V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

jahody11
6. mar 2010

ahojte babky, tak sa pridam , ak mozem, my papame obedik mrkvicka, zemiacik a cuketa, mala to spraska jedna radost, olovrant cele jablko s keksikmi sunarka, dnes aj banan mala prvy krat a vecer kasa, papka jedna radost,cely tato 😀D dlzku a vahu teraz neviem, v poradni sme boli pred vyse mesiacom a tam mala 6 kg a 64 cm a teraz ideme az v 7-mom mesiaci, lezie dozadu, tak uvidime, ci pojde aj dopredu 😀 a hlavne vela spieva, este aj ked zaspava, tak spieva, ludia sa mi otacaju za kociarom 😅 , videa a fotky mam najviac na facebooku, tak ak niektore na tom ficite, tak sa mozme skamaratit 😉

zuziiiicek17
7. mar 2010

Ahoj Jahody 🙂 vitaj,aj ja som tu celkom nova 🙂
My tiez papkame skoro vsetko,ale maly nechce mrkvu...a to som ho uz vselijak skusala okabatit.
moj maly je sce v uplnych zaciatkoch lezenia,ale casto sa z neho smejem ,ze lezie bud dozadu alebo v smere hodinovych ruciciek 😀
Ktoreho sa mala narodila ?

jahody11
7. mar 2010

4.9.2009, tyzden po termine. tak moja mala neznasa brokolicu, uplne ju natahuje na zvracanie, ostatok tak lubi, ze jej nestiham davat 😀D

zuziiiicek17
7. mar 2010

To tak my sme mladsi 🙂 Miško sa narodil az 13.9.
Ale najradsej ma aj tak vecerne kasicky .To sa na mna zlosti ked mu nestihnem dat lyzicku vtedy ked on chce 😀

ewwe
7. mar 2010

tak to je dobre ze ste tu uz take skusene v prikrmoch, budem sa mat koho pytat, my zacneme presne o tyzden

zuzicek nemas nahodou chybu v pase vo veku maleho? 1 rok a 5 mesiacov 🙂

zuziiiicek17
7. mar 2010

😀 😀 😀 😀 smykla som rok 😀 😀 😀 😀 idem oprawit 😀 juj keby uz bol taky veeelky

zuziiiicek17
7. mar 2010

oprawene 🙂 musela som sa totiz preregistrovat na sk modry konik,lebo som bola zaregistrovana na cz a nemohla som pridawat do bazariku,tak som si pridala jedno i a mam v podstate ten isty nick 😉

tlenka
7. mar 2010

ahojte... dlhsie som tu nebola... mala posledny tyzden nejak zle spava v noci, stale spala celu noc a teraz sa budi stale, zubky dalsie nevidiet, tak neviem, cim to moze byt... uz je z nej maly certik, ked ju krmim v sedacke, tak mi chce vytrhnut lyzicku aj s jedlom, alebo zobrat plnu misku 😀
teraz najnovsie zacala blabotat ba-ba-ba , predtym to bolo bu-bu-bu 😵
este sa chcem opytat, spi niektorej z vas babatko na boku? lebo moja hej, asi to ma po mne 😀

akinom55
8. mar 2010

Ahojky,
vitaj jahoda 😉
Achal ďakujem, máme to už veľkú slečnu...dokonca sa nám už pomaly začína otáčať aj z bruška na chrbát... ´

Papkáme veľmi dobre, akurát sa mi zdá, že až moc... ona je normálne už od prvého dňa schopná zjesť celú porciu (ja robím dávky podľa jednej kupovanej skleničky 125g) a všade píšu, že začnite 1 - 2 lyžičkami...tak jej dávam polovicu, ale prídem si akoby som jej od úst odtrhala...a potom ju dokrmujem mliečkom...Inak sme konečne vyriešili to jej problematické kakanie, a teraz nám to ide pravidelne každý deň a bez plaču 😎 Tento týždeň jej ideme dať pichnúť naušničky, tak som zvedavá ako dopadneme...

saza007
8. mar 2010

Ahojky,

akinom - ta 1-2 lyzicky plati vtedy, ak zacnes s prikrmom velmi skoro - napr. v 4 mesiaci. Tvoja mala uz ma pol roka, tak sa neboj, ze papa viac.
Maly zatial najviac oblubuje mrkvicku, pastrnak a sladky zemiak. tento tyzden skusim brokolicu, som zvedava, co na to povie 😀
U nas stale ziadne zuby 😀

zuziiiicek17
8. mar 2010

My dnes papat nechceme ... ☹ inokedy mi spapa bez problemov ,ale dnes nic.TAk som ho nenutila.Boli sme u doktorky na kontrolu,chcela mu dat antibiotika,tak som to hned zathla.Ved ma len sopliky,tak nechapem preco do neho hned chce trepat chemiu 😠 ,ale vravela,ze ked detom rastu zubky ,tak je normalne ze nechcu jest ...tak teraz neviem.

zuziiiicek17
8. mar 2010

a mimochodom prvy zubok prerezany 😀

klya1
8. mar 2010

Aki - myslim, ze to mnozstvo je v pohode. U nas teda ked papame nieco, co jej vynimocne chuti, tak aj 125 je malo a este na mna pozera ako tyrane dieta, ktoremu nechcu dat jest 😉 No a my uz sme sa dali aj do ovocia na olovrant, na vecer kasicku, tak este par dni, rezen dostane do ruky a je to 😀 No a zuby mi radsej ani nepripominajte, uz mame za sebou zvysene teploty a vlastne cely ten rad znakov, ze by mohli ist a pritom nikde nic. 🙄

jahody11
8. mar 2010

nasa mala zatial odmieta len brokolicu a tiez zatial nemame ani jeden zubok a tak to vyzera, ze este ani tak skoro nebude 😀 , ani my este nemame nausnice, neviem sa nejako k tomu dostat, stale do toho nieco pride, raz skola, teraz som zas ochorela a dufam, ze sa mala nenakazi a potom mam dva tyzdne praxe zo skoly......
inak, ked som mala malu choru, boli sme u dokiho a ten ma ten pristroj na CRP ci ako sa ta vola a kedze ho nemala zvyseny, tak vravel, ze antibiotika netreba... 😉

zuziiicek17
8. mar 2010

No tak potom mate super dokiho.Ja rozmyslam nad tym ,ze ked maly trosku podrastie,tak zmenim.Momentalne je praktickejsie mat doktorku poruke,lebo by sa mi nechcelo stale vlakom sa trepat.
Dnes bol maly mimoriadne mrzuty ,hlavne vecer bol uz taky unaveny,ze mi ani pusu neotvoril,takze z kasicky nebolo nic.Len mliecko a zahajal o pol osmej a stale spi...nechapem.

ewwe
9. mar 2010

cauko

my zubky este tiez nic, ale je stale mrzuta, nic ju nebavi, v noci sa zacala budit kazdu hodinu no otras
akurat ju troska bavi citanie a trhanie letakov z hypermarketov

klya1
9. mar 2010

Dobre ranko, tak letak uz sme citali tiez... Boli v akcii nejake detske vyzivy a kasicky, tak som myslela, ze jej nieco pozriem, ale drobec mi to vytrhla z ruk. Asi chcela vybrat sama 🙂 Inak, zacina byt stale tazsie udrzat ju lezat. Uz ju to nebavi, potrebuje mat vyhlad, tak stale mrnka. A teraz sa pritahuje za vlastne nohy... Neda si vysvetlit, ze takto to nefunguje 😅

zuziiicek17
9. mar 2010

Letaky...mam pocit,ze my nemame ani jeden cely 😀 😀

gabinka79
9. mar 2010

Ahojte, dievčatá! Som tu nová. My sme s príkrmami ešte nezačali, zatiaľ stačí iba mlieko,ale po dosiahnutí 6. mesiaca sa aj my chystáme na prvé príkrmy.Dúfam, že začiatky v tomto nebudú veľmi ťažké. 🙂

jahody11
9. mar 2010

ahoj gabi, neboj, urcite to zvladnete, musis sama vidiet, ci mlaskoce ked niekto je, nasa mala sa sla potrhat za jedlom, ak niekto pri nej papal 😀

gabinka79
9. mar 2010

Ahoj,jahody11. S tým mľaskaním máš pravdu. Už teraz je vidieť, že by si najradšej dala s nami všetko, čo máme na tanieri. Zrejme to bude tak, ako s Tvojou Elou. 🙂 Chcem ešte nejaký ten deň počkať a začne používať lyžičku. Potom budem určite hľadať Vaše rady pri našich začiatkoch. 🙂

zuziiicek17
9. mar 2010

Juj sa nam tu rozrasta debatka o papani 🙂
Ja neviem ako mam svojho maleho oklamat- nespapa mi mrkvu za nic na svete 😒

gabinka79
9. mar 2010

Ja sa s Vami pre dnešný večer lúčim. Oči mám ako pomlčky, takže idem radšej spať. Uvidíme, aká bude dnešná noc. Či si naša malá pospinká a my s ňou, alebo budeme ponocovať. 😎 Dobrú nôcku! 😔

klya1
10. mar 2010

Dobre ranko, gabinka79 len sa nenechaj vystrasit prikrmami. Ja som pred tym citala hromadu clankov na nete a v mnohych z nich boli nakoniec rady co robit, ak to dieta nechce jest. No a ja som riesilaaaa 😅 Dobre, pri prvej lyzicke mala nahodila fakt hrozny ksicht, ale pusu otvara ako vrata a zje, kolko jej dam 🙂 Zuziiicek, skusala si mrkvu v inej forme? Myslim tym 1. uvarit mrazenu, 2. cerstvu, 3. z pohariku ? Mozno nieco z toho predsa len zaberie 😉

tlenka
10. mar 2010

ahojte... zuzicek gratulujem k prerezanemu zubku...
my sa mame fajn... alex uz blaboce a-ba-ba a este a-ma-ma a niekedy sa jej podari aj ba-ba a ma-ma... tiez papame jedna radost, ustocka otvara jak na povel 😀 , len ked zbada misku, ta koniec sveta, hned by ju zlapila...
chcem sa opytat, boli ste uz na polrocnej prehliadke? ako ste zachytili moc? nam sa to nedari vobec

klya1
10. mar 2010

Tlenka - mali sme na to taky sacok na moc, da sa kupit tusim v lekarni (my sme dostali priamo od pediatra). Staci to tam nalepit a pockat. Nam sa zadarilo na prvy sup. 😉

klya1
10. mar 2010

Inak, ak by si sa rozhodla pre tie sacky, tak daj vediet, dame dalsie typy 😉

tlenka
10. mar 2010

ok klya, dakujem... to nam tiez nemohla ta doktorka povedat

ewwe
10. mar 2010

cauko

gabi a vy kedy zacinate s papanim?
my v nedelu 14.teho to bude mat presne pol rok

saza007
10. mar 2010

Ahojky,

Gabi - neboj sa prikrmovania. Je to take zlate, ked babo otvara ustocka ako male vtacatko.
Ja prikrmujem uz tyzden, zatial mu vsetko chutilo, dokonca aj vcerajsia cuketa! 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre