V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

rpinguin
13. jan 2010

zeny, aka je sanca otehotniet, ked zenska nema kramy? predsa minimalna, nie?
Mne to stale nejde do hlavy, ze sa da tak skoro otehotniet ako ta holcina z augustoviek 😲 Ved u mna nabehli prve kramy po pol roku a az potom som bola tehula.....ale vlastne niekto dostane kramy hned a niekto ani rok nema 🙂

kesika, chuda male, ja neporadim, ale hadam budes s nou cely cas tam, ze?

majamisutka
13. jan 2010

rping moje máma taky otěhněla když mi byli 4 měsíce 😅 můj bratr byl další překvapení 😀 😀
Taky si myslela, že když kojí, tak neotěhotní 😀 😀 😀

majamisutka
13. jan 2010

otěhotněla 😀 ne otěhněla 😀 😀

emamamamu
13. jan 2010

ping ale vasi nemci odhrabavaji snih, ty si muzes vzit i manzela na zada...😀
my tu mame vyslapane chodnicky pro chodce, to je jine pojezdeni 😉
majo nema treba postylku u okna?

majamisutka
13. jan 2010

to nemá a nemyslim si, že by ně něj šel průvan.

bodkakroneisl
13. jan 2010

Dobry den 🙂

Lovelygirl tak to si musela mat veselo v tej tramvaji..dufam, ze aspon bola narvana jak moja, aby si mohli ludia cuchnut 😀
Taky som trosku rozbita po vcerajsku, ale to umocnilo to, ze do 23-tej som uspavala Dana a potom kazde dve hodky hore
🙄 ja chceeeem spat

Natali ta Tvoja svokra je teda trdlo jesitne..no nech ma radost, ze tam bude trcat a nech aspon pripravy nejaku mnamku pre vas 😝 Inac ja som tiez taky pindos, tiez drahemu furt kecam co jeho segra atd..myslim, ze mu to nie je dvakrat prijemne, ale no si myslim, ze by sme si mali vraviet vsetko 😀 🙂

bodkakroneisl
13. jan 2010

Majo ahoooj.. vies, ze my sme sa trapili s ockom dva mesiace!! vies co pomohlo? bez srandy..nosenie ciapocky na doma s antib.kvapkami..v pondelok ideme na vinohrady na kontrolu..nosi Domco ciapocku doma?

rpinguin
13. jan 2010

Maja, ale asi uz dostala menzes, ci nie? Koji- nekoji v tom asi nehra velku ulohu.
Ja viem, ze 18 mesacny rozdiel je ak akurat, ale mensi by som fakt nedala. To by musel chlap robit 9h denne a nie 12-13h ako moj, takze ja uz mam uzavrete plodenie 😀
A Domca je asi nachylny, hocijaka necistota mu to sposobi, spinave ruky, necisty uterak...

Emus, no jasne, je tu vyhrabane miesto asi pomestova cesticka, takze tam kocar zmestim, ale tam kde sa malo chodi, tam musim po snehu, asi fakt pojdem niekedy s tou manducou, aj ked budem mrznut 😒

ivca08
13. jan 2010

Ja plne kojila, takze o jidlo se vubec nestarali. Malyho jsem mela 24 hodin u sebe a starala se o nej jenom ja. Sestra mu prisla rano v sedm a vecer v sedm pichnout antibiotika a v poledne prinesli sirup. jeste dopoledne ho prisel prohlidnout doktor. Jinak byl den, jak jsme si ho udelali. V kolik a kdy pujde spat, vsechno bylo na me. Akorat jsem mu musela 3x denne merit teplotu a kazdy rano vazit. Jinak prakticky zadny omezeni.

Konvice tam byla, mikrovlnka, lednicka taky v takovym koutku na chodbe. Ty, co meli Nutrilon, vzdycky dostali nekolik podepsanych flasek do lednice a kdyz je spotrebovali, tak si rekli o dalsi. Kdo chtel neco jinyho nez nutrilon musel si prinest svoje.

aktekram
13. jan 2010

tak u nás je to jako u maminek s dvěmi dětmi 😀 😀 😀
Julinka byla u nás na návštěvě 😀 😀

https://www.youtube.com/watch?v=b_BAIU6D244
pospecka
13. jan 2010

Rping: ja jsem mela posledni kramy v srpnu 2008! Takze podle teorie "bez kramu nelze otehotnet" Zdenik neni mesic nedonosenej,ale dva mesice prenosenej. 😀 😀

jafnina
13. jan 2010

Dobré ráno, s tím otěhotněním bych si nebyla tak jistá. Já kojila jen chviličku a když jsem po Vánocích byla na kontrole u doktora, tak mi řekl, že klidně můžu být těhotná, když jsem to ještě nedostala a že mám za 14 dní přijít znovu, jestli to ještě nedostanu. Málem mě trefilo. No ale naštěstí včera přišla teta z červené vody, tak jsem v klidu. 😀 A ještě nikdy jsem z toho neměla takovou radost. 😀
Natali, naprosto tě chápu. My bydlíme v jednom baráku taky s tchánovcema a i švagrová tu bydlí. Sice máme každý jiný vchod, ale třeba v létě, kdy chceme být všichni venku, nemáme trochu soukromí. Ani když mi přijedou rodiče. Naštěstí poslední dobou se s nimi dá docela vyjít, ale taky jsme si zažili perné chvilky. No a chlapovi taky pořád říkám, co se mi na nich nelíbí atd. Taky nemá radost, ale nic jiného mu nezbývá.

leonina
13. jan 2010

Ahoj tak jsem teď volala na PSSZ, že potřebuju potvrdit formulář na RD za rok 2009 + 2010 a bylo mi řečeno, že za 2009 mi to potvrdí, ale za rok 2010 mi řekla, že ještě neví jak se to vůbec bude počítat a jak to bude snížený, prý se o tom pořád jedná v parlamentu a potvrzení vystaví nejdříve v půlce února. Tak jsem volala na svojí OSSZ, protože mi MD končí v půlce února a chci dvouletou, tak jak to mám udělat abych to stihla a nepřišla o peníze. Tam strašně "ochotná" paní mi řekla že mám prostě smůlu, že mi to řekli, mám si tam dojít osobně, protože v Rokycanech už to sociálka potvrzuje i na rok 2010. Máte s tím někdo zkušenost? Já vím, že když na tu PSSZ tak mi to prostě nepotvrdí.
A nevím jestli se to týká všech (PSSZ) nebo jen mně, ale mateřskou posílali 8. tak do 7 dnů by měla být na účtu. A minulý měsíc mi přišla taky 22.

ewwe
13. jan 2010

cauko

ked ste tu spominali vypadavanie vlasov, zacali vypadavat uz aj mne no aj malej, v postielke to vyzera akoby som tam chovala nejake chlpate zvietatko,

mala ma tiez kolecko vzadu a pasil okolo celej hlavy a na ofine jej trcia asi 4 dlhe vlasy
mozno je to tym ze ju vela hladkam po hlave, a vy co mate vlasate babatka ich nehladkate tolko po hlave 😀 😀 😝

marketka.27
13. jan 2010

leonina, v Ostravě je to úplně to samé, MD mi končí v půlce února a OSSZ mi potvrdí výši MD za 2010 až potom, co mi ji připíšou na účet, logika tohoto počínání mi uniká. Tak jsem si podala na SSP žádost a hned jsme sepsali protokol, že se řízení pozastavuje, dokud nedoložím potvrzení o výši MD za 2010. Prý to stihnou i tak, tak jsem zvědavá, nerada bych byla bez rodičáku do května 😠

marketka.27
13. jan 2010

Vlasy nám nevypadávají an jedné. Karinku jsem jen vzadu na šišce ostříhala 😅 , protože ty dlouhé vlásky se prostě nedají udržovat, když na nich pořád leží. Pořád je měla zamotané.

kesika
13. jan 2010

Ivca: Ja dúfam, že ju budem mať tiež stále pri sebe, aj keď počas vyšetrenia asi nie, lebo ju budú rontgenovať a keď kojím, tak tam nesmiem ☹ Aj tak nechápem, načo tam treba ísť deň vopred. Ale ta čo už, nejako to prežijeme. Len dúfam, že to bude v poriadku a nenaordinujú nám operáciu, lebo to je 13 dní v nemocnici a to ma asi šlahne 😖
Bola si na izbe sama alebo si tam mala aj iné maminky s miminkami? Ja som sa snažila vybaviť nadštandard a bolo mi povedané, že obe nadštandardné izby sú zajednané až do mája!!!! 😠 Vraj to sa zajednáva na pol roka dopredu. Som zvedavá, komu povedia pol roka dopredu o vyšetrení 😠

lovelygirl
13. jan 2010

s tím otěhotněním, mně doktorka říkala, že právě nikdy nevíš, kdy to dostaneš.. takže většina těhotných je kvůli tomu, že se strefily přesně do toho dne, kdy vlastně poprvé ovulovali, pak teprve by vlastně měla přijít menses.. takže to, že to ještě nepřišlo, nic neznamená, protože prve je ovulace, pak teprve první menses 😀 takže přeju hodně klidu.. i já bych ho potřebovala 😀 holky, jak to u vás poprvé vypadalo po tak dlouhé době? já nevím, jestli už to proběhlo nebo to byl jen nějaký slabý očistek 🙂

kesika
13. jan 2010

Nám teda vlásky padajú statočne obom a tiež som zvažovala, že ju prejdem strojčekom 😀 Chúďa moje malé, strčí ma za to do starobinca 😔 Jo a všimla som si, že naša začala pásť ako húsenica 😀 Podsúva nohy pod seba a zase ich vystiera, akoby sa snažila plaziť, ale robí to na mieste 😀

kesika
13. jan 2010

Lovely: Ja som mala očistky celých 6 tt, potom som začala s HA, po nej som krvácala týždeň vkuse, tak som ju vysadila, na čo som o týždeň dostala menzes 😀 A poriadny, žiadna pomalá príprava. Rýchla smrť 😀

emamamamu
13. jan 2010

kesika 😀 😀 😀 asi vi, ze ses silna, ze te nejaka MS jen tak nerozhodi😀
ja uz to mela dvakrat☹ podruhe mi to malem znicilo kojeni 🙄

lovelygirl
13. jan 2010

kesika 😀 já právě nevím, jestli to bylo ono.. ale taky byly problémy s kojením, takže předpokládám, že jo.. ale od té doby nic 😲 😲 😕 😕 🤐 🤐

ivca08
13. jan 2010

Kesika, vetsinou jsme byli sami (snazili se to tak udrzet, protoze byl nejmensi na oddeleni) a az posledni noc k nam pridali 4 mesicniho chlapecka, co prijali.

Jinak kdyz se koji, tak se nemuze na rentgen??? Ja tam s malym byla, kdyz mu rentgenovali ty plice. Naopak museli jsme ho drzet my, coz bylo sileny a delali to na 2x, protoze poprve jsme ho proste neudrzeli, aby se nehnul.

pospecka
13. jan 2010

ivca: to je divný. Kojící matka nesmí jako doprovod, ale kojence i zrentgenujou. 😕

kesika
13. jan 2010

Je to divné a musím sa na to ešte popýtať. Nechcem ju tam nechať samú. Je to na pol hodiny, robí sa 5 záberov a nesmie sa hýbať. Keby ju aspoň uspali ☹

kesika
13. jan 2010

Majte sa tu pekne, ideme s malou troška vymrznúť. A Ivca, ďakujem 😵

achalteke
13. jan 2010

Hola hej, tak jsem dneska poprvé poučila jednu služebně mladí matku 😎 dmu se jako pávice 😀 😀 😀 😀 byli jsme u kámošky co má 14 denní holčičku a malá furt plakala a nemohla usnout. Říkám ji: dej mi tetra plenu něco zkusíme. Malou jsem zabalila, zapštila do ucha a do minuty byla tuhoň 😵 😵 😵 😵 takže zdravím svého milovaného doktora Karpa (kdyby to tu náchodou četl 😀 😀 😀 😀 )

aktekram
13. jan 2010

achal to moc dobře znám, my teď spíme takto
http://mm2007.rajce.idnes.cz/Petruska_v_Novem_r...

achalteke
13. jan 2010

Akte jůůůůůů to je zahalenka 😵 😵 😵 😵 😵 no my furt zavinujeme, už vidim jak ho svazuju plínkama ještě v patnácti 😀 😀

emamamamu
13. jan 2010

achal ty si deloha, to ti povim! 😵 😵 😵
my taky porad zavzjeme..☹ tri dny byla bez a byly to silene noci, Dorka uhorela...☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre