V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

emamamamu
28. okt 2009

ja budu asi pouzivat Pharmatex..
dneska me mala nechala uklidit, sikulka 😀 😀 😀 😀

martinkastanko
28. okt 2009

Stanko má vyhadzanú celú tváričku, po tele to nemá. Moc to nie je viditelné, ale na dotyk je to strašne cítiť. Ku doktorke do poradne ideme až na budúci týždeň.

martinkastanko
28. okt 2009

gabulka26 Ďakujem aj Petulko je krásnučky a zlatučký.

gabulka26
28. okt 2009

martinka 🙂 😲 🙂

bibi78
28. okt 2009

gabulka,m krasne tehu fotky. aaly je super, s dudlom aj po kupani. 🙂

gabulka26
28. okt 2009

jeeeeeej bibi dakujeme.ked bude mat malicky jeden rocik,pojdeme znova do atelieru.uz sa tesime.mame este jeden album:https://https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

gabulka26
28. okt 2009

bibi a vy ste sa kde boli fotit?

luskata
28. okt 2009

Aj nasa kraska je na tvari vyhadzana - tiez je to citit len na dotyk, ale zacala som jej to natierat kremom na tvar Seba Med a uz sa jej to zlepsuje, pokozka nie je uz taka vysusena.

bibnka
28. okt 2009

Ahoj,

já jsem vypravila svůj chlapský team na prochajdu a chystám se zdolat obrovský koš prádla na žehlení. Dneska jsme měli jet k naším, ale MM má něco v práci a navíc jsme skoro všichni nemocní, takže jedeme až v pátek. Tak musím všechno nachystat.

Rpin:kakání matildy je ok, asi všechno mlíčko spotřebuje, když nekaká. pokud je spokojená, neřešila bych to.

bibnka
28. okt 2009

A všechny máte krásné fotky 😵

ewwe
28. okt 2009

tak my vcera uplne kludny vecer, neviem cim to bolo, ale asi tym ze som jej dala vela pit prevarenej vody tak sa mlieko zriedilo a neplakala, som bola stastna ako blcha, uvidim ako dnes, nakoniec som nedavala ani ten prasok a ani nebudem, som rozlustila nazov Luminal, a je to na ukludnenie, hypnotikum, tak to jej nedam ani nahodou, az taka zufala zas niesom

rpin aj moja strajkuje s kakanim uz druhy den, dr vravela ze je to ok 5 dni

a este nieco, vrav v 6a7 tyzden po porode mozte zaznamenat ubytok mlieka, ze je to normalne a prechodne obdobie, tak len treba castejsie prikladat babo

ewwe
28. okt 2009

chcem sa este opytat ako to mate s podprdami, nosite ich stale nonstop, ci aspon na noc ich davate dole, hlavne tie co ich mate vetsie od prirody 😀

gabulka26
28. okt 2009

ewwe.podprdu nosim nonstop,aj ked ich nemam velke 😀 ,ale mam tak vela mliecka,ze ked malicky zaplace,hned nieco zakvapka a ked zacnem kojit z jedneho prsnika,tak z druheho tecie tiez... nasla som v senci predajnu,kde maju pekne podprdy s makkymi kosticami.stoja 20 eur a su fakt pekne

kocanda2009
28. okt 2009

preju pekny podvecer
ewwe - ja nosim podprdu porad, jinak by mne prsa bolela, mam hodne citlive bradavky a jsou celkove dost tezka...
kasenka - my se taky vetsinou zabyvame jen tim nasim prckem takze v tom nejste sami
prave jsme dostali dalsi balik pampersek - asi budu muset provest vymenu stejne jako achal...holt reklama rika ze jsou to nejlepsi pleny a zadecek naseho miminka rika ze to neni pravda

akinom55
28. okt 2009

Ahojky žienky,
no tak s kakaním vám trochu i závidím... naša malá už zase štrajkuje a nekakala 7 dní... všeobecne už to má tak raz za 4 - 5 dní a teraz zase preťahuje... pýtala som sa nato lekára a vraj plne kojené dieťa nemusí aj 10 dní, tak mám byť v kľude... vraj je materské mlieko jediná strava, ktorá sa dá úplne vstrebať takže nieje stolica... ja som z toho trochu nešťastná, ale nič s tým nenarobím... prdíme dobre, masírujeme bruško, cvičíme takže už neviem ako inak to prípadne z nej dostať....ale už 2 deň je taká trochu nervózna tak dúfam, že to čoskoro príde....

Inak k tej vyhádzanej tváričke, my sme to mali tiež a dosť agresívne sa nám to sťahovalo postupne cez čelíko, očičká, líčka, ušká a pod... pomohlo nám to mazať buď borovou vodou, alebo jarisch roztokom... teraz síce trochu pupínky má (inak sú to potničky a novorodenecké akné) ale nemá to také podráždené, červené...Ten jarisch roztok normálne používajú i ženy s problematickou pleťou ako pleťovú vodu, tak jej to občas v rámci hygieny s tým pretriem ale už je to iba občasné...a pomohlo nám znížiť teplotu na 20 stupňov a lahšie malú obliekať 😎

bibnka
28. okt 2009

Já taky nosím podrpdu nonstop a docela mě to už rozčiluje. Mám tři a zdá se mi, že bych uživila tak 5.asi si nějaké objednám přes net, potom se dají normálně nosit, jsou fakt pohodlné. Já kupuju značku Anita.

Tomášek spinká od půl4. Tak si jdu nachystat koupání a vzbudím ho, jinak mi prasknou prsa 😉

natali1401
autor
28. okt 2009

ahojky!

ja sa chcem spytat bab co zacali davat detickam cajik ze preco s tym zacalik, aky to malo vysledok a co im davaju..lebo moja mala by tiez v kuse cuccala cecok aj jej dam a niekedy neni aj tak spokojna tak rozmyslam ze by som dala vodicku alebo cajik ale nie som si ista ci to spravit a nenechat ju iba cisto na mliecku..

emily: kedy a kde ste davali nausnicky?ja by som malej tiez chcela dat len neviem kam s nou a kedy sa mozu dat 😅

podprdu nosim furt pretoze mi dost tece mlieko takze by som sa mohla stale prezliekat..ked kojim z jedneho z druheho tece a niekedy ked uz viem ze idem kojit tece tiez alebo ked mala zacne plakat tak bez podprdy byt nemozem..

ema:co sa tyka toho plavania mohla by si mi to popisat v ip ako sa postupuje a ako s malou plavat vo vani?by sme to chceli skusit doma 😀 😉

kasenka228
28. okt 2009

Ahojky, dneska jsem se sem nedostala, byli jsme i s tatinkem na prochazce a pak jsme meli doted navstevu. A noc? Desna, horsi nez jindy, jestli jsem naspala 3 hodiny, tak je to hodne, do detailu vam to ani popisovat nebudu....
Jo, a myslim, ze se dneska konecne usmala na hracku berusku, a mozna jednou i na me, ale to potvrdim, az to jeste zopakuje... chci se divat na Preslapy, tak jdu kojit, aby byl chvili klid....

kocanda2009
28. okt 2009

vim ze uz jste to tu rozebirali ale ted je to pro nas aktualni tak se chci zeptat jake mate odsavacky a jak jste spokojene - planuju nejakou poridit
ema - mate i lahvicku tommee tippee nebo jen dudliky - a dudliky jake presne prosim 😉
kasenka - drzim palecky at se lip vyspite

emamamamu
28. okt 2009

koci jen lahvicky🙂

kocanda2009
28. okt 2009

ema - tak oprava - mas nejaky odkaz na ty lahvicky co presne mate? dekuji

bibi78
28. okt 2009

Gabulka, v Bruseli, tu momentalne zijeme 😉

Natali, ja som zastancom materskeho mlieka vylucne. Ten nepokoj moze byt z roznych pricin, ktore nesuvisia so smadom. Ale kolko ludi, tolko nazorov, porad sa so svojou pediatrickou, mozno Ti da viacero moznosti. Dieta naozaj do 6. mesiaca nepotrebuje ziaden iny doplnok ako MM, za predpokladu, ze je s dietatom vsetko v poriadku a podla Tvojho popisu je mala normalne dieta 😉

Moje dieta je dnes uplny anjel. Od pol 12 vpodstate spi stale, s prestavkami na kojenie, obliekanie na prechadzku a kupanie. Teraz je v postielke a sam zaspava pri hracom kolotoci. Wow, aky to den! 😵

S tymi vyrazkami sa netreba trapit, ma to vacsina deti a prejde to samo. My sme to mali velmi zle, navyse sa mu to uz zacalo aj supat a svrbelo ho to, tak nam jedna pediatricka odporucila kremik na atopicku pokozku A-derma a ten je skvely. Vyrazky prestali uplne, uz ma len suchu pokozku. Ale myslim, ze v miernej forme to netreba vobec riesit.

Kojaciu podprdu nosim len ked idem von a predpokladam, ze budem kojit. Inak na doma a na prechadzky, co je asi 90% casu, vratane noci mam sportove kratke tielka:
http://www.bonprixsecure.com/befr/Le-soutien-go...

marketka.27
28. okt 2009

Ahojky🙂

rping, k HA: sama nevím, ale asi jo, původně jsem tomu chtěla hned nechat volný průběh, ale vzhledem k okolnostem asi nejakou dobu HA brát budu, doma jsme to zaítm neřešili, nebyl čas 😀

natali, čaj (heřmánek-rumanček) dáváme teprve pár dní, poradila nám ho dr., když začala být Karinka neklidná až vzteklá při kojení, kromě toho máme ještě nějaká heřmánková homeopatika, prý to zklidňuje. No a když jsem jí ho začala dávat, tak jsem zjistila, že má potřebu pít mnohem větší, než jsem myslela, vypije 50-70ml čaje klidně i před kojením a na možství vypitého mlíčka to nemá vliv, prostě je to navíc. Asi koupím už i normální dětský čaj pro miminka. Už měla i odstříkané mléko smíchané s čajem, to jí jelo asi úplně nejvíc😀

Vyrážky na obličeji máme také, navíc teď i šíené lupy ve vlasech. Dr. to viděla říkala, že je to normální a že to přejde. Tělíčko už je lepší, mažu vytrvale obyčejným jedlým olivovým olejem (a aby voněla, tak jí do něho vždycky zamíchám pár kapek nějakého dětského oleje - teď zrovna Nivea).

ewwe
28. okt 2009

tak u nas zatial klud, dala som jej zasa vodu

chcem sa zasa opytat ze ked prevratite flasku s vodou, mam avent, ci ma voda z cumlika volne kvapkat, lebo mne to kvapka, som si myslela, ze to tecie iba ak mala bude tahat, sa bojim ze mi potom odmietne cecok, lebo vodu som jej davala lyzickou ale bol to boj a z flase to je jedna basen

marketka.27
28. okt 2009

ewwe, to dáváš čistou vodu? Chutná jí to 😉? Mně ten čaj taky teče z lahve a pije normálně i z prsa, žádný problém. A k těm podprdám, já jsem bez jen ve vaně, pořád mi teče mlíko, takže spaní bez nehrozí, každou noc promáčím jednu noční košli a to odstříkávám kolem půlnoci, kolem 2. ráno kojím a pak kolem 4.

emily3
28. okt 2009

Ahojte tak zbezne som si vas precitala, mozno to niekedy stihnem precitat uplne...
natali, uska prepichovala kamaratka, je zdravotna sestra a bola u nas doma, takze uska jej prepichla u nas doma v obyvacke 😉 , aj prvej dcere prepichovala. ale inak to robia na kramaroch na novorodeneckom, alebo detska lekarka...treba sa opytat, vsade to stoji inak....
a cajik nemusis davat, do 6 mesiaca staci babatku mlieko, z toho sa napije aj naje.

rping nemusi kakat do kazdej plienky, mala tiez je tak raz za den alebo dva....ale potom je to riadna nakladacka 😉
na kontrole u svojho dr. som bola ale anitokcepciu nepouzivam, ani nebudem...ak kojis mala by si byt neplodna....

s tym mliekom je to tak vola sa to laktacna kriza...netreba sa toho zlaknut, dalej dieta prikladat a ono sa to spravi. kamaratka sa toho zlakla ze ma malo mlieka a zacala dokrmovat Um a jej sa potom mlieko nalialo a mala uz nechcela pit od nej..tak zostali na um a ona mala potom problemy zastavit tvorbu mlieka....

Lucka je zlatucke babo, smeje sa a " rozprava" pozera po svete...je take kludne babatko, sa z nej vytesujeme a uzivame si, kym je malicka a nebeha, a neprotestuje

petrajurinova
29. okt 2009

Ahoj.
Zkusím dočíst co jste nadatlovaly, pokud to stihnu. Mám tu na prázdniny Peťku a manžel má noční, takže přes den mě k PC nepustí a večer jsem hotová tak, že usínám skoro zároveň s Bastíkem a Isabellkou.

Dneska jsme měli rekordní noc - malá spala v kuse 8 hodin (od 20:30 do 4:30), pak se nakrmila a od té doby ještě pořád spí 🙂 , tak mám děsy jak bude hladová až se vzbudí. 😅

čajíček ani vodu nedávám, stačí MM.

Markétko, ty lupy ve vlasech se Ise začly dělat taky (a Bastík to míval taky), je dobré to tak hodinku před koupáním hodně potřít olejem a před koupáním vyčesávat.

marketka.27
29. okt 2009

Ahoj Petro, dík za radu, stěmi lupy jsem to zkoušela jen na kousku kůže a zdálo se mi to dobré, ale neměla jsem odvahu naolejovat jí vyloženě vlásky. Ale dnes to udělám, má to fakt hrozné.

U nás spánek od 21.00 do 2,00 - kojení a pak zase spánek až do rána. V 5 mi ji manžel dal ke mně do postele, protože jsem si říkala, že už musí každou chvíli začít plakat hlady a nic. Spala jak Šípková Růženka asi do šesti.

Dnes jdeme na kyčle, tak doufám, že je má Karinka v pořádku.

gabulka26
29. okt 2009

ahojte.ja ziadnu vodu a ani caj nedavam,drobcek je spokny,tak to neriesim.dnes sme mali krasnu noc.od 22:00 spal az do 3:00 a potom az do 7:00.tak sme sa konecne vyspali.inac si pytal vzdy kazde 3 hodiny.
my mame tiez lupiny ,ale fakt huste.no je to na mieste fontanely,tak neviem,ci to mam tiez mastit.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre