V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

weiya
1. aug 2010

@bobocka dakujem 🙂 no nemusi ta to mrzet, ani mna to nemrzi, stara sa ukazala v pravom svetle 😀 ze tie saty malo vela tehotnych neviest,boli to asi 46, upne som ich mala stiahnute ale bola som s nimi spokojna, fakt brucho nebolo ani vidiet, aj ked som mala iba uplne malicke brusko, to teraz mam tusim vacsie 😀

bobocka
1. aug 2010

@kacenkalm welcome. jasne,pridaj sa.mna by celkom zaujimalo aky si mala porod,ci ta nastrihli ,ci ti dali automaticky epi,alebo bolo na poziadanie.aku si mala midwife (ako casto kontrolovali pocas tehu),ako je to s ockovaniami tam?ci mas muza ci partnera ira,ci slovaka?ake ma malicka obcianstvo?ja viem,ze vela otazok,ale ja som zila 6 rokov v anglicku a polku tehu som tam stravila,tak by ma to zaujimalo na porovnanie. a moja blizka kamaratka je teraz v 29tt (ale v anglicku) a ostavaju tam zit,tak by ma to zaujimalo koli nej na porovnanie.a aku dlhu mas ci si mala matersku?v angloicku je 9 mesiacov platena plus 3 neplatena 😒

kacenkalm
1. aug 2010

@bobocka 😉
No,porod som mala celkom tazky,nechali ma trapit sa do poslednej minuty,rodila som sice prirodzene,ale mala mala 3x obtoceny pupocnik okolo krku,a klesali jej pulzy kvoli tomu,a uz mi kazdu chvilu hrozil cisarak...len potom mi dali epi a nastrihli ma,a nakoniec pouzili este aj klieste malej na vytiahnutie a zvon,alebo ako sa to nazyva odborne...no a po 4 dnoch som sla domov....ale doktorka ma zasila,ine baby sa potrhaju a nechaju ich tak....a ja som nezamestnana,takze na materskej som nebola,ale tu v Irsku je MD 6 mesiacov a potom sup do prace.... ☹ smutne,pretoze polrocne mimino dat do jasli,alebo zverit nejakej au pair...neviem,ja za to moc nie som...mam priatela slovaka,a mala ma irsky pas,aj irsky rodny list,ale aj slovensky...takze obcianstvo by mala mat slovenske,kedze ma trvaly pobuyt,tam kde ja a narodnost irsku...alebo opacne??? 😕 neviem....ockovania dostavala kazde 2 mesiace do polroka a dalsie bude mat v 1.roku...a sestricky su tu v pohode,so starostlivostou v spitali to bolo ok...aj midwife,ku ktorej som chodila po porode,je fajn....tak asi tolko... 😵

krasnulka
1. aug 2010

mamičky, ktore mate babatko narodene 16.9.2009, kde ste? Dlho som tu nebola a uz som vas stratila ☹

petraas
1. aug 2010

@bobocka tak taku svsdbu ti normalne zavidim🙂 aj ja som chcela taku akurat ze nemusela byt v zahranici ale stacila by aj na slovensku...no nakoniec som mala desnu svadbu nieco ako weiya
@weiya tak to viem o com hovoris aj nam svokra dirigovala svadbu...valice ze ona uplne vsetko zaplati ale ja som nechcela ale ona trvala na svojom ale ked som videla ze vsetko musi byt podla nej a ze sa stale hadame tak som povedala ze nie a zobrali sme s manzelom pozicku aby sme mohli mat aspon nieco po svojom no nas bolo tak okolo 30 z mojej strany bola mama, sestra s muzom a dve deti sestrenica s priatelom mi robila svedka a dve susedy jedna fotila a jedna kamerovala inak vsetci boli z ich strany ale teda moja strana sa vobec nebavila aj ked kamosky prisli neskor pozriet lebo svokra stale rozkazovala toto takto toto takto....ich strana sa velmi zabavala sak svokra aj povedala ze super svadba velmi dobre sa zabavili....no pre mna velmi desna...

petraas
1. aug 2010

mensie pokracovanie musela som skoncit lebo manzel prisiel nakuknut a nechce aby som uz o tom hovorila....najlepsie bolo ze svokra povedala ze ona si zaplati za svoju rodinu a ja za svoju a ze sco si doniesli a zostane tak to si zoberu naspet a ze to iste aj my, no prislo k deleniu a ona pobrala vsetko co zostalo od nich a este aj polovicu z naseho dobre co??? este aj svadbu ukoncila...ja som normalne ze na svadbe plakala co som bola z toho vsetkeho nestastna...

weiya
1. aug 2010

@petraas ajajaj peti, aj nam najprv chcela celu svadbu sama zacvakt, ja som s tym absolutne nesuhlasila, vies u nas robi len moja mama, oco uz je kopu rokov nezamestnany, a ja som po skole robila len tak brigadne, cize penazi nazvys nebolo, chcela som teda aby sme mali taku malu svadbu len urad, a potom obed v restike, len mama oco sestra, ja , marek, ona a mm sestra, ale ona ani ocut,mm uz by bol aj privoli, no ona herecka sa zacala vyhrazat ze na taku svadbu mu ani nedojde, tak my to bolo luto potom, ze by mu na svadbu teda nedosla, samozrejme potom my doslo, ze to hrala len na city, aby bolo po jej, aby sa mohla pred ludmi ukazat aku svadbu vystrojila.tak som nakoniec privolila na to co si sama vymyslela, nas sa na nic nepytala, ona je velka organizatorka, svadbu si vymyslela hned ked sa dozvedela ze som tehotna, marekovi som hovorila nech to este nikomu nehovori, ze este envieme co a ako bude....a ona v ten den po rodine roztrubila a chytro zacala svadbu organizovat a to este ani nevedela ci sa vlastne chceme zobrat 😖 a potom sa s tym ohanala, ze ona uz svadbu svojej rodine slubila 😠 tak nakoniec bolo po jej,s penizmi na svadbu nakoniec pomohla jedna a druha moja babka, zakusky sme si donesli svoje, co sme objednali z cukrarne, pre nu piekla polka dediny 😀 a samozrejme ze si sproste poznamky na svadbe neodpustila, do mojej mamy a oca drgla, ked sa jej volaco nelubilo a potom sa cuduje ze co asi proti nej mam, co mi spravila a tak..no som rada ze ju nevidavam takmer vobec 😀

ewwe
1. aug 2010

baby tak este k tym svadbam, ja som mala saty site, mam kamosku, ktora sije saty do pozicovni, a vydavala som sa v 5 mesiaci, a keby som nebola tehotna, tak sa asi nevydavam, my sme s mm spolu 10 rokov, 5 uz spolu byvame, ale do svadby sme sa dokopat nevedeli, iba sme ju stale planovali ale skutek utek, platili sme si ju sami, ale vratilo sa nam to od rodicov, lebo nam dali peniaze potom, nasi su tiez rozvedení tak dala aj oco a aj mama,
baby nezavidim vam tie svadby, neviem kolko este potrva, ze take svadby sa budu robit, len pre oci cudzich ludi, len velku svadbu urobme, ako po nej budu manzelia zit, ci sa do roka rozvedu to nikoho netrapi, len brucha napchat a spit sa do nemoty, my sme s mm dokonca rozmyslali, ze sadneme do auta s 2 svedkami a zoberieme sa niekde a potom rozposleme oznamenia, ze uz je po tom 😀

@kacenkalm taky porod podobny mala aj moja kamoska v UK, trapenie do poslednej chvile, pri sestrickach, dieta nechcelo ist von, tak zavolali doktora, ten ju rozrezal ako prasa, nasledovali klieste a potom aj zvon, ale mala je nastastie ok, na druhy den kamoska uz bola doma 😒

luppita
1. aug 2010

@krasnulka v tejto teme su vsetky batolata plus minus okolo 16.9.2009 🙂

weiya
1. aug 2010

@krasnulka tusim trdielko a marusik maju deticky narodene 16.9. 🙂 moja mala je 17.narodena 🙂

luppita
1. aug 2010

u nas boli predchvilou take krstiny, ako nie pre oko, ze ake uzastne, ale museli sem zavolat toho a hentoho a tetu z ciech....a ked zavolame tamtoho tak musime aj hentoho, bolo nas asi 30 a teda riadna makacka, ci financna ci organizacna 🙂 vsetci si strasne pochvalovali.
Aj ja mam niekedy chut na ulet , ze odbehneme si a zoberieme sa (vytetujeme si obrucku na prst 😀, )to by sa mi fakt pacilo, ale moja mama by mi to neodpustila asi nikdy ☹ a svokra by sa tiez dlho hnevala a vlastne cela rodina by to nepochopila ☹

kathynka
1. aug 2010

@ewwe vedela som...ked som bola prvacka, tak ma automaticky dali do ZUS na husle...ale kedze moj tatko nemal trpezlivost a myslel si, ze som maly paganini, tak som doma cvicila vzdycky s placom...raz som si myslela, ze ked husle strasne rozladim, tak ich bude tatko dlho ladit a ja budem kratko cvicit...spravila som to tak dokonale, ze ked sa tych husli chytil, tak vsetky praskli...a vtedy pochopil, ze tudy cesta nevede, tak som hrat prestala...a pak som zacala sama od seba az na strednej a to bolo fajn, chodila som k tatkovmu kolegovi...ale husle su jeden z najtazsich nastrojov, to neni jak klavir, ze tuknes a mas dany ton...na husle treba absolutny sluch, tam ide o stotiny milimetrov...a zaklad je proste vela cvicit, co sa mi uz po strednej bez odborneho dohladu akosi nedarilo...
no idem ja spat...kuchyna je vymalovana, bola to sialena makacka...akoze miestnost 4x5m a strop 4,5m...a dve holky...ale dali sme to...zajtra musim este vytepovat koberec a prekvapko pre maminku je na svete 🙂
tak teda dobru noc a ja sa idem tesit na zajtra na yoana 🙂
inak, ja tie moje resty, co som si tu narobila pocas chorvatska snad nikdy nedocitam....ach jo...

bobocka
1. aug 2010

@kathynka tak klobuk dole pred tebou.na 4,5m vysoke steny by som si netrufla.a to v akom palaci to prosim ta byvas? 😀 takmer 5 metrovy strop...to musi byt nadhera 🙂
@petraas @weiya ja nechapem tie vase svokry...to im nedochadza,ze svadba je o mladych a nie o nich?svadbu mame pri stasti len raz za zivot a s nechutou na nu spominat predsa nik nechce 😠 .my ked sme doma oznamili,ze svadba v uk bude,tak si myslim,ze to rodicov zamrzelo trosken,no potom s odstupom casu boli radi,ze nemali s tym ziadne starosti a vybavovacky a stresy.videli fotky,nase stastne tvare a to im stacilo 🙂
@kacenkalm fuha,otrasny porod.to sa mi len potvrdilo,ze oni maju tupci komplex z cudziniek rodiacich tam.ja som este nepocula aby bola jedna cudzinka spokojna s porodom v uk.jednu moju kamaratku vytrapili 3 dni!!!a nakoniec jej aj tak cisara spravili.oni su strasni tupci.vsetci sa dusuju,ze ake maju oni krasne nemocnice a vsetko super nove,ale zdravotnicky personal je totalne nanic.tejto mojej kamoske ani nedovolili chodit,len chuda lezala(jasne,ze sa potom zena pomaly otvara) a na 3 den uplne vycerpana nakoniec aj tak pod noz sla 😠 .druha moja kamoska bola s porodom sice ok,ale len preto,ze ona tam bordel narobila(akoze ja som papula,no tato moja kamaratka ked spusti,tak su vsetci v pozore 😀 )ona im povedala,ze bude na styroch a lezat nebude co by co bolo a porodila za 7 hodin bez nastrihu(no potrhala sa sice a nezasil ju myslim.ale to som si uz nie ista)oni hed skoro pustaju domov po porode.zena podla mna potrebuje tych 5 dni na zotavenie sa a aby ziskala aku taku istotu s miminkom. a ty sa tam chystas ostat?ci len na par rokov a potom sup naspat na svk?a ake ockovania ste absolvovali?

lujsa
1. aug 2010

Ahojte kocky,

citam len posledne stranky a vidim svadobne temy 🙂
@bobocka super svadba,taka ma byt*aby si ju mladomanzelia uzili 😵 A ta ciernobiela fotka je uplne uzasna,ako z katalogu 😵

@weiya
@petraas to ma mrzi,ze svadba nebola podla vas...Aj u nas sa snazila svokra spravit z nej nieco,co som ja vobec nechcela,dokonca boli vyhrazky,ze ked to nebude podla nej,nepridu na svadbu...Tak sa MM nahneval,povedal,ze je to jej rozhodnutie a svadbu sme si spravili uplne podla seba.Svokrovcov sme na nu pozvali mesiac pred svadbou,aby uz nemohli nic menit 😀 Svadba bola uzasna-do 50 ludi,polovica z toho kamarati a zvysok najblizsi clenovia rodiny,zohnali sme si starejsieho,ktory bol o rok starsi ako ja,ale bol uzasny,na vsetko dohliadal,vsetko zariadil a my sme sa len bavili a tancovali,az bolo 8:30 rano a svadba koncila 🙂 Velmi radi na nu spominame,kedykolvek by sme si ju zopakovali 😀

@kathynka sikulka si,ze taketo prekvapko pre maminu pripravujes 😵 My mame v rodicovskom dome tiez take vysoke steny,preto viem,ze to nie je sranda malovat 😉 A Yoanovi uz idu stolicky?On snad do roka stihne kompletny chrup,zubadielko male 🙂
@kacenkalm vitaj 😵

lujsa
1. aug 2010

@ewwe sikulka je mala,ked sa takto vozi 🙂

Citam vas trozku dozadu-G.si zubky umyva so mnou,ja si umyvam v kupelni,on za mniu prilezie,tak mu podam jeho kefku a on nadseny si tie zubky cisti presne ako ja 😀

Kocku,mavate na noc otvoreny aj balkon,ak ho mate v spalni?Alebo okno-na vetracku,ci cele?

bobocka
1. aug 2010

@lujsa no tak som rada,ze si mala taku krasnu svadbu.videla som foto na fcbk.fakt si bola krasna a vyzerali stee velmi stastni a uvolneni 🙂 ja mam asi 300 takych ciernobielych fotiek.fotil to nas kamarat co sa v londyne zivi fotenim svadieb a krstin .je sikovny.inak ta fotka je z typickeho londynskeho taxika.to sme cakali pred radnicou kym nas dnu zavolaju a tento kamarat stopol taxik a za 10libier nam chlapik dovolil sa v nom pofotit 😀 .vyzera to akoby sme mali taxik zajednany(to iste,na to som tak peniaze mala 😀 😀 😀 )
inak my sme sa rozhodli miska nekrstit.moj muz ja neveriaci a ja verim v to co verim.ale urcite nebudem synovi branit ak sa pre nejake nabozenstvo rozhodne.samozrejme ho nepodporim vo vsetkych,su nabozenstva ktore ostro odmietam.no kazdopadne to bude na nom.

bobocka
1. aug 2010

@lujsa ja niekedy otvorim ale len vetracku.dnes ked pojdem spat uvidim ako teplo v izbe bude a podla toho otvorim.misko ma len kratke gatove body,tak mozno okno zatvorene ostane.

luppita
1. aug 2010

@lujsa ja neotvaram, minul rok v 9 mesiaci a auguste som nemohla od tepla spat a otvarala som, no a draheho tak ofuklo, ze nevedel vstat z postele a sanitka ho musela brat 😔 odvtedy neotvaram, ak tak otvorim v obyvacke a necham otvorene dvere do spalne.... 🙂 @bobocka fotky mas naozaj pekne, pre mmna naj je ta v tel budke 🙂 keby si sa vedela pohrat s tou fotkou a vsetko urobit ciernobielo, len budku cervenu ( cisty Tarantino) 😎 😎 😎

bobocka
1. aug 2010

@luppita 🙂.vsetko sa da.moj muz teraz stiahol nejaky program na upravovanie fotiek a videi a je to super.mne sa to ale nechce.alebo lepsie povedane-vyznam sa do toho ako hus do piva 😀 .ale nieco isto vymyslim,lebo minuly rok na vianoce som dala mojmu muzovi foto na platno kde je on s miskom-fakt krasna foto a tento rok mu tiez chcem dat foto na platno,ale tentoraz nejaku nasu svadobnu a chcem to dat do spalne nad postel.volade som citala,ze manzelska foto(ci akakolvek foto danej dvojice)nad postelou v spalni utuzuje vztah (nieze by nam bolo treba 😀 ),tak to tam chcem. a to bude vlastne dar pre nas oboch.ja zboznujem to foto na platno.chcem aby to bola ciernobiela foto,lebo do vianoc este ideme vymalovat steny v spalni na bledofialovo-len opozitne steny,teda dve budu fialove a dve biele(mame slivku drevo s kremovou nabytok a jemne fialkava k tomu pekne pojde) a na fialovu bude ciernobiala foto dobre vyzerat 😉

bobocka
1. aug 2010

v telke brad a jeho sedem rokov v tibete (aka filmova lahodka 😉 ),predomnou kopisko zehlenia 2-3 hodinky,michalko spinka...joj ci mi je dobre.tak si zrelaxnem teraz 🙂 🙂 🙂

ewwe
2. aug 2010

baby ak kupujete pampersky, tak v lidli maju dobru akciu, za 22 €, ak kupujete 3velkost tak vas vyjde kus na 14 centov, ak 4 tak na 16 centov, je to dobra cena 🙂 a teraz vas idem docitat

ewwe
2. aug 2010

@kathynka a akou farbou ste vymalovali? dobra si s tymi huslami, ja ked som bola mala tak ked som nieco vystrojila tak sa mi vyhrazali, ze ma daju na husle 😀
@bobocka new foto, kocka aj svadobne su super
baby ja som este vcera rozmyslala nad tymi vasimi zmarenymi svadbami, ja by som tie svokry -mrchy prizabila, ja by som to nikdy neodpustila, pokazit taky vynimocny den
@lujsa okno iba na vetracku, alebo vetracku este aj privriem, ja sa velmi bojim aby mala nedostala prievan na uši

kacenkalm
2. aug 2010

@bobocka
krasne fotky 😵 aj ja sa chcem vydavat 😉 ,ale tomu mojmu sa nejako nechce 😒

kacenkalm
2. aug 2010

@weiya aj moja mala je narodena 17.septembra 🙂

bobocka
2. aug 2010

@ewwe moj muz chudiatko rano pred siedmou dokrivkal pred lidl aby tie plienky kupil a uz tam bola nastupena cela geriatria.no ja ked budem na dochodku,tak pred obedom ma z postele nik nedostane.ja ich nechapem.co im ujde? 😠 no kazdopadne sa nam usli dva baliky tych plienok,takze mame na cas pokoj.fakt je to super cena.oplatilo sa 😉

bobocka
2. aug 2010

@kacenkalm no ja som mojmu muzovi povedala,ze chcem byt urcite zasnubena pred tym ako sa vezmeme.a ze nech mi da hoc aj plastovy prsten,len nech sme zasnubeni.ja som to velmi chcela.no a on sa vysvihol,prsten sam navrhol(jeho znamy je zlatnik) a zasnuby boli krasne.no a dva roky po zasnubach nic.tak som mu povedala,ze proste si musime urcit datum,inak sa nikdy nerozhibeme. a tak sa aj stalo. a svadbu sme mali do mesiaca vybavenu se vsim vsudy 😉.staci si len darum urcit a uvidis,pojde to same.no len ak sa budete v irsku brat.tak sa potom priprav na hlupe vybavovacky u nas.v uk by aj brata so sesrou zosobasili,im je to jedno,no u nas kazda jedna hlupost sa musela overovat,prekladat 😠 .ale pokial vies co treba spravit,tak je to v pohode. 🙂

lujsa
2. aug 2010

BAby,prosim vas,neviete niekto po NEMECKY? Trapim sa tu s jednym prekladom a asi 6 viet neviem prelozit,google translator tiez,tak ak by ste niekto vedeli,velmi by ste mi pomohli 😵

kacenkalm
2. aug 2010

@bobocka aj my sme zasnubeni,ale mne to pride,ze sme sa zasnubili iba preto,ze som bola tehotna.....ja mam taky pocit z toho...ale mimino sme velmi chceli... 🙂 a uz sme sa bavili aj o datume,ale to neplati....dal mi jasne najavo,ze sa zenit nechce,ze na co mu je papier.... ☹ a tak mame rozdielne priezviska a mala ma jeho priezvisko....

lujsa
2. aug 2010

Mna moj mangel poziadal o ruku veeelmi necakane-po 4 mesiacoch chodenia,on by sa zenil hned,ja nie-necitila som sa na to,tak sme boli zasnubeni 5 rokov 😀

Ja na noc otvaram okno na vetracku,ale musim otvorit aj balkon,inak sa drobec stale budi...Bojim sa toho,lebo tam mame chladno,ale co ked inak nespi...

bobocka
2. aug 2010

@kacenkalm hm,vsak on mozno casom zmeni nazor.netlac na pilu,jemne mu sobas pripominaj a mozno ta prekvapi a sam datum navrhne 😉 u nas to tak bolo.ja som mu hudla,ze sa chcem zasnubit az som musela presta,lebo som sa bala,ze ho tak vyplasim az mi zdupka prec.no a ja som sa akurat na svk vratila na sviatky,sli sme s kamaratmi von a oni vsetci,ze kedy sa uz zasnubime,tak som do nich zhucala,nech su ticho,lebo ho vyplasia a odpoved bude nikdy.no a ja som sla s kamoskou na vecko a ked som sa vratila,tak sa vsetci na mna nejak divne uskrnali.no to som ja ale nevedela,ze kym som bola na vecku,tak im moj muz prsten ukazal.furt ma potom driapal na nase namestie a ja,ze este nechcem,ze mi je s kamaratmi dobre a on bol chudak nervavy cely cas.tak ma tam nakoniec dostal,prazdne namestie,sneh,vianocny stromcek,moj muz na kolene klaknuty a krvi by sa v nom clovek nedorezal,taky bol vystresovany. 😀 to co som najmenej vtedy cakala sa stalo.mozno aj u teba to tak bude.ked to budes najmenej ocakavat,tak pride za tebou s katalogom svadobnych prstenov,ze ake obrucky by sa ti pacili a rovno ti aj datum vasej svadby povie 😉
inak ja strasne chcem na desiate vyrocie svadby eternity ring(to je nieco ako obrucka,no zvacsa je to vykladane diamantikmi cele dookola)mne sa to strasne paci.uvidime,ci sa moj muz vysvihne 😀
http://www.google.sk/images?q=eternity+ring&um=...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre