V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

kasenka228
8. jan 2010

Rping, za dnesek kdyz to nascitam, tak max 2h a 45min, ale nekdy zvladne i treba 5 nebo 6 hodin. Ale u nas je to od 6:00 do 20:00.

rpinguin
8. jan 2010

Ivus, tvoja verzia by sa mi pacila.
Matilda vstala o 8.00, potom spala od 10.00 do 14.45 a potom od 16.30 do 18.00. To bude zasa noc 😀 , ale mna nebavi ju nosit na rukach a chodit s nou po byte, uz ma boli cele telo 😠
No a ked by som isla vonku, tak je jasne, ze zasa v kociku spi ako zabita. Uz sa asi nemozem stazovat na noci, ked to ma akesi prehodene,
zeby som pustila na nu Maxaca s prikrmami? 😀

ivca08
8. jan 2010

Rpin - ja bych zase brala, kdyby mi nekdy usnul sam 😀 ja ho nosim, kdyz chci aby usnul 😀 😀 😀 A i to je nekdy boj, vetsinou s nim musim ven, nebo kdyz uz je hodne utahanej usne u kozy...

emamamamu
8. jan 2010

ping a co ela, kdyz je nahata a lezi treba na podlozce?

viki25
8. jan 2010

ahojte mne jakubko spava rano okolo 9tej ho dam a spinka hodinku potom okolo 12tej pol hodinku okolo 3tej tak 2hodinky a potom az ked ho okupem to okolo pol7dmej a spinkat mi chody najneskorsie o pol osmej a spinka mi celu noc do tej pol siedmej 🙂

rpinguin
8. jan 2010

ema, myslis tych par sekund, co ju prebalujem? 😀 😀 😀 ocumuje

viki, no nechapem 😒

majamisutka
8. jan 2010

rping a to ti usne sama doma? bez houpání a tak?

emamamamu
8. jan 2010

ping a proc ji furt balis do igelitu?😀 ji nech nahatou na podlozce, ona se zabavi a neusne, ne?

viki25
8. jan 2010

rpinguin comu nechapes hm

rpinguin
8. jan 2010

jasne, v tom neni problem, vyvrestuje tak, ze zaspi sama s dudlom. VYpluva ho sice stale, ja jej ho tam davam spät a nakoniec, ked som pomala, tak strci palec a zaspi tak. V noci sa strasne casto budi, to musim pozriet do zostika, kde si zapisujem kojenie a ked ubehla nejaka hodina len, tak strkam dudel, po hodine hlad teda mat nemoze. Dnes v noci som jej ten dudel strkala kazdych 15 minut snad a popritom som spala 😠

jafnina
8. jan 2010

Matýsek spí většinou kolem 5-7 hodin za den. Nejdéle vydrží v kočárku a pak to ještě dospává doma, jinak to jsou jen chvilky.

rpinguin
8. jan 2010

ema, to sa bojim, ze z toho pultu nejako spadne, ci to tam mam s nou byt? To by mi Maxik za tu dobu dal byt riadne do parady 😝 , nad prebalovacim pultom mame totiz tu teplu lampu nad nou, inde nie je tak teplo

viki, ze to mas uplne pohodacke 😉

emamamamu
8. jan 2010

ping ja mam malou na posteli, v Trinci je na zemi...teplo ji neni, ale ani kosa...
kdyz je nahata, tak si i dve hodky "hraje" a ja uklizim, varim, ctu si...🙂

rpinguin
8. jan 2010

emus, ok, diky, hned zajtra to vyskusam, dam ju na zem, na kozusinku, na nu tie podlozky a uvidime co to spravi, ci nezaspi 😀

viki25
8. jan 2010

veru kazdy mi vravi ake mas super dieta ale zato bratove nespi vobec je medzy nimi rozdiel 13,5 hodiny a za cely den spi im dokopy 5hodin

emamamamu
8. jan 2010

ping no jestli zaspi i s holou pipinou, tak uz fakt nevim 😀 😀 😀 😀 Dorka tak kope nohama, ze nema cas ani spat..vypada jak na Tour de France😀

rpinguin
8. jan 2010

emus, ona skor zacne vrestat, ked jej bude dlho a cakat, ze ju prenesiem niekde, kde moze dobre spat a kde ju nebude nikto osahavat . Maxik si stale na nu liha. Niekedy mam pocit, ze ona je fakt sama rada. Inac dnes som ju nechala na tom koberci takom tom okruhlom (ani neviem ako sa to vola) s tou hrazdou a kdesi som odbehla a ona bola uz mimo neho a dost daleko. Musim fakt zajtra striehnut, nie ze budu stanky na koberci 😀 😀 😀

viki, bud rada a drzim palce nech ti to ostane 🙂

emamamamu
8. jan 2010

ping😀 no ja uz se tesim, ze bude tepleji, Dorka uz mi tady taky dobre brejkuje, asi trenuje na Battle of the year...😀 ale furt si rikam, ze se proste jeste nemuze nikam odkopat, kde by spadla... 😕 😅 😅
Matilda je super, Dorka do posledni chvile hraje, ze se ji spat nechce a nemuze jit spat, bo by ji neco za tu hodku uteklo... 😀 😀

ewwe
8. jan 2010

no mne mala spi cez den 1-2 hodky 😒 , aspon ze v noci spi

uz par dni vsimam ze dviha nozicky a celou silou s nimi buchne do matraca, len tak dudní, keby to bolo na podlahe tak si ich zlame

ewwe
8. jan 2010

rpin tak ma napadlo ako rozpravate doma a maxika budes ucit nemecky aj slovensky, alebo chcete ostat uz na stalo v nemecku?

aktekram
8. jan 2010

Nazdár tak jsme zde, přežili jsme to !!!!! 😀 😀

aktekram
8. jan 2010

rping: tak my spíme přes den 4 hod. (v kočáře díl jak hodinu)
10-11 hod, 13-14 hod, 16-17 hod, 19-20 hod, pak usne v 21-21:30 - cca v 5 hod.(kojení) - spíme až do 8

emamamamu
8. jan 2010

tak co kouzelny mesec?😀

aktekram
8. jan 2010
aktekram
8. jan 2010

jsou tam jen fotky od nás co jsme fotili, od fotografa budou až 14.1. a ty pak dám sem na koníka 😉

natali1401
autor
8. jan 2010

inac som zabudla povedat ze jja som to dostala teraz 6teho na Megankine tri mesiačiky ...

mauik83
8. jan 2010

emo - proč vám je nenastřelili, ale píchli? bulelas, co? Já skoro taky... 😅

Bucho dostal další injekci a nějakou konzervu s rýží, tak jsem mu chudákovi trochu dala, ale musíme pomalu, aby se z toho zase nepo.... zítra další injekce...

pospecka
8. jan 2010

Tak kde jste maminy?
natali: dodatečně všechno nej ke čtvrtinám. 🙂
ad MS: mě ještě naštěstí nenavštívila. Už jsem ji neměla od srpna 2008 😀 Nějak mi narostlo břicho budu si muset koupit test, ať nedopadnu jak rping a neoznamuju tatínkovi že budeme mít za 5měsíců miminko. 😀 To fakt nemělo chybu.
akte: aspoň víš jakým dárkem potěšíš tchýni. Koupíš jí prostě velkou kabelku.
ad spaní: jste mě fakt pobavily. Tak náš malý pinc spinká přes den maximálně 29minut. Když ju ven s kočárkem tyk vydrží dokud jezdíme, ale doma když už usne, tak max ta půlhodinka. Jednou mi spal dýl, ale to byl zázrak.

pospecka
8. jan 2010

mauik: chudák "malej". Tak snad to bude brzo dobrý.

emamamamu
8. jan 2010

maui..zmatky...celou dob jsem chtela nastrelit a pak jsem se s tou doktorkou nepochopila...ze ji to pichli jsem zjistila az v aute....brecela jsem proto, ze tam byla sama a nekdo ji zpusoboval bolest...😀 kdyby to bylo nastreleni, tak tolik nevyvadim, ale ona tam plakala chudinka patnact minut, nez me zavolali 😔 😔 😔 😔
mimino spi🙂 jdu do vany oholit se a cist si nejakou knizku, nebo casak..nejlepe vsechno najednou...😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre