V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

aktekram
13. dec 2009

kocanda: nevím jak s námáčením dudlíku, ale my praktikujeme trošku mletého cukru na dudlík při škytavce. Cukr je na kosti 😅

pospecka
13. dec 2009

mauik: to a carnival byli moji favoriti, hned po Vespách, že Acha 😠 😉 Kvůli zaseknutýmu PC mi uteklo nádherný černý s pavučinkama a pavoučkem. A s tím uspáváním, to je jako Pospec, ten je po pár minutách ttaky vyřízenej. 😀 Ale v prvních týdnech mi pomáhal hodně. 🙂

mauik83
13. dec 2009

posp - jak vypadaj ty Vespy??? Carnival jsem několikrát dražila na ebay, ale vždycky mě přebyli... 😝

Nela mu teď usnula na rukách, tak se mě ptal, co má ted dělat a tím ji zae vzbudil,... 😀 😀 se tady s ní pohupuje a mlaská na mě, že už zase spí a že mu mám jít jako pomoct ji dát do postýůlky, tak já jdu, bo tady jinak umřu smíchy... 😀 😀 😀

Mě v prvních týdnech usínala u kojení...

pospecka
13. dec 2009

mauik: to je ta limitka za 4,5tisíce. Kolik jsi na tom ebay nabízela? 😉

pospecka
13. dec 2009

mauik: http://www.branakdetem.cz/nositko-beco-scooters... jedna nejmenovaná jihočeská vlčice ho má 😠 😉 😀 Jsem doufala, že ji ukecám, že ji koupím kterýkolilv jiný fungl nový, když ho se mnou vymění, ale zjistila jsem, že asi nepochodím, tak jsem to ani nezkusila. 😅 😀

marketka.27
13. dec 2009

Petro dík, zatím jsme rýmu neměli (klepu třikrát), to s těmi oušky vyzkouším, sice si nemyslím, že je to ono, ale kdoví. Dr. pořád říká, že je "dráždivá", kdybych tak ještě věděla, co to znamená, kromě toho, že má pořád hlad. Ten náš malý hladovec mi tak dorasoval bradavky, že si připadám, jak dva týdny po porodu.

To uspávání vám holky nezávidím, u nás to je tak, že Karinku položím do kolébky, pohladím a odcházím.

pospecka
13. dec 2009

markétka: a špunty do uší dáváš před odložeím nebo po? 😀 Zdenda večervyvádí kvůli hladu, pak si chce brknout a pak sabík na dudlík a jak to dostane, tak většinou usíná. 😀 Děsím se dnešní noci, jsem zvyklá nejpozději v jedenách uspat a vstávat v šest 😅 a minulá noc tomu nějak neodpovídala. 😀

mauik83
13. dec 2009

posp - nabízela jsem nejvíc asi 100 euro... 😅 marně... a ty Vespy ještě někde na netu jsou???

rpinguin
13. dec 2009

zdar zeny,
hej pospec, uz som tu, ale neviem, co napisat 😉
Aha // som objavila 18.3 😀

marketka.27
13. dec 2009

pospecka: Fakt nedávám (ale mám😀). Napřed nám to uspávání nešlo, ale tak když jsem si malou přivezli z porodnice, tak nám tak nějak nešlo nic 😀 Dělali jsme to blbě, ona potřebuje na usnutí klid a my jsme ji chovali a uspávali. No byli jsme trapní 😎 , to už je moment, kdy na nás prdí a chce ticho a tmu 🙂Takže s železnou pravidelností usíná před osmou. Dřív se mi budila kolem jedné a čtvrté, teď je to horší, budí se častěji. Ale usínání zatím funguje. Zívá už když ji pokládám do kolébky.

pospecka
13. dec 2009

mauik: a tos neuspěla????????? 😕 Já jsem teď koupila za míň. Jsem zvědavá kdy dorazí. http://www.branakdetem.cz/nositko-beco-scooters...

mauik83
13. dec 2009

market - no my to do teďka měli taky tak, to uspávání.. ☹

a Nela byla dráždivá už od narození, v porodce jí na to dali vápník pže měla sníže nou hodnotu a dr. pak když jsme byli doma dělala kontrolní odběr a už to bylo dobrý, ale dráždivá byla pořád, tak nám napsala Pyridoxin = vit. B, čtvrtku prášku denně rozdrtit na lžičku a rozmíchat v MM, že prej nervová soustava dozrává do 3 měsíců a kdyby se nesrovnala, poslala by nás na neurologii, ale Nela už je dobrá... 🙂

marketka.27
13. dec 2009

ahoj ping, tak napiš, jestli už se u vás třeba spí a tak 😀 😀 😀
já jsem objevila // 17.1. Ale napadlo mne to už na Silvestra, stanovali jsme zrovna v Jeseníkách a hned jsem to zase pustila z hlavy.

pospecka
13. dec 2009

rping: chtěla jsem Tě zneužít 😅 koupila jsem něco na ebay a paní měla jen poslání Deutschland, ale už mi napsala, že do ČR pošle. 🙂 18.3. 😀 😀 😀 😀 to seš tady asi rekordmamka. 😀

rpinguin
13. dec 2009

market a v tom Polsku nakupujete akoze potraviny a pravidelne? Je tam lacno?

ozi, bibn. chapem, ze depkujes, to je normalka. Ty si ale kratkozraka, ze? Preco potom maju deti plusky? SOm myslela, ze tiez minus. Kedy sa to zistuje? Az v troch? Ja mam -2,25 a tiez ma okuliare stvu- hlavne v zime a v nasadzovani kontaktnych nie som moc zabehana a je mi jednoduchsie si dat bryle ako kontaktne.

A ozi, rozmyslali ste nad tou laserovou operaciou? Ja sa akosi bojim a asi by som do toho nesla, som posero asi 😎

marketka.27
13. dec 2009

mauik - nestraš, usínání je jediná naše jistota 😀
No tak nám na to dala dr. homeopatika a doporučila heřmánkový čaj ... obojí na prd. Ale ten výraz "dráždivá" používala i dr. na neurologii, tak se na to při kontrole poptám.

marketka.27
13. dec 2009

rpin, jo úplně všechno, včetně tankování plné nádrže😀 Levněji je tam cca o 20% než u nás a mléčné výrobky a maso jsou výrazně kvalitnější. Hodně věcí koupíš vyloženě za poloviční ceny. Já už to při nákupu ani nepočítám, když je tam něco hodně drahé , tak to stojí maximálně tolik, jako u nás. Ale to je výjimečně.

rpinguin
13. dec 2009

market, no uz sa zaspava dobre, ale akosi som sa v noci rozkojila, kazde 2h momentalne, ale to sa stale meni....ma napadlo, ze Petra napisala, ze ked deti nekadia, ze maju hlad. Ale ked si Matilda nepyta a je kludna, tak jej to prso necpem. Preco potom tak malo kadi? 😀 Boze, mame my problemy 😝
Ja by som asi ten umelac tiez neskusala, ked mas vela mlieka.

pospec, jasne, ved pisni kedykolvek, nie vzdy tu sliedim. A predvcerom som mala nehoraznu kocovinu, strasna migrena, chlap este k tomu na sluzbe a ja dve decka na krku a tyckujem. Hruza stav, radsej by som dala zasa dalsi porod 😀
no a rekordmanka v tomto som, pri Maxikovi to bol 13. ty a teraz som si povedala, ze pri druhom tehu az taka blba nemozem byt a bola som este blbsia, cize v 18.tt som zistila // a to v mojom veku.....keby blbost prekvitala, tak kvitnem asi cely rok 😀 😀 😀

mauik83
13. dec 2009

market - no jo, jsem si taky libovala - v 8 jsem ji uložila a budila se v noci jednou - mezi 3 a 6 a pak od 8 ráno už jsme jeli zase pravidelně po 3 hodinách... chjo, doufám, že se zase vrátí k tomu bezproblémovýmu usínání...

posp - za kolik jsi ho sehnala? taky jsem dražila na německým ebay a měla domluvenýho kámoše, co tam žije, že to nechám poslat přes něj... 😀

rpinguin
13. dec 2009

no, kto by to bol povedal, ze psonci maju taku kvalitu 😀 , inac Nemecko je tiez lacnejsie nez Slovensko, hruza, ja doma uz nic nekupujem, okrem Horaliek 😀

rpinguin
13. dec 2009

aky je rozdiel medzi Becom a Manducou?

pospecka
13. dec 2009

rping: díky, seš zlatá. 🙂 A náhodounten 18tt má něco do sebe, aspoň sis ušetřila ty nervy co mi jsme si tu "užívaly". Srdíčko v 8tt, NT screening ve 13tt, 😀 . Bych chtěla vidět Tvýho manžela, když jsi mu oznamovala, že jsi těhu a už skoro v půlce. 😀 😀 😀

rpinguin
13. dec 2009

no nechapal, uz pri Maxikovi nie, este mi povedal, ked som isla na gyndu, ze hadam to nebude zasa 13.tt....nie, bol to 18.tt 😀

zenule, uz ma nahana, tak idem do hajan, nech ideme naraz a nebuntosime 2x Matildu,
dobrou s Mauiks kobrou 😝

pospecka
13. dec 2009

Dobrou. 😀

marketka.27
13. dec 2009

😀 Natočila jsem si Karinku, jak si hraje, no to je peklo, se poslouchat, jak na ni mluvím 😀 Každé slovo, každou větu jí třikrát opakuju, jako by byla hluchá😀 Hrozné 😝 Jak to bude vypadat po roce na mateřské - to nechci vidět 😀

achalteke
14. dec 2009

Posp Vespy nedám to je jasný, to mi Plánička dal kam jsem mu dala motorky 😀 😀 😀 😀 😀

Ping jsem si na tebe tuhle vzpomněla v tescu, když jsem si kupovala celou krabici Horalek - jak já je miluju 😀 😀 😀 😀

achalteke
14. dec 2009

Nevíte někdo jestli se někde dá sehnat hudba z Panoramy co běží na ČT2? Našeho prcka to hrozně uspává a líbí se mu to 😅

petrajurinova
14. dec 2009

Ahoj.
Bibn, u nás je taky období -- "já sám, Bastík to umí" a kravál, když nemůže všechno dělat - např. zalívat čaj vařící vodou.

Ivco, příslib pohody od starostí s dětma si neslibuj. Teď přijdou zoubky, pak budou chtít chodit a budou vstávat v postýlce i v noci a budeme je tisíckrát znova pokládat, potom začnou likvidovat všechno na co se podívají a malovat všude jenom ne na papír a potom bude malinkou chvíli klid, než je začnou trápit divoké sny z toho co uvidí v televizi nebo uslyší od kamarádů ve školce, pak přijde škola a vztekání se u úkolů a potom puberta, kdy s nima nebude k vydržení, následujou první lásky s naprosto nevhodnými protějšky, svatba kterou budou chtít po rodičích zaplatit a potom nám budou vyčítat že se málo staráme o vnoučata a budou se nám je snažít co možná nejčastěji vnutit na hlídání 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Pospec, na kašel pro děti od narození je Mucosolvan junior, ale je lepší konzultovat použití s doktorkou ať doporučí dávkování. A kojící maminy prý to můžou taky.

Malou jsme splodili někdy v týdnu před Štědrým dnem a kdy se objevily // už ani nevím, ale bylo to v době kdy měla dorazit mrcha a neobjevila se.

ivca08
14. dec 2009

😀 😀 😀 😀 😀 😀 Peto, tak to si me fakt uklidnila!!! 😀 😀 😀 😀

Posp. ten Mucosolvan junior davali malymu v nemocnici na kasel, takze se urcite muze. Ale rozhodne to neprehanet, tvori se pry po nem nejaky rasy. Na druhou stranu, kdyz jsme ho byli vyzvednout, kdyz nas z nemocnice propousteli, tak se v lekarne strasne divili, ze pro takhle malyho mucosolvan. Ale v ty dobe mu bylo 6 týdnu, ted uz by to asi bylo taky jiny.

Jinak Beco my mame tohle, kdyz uz to resite 😀 😀 http://www.hracky-vybavicky.cz/33-detska-nositk...

rpinguin
14. dec 2009

dobre ranko,
achal, no a potom ma clovek chudnut, ze? Takze ty uz tiez len skatule kupujes a nie 2-3ks 😀
no a ten rozdiel medzi tym bekom a tou manducou je aky? povie mi to niekto? 😝

market, ono ten svoj hlas nema rad asi nikto, preto ja ked nieco natacam, tak sa snazim nehovorit 🙂 , ale nie vzdy sa to da...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre