V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

natali1401
autor
9. dec 2009

k tomu plakaniu..kocanda presne ako pises tym chlapom ten plac vobec nevadi..moj chlap sa na tom smeje ze je zlata ked place .. a ja mu ju necham a idem nieco robit a ona si reveeee a on nic..ona lezi placuc vedla neho a on si kuka do notebooku..by som ho sla zabit za to..tak to utekam hore a rychlo ju stiskam a jemu nadavam preco ju necha plakat chuda male.. ma tym vzdy hrooozne vytoci 😠
ema: a co plavala aj pod vodou ci ee? 😀 si to minule skusala na brusku tak teraz pod vodou co?

natali1401
autor
9. dec 2009

ale ako nerobi to vzdy..aby ste si nemysleli ze mame desneho tatu 😀

emamamamu
9. dec 2009

natali no pod vodou byla dneska...😀 😀 kdyz se vynorila, tak vypadala jak kdyby se zrovna narodila 😀 😀

leonina
9. dec 2009

Emo prosím tě na kolikátý vaničce jste se potápěly?

emamamamu
9. dec 2009

leo ted to byla ctvrta🙂

kocanda2009
9. dec 2009

natali - jo to je presne ono to co popisujes, on ho jde uspat tak ze si s nim lehne do postele a drzi ho v naruci, bohuzel ho musi i houpat atd....a kdyz treba varim a reknu mu at si s nim povida tak to dopadne tak ze prcek lezi na gauci vedle neho a oba koukaji na televizi i kdyz je tam treba zrovna uplne trapna reklama....
a kdyz breci tak ja proste stejne po 10ti minutach prijdu ze ho radji uspim sama
(ale teda do satku si ho dava rad 😀 to ho bavi se s nim houpat na mici takze aspon neco uz se naucil a vyuzivame toú
ema - tak aspon si zvyka 😀 😀

kocanda2009
9. dec 2009

zadost o rodicovsky prispevek: http://finance.idnes.cz/fi_blind.asp?c=A080120_... pro ty co v tom jeste nemaji jasno 🙂

natali1401
autor
9. dec 2009

inac leonino tvoja dcerka ma kraaasne meno 😀 😝 😉

kocanda2009
9. dec 2009

natali - u nas se rika ze sebechvala smr... 😀 😀

leonina
9. dec 2009

Natali: 😀 😀 😀

danysek27
9. dec 2009

Kocanda - Já to risknu - máme v práci maminu, které holčička opravdu částečně ohluchla - tak to nebudu pokoušet. Jak nesouhlasím s očkováním proti chřipce, tak tohle dám.
Amulet - to že je chovací typ mi nevadí, ale vraždila bych pro 3 hodiny spánku v kuse 😀

kocanda2009
9. dec 2009

to ja jsem taky pro...ale bud to budu muset zatajit nebo si to obhajit....a to s nami zrovna chce tatinek jit k doktorce, ma dovolenou.... ☹

kasenka228
9. dec 2009

Akte, help! Prosim, kdyz ji drzim a tlacim na tu hlavicku, tak by mela reagovat protilakem, vid? Ja mam problem, ze na te strane co ma predilekci vubec nereaguje. Ma predilekci doprava, tedy leha si na jeji prave ousko, a kdyz ji dloubu pod jeji pravou bradavku, tak ta hlava se ani nehne, zadny protitlak, to je asi spatne, ne?

kasenka228
9. dec 2009

Holky, ja s vami souhlasim, kdo rikate, ze dneska davaj Vojtovku pomalu i na rymu, ale kdyby to doporucili vam, co byste delali? Vyprdli se na to? To se zase bojim.... A Terka fakt tu predilekci hlavicky ma, myslite, ze by se to samo srovnalo???

kocanda2009
9. dec 2009

kasenka - ne ja bych se na to nevyprdla, radeji cvicit nez to zanedbat, nam taky rekla doktorka na kyclich at pro jistotu delame to a to a poctive to delame...i kdyz myslim ze bez cviceni by se to taky spravilo 😀

bibi78
9. dec 2009

kasenka, ked ta uz na tu vojtovku poslali, tak s malou cvic, ale nestresuj sa, ci to robis super dobre alebo sa to snazis robit dobre. kazde dieta preferuje jednu stranu, je to tak u vacsiny deti (vratane mojho, ale sam sa uci, s mojou minimalnou uplne neprofesionalnou pomocou, ze zaujimave veci su aj na lavej strane), zalezi iba od doktora, ci to pojme ako tragediu a posle dieta na dalsie vysetrenia, alebo necha dietatu trochu casu, aby to zistilo aj samo (s maminou pomocou) 😉

mauik83
9. dec 2009

kocando - a prosím tě, má tahle podprda http://www.upavan.cz/materske-48-1-zbozi.html
vyztužený košíčky? (jestli sami trochu držej tvar, nebo je to jen měkká beztvará látka?). Díky.

akinom55
9. dec 2009

Ani my nič na vianoce kupovať nebudeme, príde mi to zbytočné, pretože jej kupujeme neustále niečo a tak dostáva veci priebežne... bude mať pod stromčekom asi také drobnosti od babky a deda, ale nič extra sa nekupuje...pôvodne som chcela kúpiť tú stoličku na jedenie, ale máme ešte trochu času tak som to odložila, lebo zatiaľ by nám to v byte len zavadzalo.....

Očkovanie nejako neriešim... dostane to čo musí, a na budúci rok asi aj tie pneumokoky....Osobne moc očkovania nemusím, a preto radšej kade tade ani nezisťujem čo v tom za sajrajty je... i tak s tým nič nenarobím, a zbytočne by ma to trápilo (osobne žiadne lieky neberiem a všetko liečim cesnakom)... tak v tomto prípade zostanem radšej v nevedomosti....

Kasen ja by som to asi tiež cvičila, pokiaľ sama vidíš tú preferenciu a nijaké pokroky, tak cvičenie terke rozhodne neublíži... a ty pokiaĺ sa dá pozri nato trochu z nadhľadu, ber to ako rehabilitáciu a pevne verím, že to za pár dní budeš mať zvládnuté... treba sa len odhodlať a do toho pustiť, po pár dňoch to budete určite už zvládať obe omnoho lepšie, chce to len získať trochu zručnosti... pozri na akte, tá už by mohla robiť i sestričku...

No a plakať malú tiež nenechávam, výnimkou je večerné uspávanie, keď ju už uložíme do postieĺky...to ju z nej už neberiem, iba ju hladkám, spievam jej a tíšim ju... našťastie plačeme veľmi zriedka a krátko, tak 1 - 2 minútky a potom sama zistí, že vlastne je unavená a chce spať 🙂 Naša Kája totiž plače práve vtedy keď je unavená a chce sa jej spať, asi ešte sama nevie odhanúť svoje sily 😉

akinom55
9. dec 2009

A Kasen, ešte som zabudla napísať, že nám tá fyzioterapeutka čo k nej chodíme na plávanie tiež radila, že pri preferencii jednej strany, je dobré často meniť polohu dieťata, t.j. nemať ju napr. v lehátku na jednom mieste, otáčať postielku ak sa dá, prichádzať k malej z druhej strany, hovoriť a brať ju z druhej strany a tak ďalej....možno to už vieš, ale ak nie, možno niečo z toho môžeš uplatniť...

kocanda2009
9. dec 2009

mauik - je tam kostice ale jinak je to latka, ze zacatku hodne pevna a po nekolika vypranich trochu volnejsi, ale na dotek je moc prijemna....ja teda ani normalne nenosim "vycpane" podprdy protoze vetsinou mi nesedi tvar a nahore mi "koukaji" bradavky a mam radeji kdyz mi to pevne obemkne prsa ale pokud chces push - up efekt tak ten to mit urcite nebude 🙂

kocanda2009
9. dec 2009

nase dite se rozhodlo ze uz neni zadne mrne a driv jak ve 22 spat nebude...nebo ze by to bylo tim ze neni doma tatinek tak si dela co chce

kocanda2009
9. dec 2009

anketni otazka - prave ukazovali v tv 11 jmen ktera budou od roku 2010 v kalendari. my jsme rikali ze jmeno naseho ditete v kalendari neni ale kolegyne mi pred mesicem ukazala ze ho tam maji - tak se chci zeptat jestli ve vasich kalendarich je 27.9. vedle Jonase i Damian?...mezi tema "novyma" v tv nebyl....

mauik83
9. dec 2009

kocando - nechci vycpanou a push up efekt, ale jemně vyztuženej košíček (lze to být i velice tenké)... škoda 😔

emamamamu
9. dec 2009

taky nemam rada nevyztuzene...to je pak budliky budliky stoji ti cudliky a vi to pulka Prahy 😒

kocanda2009
9. dec 2009

mauik - jj presne vim co myslis, kdyz mne prave ty strihy nikdy nesedi - mam bradavky proste mooc nahore 😀 😀 a vylezaji mi ... a stejne nosim ty tampony do podprdy tak to neni videt, a mimochodem ja se za to vzdycky stydela kdyz to bylo videt a rozcilovalo mne to a muj pritel se mi sveril ze se mu to vzdycky hrozne libilo kdyz jsem v praci prosla okolo a bylo to videt, ze se to chlapum moooc libi...tak aspon kvuli nemu 😀

aktekram
9. dec 2009

holky prosím pomozte mi, upravuji fotografie ve slovenském programu a píše mi to: uložiť v natívnom formáte

Prosím přeložte mi to co s tím mám udělat? Děkuju

aktekram
9. dec 2009

kasenka: tu hlavu já jen jistím (přidržuji) v rovině (v ose), myslím že by tlačit hlavu do boku neměla, mělo by reagovat jen ramínko a ruka, aspoň myslím.

aktekram
9. dec 2009

Kasenka: my s hlavičkou bojovali a bojujeme stále. Asi po 1. měsíci věku preferovala jednu stranu, rozcvičili jsme to, pak přišla teplota, očkování a skoro 10 dní bez cvičení a jsme zase na začátku, vydrž to a opravdu uvidíš brzy výsledky. Jinak my taky zkoušeli chovat, krmit hladit z jiné strany, podkládat, ale to opravdu moc nepomáhá

akinom55
9. dec 2009

Akte natívny znamená původný t.j. nezmenený stav 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre