V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

lujsa
10. okt 2010

Ja mam 4 kamaratky,co maju dvojicky a teda-klobuk dole,nielen pred tym,ze vychovavaju 2 deti,ale aj pred tym,ze musia vyzit z jedneho rodicaku.Dvojicky su dnes uz dost bezne-jednat HAK tomu pomaha,jednak hormonalne liecby,tak sa s tym statu nechce nic robit,mali by dalsie naklady.

Teraz nam vezmu 66 eur,ale akoze daju moznost popri materskej pracovat.ALe ved z toho dalsieho prijmu budu mat odvody,nie?Takze sa im oplati,aby sme pracovali.MM uz teraz pracuje den/noc-je zivnostnik a ja nepoznam take,ze vecer o siestej je nam k dispozicii,neviem,co su vikendy s nim,co su sviatky.A aj tak zijeme LTT,nepamatam,kedy sme si na seba nieco kupili,alebo boli na dovolenke.Ak by sme mali dvojky,tak to si neviem predstavit....

zaba2707
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lujsa
11. okt 2010

Kocky,tie veci z MMB z Nextu mi este stale nedorucili,ak si pamatate,co som sa vam stazovala-objednavala som ich 28.8.,prevazne prechodne,takze mi uz budu nanic.Tej kocke som pisala pred vyse tyzdnom,kedy budu,ze pridlho cakam,nic neodpisala,len mail predtym mi pisala to,ze som jej nenapisala nejake kody a ona ich musela sama hladat (to uznavam,ze som pochybila,ale mala ma na to upozornit a obratom by som jej ich poslala).Tak som jej dnes napisala,ze ak do konca tyzdna nebudu mne tie veci dorucene,tak minimalne tu prechodno/zminu bundu nechcem,mozno aj dalsie veci...Ved nie je normalne cakat mesiace na veci,to uz aj vyrastie,kym pridu 😠 😠

tinnka9
11. okt 2010

@lujsa ty mas boziu trpezlivost 😀 , ja by som jej tu objednavku uz davno zrusila 😉 .
inak uz aj my sme v klube soplavych - v noci bol hore kazdu hodinu pomaly, 2x som musela odsavat, od 1.00 do 2.00 vobec nespal ☹ .
dnes ma tak vytocila taka "standa" v meste 😠 . sla som do drogerie, ona-zakaznicka tam pozerala sampony, ja som chcela prejst s kocikom, a ako sa mi uhybala, tak zhodila z regalu sampon. a normalne na mna zrevala, ze ci sa tam musim trepat s tym kocikom! no mne nebolo viac treba, tak sme tam spustili taku vymenu nazorov, ze predavacky mali z toho riadnu show 😖 . ocividne ju musel dnes niekto nasrat, tak si myslela, ze si "ulavi" na mamke s kocikom. este teraz mam z toho dvihnuty tlak, ked si na tu soplanu spomeniem.

kacenkalm
11. okt 2010

@lujsa mne sa to iste stalo z Bess.sk....uz som to tu pisala,objednala som si veci 25.8. a este stale ich nemam....a este si odomna pytaju uhradit naklady za omeskanie a neviem co este...a uz dokonca sa mi vyhrazali vymahacskou firmou,ze ked nezaplatim celu objednavku(38€),tak este musim zaplatit 50€ okrem toho ako pokutu.....super.....takze to body k prvemu rocku mi je fakt na dve veci.....strasne ma vytocili....a este mi aj zablokovali ucet na ich stranke..... 😠 😠 nech sa bodnu.... 😠
@tinnka9 ja som tiez povaha,co si povie svoje....a tej slecne by som dala ''co proto''...tiez by som jej ''vylepsila'' naladu 😀

weiya
11. okt 2010

@lujsa ja by som to uz tiez davno zrusila...
@tinnka9 skore uzdravenie matuskovi 🙂 mna tak tiez minule v dm drogerii vytocila jedna pani, stala pri farbach na vlasy,kosik v prostriedku ulicky,hovorim jej ze dovolite?ani s tym kosikom mi nebola schopna uhnut, sama som si ho musela odsunut, a ako som okolo nej prechadzala tak som nechtiac do nejdrgla s kocikom,ved ozaj tazko sa tam s tymi kocikmi prechadza uzke ulicky na kocik,som sa teda este aj ospravedlnila a tetka na to ze cccc, tak ma nas....,hned som jej odpovedala, ze co ccc-ka ze zavadza ona,ta sa do mna hned pustila ze co sa po nej ocapujem 😀 no do jazykasom si kusat musela aby som jej este volaco nepovedala.. 😠

lujsa
11. okt 2010

Dakujem za nazory baby,este stale mi neodpisala.Same pozitivne hodnotenia ma na MMB,nechapem,preco mam s nou problem.Ale ved mi ma aspon odpisat na mail,nie?
Tie zazitky s kocikmi su hroza,im sa este zda,ze robime naschval.ASi nemame nikam chodit,len sediet doma 😠

@tinnka9 skore uzdravenie Matuskovii prajem.Dobre si spravila,ze si sa nedala v tom obchode.Ja som velmi krotka povaha,vacsinou som ticho,ale ked ma niekto veeelmi vytoci,tak to ide...

@kacenkalm pokial si bessu nic nepodpisovala,tak ta nemozu dat vymahacskej firme.Ako preukazu,ze si objednavku robila ty?Ved cez internet ju v tvojom mene mohol vyplnit ktokolvek.Len sa vyhrazaju,hnusaci...

@weiya ja asi zacnem cccc-kat,ked mi bude niekto zavadzat 😀 Co uz nenapadne tie zeny?

kacenkalm
11. okt 2010

@lujsa nepodpisovala som nic,bola to objednavka cez internet....ale vraj musim uhradit pracu a material a hovadinky.....ok,zaplatim si to,ale nie nejake pokuty.....vraj som suhlasila s obchodnymi podmienkami,a v nich stoji,ze oni povazuju zasielku za dorucenu,ked ju odovzdaju preprave.....aha....ale to,ci vobec dojde na postu,alebo na adresu,to uz ich netrapi....vraj som tu zasielku mala udajne na poste a schvalne som si ju nevyzdvihla.... 😠 😠 😠 sranda je to,ze mi neprislo ziadne oznamenie z posty,a dokonca ani opakovane,ze tam nieco mam.....a oni vraj disponuju dokazom,ze ta zasielka na poste bola.....''akekolvek nevyzdvihnutie zasielky povazujeme za ucelove''...toto mi napisali...nikdy viac si uz od nich neobjednam.... 😠

luppita
11. okt 2010

@lujsa joj ale riadne dlho cakas naveci, ja by som to tiez zrusila 🙂 A skore uzdravenie malemu 🙂
@kacenkalm kokos to uz co je, ako nedodaju ti tovar a este sa aj vyhrazaju, kokos kam tento svet speje.
ja som nikdy niako neobjednavala cez net a vidim, ze s tym ani nezacnem. Na nervy to je, tesis sa ze mala bude mat na narodky body s napisom a prd z toho a ak to aj pride uz jej to bude male 😠

lujsa
11. okt 2010

@kacenkalm ja by som im nezaplatila ani cent-virtualne mozes vyplnit cokolvek,ale nedokazu ti,ze si to vyplnala ty.A preto sa vyhrazaju,no to je ale pristup.Cle zle 😠 Ved ja mozem objednat z Bessu za prezidenta Gasparovica,odsuhlasim podmienky,oni mu to poslu a co?On je povinny si to prevziat?

@luppita dakujem,nas G,je uz zdravy,ale lezie to na mna...

luppita
11. okt 2010

baby ja uz zacinam sediviet z toho krpca, nechce nic jest, uz tyzden, da si dve lyzicky z obeda a ostatne mi vypluva, uz nnezvladam. nech mu uvarim cokolvek, nic nechce, ani kupovane (spagety ma rad od babylove), ani vyzivky ovocne, proste nic. A vcera mi kamoska povedala, ze toto je nic, co mu idu tie zuby, ze sa mam pripravit ked sa budu prerezavat ocne..... nevladzem ☹

petraas
11. okt 2010

@lujsa tak to ta obdivujem ze este na to stale cakas...ja by som veci uz davno nechcela...
inak ja casto objednavam cez net a nikdy som problem nemala ale teda teraz za poslednu dobu co objednavka to problem...

s bessom mam aj ja zle skusennosti tiez som to tu uz pisala a naviac tovar nekvalitny...

momentalne mam problem s tou postelou a este aj s plachtami co som objednala aj zaplatila minule pondeli a balik stale nic...vraj ho kocka v stredu posielala..vo stvrtok tu mal byt a nic...neviem ci ho vobec poslala...napisala mi sice podacie cislo ze nech zajdem na postu ale sak take cislo si moze aj vymysliet...dnes som jej zasa pisala ze plachty neprisli tak som zvedava ze co napise...

inak my mame problem zasa zo zaspavanim...vecer este ako tak ale cez den po obede to je nieco hrozne nez zaspi a niekedy ani nezaspi..no proste hroza

luppita
11. okt 2010

@petraas mne maly zaspava vecer pri telke, uz 3 den, nechce byt v postielke, ani so mnou v posteli, ale na sedacke kde huci telka zaspi hned 😝 dufam, ze ho to prejde coskoro, ze si na to nezvykne ☹

petraas
11. okt 2010

@luppita no nam Sofi od narodenia spala pekne v postielke a ked zacala sediet a stavat sa tak v postielke nechcela spat musela som ju nechat zaspat u nas na posteli a potom ju preniest ale uz je tazka tak som povedala ze dost prenasania bude zaspavat v postielke a hotovo...akonahle si troska odvikla od dudlika tak som ju zacala davat do postielky a pekne si zvykla ale teraz co posledne 4 dni robi ked ju davam spat tak hotovo...place, nervaci, robi stojky a tak ....len aby spat nemusela ale pritom je tek na nej vidno ze by velmi spinkala...nastastie to robi len cez den...neviem co ju to pochitilo ale tiez dufam ze ju to skoro prejde

tinnka9
11. okt 2010

@petraas a vies aka je odosielacia posta? tam by mali mat zaznam podla cisla balika, ci to od nich odislo, alebo sa mylim? skus si tam zavolat. inak usi ako? 😉

petraas
11. okt 2010

@tinnka9 vidis to ma nenapadlo, vdaka ze radu idem najst cislo a skusim tam zavolat lebo ta kocka co mi to posilala tak s nou je taka komunikacia ze to ani do vianoc nebudem mat...no inak ja si aj tak myslim ze to mat nebudem...
ucho boli stale ale troska menej, bola som dnes u lekarky a dala mi kapky a masticku vraj mam zapal zvukovodu ze to vyzera na akusi infekciu, robila mi aj vyter tak uvidime o tyzden ked pojdem na kontrolu co mi povie...

ewwe
11. okt 2010

@lujsa ja by som objednavku tiez zrusila, ved ked chce kocka zarobit tak nech sa obracia 😠
@luppita s jedlom mam aj ja problemy, nina nechce maso, iba ovocie by jedla, ani kupovane vyzivky nechce,zas az tak zle na tom niesme ako vy, drzim palce mozno ho to coslkoro prejde

luppita
11. okt 2010

@ewwe maly nechce nic, ani ovocie, teraz som mu odtvorila puding, ten ma rad a nic, mozem si ho sama zjest ☹ mam z toho nervy 😠

luppita
11. okt 2010

jedine co zje su ticinky a uz to vie aj povedat 😀 opica mala,, da tici ,, 🙂

tinnka9
11. okt 2010

@luppita ved este pockaj, mozno to ozaj bude tymi zubami. ak by to trvalo dlhsie, riesila by som to s lekarkou 😉

luppita
11. okt 2010

baby sory za gramatiku, uz mi mekne mozog z tej materskej 🙂
@petraas bola si dnes a tom strajku? som zvedava na televizne noviny 😒

luppita
11. okt 2010

@tinnka9 podla mna je to zubami, ma brutal navrete dasno, mam pocit, ze mu chcu vsetky naraz vyliezt 😝 ale brnknem Dr zajtra, nechcem tam ist, nechcem aby tam nieco dostal 😉

ewwe
11. okt 2010

@luppita a ake tycinky papate? klasicke?

tinnka9
11. okt 2010

@luppita chudatko malicke ☹ .

luppita
11. okt 2010

@ewwe kupujem sezamove, alebo grahamove 🙂 slane nechcem este davat 🙂
@tinnka9 vauky takze nam ostane tych 256 ? a potom po dvoch rokoch nam znizia na 164, alebo tych 190 eur? 🙂 Ak by to bolo tak, ze by nam to nechali tak naozaj super 🙂 moc by som sa tesila 🙂

kacenkalm
11. okt 2010

@petraas presne to iste robi aj nasa,posledny tyzden sa nervaci v postielke,obrovsky plac pusti,a trva to aj tristvrte hodinu....miesto o osmej zaspi az o deviatej,vcera zaspala az o pol desiatej.... ☹
@luppita chudacik malinky,snad bude rychlo v poriadku.... 😉

tinnka9
11. okt 2010

@luppita nie po 2rokoch, ale po 20mesiacoch. a tusim na 190€, ale raz pisu tak, potom zas 164€, tak neviem. a aj matersku maju vraj predlzit a postupne zvysit (co sa mna uz netyka, ale aj tak by to bolo fajn pre tie, co by este chceli babo). ale nic nie je este iste. vecer chcem pozerat spravy 😉

tinnka9
11. okt 2010

@ewwe @luppita ja kupujem tieto psenicke, pohankove alebo kukuricne syrove
http://ke.potraviny.eu/zdrava-vyziva/cerealne-v...

lujsa
11. okt 2010

@luppita to budu urcite zubky,mna dr upozornovala,ze ked pojdu stolicky,dost ich to boli a vacsinou odmietaju cokolvek papat.Vraj par dni nevadi,ale pit musia 😉 Uz nech na nas vsetky nase septembrovcata ceria dokonale siroke zubate usmevy 😵

@petraas a nemoze byt ten problem so zaspavanim spojeny s tym,ze by SOfinke stacil uz len jeden dlhsi spanok?Kamoske robila mala presne to,co Sofinka,tak jej zrusila spanky ,spi od 12-15 jeden a je spokojna 😉

@tinnka9 to je fajn,ak je to konecne,ze nam nechaju ten nas prispevok,tesim sa 😵

Ja zatial tycinky nedavam,bojim sa,ze by mu zabehli.Prestala som davat aj piskoty,lebo potom strasne vymyslal s jedlom,stale chcel len piskoty,bol schopny zjest za den jeden maly balik.Tak ma zdravu stravu,ziadne sladkosti,len normalnu stravu,som ja ale mama,co? 😀
Tu objednavku asi zajtra zrusim,ja som taka,ze mi je luto tej baby,ze jej to zostane,ale mam pocit,ze to vobec neobjednala,tak to zrusim.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre