noci som dala kvapky.
A ak by to mal vlhky kasel tak sinupret je dobry..aj stodal ale nam nezabera

petraas
8. okt 2010

baby tak nakoniec som tu bundu bola vymenit za väcsiu ved ked bude zima tak aj sveter budeme davat a ta 86 sa mi zdala velmi napratana myslim ze celu zimu by nevydrzala tak sme radsej zobrali 92.

prajem skore uzdravenie detickam🙂

ewwe
8. okt 2010

@bobocka ja som davala ten sinupret, radili ste mi vy, tak som sa opytala v lekarni a ze je vraj dobry, a aj bol hned jej zabral, asi po 3-4 dnoch nebolo po soplikoch a teplote ani stopy, brala som tie kvapky aj ja a aj mne pomohli, vraj to mozu aj kojacie mamicky

luppita
8. okt 2010

@bobocka jojha skore uzdravenie vam 🙂 k nam uz to tiez prislo, simonkovy idu zadne zuby, horny aj spodny a neviek ktory este a strasne sople ma ☹ ale tae biele riedke, tecu z neho jak .... a je nestastny, uboleny, za vsetko sa rozplace, jest nechce nic 😠 dnes si dokonca tak pchal prsty do pusy, ze sa z toho povracal 😒 Teploty nema, uvidime aky bude vikend a ci pojdeme v pondelok k Dr. Viem ze su to zuby a strasne nerada by som ho brala k Dr, aby nieco nechytil. Ucim sa z chyb inych 🙂 @lujsa

@ewwe @weiya baby neviem ci sa da graulovat k tomu ze nekojite 🙂 isto vam to musi chybat, mne to chyba dodnes 🙂
mne maly pije 200ml kravskeho mlieka rano. Pijaval vseliake znacky, @lujsa aj babbylov, bio mliecko a bolo super. Tazsie sa roztapa, ale malemu chutil. inak papava jogurty, krupicu, puding, mliecne polievky .... vsetko z kravskeho mlieka. 🙂

luppita
8. okt 2010

@petraas stavim sa ze ide o zubky, u nas peklo, este neveceral a nic nechce, chrume len ticinky 😝 som z toho na mrtvicu, uz je taky 3 dni a vecer ani za svet ist spat, ja uz padam na hubu a on sa usmieva 🙂

petraas
8. okt 2010

@luppita ozaj neviem co to bolo lebo den bol fakt desny a noc uplne super ani raz sa za noc neprebudila ani nepipla a vcera uz bolo celkom fajn a celkom dobre papala a dnes zasa akasi nalada na prd. zubky mame stale len 4, piaty sa mi zda ze este nieje uplne cely prerezany chyba taky malicky minikusocek ale uz sa reze viac ako 4 tyzdne no hroza lebo tie pred tym mala za 4 tyzdne uz ako lopaty velke🙂)) a siesty mame taky navrety...slintame o sto 6...no mozno je to ozaj zubkami
@weiya ty si tusim pisala ze davas malej kakao od nestle...no dnes sme ho kupili som Sofi spravila do kravskeho mlieka ale teda uspech nemalo...asi preto ze je to nova chut, budeme si musiet pomali navyknut ako na pomaranc

bobocka
8. okt 2010

fiiiha kocky,dakujem za rady.som sa bola aj v lekarni pytat a vraj tem pamycon mozme,ale to je vraj(ako aj vy pisete) na zelene sopliky.no my mame vodave.priesvitne.takze vraj to staci len odsavat a mar davat.ak mu to do zajtra neprejde a neuvidim jasne vysledky,tak mu aj ten sinupret nasadim.zatial nechcem kombinovat celu lekarnicku 🙂 .sa mi zda,ze dnes to uz take zle nebolo.misko vyslovene kasle len ked mu nieco zabehne,vtedy sa k tomu prida ten tuberacky kasel alebo ked place.sam od seba len tak nezakasle. a tie sopliky mal vcera tak,ze mu takmer nonstop tiekli a dnes sice tiekli,no nie uz tak vela.odsavame poslusne min 5x denne.zas to nechcem velmi prehanat,aby som mu sliznicu neposkodila a striekame mar po odsati.no a pytala som sa aj na tie kvapky pleumolysin a to vraj ona tak malemu dietatku velmi neodporuca,(ta lekarnicka myslim)ze podla nej je to dost silne pre tak malicke dietatko.tak mi povedala,ze mam kombinovat kalciovy sirup so stodalom a ak by do dvoch dni nebolo zlepsenie,tak potom podat nieco silnejsie. no a aby nam malo nebolo,tak misko vychytava riadne nervy pri prebalovani a prezliekani.ja ho este zvladam,ja si po nose brnkat nenecham,ale bobco chudak vzdy na mna krici,nech mu idem pomoct. a teraz este aj tie sopliky odsavame,tak to uz je riadne.musime malemu dat do ruky nejake kremiky ci piskotku,aby som mu aspon co to odsat mohla.inak sa vzpiera a place a z toho ma potom este plnsi nos ako pred odsatim ☹ aaaachjaj ☹ inak odveci trosku,ale dnes mi pisala kamaratka sms,ze v lekarnach je uz novy vigantol.my do polky decembra nepotrebujeme,dali sme tu kapsulu,ale to aby ste vy vedeli ak chcete pokracovat v davani 😉

weiya
8. okt 2010

@petraas ano ja to malej davam do mliecka 🙂 raz som jej to aj do kravskeho dala a vtedy vypila celu flasku co som zarobila tak jej chutilo 🙂 umeleho stale len tych 150vypije,ale zo zaciatku tiez musela tomu kakavku na chut prist, no ciste mlieko bez toho ani nevipije, vyberava je slecna 😀

tinnka9
8. okt 2010

@luppita prosim ta, ako vies urcite, ze idu zuby? lebo presne akoby si nasho drobca opisovala - jest nic, len tycinky a tie suche kukuricne chlebiky, mrzuty je strasne, stale nervaci, vecer, ked ma ist spat, tak sa hadze po posteli aj vyse pol hodiny. a uz asi 5dni kaka viac ako 3krat denne. len ja vzdy zistim, ze idu zuby, az ked su vonku ☹ .
@bobocka, tak to ste na tom este dobre, ked sa ti da odsat sopliky tak, ze miska niecim zamestnas. ja musim nase zihadlo normalne prisadnut, hlavne ruky, lebo on mi tu odsavacku vyraza 😨

weiya
8. okt 2010

@bobocka
@luppita rychlo nech sa krpcekovci uzdravia 🙂 ja citim ze na mna nieco lezie, tak som si spravila, uz aj vypila cajik s konacikom, nic ine sme nemali 😀 ked uz teda nekojim 🙂

weiya
8. okt 2010

@tinnka9
@bobocka mala si uz pekne nostek fuka 😀 mama moja jej take obrazkove vreckovky kupila tak do toho 😀 odsat si nechcela tiez ani za nic nechcela dat...

tinnka9
8. okt 2010

@weiya sikovne dievcatko mas doma 😉

weiya
8. okt 2010

@tinnka9 to sme mali naraz nadchu,tak opakovala po mne 😀

bobocka
8. okt 2010

@tinnka9 joj,to aj u nas funguje tak,ze ho dvaja drzime a odsavame.nie je to take jednoduche,ale piskotka ci kremik aspon na chvilku zaberie 🙂 @weiya tak to akoze klobuk dole.normalne ti aj fukne do tej vreckovky??? odpadnem 🙂 akoze ja miskovi dam vreckovku na nos a nozdricky mu parkrat stisnem a tak sopliky vylezu ked sme vonku a odsat nemozem,ale inak,ze by on sam fukol,tak to nehrozi 😖

weiya
8. okt 2010

@bobocka fukne, taak vselijako, ale fukne 🙂 odkukala odo mna 😀

luppita
8. okt 2010

@tinnka9 nam sa predvcerom ci kedy prerezal hore vzadu, neviem kolkatka a dnes tato vravel, ze nahmatal uz aj dole prerezavanie a na druhej strane to ma take navrete, opuchnute dasienko a take blede ..... zaspavanie hruza, dnes zaspal az teraz o 22 😠 za poobedie zjedol polku vyzivy 😖 tak som mu dala teraz v spanku flasu mlieka (trosku s kasou) a vypil skoro 200 ml a spi dalej 🙂
aj ja odsavam podstivo, ale to je boj a maly sa pri tom hystericky rozplace a ma este viac soplov 😠
@weiya ked som ja mala nadchu maly po mne opakoval, fukal pekne, dokonca aj vonku vsetko co sa podobalo na vreckovku, sup na nos a fukal 🙂 ale teraz jak mu vytekaju tie sople, tak si ani utriet neda bez placu 😠 hned zacne hucat 😠

weiya
8. okt 2010

@luppita 🙂 😀 musis zacat akoze aj ty fukat 😀

weiya
8. okt 2010

Inak baby vsimli ste si?uz sa nam to tu pomaly zacina podobat na fb 😀 vo fotoblogoch uz mozme dat paci sa mi to, este aj priatelov si mozme pridat 😀

bobocka
8. okt 2010

@weiya no veru skusim zajtra miskovi ukazat,ze dśa do vreckovky fuka a mozno sachyti 🙂 som nevedela,ze uz takto skoro sa to deticky vedia naucit 🙂 parada 🙂 inak co nove doma deticky ucite.my teraz vlastne neucime nic.zacali sme znakovat,dakujem,svetko,este,keksik,pit,papat,...mne sa znakovanie pozdava velmi,ale to este nejaky ten tyzden potrva ,kym sa misko na to chyti.ale co sa slov tyka,tak stale tara to svoje.sem tam sa mu vydari nejake poriadne slovo,ale to skor nahodou.uz par krat povedal auto,ci toto,tam...bobcovi zacal hovorit tati,lebo ja stale hovorim,ze kde je tatino a to mu nejak ostalo.ale tiez to hovori hocikedy,nie len ked bobca mysli.a tapy tapy nema vobec rad,predtym ho bavilo ked som to aspon ja robila,ale teraz ani to vtipne nie je.to ako robi jezko neurobil uz straaasne dlho,stale toci len konika a sem tam rybku,papa urobi,vie ukazat aky je silny,aky je veliky(ale to sa mu musi velmi chciet),naucil sa tany tany-tak tancuje aj ked hudba nehra 😀 dookola hovori nana a tiktak.ale nejake extra pokroky v rozvoji reci nie su veru.ked vidi havka,tak povie hao,ale akoby to vydychol,tak poticku 🙂 anaucil sa spult pery ked ho napriklad utieram ,alebp ked mu kremujem tvaricku.proste sa tak zlato pri tom naspuli 🙂.ale musim sa pochvalit-uz vie pekne sam chodit 🙂 stale za nim vsak beham,lebo zakruty este kadejako vybera a sem tam na zadok spadne,no uz mu to ide krasne.normalne sam prejde cely byt 🙂 a najnovsie vie uz tak,ze kraca,cupne si a z poddrepu sa postavi a znova kraca,ze si nesadne pri tom 🙂 no zlaty je 🙂

kathynka
8. okt 2010

@lujsa no tak ja sa takych tmavych miest bojim normalne...a to mne stacil aj biely den na neprijemnu skusenost...nehovoriac o tom, ze som bola decko...ale v hlave to proste ostalo...inak, jak bol yoan chory minuly tyzden, tak tym, ze nemal teplotu, my sme chodili v pohode von...papal svoje sirupceky, ale vyvetrat sme sa isli a vobec nemam pocit, ze by mu to nejako uskodilo...
@bobocka skore uzdravenie prajem miskovi
@weiya to by som chcela vidiet jak natalka smrka, to musi byt vtipne 😀 sikovnica mala 🙂
a aha ich, frajerov podbradnikovych 🙂

lujsa
8. okt 2010

@bobocka presne to,co ma vas Misko,ma aj nas G.Kasle ako tuberak,ale len,ked chce plakat.SOple mal vodove,ale menej ako Misko,vysli len ked kychol,alebo plakal.Dnes mu uz ale zhustli,vidim to pri odsavani.To musi byt nejaky hnusny virus 😠 S Miskom teraz nechodis von?Ten Pamykon mozes potom vyhodit,ak si ho mala zarobeny,on ma trvanlivost tusim len 7 dni,mala by si ju mat napisanu na krabicke 😉

Baby,ja som odsavala sople len 1x,ked bol babo a mal toho stafylokoka v nose,tak dr kazala skusit odsat,ci tam nieco nema,ale nemal.A predvcerom som odsavala druhy krat-drobec revaaaal,tak som mu vzdy len povedala,ze ideme vycistit nostek a dnes uz v pohode,nemusela som ho drzat,poslusne sedel a nechal si odsat.

@luppita ked Simonkovi idu zubky,tak ma zakonite oslabenu imunitu,preto tie sopliky a o to skor nieco chyti v cakarni u dr,ako nas G.Dufam,ze mu to prejde a nebudete tam musiet ist 😵 Simi bude mat uz pomaly kompletny chrup 🙂

@weiya Natalka je sikulka,ked fuka do vreckovky 🙂 Skore uzdravenie aj vam prajem 😵

luppita
8. okt 2010

@bobocka jej super, ze misko chodi 🙂 mne sa maly naucil kolo kolo mlinske. Ja spievam on sa toci, potom zakrici baaaac. Aj to hoblipilku, mika rukami 😀 Niekedy si akoby sam spieval, nieco si mrmle ale akoby v tone 🙂 strasne ho bavi tocit sa, vyskusam zajtra co mi povie na skakanie, mozno mu to pojde

lujsa
8. okt 2010

@kathynka zlati su 😀 😵 Ako sa drzia za rucicky 😵
Mne dr povedala,ze pokial G.nema teplotu,kludne s nim mozem ist na chvilu von,ale MM je strasne opatrny a ani za svet,boji sa,ze sa mu zhorsi kasel,tak sme doma....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre