V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

ivca08
13. nov 2009

Tak hlasim opet ko noc. Nekdo mi proste vymenil moje krasne v noci spavy miminko. Usnul v cca v osm v naruci (sam v postykce by to neklaplo), v pul jedny vzhuru a od ty doby zabral uz pouze na maly intervaly, jinak ho furt budily prdiky. Asi gradujou, to chudak probrecel pul hodinky pred spanim. A to fakt uz musi byt aby brecel, vetsinou se s tim statecne pere a max.obcas zajeci. Hnus, uz at je to pryc.

lynn77
13. nov 2009

kasenko, neboj skakat po ni nebudes muset 😉 😀 😀 akte to tady tusim psala, ze cvici s petruskou a je to v pohode, tak hlavu vzhuru 🙂

lynn77
13. nov 2009

aki, ja myslim, ze ema uz ma jasno 🙂

kasenka228
13. nov 2009

lynn, to si nejsem jista, videla jsem fotku jednoho cviku na predilekci hlavicky, a maminka na tom diteti skoro klecela...

bibnka
13. nov 2009

Ahoj,

kasenko, opravdu vojtovka nebolí, děti pláčou jenom proto, že je pevně držíš v pozici, kterou nechtějí, neboj se 😉

Jinak se poctivně dočetla vaši diskuzi a musím říct, že na každé straně je trochu pravdy. Já můžu říct za sebe,.že když jsem měla Robinka, taky bych ho hned hnala k dr., pokud bych na něco takového narazila. Ale je taky pravda, že jsem tehdy nic nehledala na internetu, snažila jsem se řídit hodně intuicí a svou dětskou dr. Myslím si, že hned všechno hledat na internetu, co by to mohlo být, je opravdu dobré jen pro to se pěkně vystresovat. Každé dítě má příznaky několika nemocí najednou. Aspoń já to tak vidím.

emamamamu
13. nov 2009

no tak ja se ridila intuici a ta mi rekla, ze neni hovno jako hovno a je to tak..na pet dni jsme nemela svoje dite, ktere, kdyz se potom vysralo z podoby se zase vratilo... 😉 a alergie na mliko byla jedna z moznosti, kdyz jsme se tou dobou zivila jen jogurty a litry melty denne... 😉
jinak na ni nic nehledam a nechci se z toho zblaznit, nenecham svoje dite zase trapit proto, ze si nekdo mysli, ze prehanim 😅 😅 😅 😅
a timto se omlouvam kasence, ze se nam holky zase vymenily... 😅 😅 vsak bde dobre...zadne dite nebreci do osmnacti celou noc...! 😵 😀

wwcko
13. nov 2009

caute. baby ktore odsavate, kolko vam mimi teraz vypiju? Zacinam si robit zasoby a neviem kolko mam odsat, nech neni malo. Dik

Kasen nebudem ti radit co mas robit, len ti chcem povedat, ze ti vsetky verime ze to zvladnete a ze sa nemusis bat 🙂 Od zaciatku citam, ze to mate tazke a baby ta tak krasne podporuju, tak hlavu hore a nebud smutna. A Terezka vie ze jej pomozes prekonat to tazke obdobie, inak by si ta nevybrala 🙂

lynn77
13. nov 2009

kasen, fakt jo? 😕 😖 😨

akinom55
13. nov 2009

No Ema, tak sa pri takejto tvojej strave ani nečudujem, že plašíš..... na jednej strane sa čuduješ, že malá divne zeleno kaká a plače a na druhej strane sa živíš iba bielkovinami??? dojčiaca matka by mala mať plnohodnotnú a vyváženú stravu, ale ako vravím, rob ako myslíš a cítiš... je to tvoje plné právo...ukončujem týmto túto debatu, skutočne som nechcela nikoho osočovať...

Dnes som bola s malinkou prvý krát na plávaní vo veľkej vani, bola som prekvapená ako moc sa jej to páčilo (škoda len, že nemáme také pekné fotky ako ema ☹ ) a ako poctivo cvičila... človek by ani nepovedal, že také plávanie na chrbátiku tak moc posilňuje brušné svalstvo...normálne teraz ľutujem, že my máme iba sprchový kút a malinkú kúpeme v malej vaničke... určite by som aspoň 2x týždenne s ňou plávala, uvoľňuje sa tým krásne svalstvo i ručičky normálne otvorila a chytala sa po hračkách... možno je to i návod, ako miminku pomôcť aby sa zbavilo toho strnutia v ručičkách čo ešte majú...takže ja odporúčam všetkým čo môžete, hor sa na plávanie...

kasenka228
13. nov 2009

Lynn, no fakt, ale nerikam, ze zrovna tenhle cvik budeme delat my... "sijou to na miru", tak uvidime...
Holky, ja vim, ze by mohlo byt mnohem, mnohem hur, ale mam pocit, ze jsme toho schytali celkem dost... rveme do noci, nespime, blinkame o sto sest, takze asi reflux, mame decku na kycle, budeme cvicit Vojtovku, a ze se Terka usmeje sotva jednou denne, a to jen aby se nereklo, tak to uz snad ani neresim...

aktekram
13. nov 2009

Kasenka: Vojtova metoda miminka nebolí, jen jim je nepříjemné když je držíš v určité poloze. My ji cvičíme už třetí měsíc, snad vás povzbudíme 🙂
Měli by jsme z rehabilitace dostat DVD, z posledního natáčení, zkusím vám to nahrát na internet a poslat odkaz
😉

WWcko: já odsávám 3x denně cca 300ml, celkem skoro i litr mléka, Petruška teď má dávku 130ml
Zásoby už nedělám, naše malá mléko z mražáku nechce (je fakt hnusný - zkoušela jsem)

kasenka228
13. nov 2009

akte, tak jestli neboli tak tim lip, ale uz se vidim, jak to nase vrestidlo drzim nejak, jak se ji nelibi...to bude psycho...
zkousela? Jako chutnala? Me to prijde divne 😅

emamamamu
13. nov 2009

holky ja nechap, ze vam jde odsavani...! 😲 a k tomu litr... 😅 😅 😅

bibi78
13. nov 2009

no vidim, ze sa to tu rozputalo. samozrejme, ja som to myslela vseobecne, lebo mam ten pocit, ze niektore maminy sa tu chytia moznych problemov alebo diagnoz, o ktorych napisali ine mamicky, ktorych sa to tykalo (napr. na predchadzajucej strane) a pritom ich dieta je uplne v poriadku. jasne, ze ked dietatu nieco je, je lepsie ist k doktorovi, ako si potom nieco vycitat. ja som iba chcela napisat, ze netreba zistovat, ako niektora diagnoza vyzera, pokial je dieta zdrave (nema horucky, nie je apaticke, cika, kaka - proste normalny stav, na ake je mamina zvyknuta). 😉

kas, neboj, to bude dobre. my sme dnes boli u pediatricky, maly preferuje jednu stranu - vysvetlila to, ze dieta uz v brusku na konci tehotenstva nema vela priestoru a tak zaujme jednu polohu a v nej potom aj pokracuje, ked je malinke, iba ho treba ucit aj tej druhej strane a bude to ok. pasticky su pri konikoch vraj caste a je to uplne v poriadku.

a opat sme neboli zaockovani, lebo este vakcina stale neprisla, tak ja neviem, nase dieta asi uz nebude nikdy ockovane, ak sa to ma stihnut do pol roka vsetky tie tri davky... 😠

emamamamu
13. nov 2009

to mi pripomnelo, ze male nereagovalo tbc 😅 😅

kasenka228
13. nov 2009

bibi, a jake ockovani jsi ji chtela dat? My ted ve 3m nedostaneme tu hexa vakcinu, neurolozka do zpravy napsala neockovat a ja nevim vlastne proc....
Tak uz chudera spi hodku a pul na balkone, byla fakt unavena, dle doktorky bych ji ted mela vzbudit, aby si nezvykala spat pres den, a zavest rezim, ale copak muzu, kdyz jsme celou noc cumakovaly?

kasenka228
13. nov 2009

emus, ja nevim do kdy by to melo zacit reagovat....kdyztak ji pak nekdy ( nevim presne kdy) pichnou myslim znova

bibnka
13. nov 2009

Emuš, to nevadí, ve dvou letech půjdete na přeočkování, pokud dr. shledá, že nemáte protilátky.

kasen: na režim se vyprdni, zkus se hodit do klidu. Musíš se srovnat s tím, že budete cvičit, tak si nepřidělávej starosti. pokud v noci nespala, nech ji přes de, aspoň si odpočineš. A to že dítě nespí přes den, není záruka, že bude spát v noci. Až se z tohoto dostanete, zavedeš režm jedna dvě 😉 🙂

akinom55
13. nov 2009

Kasen ono je fakt, že práve ty si toho schytala fakt hodne... ale ak ťa poteší, treba si uvedomiť, že sme ešte len na začiatku.. a nikto z nás nevie, čo príde...teraz keď je ešte Terka malinká, nejako to vybojujete a nakoniec z nej bude úplne spokojné, zdravé, kľudné a vzorné dievčatko, čo ťa bude poslúchať 😉 ... naopak, za našej kľudnej malinkej môže vyrásť totálny flegmatik, ktorý nás oboch bude mať na háku a bude si robiť čo chce... a ako mám v 15- tich potom s ňou zacivičiť???....

marketka.27
13. nov 2009

emo nám taky ne, dr. říkala, že ta reakce se může ojevit v třetím měsíci (doufám, že nebudu za hysterku, že se na to dr. ptám😉 )
Petro, nemáš vychytanou nějakou spešl techniku na vyčesávání těch lupů? Mně to jde docela blbě😀
Venku je konečně nádherně, před chvilkou jsme dorazily z prochajdy🙂

rpinguin
13. nov 2009

zdar zeny,
akosi ma nic nenapadlo, co by som napisala, tak som nepisala 🙂
Market, to co citam, ale ako laik, by som jednala tak isto ako ty. Nastastie mne ma vzdy kto poradit, takze nic neriesim.
Emus, ja davam cipok do ritule (u Maxika som tak robila a u Matildy tiez budem) az od 38,5°C. Dovtedy nic, nech bojuje organizmus sam. Inac Dr. mi povedala, ze nevie, odkial to mam, ked si myslim, ze sa ma pol stupna z ritule odtiahnut. No fakt neviem, zasa tolko mienok kolko doktorov 😀

No a uz ma nic nenapadaaaa 😀

kasenka228
13. nov 2009

bib, no ja jsem rada, ze je klid, sice nespim, ale fakt to bodne, nemam pustenou ani telku ani radio, uzivam si ticha 🙂
A jak to dopadlo s tema kocarkama v Kralupech? To se ztratily i s detma?

marketka.27
13. nov 2009

rping zdar😀
Doufám, že mi uděláš radost a pěkně tloustneš při kojení (já teda jak prase 😀 )!!!

kasenka228
13. nov 2009

jo, tak ty lupy mame taky 😀 uz se tomu fakt musim smat... a mame na to Vitellu U...vzdycky ji to onoupavam u kojeni...

marketka.27
13. nov 2009

Co je to ta Vitella? Pomáhá to? Nás s tím poslali napřed na kožní, aby vyloučili, že ty stavy má ze svědění. Ale prý to nesvědí. No každopádně nám na to napsali něco s kortikoidy a to jí na hlavičku a na obličej (má to i v obočí) fakt dávat nebudu. Perfektně nám pomáhá olivový olej, ale v případě našeho vlasatého dítěte to je pak docela humáč.

rpinguin
13. nov 2009

market, jasnacka, ako inac, chudla som pocas tehu, teraz priberam.....mam kavco so slahackou a horalku, uz je na case, aby zasa niekto isiel na Slovensko a doniesol zasa celu skatulu tych Horaliek. A pozeram, ze Karinka ako pekne pasie, to ja ani neviem, ci to Matilda vie, akosi ju na brucho ani nedavam, kedze furt vresti, tak je na chrbte v lehatku a ocumuje 😀 A budes mat zrejme blondynu, moja je tmava- opak synacika 😎
no a lupy ma tiez, ale nie moc a vzdy pri kojeni jej ich vyskrabujem nechtami 😀 😀 😀 a potom vycesem, takze si neberte zo mna priklad 😝

wwcko
13. nov 2009

Akte tak ja dam max 100ml z jedneho. No dala by som aj viac, ale odsavacka uz potom to mlieko nevie vysat. Ja chcem uz zacat cvicit tak potrebujem zasoby. 🙂

kasenka228
13. nov 2009

http://www.lekarna.cz/vitella-u-nutrilotio-150ml/
nam to doporucila doktorka... no, asi by to pomahalo vic, kdybysme nemeli tolik vlasu, taky se to blbe maze, ale docela to aspon voni....ono to ty supiny pekne zmekci a ja je pak odskrabnu 😅 😕

rpinguin
13. nov 2009

bibi, davaju u vas TBC? Asi tiez nie, ze?

bibnka
13. nov 2009

kasen, prý si ty kočárky "půjčuje" nějaká mentálně zaostalá dívka. A pak je prostě i s dítětem někde nechá stát. Ale naštěstí se zatím vždycky našly🙂

nazdar rpin 😀

S těmi lupy jsem to u Robinka dělala jako rpin 😉 ,ale zabralo to 😉 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre