V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

kathynka
1. okt 2010

@kacenkalm no to je pravda, ze ked sme boli my male, tak tie ockovacie latky este neboli...sak ja mam za sebou rubeolu...yoan v kociku vydrzi dost dlho uplne v pohode, ma rad prechadzky (nedajboze len otvorit dvere von a uz k nim uteka 🙂 ), aj tam zaspi...len obcas ma taku blby den jak dnes, ze neobsedi a neobsedi, to ho aj v mhd musim mat na rukach, to je velice spokojny, drzi sa tycky, co mam na operadle za sebou a smeje sa na ludi za mnou...dnes sa nam tak prihovorila jedna teta, ked sme sli do mesta a druha, ked sme sli z mesta...a obidve to skusili aspon trosku po francuzsky, ked ma poculi tak hovorit 😀

kacenkalm
1. okt 2010

@kathynka 😀 zlaty maly...a ty s nim hovoris iba francuzky,ci aj slovensky?ja som nejako stratena v tom...kedze som sem k vam prisla neskoro,tak neviem....rodicia su francuzi asi,vsak?a byvaju striedavo tu aj vo francuzku?prepac,som zvedava 😵

kathynka
1. okt 2010

@kacenkalm v poho, ze si zvedava 🙂 ano, rodicia su francuzi a momentalne maju trvaly pobyt na slovensku, do francuzska chodia tak sporadicky, pozriet rodinu...ked som s rodicmi, tak s nim hovorim len po francuzsky, ked som s nim sama, tak tiez len po francuzsky, ale ked ideme von s nejakou mojou kamaratkou alebo so susedkou, s ktorou sme sa spoznali cez konika a ma malu terezku, tak vtedy s nim hovorim po slovensky...aspon trosku nech sa nauci na to reagovat, ked chodime aj s inymi detickami von...ale myslim, ze pesnicky a basnicky budu z mojej strany slovenske...ved my mame take pekne a tych francuzskych vela nepoznam...

ewwe
2. okt 2010

ranko 🙂
ja mam tiez prechodny fusak, ja akoby z hrubej deky a je to super vec, zazipsujem ju a nestracame topanky je v nom teplo, no super, a spanie v postielke to bude asi do 18r. nina sa v nej toci, tiez si v spanku sada, vrti sa, bucha sa o tycky, no hroza, dokonca spi tak ze klaci ako moslimy ked sa modlia, rit vo vzduchu a spi, uz som jej dala vankus pod hlavu, ale stale ju kontrolujem ci sa pod neho nezavrtala 😠 ,
v kociku mi malokedy zaspi stale chce ocumovat svet

@kacenkalm ja som citala, ze ak chcu rodicia vychovavat dieta dvojjazycne, je dobre aby jeden na nho hovoril napr. slovensky, a druhy madarsky, ale vzdy a iba napr. mama iba po slovensky a otec po madarsky, a nebude sa mu to potom pliest tie slovicka

kacenkalm
2. okt 2010

@kathynka franzustina je nadherny jazyk....super,ze si sa dostala do takej rodinky a k Yoanovi 😉
@ewwe neboj sa,aj nasa mala spava ako moslim 😀 ,teraz uz nie tak casto,ale ten 10-11mesiac to tak bolo,a dost si sadavla v noci.
tak inak terinka prespala celu noc v pohode ale teraz rano pozeram na nozicky a po jednom vpichu ma cerveny flak zapaleny....mam jej dat na to ten octan co ste tu spominali?

kathynka
2. okt 2010

@ewwe to s tou dvojjazycnou vychovou mas pravdu...je perfektne jak tie deti vedia potom prepinat bez problemov z jedneho jazyka do druheho...len zial s yoanom sa to neda...je jasne, ze rodicia na neho hovoria len francuzsky, ale u mna je to trosku problem, kedze sa stretavam aj s inymi ludmi a je vtedy so mnou aj yoan a to sa na neho neda hovorit len po francuzsky...alebo kebyze to cele vezmem len po slovensky...to by mi zas jeho rodicia nerozumeli...takze moje male nebude medzi vasimi septembrovymi detickami len najmensie, ale este aj najneskor zacne hovorit, kym sa mu to v tej hlavicke utrasie...

tinnka9
2. okt 2010

@kacenkalm ahoj, ano mozes dat octanovy obklad kludne 😉

kacenkalm
2. okt 2010

@petraas nechcela si nahodou takuto postel pre Sofinku?
http://www.lilly-babyworld.sk/lilly-babyworld/e...

petraas
2. okt 2010

@ewwe tak nasa Sofinka spinka presna ako pises ty🙂
@kacenkalm ano je to presne ta postel. ja som ju objednavala z mb a vraj maju poslednu tak mi ju nechaju rezervovanu lebo som hned nemala peniaze a ked som o nejaky den pisala ze peniaze poslem tak mi napisali ze uz postel nemaju a cakaju na tovar uz je to viac ako 3 mesiace a postelka nikde...vraj trci na nemeckych hraniciach a nevedia kedy ich colnici pustia...nasla som aj tu stranku co si sem dala ty pisala som aj tam a tam mi povedali to iste, vraj trcia na colnici...pisala som znova na tu stranku uz 2x ze ci ich nahodou uz nedostali a vobec mi neodpisuju a ta pani z mb ju nedostala tak som sa rozhodla ze nebudem uz cakat a objednala som tu bielu

petraas
2. okt 2010

@luppita ta postel co si poslala je celkom dobra ale nam zbytocna lebo sofinka velku postel uz ma vo svojej izbicke. my potrebujeme teraz mensiu kvoli tomu aby sa nam zmestila do spalne namiesto postielky a hlavne nizsiu kvoli padom

kacenkalm
2. okt 2010

@petraas jaaaaj,skoda.....som myslela,ze ti spravim radost 😉

ewwe
2. okt 2010

baby poradte co kupit 4 r chlapcovi k narodkam, bavia ho auta, traktory ale neviem co teraz fici a co je pre nich teraz in

bobocka
2. okt 2010

@ewwe ja som za stavenicu nejaku,mam rada take hracky,kde dieta musi trosku rozmyslat a motoricke zrucnosti rozvijat 😉 zalezi aj od toho kolko peniazkov si ochotna minut.podla mna je super hracka basketbalovy kos s lopou.teraz to maju vsade od 3 eur do 20 eur.rozne motivy tych kosov a je k tomu makka gumena lopta v tvare basketbalky a kos sa dava nad dvere do chodby napr.s tym sa chalani strasne radi hraju.mozno je to pre neho este skoro,ale je to super vec 🙂 a ak uz udes v koncoch,tak mu kup hocijake auto.to chalanov vzdy potesi 🙂

ribizek
2. okt 2010

@tinnka9 - uha, máte perfektnú váhu. 🙂 Toľko nemá ani ten môj starší. On ide akosi do výšky. 🙂

Ja som si myslela, že keď ten náš Peťulko začal tak rýchlo chodiť, tak ho nebude veľmi lákať nábytok, ale sa bude zlepšovať v behu. 🙂. Joj, aká chyba. "Objavil" gauč a najlepšie je skákať hlavičky. Strážim ho ako bachárka. Aspon viem, kam nastúpim po materskej. 😀

bobocka
2. okt 2010

@ewwe http://www.alltoys.sk/iobchod/advanced_search_r... taketo basketalove dosky som myslela.miskovi tiez taku kupime. 😉

ribizek
2. okt 2010

@petraas - aj Peťko mal zarastanie nechtov na palcoch, ale dosť sa mu to od narodenia zlepšilo. Aj vám s tým budú niečo robiť? Mne sa to stalo ako 17 ročnej a bola to hrôza. 2 krát ma katovali na chirurgii a drasticky mi strhli nechet. Takto by to išlo asi do nekonečna, tak som tam už nešla. Tretí krát som bola na kožnom, dali mi silnejšiu injekciu, v postate nič som necítila, odstránili mi nechtové lôžka a odvtedy má pokoj (klop, klop). Držím palce, nech vám to dobre dopadne.

@bobocka - kľud, už žiadne googlenie, žiadne čítanie, lebo ani spať nebudeš. 🙂 Ešte, že ja na to teraz nemám čas. Ja som niekedy tiež taký domýšľavec, ako ty a potom ma také veci napadajú. :( My máme tiež takú fajn doktorku. Má dlhoročné skúsenosti, ale stále sleduje novinky. NO hlavne, vie to vždy príjemne podať.

tinnka9
3. okt 2010

@ewwe z aut teraz ficia cars alebo hot wheels 🙂 . dobry darcek, ako bobo pisala, je stavebnica, napr. sewa (tu si pamatam este ked sme my chodili do skolky 😉 ) alebo lego. alebo transformers - to su prisery meniace sa na auta. alebo lego bionicles. a este su vselijake bakugany a neviem co este - na ten level sme sa este, chvalabohu, nedostali 😀 .
@ribizek tak presne toto teraz robim aj ja 😀 . nasho maleho strasne bavi vyliezat na postel, no naspat sa to este nenaucil - hlava to isti 😀 😀 😀

ewwe
3. okt 2010

baby dik za rady, ten basketbalovy kos by ma nenapadol, ja uz mam pre neho taky hru tak este k tomu som chcela nieco prikupit, tak to bude asi ten kos, ved nech sa uci v motorike

dnes ma nina budila velmi casto, stale som ju musela napravat v postielke, vie nove slovo tak ho zo spanku stale opakovala, na loptu hovorila gol, teraz sa jej to pomotalo tak hovori gugl, tak celu noc vykrikovala gugl, gugl, sa smejeme ze asi chodi v noci na net surffovat a pouziva prehliadac google 😀

ewwe
3. okt 2010

baby tak som sa registrovala na fb, som z toho jelen, tak prosim napiste mi do ip vase mena aby som vas nasla, ovsem ked sa mi to podari, dik

kacenkalm
3. okt 2010

@ewwe tiez by som nieco take kupila,ako hovori bobo alebo
@tinnka9
no malej stale davam ten octan na nozicku,stale to ma zapalene,velke jak dlan ☹ na noc jej davam aj panadol sirup pre istotu...ale je v pohode,neplace,ani teploty nema...chvalabohu

ewwe
3. okt 2010

😅 😅 😅 baby sorry, este raz vas prosim, co ste mi poslali ziadost o priatelstvo tak este raz lebo som nieco postlacala, a nepridalo mi priatelov a mena nepamatam, som trubka viem 😀

weiya
3. okt 2010

@ewwe tak vitaj na fb ;) uvidis zvyknes si, aj ja so na zaciatku z toho bola jelen 😀 teraz sa uz celkom vyzna 😉 mas ip

luppita
3. okt 2010

@ewwe ja som vcera kupovala knizku pre 4. rocne dievcatko, rozpravkovu a velmo sa potesili aj mamina aj mala... a simonko dostal super knizku klasickych rozpravok, aj dievcatko so zapalkami.... no tak z toho som sa ja tesila ako male babo 🙂
U nas bolo vcera tazke zapavanie, v postielke ani za svet, hore tiez nevladal byt (total unaveny), tak sme isli do nasej postele a tam skakal reval, jedoval sa, skoro som ho zachlostila, ked uz som nevedela co tak som zacala spievat 😖 ale zabralo, normalne dosiel ku mne, pritulil sa a zaspal 🙂 nakoniec to bolo uzastne, teda zbierka uspavanok v mojej hlave (len jedna), bekala som vsetko mozne, ale aj mi slzy tiekly aky uzastny pocit 🙂

tinnka9
3. okt 2010

@luppita ano, knizky su vdacnym darcekom aj u nas 😉 .
Nas maly je poslednych par dni ako 100certov 😝 . ja neviem, ci mu zuby zas idu (zatial mame 8ks), alebo nejaka choroba alebo to robi len tak 😒

lujsa
3. okt 2010

Aj u nas idu asi zuby,alebo je chory,neviem....Vcera mu vyskocila teplota,dala som Nurofen,po nom mal 38 po odcitani.Unaveny,slinta,cervene ocka,ale nastastie nekasle,nesopli,nekycha-aspon zatial.Noc hrozna,stale sa budil a nevedel zaspat,ked som ho dala do postielky plakal,usta ma zvnutra vriace,ked ho kojim,mam pocit,ze mi obaro bradavku.Teraz ma G.8 zubov,uz dost dlho ziaden nevyliezol,do pusy si neda pozriet.Ako zistim,ci ist k dr?A este ma napadlo,ani vcera,ani dnes nekakal,co s tym?

@luppita na nasho G.funguje uspavanka,prisla som na to tak,ze v stolicke papal rozok,ja som si pospevovala a on pri papani zaspal.Tak ked ide poobede spinkat,zaspievam mu ju a spinka,ked je nervozny,tiez mu ju zaspievam..Je neuveritelne,ze to naozaj funguje,krasny je ked zaspava 😵 😵

@ewwe kamoskin syn tiez gugli()ma 10 mesiacov 😀 Sme sa na tom smiali,ze dalsie slovo bude wikipedia 🙂 Vitaj na FB,na zaciatku to tam vyzera take tazsie zorientovatelne,ale je to len zvyk 😵

bobocka
3. okt 2010

@ewwe neboj nic,o chvilku budes postovat linky a videa z youtube a vypisovat na wall ako profik.len sa treba vo fcbk nejak zorientovat a potom to uz ide same 😉
@luppita @lujsa ja neviem cim to je,ci je daco vo vzduchu,no aj u nas je to teraz dake kadejake.misko ma celu pusu vyhadzanu ☹ asi z toho ako slinta.cele okolie pusky ma cervene ☹ .davam mu na to sudokrem trosku a vittelu a na licka mu davam biodermu na zimu.akoze 12 euri za kremik,takmer ma vystrelo v tej lekarni,no on ma sialene citlivu pokozku a v takomto pocasi je furt vyhadzany.prstek si stale pcha do pusky a slinta a slinta.zatial ziaden zub nevidim,no myslim,ze coskoro vylezie.aj telicko ma nejake rozhorucene.ma teplotku len taku okolo 37 a aj to nie vzdy.ale v noci sa prehadzoval riadne,nedobre sa mu spalo a mrzuty je ked sa obliekame ci prebalujeme,este viac nez inokedy.zatial mu davam len cecko,no no vecer mu mozno aj paralen dam,nech ma kludnejsiu noc.alebo chamomilu,ta mu lepsie zabera na zubky.uvidim podla toho,ci bude mat aj teplotu vecer.inak ma riadne stve,ze bobco na mna nechava tie veci ako je prebalovanie a obliekanie a krmenie a zakazovanie a on je ten dobrak, ku ktoremu misko potom uteka,lebo mama je zla 😠 a uz to je aj citit.ovela viac sa k nemu ma.takze ja som teraz za zleho rodica a pekne ma to stve. 😠 dnes vecer ked misko zaspi,tak idem na bobca riadne spustit.aj tie neprijemne veci by sme si mali delit,lebo miskovi to potom ostane a mna si so zlym bude spajat a ocinka len s tym dobrym.vsak jasne,ja si odbijem tie zle veci a bobcovi len hranie ostane.tak je jasne,ze k nemu sa ma viac 😠 na neeeeeervy 😠
@kacenkalm fuha,to je riadne neprijemne.chudatko malicke.hadam jej to chytro prejde a scervenanie zmizne .
@luppita @lujsa inak aj mne vcera misko zaspal v klokanke a taky bol rozkosny 🙂 je uplne krasne,ked aj takyto velikan este na maminke zaspi.ja to zboznujem,ked je unaveny a iba sa na cloveka zavesi 🙂 a aj ja miskovi spievam incy winci spider

https://www.youtube.com/watch?v=hyUAvodj0dA

ked papame a to iba na mna kuka a pusu otvara 😀 uplne je hotovy z tej pesnicky. a na spanie spievame hviezdicku (bola raz mala mala hviezdicka...)a este kadejake zo zlatej brany mame v reperuari-vlk v lese,maly mlynarik...

https://www.youtube.com/watch?v=iczaDcixBj4

music tuto som si stale spievala ked som bola tehotna-milujem seala- a na miska to zazracne zabera 😀 iba tak na mne cuci a pocuva 😀

luppita
3. okt 2010

@lujsa tiez sa nam asi niaky zubok tlaci, mam pocit ze dolne dvojky 🙂 asi preto sme mali vcera take tazke zaspavanie. Mne Dr vravela, ze ak by mal teploty 3 dni tak ten 4ty mame prist 😒 ale nemame nastastie. ja viem ze idu zuby ked riedko kaka (uplne riedke a zlte, ako ked bol miminecko mainkate 🙂 napr vcera nekakal cely den a dnes take riedke. Minule nekakal 2 dni a potom takto a vysla mu horna dvojka 🙂
@bobocka jaj u nas to je tak isto s tatom, minule maly nieco robil co nema, tato sa na tom zabaval, tak som mu povedala , ze toto nie ze nech mu to zakaze, tak tato skrikol ze nono a maly sa tak rosplakal..... a zakazdym ked tato zakaze tak sa roszplace a tatik hned bezi a cicika ho.... minule ho takto ucicikal a dal na zem, ze nech sa ide hrat a maly spustil zase (len aby ho este chvilku mojkal) 😒 minule som mu ja nieco zakazala a on hned skrivil pusu a bezal, tata tata tata, ako zalobaba jedna mala 😠
No musim si ja vygooglit niake pesnicky klasicke a pospominat co nas v skole ucili 😝

lujsa
3. okt 2010

G.teraz papat nechce vobec,max mlieko,sem-tam par lyziciek vyzivy...Dufam,ze su to zubky.teraz sa nastastie vykakal,tak aspon to.
Inak-MM ma z pesnicky "bola raz mala hviezdicka"odmalicka depku,tak ju drobcovi nespievam.Aj mne ako malej pripadala byt strasne smutna,dokonca som pri nej plakavala,tak spievam "you are my sunshine",aj to len prvu slohu 😀 To,ze babu sa paci hudba,co sme pocuvali ako tehotne je totalna pravda,aj u nas to plati 😵

kathynka
3. okt 2010

@lujsa z tej pesnicky som aj ja plakala, ked som bola malinka...a napriek tomu som ju mala velmi rada...a este mi bolo smutno z basnicky o breze a mesiaciku...take smutne basnicky a pesnicky pre deti...

ale super cd su od marie podhradskej, poznate? ona ma niekolko cd´s a vsetko su to pesnicky nasho detstva...typicke skolkarske...asi ich kupim yoanovi a bude vediet slovenske pesnicky...my si ich pustame u druheho chlapceka, ktoreho obcas po veceroch varujem a je to super...niektore naspievala ona, niektore priamo male deti a je to velmi mile 🙂

lujsa
3. okt 2010

@kathynka presne,aj ja som aj pri brezicke plakala,aj pri "letela kacicka divoka"...A s brezovym samponom som si potom odmietala umyvat vlasy a to som mala 2 roky...Canakyho a Podhradsku pozname,dobre ma pesnicky,mame ju radi 😵
@bobocka chlapi su taki-su s detmi menej,tak chcu byt ti dobri...Ale ani my nechceme byt zle,ze? 😉 My to mame vyriesene tak,ze ked jeden zakazuje,zakaze aj druhy a G.nebeha odo mna k tatovi.Ale problem nastal v inom,G,ma na slovo posluchal,ked som povedala "nono"...Asi pred 2 tyzdnami som mu povedala,ze nesmie hadzat o zem jednu hracku,jemu sa vysmykla (nie naschval) a MM sa na tom zacal strasne smiat.No a G.to pochopil tak,ze neposluchat je sranda,tak odvtedy robi,co chce,poslucha len ked chce a zabava sa na tom..Takze jedna takato prihoda a dietatu sa zmeni pohlad na vec 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre