V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

wwcko
13. nov 2009

majamisutka, prave ja si chcem objednat od Mustely. mame aj od nej aj mydielko na telicko a soms nou velmi spokojna, len tu ju neni dostat.... A ta nivea je dobra? Ak by som Mustalu nezohnala musim kupit nieco ine...

Inak u nas je tiez krasne. My sme boli uz o pol desiatej vonku. Martina sme odprevadili na bus a trosku sme sa flakali. Dalsia prechadzka nas caka cca o 17.00 🙂

wwcko
13. nov 2009

Tak Mustela objednana 🙂

majamisutka
13. nov 2009

s niveou jsme spokojený 🙂

procházka v 17h? Chodíte rádi ve tmě?? 😀 😅

Mustelu žádnou neznám 🙂 a ta je taky bez vody? přímo do chladu pro miminka?

wwcko
13. nov 2009

mamka chodi o 17.00 z prace tak idem pre nu na zastavku, spolu nakupime, ideme si niekam sadnut a pomaly domov. O siedmej sme vecsinou na kupanie doma 🙂
Hej je to priamo na zimu.

ewwe
13. nov 2009

ahoj aj ja cakam na kakanie uz od nedele, ale mala prdi a je kludna, tiez kaka vetsinou zelene

v noci ked zaspava kyve s rukami akoby sa chcela ucit lietat a vykrikuje akoby mala nocne mory, cez den je ticho, ale strasne si macha ruckami po tvari a skriabe sa, doteraz som jej davala rukavicky ale sa jej potia ruky

bibi78
13. nov 2009

no to ste toho opat natukali, my sme sa prave vratili z prechadzky a maly je este stale tuhy, uz mi nechce doma spat ani za svet 😠 , ale mna tie prechadzky unavia asi viac ako jeho, vzdy ked prideme domov, tak by som len spala 😀

ping, jasne, TBC nedavaju, asi taka choroba uz neexistuje v tychto koncinach, ci co... 😀

kasenka, tu sa ockuje hexavalent v 2., 3. a 4. mesiaci, lenze uz 2 mesiace sa caka na tu "velku" vakcinu (ta, co obsahuje vsetko ostatne okrem pneumokoka), takze zatial sme mali len davku proti rotavirusu (ale ten je na SK a si aj CR nepovinny a plne hradeny pacientom). tie 3 davky sa musia dat do pol roka max, takze ja neviem, ci to vobec stihneme, lebo vakcin nie je a ani sa nevie, kedy bude... parada. takze uz 2. krat sme obisli na sucho 😠 😠

idem vas docitat

petrajurinova
13. nov 2009

Holky vy co furt řešíte, jestli vaše miminko pase nebo nepase koníky - takhle to vypadá když dítě pase koníčky: https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...
A než začnete stresovat, že takhle to to vaše nedělá - tak na té fotce je čtyřměsíční Bastík, takže tím chci říct, že na to aby zvládly miminka správně pasení koníčků mají všechny ty naše mrňátka ještě čas. 😎

majamisutka
13. nov 2009

aby se neřeklo, tak Domča právě před chvilkou taky pos.... a pěkně zeleně.

Takže emo, nebo nejste v v tom sama 😅

emamamamu
13. nov 2009

holky jak mate podlozenou hlavu mimca, ktere ma rymu? staci polstar? me nejak nic jineho nenapada..a Dortik teda moc vysoko nelezi...tak nevim, ais budeme spat v sede spolu..😀 na mici...😀 😀 😀
a uz me serete se zelenyma hovnama, nezapomente jeste rict, ze je zcela normalni, ze kojene dite nekaka i pet dni a blablabla..dyt to znate... 😀 😀 😀 😀

aktekram
13. nov 2009

Tam my dnes po kontrole na rehabilitaci:
Byli pochváleni, že držíme osu na zádech, snažíme se otvírat ručičky. Na bříšku se Petrušce nelíbilo tak plakala a neukázala naše krásné "pasení". Pokračujeme ve cvičení, vrátili jsme se ke 2 cvikům, máme přidat, prý 4x denně po 6-ti minutách (to teda nevím teď jsem byla ráda když jsme stihli 2x denně) ale vypadá to dobře, mám se zaměřit na otáčení hlavičky na obě strany a otvírání prstíků z dlaně a od tělíčka. To mi připadá pohodička.
Už jsme sehrátá dvojka,

Takže se holky zaměřte na hezké zážitky a to škaredé hoďte za hlavu 😉

majamisutka
13. nov 2009

emo polštář bych jí pod hlavu teda nedala, podlož spíš postýlku nějakými knihami at je u hlavy výš.

ale ona spí vlastně s váma v posteli že ? 😅

majamisutka
13. nov 2009

chce to postel z kopce 🙂

bibi78
13. nov 2009

ping, tvoja mala pasie uplne v pohode. moj dominik nepasol v jej veku 😀 ani tak. az od minuleho tyzdna konecne zdvihol aj hlavicku a nielen dobal do podlozky 😉 , takze pohoda. ja mam pasenie konickov v albume dominik a to nas dnes doktorka pochvalila, ze ako krasne... lenze nas maly bude mat pomaly 3 mesiace, takze presne ako pise petra, vase baburiatka maju este cas 😉

wwcko, mustela je jedna z najlepsich znaciek pre babatka - ako sa vyjadruju tito lekarnici. takze dobra volba 😉 my mame vsetko znacky galenco a tiez som velmi spokojna.

majamisutka
13. nov 2009

jinak když nejde podložit postel, tady jsem našla takovou dobrou pomůcku 🙂

http://www.bezpecnost-pro-kojence.cz/zbozi-pro-...

majamisutka
13. nov 2009

a nejen do postýlky 🙂

emamamamu
13. nov 2009

no majo nedokazu si predstavit, ze ji s tou rymou necham samotno v postylce...by mi srdce puklo..😅
a vcera zakeracka usla v postylce vecer a spala az do pulnoci... ☹ 😀 😀 😀

petrajurinova
13. nov 2009

Emo, v krajním případě se dává mimču pod hlavu velký polštář - maličký by si mohlo vytáhnout a plácnout na xichtík. Ale lepší je podložit do šikma postýlku nebo matraci a kamarádka při rýmě dávala mrňouska spát na takové to látkové lehátko na koupání ( http://www.promimi.cz/detske-lehatko-na-koupani/ )- ale to mi na spaní přijde dost nestabilní, bála bych se aby se z toho neskutálelo a neublížilo si.

bibi78
13. nov 2009

ema, este mozes urobit tak, ze ten vankus jej nedas na matrac, ale pod. ja mam tak vyrieseny gauc (mame taky poskladany z matracov, ktore sa daju vyberat). aby lezal dominik z kopca, tak na tej strane, kde ma hlavicku mam dalsi vankusik a na nom matrac a cele je to prikryte dekou, takze lezi na rovnom, ale z kopca. 😎 mozes to dat aj do postele pod velky matrac a zvysenie si prisposobim velkostou alebo poctom vankusov 😉
a ako radi maja, lepsie je postielku zvysit knihami 😉

emamamamu
13. nov 2009

no ja ted uz zadne lehatka kupovat nemuzu:( postel nemam jak vyvysit,takze lezi na polstari, no

emamamamu
13. nov 2009

http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/S298... mame tuhle postel, nevim, jak to vymyslet 😒 t je jedno, stejne spat nebudu 😅 😅 😅 😅

bibi78
13. nov 2009

ale ved mate urcite rost a na nom matrac, tak medzi ne daj ten vankus alebo vankuse, aby sa to zvysilo... ha, lenze ak tam budes lezat aj ty, tak tou vahou sa to splasne... 😒 no to je situacia, ema 😀

emamamamu
13. nov 2009

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 nevadi, me uz to ani neprijde, ze by mi to melo vadit... 😀 😀 😀 hlavne at to co nejdriv odejde, ja se vyspim v duchodu... 😀

kocanda2009
13. nov 2009

nazdarek,
mam chvilku nez se nam tatinek osprchuje a prcek vzbudi....
planickovi to mooooc slusi na foteckach 😉 😉
matilda ma sladouckou fotecku - punkac 🙂
take jsem pridala par novych fotecek https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...
my mame take podlozenou postylku ale jelikoz potrebujeme podlozit zrovna tu stranu kde jsou kolecka tak to moc nejde, takze obcas davame pod damianka polstar a to tak ze ma zvedle i cele zada...

joodi
13. nov 2009

zdáááááááár ženy 🙂 já vůbec, ale vůbec nestíhám 😅 buď odsávám Elence nos nebo sobě prsa 😀 😀 Máte všechny krásný fotečky a hlavně dětičky! 🙂 pápá

rpinguin
13. nov 2009

zenule, no ja som konecne tu moju malu zbojnicku naucila spat. Jednoducho ju polozim okolo 21.30 do nasej postele, ona si tam pohulaka, 2x jej donesiem dudel a ona po case zaspi.....a pozor od 4. mesiaca ide do svojej postielky, tak uvidim, ci mi moje predsavzatie vydrzi 😉

kocanda, aj Damianko ma super fotky, on spi asi rad, ze? 😉 Tie decka su na zozratie, ked spia. A kedy ides farbit vlasy? 😉

emamamamu
13. nov 2009

mame 🙂 dela to nase znama🙂

emamamamu
13. nov 2009

kasenko pojd do klubu....!😀 asi budu plesata na antidepresivech nez mala vyroste 😀 😀 😀 😀 😀

wwcko
14. nov 2009

bibi my sme s nou velmi spokojny, len skoda ze ju tu nezohnat... Mala som aj kremik na drusko ked som bola este tehu, teraz mame mydielko pre malu na kupanie a dala som si priniest aj ten kremik na tvar na zimu. My sme s nou velmi spokojny, len skoda ze tu sa neda zohnat. Nosia nam ich kamosi z FR a prave tam isli tak nam to akurat vyslo na tu zimu, ze ked udru mrazytak kremik bude doma 🙂

My mame tento http://www.maderna.sk/baby-art-odtlacky/baby-ar... ale nemame to tak v ramiku, ale vystavene cele nozicky na telke 🙂 doramika asi pojdu, ale urcite nie tak ako je na obrazku, pride mi take cudne 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre