V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

ewwe
2. jún 2010

cauko ja som kupila stolicku taku obyc. drevenu, nina vie sama sediet tak nebol problem a zabera menej miesta ako tie plastove a potom ju chcem rozlozit na stol a stolicku, ja jej do stolicky nedavam ziadne hracky, iba sa moze pohrat s hrncekom a lyzickou, aby ked sa je tak sa je, a ked sa hra tak sa hra 🙂
@grajcaricka ako mala? uz sa postavila na styri??
v sportaku sme od 7 mes. a je to ovela lepsie ako v hlbokom, ale nina v nom sedela normalne iba 2x lebo sa bojim ze mi z neho vypadne 😖 tak je tak v polosede opreta, mne sa tie pasy nejak z ramienok zosmykavaju sice ju drzia este pasy cez nohy ale aj tak sa bojim

kocanda2009
2. jún 2010

ahojky, taky nakukuju po dlouhe dobe,jinak tady taky vyuzivam hlavne bazarek, Damianek je hodne zvedavy takze uz nejen ze sedi a leze ale snazi se i chodit, ale nerika zatim vubec nic presne jak pise wwcko
zidlicku mame chicco polohovaci ale vlastne to polohovani jsem vyuzila jen jednou a v kocarku lezime jedine kdyz se spi, jinak jezdi treba i ve stoje...
prejeme krasny den, at uz se to pocasi zlepsi

achalteke
2. jún 2010

Koč ahoj, koukám na fotky Damíka, ten je velikej už a jak se krásně směje, pěknej fešáček a je ti hodně podobný...sakra taky musím do bazárku naházet nějaké věci....

Holky co si myslíte o chodítkách? Asi je to kontraproduktivní když děti ještě nechodí, že? nerada bych malému narušila zdravý růst...co myslíte?

kocanda2009
2. jún 2010

tak k choditkum mam vyhraneny nazor - sestrenka dava malou do choditka uz asi od 5 mesicu - v te dobe neumela stat, nesedela...- ale sestrenka aspon mela spoustu casu a nemusela ji hlidat. ted je ji 10 mesicu a zacina jakz takz chodit ale ma stale propnute narty a vypada to dost divne....podle mne je to proste zbytecne
.kazdopadne dle lekaru - dite muzes dat do choditka pokud samo stoji na celych chodidlech (ne na spickach) ale samozrejme je rozdil jestli je dite v choditku cely den (priklad me sestrenky) nebo par minut ...
u nas takove to klasicke choditko nebylo treba ale rad si sam pred sebou tlaci krabici s hrackama

achalteke
2. jún 2010

@kocanda2009 jo to mě taky napadlo, on když stojí tak jen tak na špičkách, takže na to asi kašlu....na tlačení má tady toho hrocha od FP...mě přijde že v tom ty děti stejně tak nějak podivně visí...od 5 měsíců? Tak to je dost masakr 😒

gabinka79
2. jún 2010

My máme tiež drevenú stoličku. Mne sa viac páči drevo ako plast a považujem za dobrú výhodu to, že sa dá rozložiť na stoličku a stolček. Asi máme ewwe rovnakú. 😉
Ja nie som zatiaľ rozhodnutá pre chodúľku (pavúka), odhovoril ma od nej lekár - ortopéd. Zatiaľ sa ju nechystám kúpiť. Tiež chceme neskôr kúpiť to chodítko, ktoré bude tlačiť pred sebou. 🙂
A dievčatá, predvčerom sa Sofinka sama postavila popri posteli, viem, že niektoré deťurky to robia už bežne, ale u nás je to novinka, ktorá ma potešila, tak Vám o nej píšem. 😀 Teraz síce musím na ňu dávať väčší pozor, aby niekde nespadla, ale je to pokrok. 😎

kocanda2009
2. jún 2010

jj visi presne tak ale dela jim to radost ze se pohybuji tak tam lidi ty deti davaji....je to masakr ale radeji mlcim, kdyz chtela vcera nacpat do meho ditete smetanovou omacku s knedlikem tak jsem ji to striktne zakazala ale se svym ji holt necham delat co chce....

weiya
2. jún 2010

my mame choditko, mala tam je asi od siedmich mesiacov ale len na chvilku.strasne sa jej tam paci, inac osobne som proti choditkam, ale moja mala je neodlozitelna, stale by sa len na rukach nosila, tak som trosku nazor zmenila.ale to neni pravda, ze ju tam davam, aby som ju nemusela strazit, lebo ked tam je tak ju musim mat stale na ociach, lebo je strasna vymyselnicka 🙂 pootvara vsetky skrinky sufliky, postahuje vsetko za stola a tak...takze ju musim mat na ociach.

bobocka
2. jún 2010

jej gabinka79 sofi je sikulka 🙂
inak ja som este davno pravano (este ako tehotna) chcela kupit drobcovi choditko.kamaratka tam mala svojich drobcov takmer stale a pochvalovala si.no potom ked sm boli ma kontrole s klbikmi v tretom mesiaci som sa len tak akoze opytala doktora,ze ci je ok take choditko.no on sa na mna pozrel ako keby som mu povedala,ci je ok dat malemu noz na hrannie 😀 .hned zacal,ze on to v ziadnom pripade neodporuca,ze to skodi chrbtici,ze ked date mimi do choditka,tak sa len spickami odraza a nedostupuje poriadne na patu a potom buducnosti to ma velky neziaduci vplyv pri chodeni(teda uceni chodenia) a ze deticky maju potom sklon k skolioze a pod...no bol extremne proti.povedal,ze sice nemoze ovplyvnit moje rozhodnutie to kupit a pouzivat,ale potom ze si nasledky za to ponesiem sama 😒 .no to ma dost dradilo.no potom som citala clanok v zdravi o choditkach, a tam to tiez lekari neodporucaju.ale ze ked uz,tak max polhodinku denne a dat vtedy babatku pevnu obuv(sandalky s pevnou patou napr).ja som sa teda rozhodla choditko nekupit,no odrazatko si coskoro kupime urcite.vzdy som si myslela,ze je to to iste,no len nedavno som zistila,ze choditko je vlastne ten pavuk ,do ktoreho mimi polozite a samo si beha a odrazatko je to,co si drobec tlaci pred sebou(take kadejake akoze furiky a kosacku a pod byvaju.tak to kupime urcite,ale az ked sa misko pevnena nozicky postavi to kupime 🙂
inak predvcerom sme kupili konecne prve sadalky s pevnoupatou v deichmane 🙂.take tmavomodre s dvoma lepkami.boli za desat euro.no po pravde som nie velmi spokojna.skusali sme 18tky,tie boli akurat na fest a 19 sme kupili,no tie sa mi zdaju este pre neho velke.nechapem to cislovanie.pritom ked som to prilozila k sebe,tak to az taky velky rozdiel nevyzeral byt,no na nohe ho rozdiel bol.a tie lepky si tiez na ...ak to uvolnim prilis,tak v tom malemu noha lieta a ak to stiahnem tak akurat,tak to ma po chvili otlacene 😢. ale este ich nepouzivame velmi.davam ich miskovi denne na cvilku na nohy nech si zvyka,no on ked ich ma na sebe,tak si trie nozicky o seba akoby mu vadili ☹

wwcko
2. jún 2010

tak ja som zasadne proti choditkam, kam s deti posadia. Celej rodien som povedala, ze ak nahodou to niekoho napadne kupit, tak nech to nerobia a usetria si peniaze 🙂

Nat ahoj. Tak kedy bude svadba? Uz asi aj coskoro ked si na moja svadba 😉

Inak ta drevena stolicka sa aj mne najviac paci, ale Ninka sama este nesedi... 😒 Zatial este nemame ziadnu. jedavala v tom lehatku, mame k nemu aj taky pultik na papanie, ale tam vystrajala a s jej intezitou jedenia, jedna lyzicka za minutu mi tam ani nevydrzala. Teraz papame tak vseliakjak. postojacky, pocas hrania... 😠 vobec sa mi to nepaci, ale inak do nej nic nedostanem. cakam ze kym bude trosku chapat a potom jej to vysvetlim, ze ked sa je, tak sa je a ked sa hra tak sa hra. ale obavam sa ze my to mala vysvetli sama 😀

gabinka super, tesim sa s tebou 🙂 ja osm hned fotila a posielal fotku priatelovi 😀

wwcko
2. jún 2010

@bobocka my mame tieto http://www.liliputi.sk/index.php?page=shop.prod... a sme veeelmi spokojny. Ninka v tom krasne stoji a vobec jej nevadia, ale su to ale ine ako si kupila ty. Ja som nechcela s pevnou podrazkou a okolo kotnika,...

lujsa
2. jún 2010

Ja som si tiez vypocula nazor 2 ortopedov,ked sme boli kontrolovat klbiky-obaja oznacili choditko za skodlive-vraj v nom vobec nema byt dieta,pokial nevie stat bez opory a nacelych chodidllach(ale idealne je nemat choditko vobec)...Zle vraj je aj ked sa v nom babo odraza a nekrokuje,tym sa podporuje spickovanie 😒 A tvrdili mi,ze na drzani tela vidia,ktore dieta byvalo v choditku 😅 Ja chcem,aby drobec co najviac stvornozkoval,tak sme o choditku ani neuvazovali 😉

lujsa
2. jún 2010

@bobocka presne to hovorili ortopedi aj mne...Ale ja som choditko nikdy nechcela,tak som bola rada,ze mi moj nazor potvrdili..

@gabinka79 Sofinka je sikulka 😵

lujsa
2. jún 2010

K stolickam na papanie-my mame plastovu Fabulu,ale sestra nam dala po jej detoch tu drevenu,co sa da rozlozit na stolik a stolicku.Ta drevena zabera naozaj menej miesta,ale nepouzivame ju,zda sa mi menej pohodlna-nemame do nej vystelku,ale na druhej strane-babo sa v nej nepoti tak,ako v plastovej...Som zvedava,ci ju drobec vyuzije v izbicke na hranie,ked bude rozlozena na ten stolik a stolicku,synovec s neterou ju rozlozenu nevyuzivali...

bobocka
2. jún 2010

http://shop.deichmann.de/is-bin/INTERSHOP.enfin...
tak nech sa snazim akokolvek ani na svk ani na cz ani na de deichmann stranke tie co sme kupili nie su.ale su to bobbi shoes a tieto su im asi najpdobnejsie
@wwcko tie so mate vy su strasne zlate,no ja som chcela sandalky na leto.take aby sa mu v tom nozicka nepotila.tie liliputi su sice z makke j koze a pise sa tam,ze sa v tom miminku noha nepoti,no v 30 stupnovej teplote sa spoti aj v jednych aj v druhych.no uvidime.ai som este nepovedala zbohom kupovaniu detskych sandalkov na leto.tieto so mame su taka z nudze cnost,ale este teda pojdem obchody prevetravat 🙂

wwcko
2. jún 2010

Idem umyvat okna ☹ Sice prsi ale pri tej izbe kde idem umyvat nie. Ja musim na balkone aj pocas prsania polievat kvety 😀

gabinka79
2. jún 2010

Ďakujem, dievčatá! 😀
wwcko, aj mne súrne je treba poumývať okná 😝 , ale dnes pôjdeme pozrieť nejaké koberčeky do kuchyne a chodby. Máme tam iba dlažbu a teraz, keď malá štvronožkuje sa bojím, aby na nej neprechladla. Tak uvidím, ako pochodíme. Konečne neprší, ale že zajtra opäť má liať. 😠

gabinka79
2. jún 2010

Pekné topánočky ste pokupili. Naša malá má také klasické kotníkové - biele a k tomu tramky a plátenky. Od neterky a synovčeka zdedila sandálky. Zatiaľ jej to stačí, veď ešte nechodí. 😉

petraas
2. jún 2010

baby inak aj my sme chceli tu drevenu ale na poslednu chvilu sme sa rozhodli pre plastovu lebo sa mi zdalo ze ju viac vyuzijeme ako tu drevenu. tato plastova sa da taktiez rozlozit na stolik a stolicku a stolicka sa da vyuzit aj samostatne a zda sa mi ze sa do nej da aj väcsie dieta ako do tej drevenej.

choditko nemame a ani nebudeme mat som proti tomu. nepaci sa mi to vzdy som si hovorila ze ked budem mat dieta tak ziadne choditko nebude. sestra aj brat ho dost vyuzili pre svoje deti ale mne sa to nepacilo.

petraas
2. jún 2010

inak zohnat take male topanocky je velkyyyy problem. co som malej objednala z bazaru tak uz jej su male a tak sme museli kupit nove a zrovna sme zhanali aj sandalky ale nikde neboli tak cele sme nakoniec kupili az v bratislave a sandalky v hodonine ale to tiez jedni jedine nemali sme z coho vyberat. ale nahodou su pekne. sandalky som chcela so spickou aby malej nesla nozicka dopredu. inak na doma mame tiez take biele kotnikove topanocky.

ewwe
2. jún 2010

wwcko kamoska malu krmila v choditku, pocas hrania a teraz jej nechce nic jest, iba pocas hry, ale mala nesmie vediet ze nieco je 😀 , ale snad to bude u vas ine, jej mala ma uz 2 roky

ja som bola kupit pred vcerom papucky s pevnou podrazkou, v deichmane som nic nevybrala, ale v normalnej obuvi som nasla, 18 ale su jej este velke, ona ma velmi uzku nozku, topanky jej kupim az ked bude vediet ako tak chodit, ale to tiez budem mat problem lebo vsade som videla ruzove a mne sa nepacia, nechcem aby mala vsetko ruzove, 😝 😝 😝

ewwe
2. jún 2010

ja budem kupovat asi cele topanky, pri malej tempe vyvoja mozno budem kupovat prve topanky zimne cizmy 😀
petras tie prve sandalky su pekne i ked ruzove 😉

wwcko
2. jún 2010

@gabinka79 ja som neumyvala co sme tu to je cca 9 mesiacov a sthla som len jedny balkonove dvere a mala sa potom zobudila 😀

@ewwe prave toho sa bojim, ze mi nebude chciet potom inak jest, ze ju budem nahanat. Ale ked ona sa mi prehyba v lehatku ako luk a nasilu ju tam nechcem drzat... ☹

@petraas aj mne sa pacia tie prve 🙂

lujsa
2. jún 2010

@petraas tie prve topanocky su krasne 😵
@ewwe ja este topanocky tiez neriesim-kupim asi az vtedy,ked zacne cupitat po vonku a to potrva...DO kocika na leto mozno stacia aj tenke ponozky,aby nebolo teplo....

ewwe
2. jún 2010

@wwcko nie nasilu ni, lebo jej sprotivis jedlo, ty budes mat asi nepapkaca 🙂 ona je asi len na prsia 😉

evaxx
2. jún 2010

Dneska jsme vyrazily ve sporťáku. Malá byla spokojená, koukala kolem 😉 ženská zvědavá. Ale s tím spaním to bylo horší. Mám x-landera a ten je otočený po směru jízdy. Takže jsem na malou vůbec neviděla a ona taky pořád koukala, kde jsem. No ale to jde asi jen o zvyk.
Také jsem koukala na tu reportáž o létání. Je to strašný, ta holčička křičela bolestí když s ní točila kolem hlavy. To bych nedokázala. Ta ženská musí být uplně vymaštěná. 😠

zuziiiicek17
2. jún 2010

AHojky ,straaaaasne dlho som tu nebola ,ale citam vas pravidelne .Vidim ,ze uz riesite nocniky .My ho asi v piatok ideme kupit . 🙂 Som zvedava na maleho reakciu .
a zhanam pre maleho nejake topanocky a sandalky ,ale poviem vam ,ze vlastne ani neviem ake cislo to mam kupit .teraz mame capacky od 6mesiacov do roka ,ale co dalej ?nemate niekto taku tabulku alebo nieco podla coho sa orientujete ?
inac ,my konecne zaciname o cosi lepsie papat ,ale iba na rukach chce .Celkom mu chuti brokolica ,ale napr neviem do neho dostat ziadne maso 😒
a boli sme na poradni a maly ma 81 cm a 8400g 😅velky chlap

kathynka
2. jún 2010

ahojte...tak yoan dnes uz teplotu nemal vobec...ale papanie ani pitie mu este moc nesmakovalo a sem-tam bol aj dost mrzuty...tie zubky ho teda riadne trapia...neboli sme ani samozrejme vonku, takze mi chudato male 2-krat zaspal na pleci a pak som ho dala do postielky...dufam len, ze sa nezopakuje story z marca, ked mu sli dolne zubky, ze najprv horucka, potom 1 den vobec nic, potom kasel a potom tyzden v nemocnici s bronchitidou...

kathynka
2. jún 2010

yoan ma tieto boticky: http://www.primigi.it/products.php?pr=709&size=...
a kupili sme mu cislo 18, to bolo najmensie a aj tak su mu este trosku velke...ale lubi sa mu v nich, aj ked ho stve, ze nemaju snurky 🙂
a dnes sme hrali futbal doma a uplne paradne mu to islo, som ho drzala za rucicky a on tak paradne kopal do tej lopty a potom hned za nou utekal...no proste sranda velika...hlavne, ze je chory... 😉

grajcaricka
3. jún 2010

ahojte maminečky.......................ewwe - malá ešte stále nie je na štyoch a keď ju tak dám tak sa hneď uloží na brucho, tak jej je najlepšie, proste je jej na tých štyroch akosi nepohodlno, ale neriešim to, nech je ako sama chce ☹ , ale zas sa naušila v jeden deň ako robí rybička, ako robí prasiatko a ako robí havinko 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre