V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

petrajurinova
29. dec 2009

Ahoj.
Pospec, lambadu jsme měli dokonce na ZŠ nacvičenou a tancovali jsme to na "školní akademii" 😀 , člověk by nevěřil že už je to 20 roků 😅

Ze silvestra strach nemám, tady mlátí petardy a světlice už od poloviny prosince a malá u toho spinká klidně jak andělíček.

A kočár máme starý levný šmejd a vůbec mě to netrápí 😝 😀 😀

achalteke
29. dec 2009

Holky tak Šimon vytuhl pod hrazdou 😀 😀 😀 😀 😀 Honza ho jenom odnesl, zabalil a už spí 😵 😵 😵 😵 pohoda. To se ještě nestalo 😵

aktekram
29. dec 2009

Achal: tak to budete mít hezký večer, co??? Tolik volného času najednou 😀 😀 😀
aby z toho nebyl Šimonkův sourozenec 😀 😀 😀

achalteke
29. dec 2009

Akte jako nechci tady bejt za starou pannu a asi se tomu mnohé z vás podivý, ale u nás od února (!) sex neproběhl 😅 ...no a s pěkným večerem naložim tak že zalezu do vany a pak do postele 😀 😀 😀

mauik83
29. dec 2009

akte - tak super!!! 🙂 já myslim, že se ti množství upraví a pak už to nebudou po odpojení takový vodotrysky 😉 a máš pravdu, je to skvělý kojit, nic nechystat a mlíčko mít pořád všude s sebou o správné teplotě 😀

achal - tak u nás je to podobný, od porodu nic, bojim se, trochu ještě cítim jizvy 😖 kdo byl tak hodně šitej jako já? myslim že Petra? Petruš, už jste to zkusili? Jestli nechceš, neodpovídej 😉

Nela dnes plavala, tak jsem se i já vykoupala 😀 😀 😀 teď spí, uvidíme, do kolika 😅

aktekram
29. dec 2009

my jsme dnes byli píchnout uši pro naušnice.

achal: miluju teplou vanu s pěnou a knížku (hodinu o mě nikdo neví)

mauik: jen ať vodotrysky jsou, než přijít o mléko, radši ať teče 😀 😀 😀
odvykla jsem si bradavky mazat, tak jsem zase začla, než natrénujeme správné přicucnutí. Poloha v leže nám pořád nějak nejde, ale snad brzy vychytáme první mouchy

petrajurinova
29. dec 2009

Mauik, ještě nee. Ještě mě začátkem ledna čeká další kontrola na gyndě - na té poslední se ještě doktorovi nějak ty vnitřní jizvy nelíbily (čuměl na utz asi 5 minut), tak snad už to bude o.k. a budeme moct zrušit celibát 😅 A ty jizvy cítím taky, ne že by to bolelo, ale tak občas jako by to tahá.

petrajurinova
29. dec 2009

Akte, každý si najde polohu, která vyhovuje nejlíp. Nám zase moc nesedí kojení klasicky v sedě - Isinka tak špatně polyká a dusí se, takže kojíme pokud to je možné v leže.

achalteke
29. dec 2009

Akte já se kojit v leže nikdy nenaučila, nejvíc nám vyhovuje fotbalista 😉 , ženy tak dobrou s kobrou a zároveň bez kobry 😉

aktekram
29. dec 2009

aha, tak to jsou pro mě novinky....

majamisutka
29. dec 2009

Já taky pořád cítím ty jizvy uvnitř. Taky jsem byla dost potrhana a měla jsem natrženej i konečník ☹
A sex jsem chtěla dát jako dárek k Vánocům, ale muž už to nemohl vydržet, tak jsme na to hupsli před 2 týdny a stačilo mi to. Bolelo to, připadala jsem si huř než jako panna ☹ . Ale myslim, že je hodně i psychikou, člověk se bojí a neuvolní se, ale mudr mi říkal že se to stejně uvnitř hojí i půl roku.
Jinak na to ani tak nemam vůbec chut, snad je to tím kojením. A to jsem byla ke konci těhotenství chtivá a muž se zas naopak bál, tak teď jsme si to zas vyměnili 😅

aktekram
29. dec 2009

maja: u nás v těhu to bylo také tak, já chtěla a manžel ne. Já jsem po císaři, takže u nás to jde krásně 😀 😀

i kojení je mi příjemné 😀 😀 😀

mauik83
29. dec 2009

akte - mě to v leže taky nejdřív nějak nevyhovovalo, nedokázala jsem se složit tím správným způsobem, ale neměla jsem v porodnici jinou možnosti, neb jsem nemohla sedět... 😅 teď už pohoda, lehnu si na bok, Nelu položim na zádíčka vedle sebe hlavičkou na úrovni prsa a pak ji svou spodní rukou (tou, na kterém boku ležím) seshora obejmu (hlavičku má v mým podpaží) a dlaní se jí opřu do zádíček a z polohy na zádech si ji přetočim na její bok směrem ke mě a ona se hned přicucne 😉 je to pohodlný, rychlý, jednoduchý a dá se u toho spát... 😀 😀 😀 uvidíš, že si to brzo osvojíš! Mě zase moc nevyhovuje fotbalista - nějak nevim, jak ji na tom polštáři udržet, aby se mi neskutálela... 😅

petro - mě teda dr. ultrazvukem nezkoumala... 😝

aktekram
29. dec 2009

mauik: děkuji moc za popis, hned při dalším kojení to vyzkouším (doufám že bude nejdřív tak okolo 4 hod.)

majamisutka
29. dec 2009

mauik, mě to taky kontroloval UTZ, tak se na to raději zeptej.

mauik83
29. dec 2009

majo - přesně jak píšeš 😀 😀 😀 teda o tom chtění a nechtění a vyměnění si chutí... 😀 my na to zatím nehupsli... 😔

mauik83
29. dec 2009

akte - není zač, je to z toho trochu pochopitelný???

majo - no mě ty vnitřní nebolí, spíš ty venku, tak jsou ty uvnitř asi v poho...

aktekram
29. dec 2009

mauik: jo je 😉

kasenka228
29. dec 2009

Mauik, tvuj popis je super, videla jsem to takhle na obrazku, ale ja v ty poloze v leze proste nedokazu tu ruku okolo jeji hlavicky dat, musela bych si ji snad zlomit, ja si ji musim strcit pod hlavu a chudera lezi na zadickach a ma ke me jen otocenou hlavicku, a taky to jde....

majamisutka
29. dec 2009

Mauik , ale stejně bych si to nechala zkontrolovat a i ten čípek. Mě to kontroloval na první kontrole po šestinedělí, myslim, že by to měl být standartní postup.

A jinak k tomu sexu, když jsem to musela vydržet já, musí to vydržet i on. Chlapi by to taky nedělali kdyby je bolel, že jo??? 😀 😀 😀

mauik83
29. dec 2009

kasen - no přesně, mě to v porodnici taky nějak nešlo a měla jsem prkenný ruce, ale pak jsem začla kojit v leže i doma v noci a najednou to přišlo samo 😉 ještě si pak většinou když už obě ležíme a nela sosá přihrnu pod hlavu polštář 🙂

majamisutka
29. dec 2009

v té poloze v leže je taky dobrý si pod hlavou udělat pohodlí polštářema

mauik83
29. dec 2009

maja - no když mě je blbý říkat dr. co má dělat... 😅 a z čípku mi vzala stěr - je OK. 🙂

aktekram
29. dec 2009

maja: a myslíš že chlapi to někdy bolí??? 😀 😀

pospecka
29. dec 2009

Ahojte maminy, tak jdu na svůj večerní monolog. 😀
ad1 o zubu ani nevím ,tak snad už to bude dobrý.
ad2 dnes dorazilo druhý Beco. Se z toho asi pose.u. Tak to stromečkový ma novovložku napevno (pokud jsem dobře pochopila co je novovložka) jak jsem psala a to puntíkatý ji pro jistotu nemá vůbec. 😀 Navíc to puntíkatý je asi z doby před naším letopočtem neboť nemá ani ten pruh látky co je mezi "kozama". To je fakt na posr... asi prodám obě a půjdu do nějakýho toho BIO designu. 😖 Aby toho nebylo málo, tak jsem si včera večer koupila Perwoll nebo tak něco na černý prádlo, že to v něm vyperu, abych oživila tu černou, ha ha. "zapoměla" jsem ho v autě, tak jsem neprala a když jsem si na něho vzpoměla teď večer a šla pro něho, tak jsem zjistila, že v autě není, tak jsem prolezla celej byt a v bytě taky není, tak jsem ten zasr ... Perwoll někde prodrbala na cestě z obchodu domů.
Ku.va, že jsem tak sprostá.
Dalši story byla včerejší noc. V noci jsem měla kvůli tomu trhání spát se zvýšenou hlavou. Tak jsem o půlnoci ulehla a v 1:47 malej vzhůru, Šla jsem za ním, že ho pochovám a byl tak průčůranej, že vypadal jako bych ho vyválela v kaluži. Plinka plná. To jsem nezažila (napadá mě jedině že to byl důsledek té injekce, ale je to divný), tak že půjde k nám do postele. Nemohla jsem teda být ve zvýšené poloze, aby měl kozu k dispozici. Celou noc mózoval, nechtěl spáta usínal zásadně na chvilku. Ráno jak se rozednilo, tak se vzbudil a zaujala ho moje noční košile (spala jsem na boku vedle něho a přikrytá jsem byla jen po pas) která byla pruhovaná růžovo bílá s obrázkem Minnie Mouse a nenapadlo ho nic jinýho, než do mě začít šťouchat a snažit se Minnie chytit. Teda to byla noc.
No tak snad jsem vás pobavila a

mauik83
29. dec 2009

posp - a???? 😀 😀 😀 ses nenudila 😀 😀 😀

aktekram
29. dec 2009

pospec: tak naší malé se v naší posteli nejvíc líbí tatínkův rukáv, tak tahá. A v 5ráno je taky z toho celý rád 😀 😀

kasenka228
29. dec 2009

mauik, ja v leze kojim, v noci vzdycky, takze praxe by byla, ale tu ruku tam proste nenarvu, musim si ji dat pod hlavu...

aktekram
29. dec 2009

kasenka: tak jak pokračujete v cvičení??? kdy jdete na kontrolu?? už vidíš pokroky???

emamamamu
29. dec 2009

pospi prosim te muzes mi rict, co to je ten bio design?:D
ja teda videla spoustu krasnych diesignu a neprislo mi, ze by byli nejak sobi, naopak ty tvoje mi prisly jak po domacku sesite hacky..😀
vzdyt si kup to uplne oobycejne cele cerne ne? se ti hodi ke vsemu🙂
nas ucli kojit v leze na kurzu a dekuju IK, pac bych v noci asi nekojila..
ated jsme projizdela kojeni.net a nasla tam, ze decka si v noci jen hraji a hlad nemaji, ze mame nabidnout dudlik... 🙄 🙄 a jinde zas je, ze se decka ujistujou, ze jsme u nich...a dat jim..tak co si mam vybrat?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre