V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

aktekram
31. dec 2009

my krmili 4 měsíce a 14 dní jen z lahviček a taky jsme byli,
vlastně jsem vám záviděla ten mateřský pocit, všechno mě to minulo, porod císařem, co se nám narodilo jsem dověděla až přes MMS, dítě jsem poprvé viděla za 22 hodin od porodu, doma jsem byla tři týdny bez ní, kojit jsem vyzkoušela poprvé až po 4 měsících.

leonina
31. dec 2009

Já v Hořovicích a byla jsem spokojená, podruhý jdu zase tam 😀

ivca08
31. dec 2009

Emus, co blbnes proboha??? Mysli pozitivne a bude to ok. Vzdyt je jedno jestli MM, UM nebo co, hlavne kdyz bude dortik spokojenej, ne?

Ja uz skoro mesic (od 3mes. spurtu) kojim z obou prsou (krome v noci), protoze jakmile to prestane lehce tect, tak se malej zacne poustet a kroutit, tak mu razem strkam druhy, ktery zase tece rychle. Ale mliko tam je (po zmacknuti to strika i metr a vic dopredu), ale tece pomalu tak se vzteka. Tak proste kojim z obou a neresim to, akorat, ze tim padem asi kojim casteji, protoze dostane vic predniho a min zadniho a ma casteji hlad.

Jinak mame zmenu rezimu, uz nevstavame v pul 9, ale v sedm ☹ ☹ ☹ a bavte me jsem vyspinkanej... 😀 😀 😀
Jo a prdiky budeme mit nejspis do 18, to je hruza, kazdej vecer se chudak krouti a narika. Uz me to neskutecne s...

ivca08
31. dec 2009

Akte - ty mas muj obdiv. Pres tohle vsechno, co tady pises to zvladas lip jak vetsina z nas... 😉

achalteke
31. dec 2009

Ivčo zkus ten Infants Dophilus, je tam víc druhů těch živých bakterií než v probio kapkách a nám to na prdíky zabralo, už nás fakt netrápí, jen to hoví furt neni 😅

ivca08
31. dec 2009

to my ted mame hovi kazdej den 😀 😀 😀 a pekne ridky zadnej tuhos 😀 😀 Uz ani netlaci, driv jsem to poznala vzdycky podle typickyho hlasityho tlaceni a ted se jen tak zamyslene zatvari, zlehka hodi piditlacanka a jsou plny kaťata 😀 😀 😀

achalteke
31. dec 2009

To ti normálně závidím 😀 😀

ivca08
31. dec 2009

Jinak diky za radu - vcera jsem zase odeslala objednavku na lekarnu.cz, skoda. uz to mohlo byt na ceste 😒
A to mu to davas porad kazdej den?

aktekram
31. dec 2009

Ivca: to už bylo, nemůžu to nijak změnit. A zvládat to musíme všechny 😀

ewwe
31. dec 2009

my tiez nemame hovi 😝 ked ste uz zacali o tom, nina kadi iba raz za tyzden aj to iba s pomocou teplomera, ale potom zacne sama tlacit a hovi je riedke a veeeela, tak neviem a nechapem, jedine ze bude po mne 😀

mauik83
31. dec 2009

v tom případě je Nela po mě - kadí několikrát denně 😀 😀 😀 jen dnes se nějak zapomněla... pardooon, já musíííííímm....... 😀 😀

ivca08
31. dec 2009

achal - ja ti zase zavidim, ze jste bez bolestivejch prdajzu

emamamamu
31. dec 2009

😀 😀 😀 😀 u jinych mimin mi neprijde trapne, ze maji flasku, u mojeho jo...to jsem rovnou mohla zaplatit zivy inkubator, at mi ji nekdo odnosi, porodii, narvat ji flasku a jit do prace 😀 😀 😀 fakt se s flaskou citim jako kdybych ji znasilnovala a jeste se tim chlubila😀 😀 treba me to prejde, az se nebude nic dat delat...😀 😀
a sere tuktuk furt..ted vic a konecne ty slavne vajicka, co jsem vubec neznala😀

aktekram
31. dec 2009

u nás jsou vajčka asi 4x denně, má spalování po tatínkovi 😀 😀

pospecka
31. dec 2009

Tak jsem vypátrala jak je to s tím nebezpečným Beco. Jedná se o Beco vyrobený leden-únor 2008 a to proto, že má vadný přasky a můžou se rozepnout. Jsou to modely Cameron, Mia, Pony express, Addison a ještě nějaký. Beco starší a novější než toto jsou o.k. Píše to přímo ten výrobce na svým webu.

pospecka
31. dec 2009

Než jsem se to obvšem dočetla, tak jsem těm amíkům napsala, že mám Beco 1 a necítím se s ním bezpečně. 😀 😀 😀 Tak jsem zvědavá co mi napíšou. 😎 Nejspíš ani neodepíšou. 😔

luskata
31. dec 2009

Ahojte maminy, želáme vám s Ivelinkou všetko dobré do Nového roku, nech je o rok o takomto čase za čím smútiť 🙂

ivca08
31. dec 2009

Achal, tak vas hovnajz je asi u nas, dneska uz jsme kakosili po druhy. Takze doporucuju kapicky Bifiform, malej je bral asi deset dni a ted uz je víc jak tejden nebere a stejne krasne kakosi, proste se to tim srovnalo 😀 😀

Emus - me zase flasku totalne nebere a kojim po 2 hodinach, takze jsem se jeste bez nej nedostala vubec nikam, strasne bych chtela 18. do divadla, ale asi budu mit smolika. Protoze proste bud koza nebo nic.... 🙂 Takze co je lepsi, obcas flaska jako u vas nebo total jedine koza.

majamisutka
31. dec 2009

Ať se všem v novém roce 2010 splní všechny sny, ať plné lásky, štěstí a úspěchu jsou vaše dny.

mauik83
31. dec 2009

##### 😵 😵 😵 pf 2010 to all 😵 😵 😵 #####

achalteke
31. dec 2009

Ivčo dávám už asi týden v kuse, vždy večer mu rozpouštím kávovou lžičku ve flašce s mlíkem. když večer kojím rozmíchám mu to v troše odstříkaného mlíka, zatim ten kakoš nechám, uvidíme za dva měsíce jestli se to s příkrmama nějak srovná

Posp a ty máš jaký beco nějaký z těch vadných?

pospecka
31. dec 2009

acha: naštěstí ani jedno a právě jsem učinila zajímavej objev a to, že do toho staršího Beca bez toho kozopruhu se mi Zdenda pohodlněji nasazoval. Ráno jsem ho měla v obchodě ve stromečkovým a ted jsem doma zkoušela to puntíkatý a mnohem líp se do něho Zdenda posazuje. Sice nemá novovložku, ale tu už bysme stejně nevyužili. Zajímavej obrat. Ale možná prodám obě protože mi mamka řekla, že nový mi prý zaplatí. 😀 😀 😀

ivca08
31. dec 2009

Achal diky. Asi to taky zkusim, porad doufam, ze uz konecne odezni sami a ono se jim asi u nas libi, prdum jednem zarazenejm 😒 😒 😒

Jinak malej se ted prospinkal v Becu - uz jsem nevedela co s nim. Knoural, ale spat nebude. tak jsem po dlouhy dobe vytahla Beco na doma. Chvili cumakoval a za chvili byl tuhej 😀 😀 😀 😀 3x hura. Ja uz fakt nevim, jak ho doma uspavat - venku ted spi klidne 2 hodiny (ale musi se tocit kolecka 😀 😀 ) a doma proste nezabira nic - uz ani noseni v naruci, ani houpani ve starym kocarku ☹ ☹ Nemate nekdo nejakej tip?

mauik83
31. dec 2009

ivčo - já uspávám :

1) svážu do zavinky, dám do postýlky + dudlík, když to nestačí, přidám zapnutej kolotoč, příp. plínu přes hlavičku, čelíčko až přes očička, příp. do ucha šeptám ššššššššššš

2) dá do lehátka, dudlík, plínu na hlavu, chytim za ručičky a houpu, příp. ššššššššššš 😉 nebo to samý, ale na gauči místo lehátka, tudíž bez houpání... 😉

3) někdy usne v postýlce i baz zavinky, jen s kolotočem 🙂 a někdy usne kdekoliv a jakkoliv a je jí to fuk 🙂

ale kompletní bod č. 1 by měl zabrat 😉

petrajurinova
31. dec 2009

Všem hodně štěstí a zdravé a spokojené děti v roce 2010. 😎 😉 😵

kasenka228
31. dec 2009

Vsem hlavne hodne zdravi a trochu toho stesti v novem roce! 🙂

rpinguin
31. dec 2009

a dalsie tehulkovania 😵 vam, ktore neplanujete mat len jedno 😉

majamisutka
31. dec 2009

rping další mimčo určitě, ale ne tak brzo 😀 Já bych si přala holčičku až Domínovi budou 3 roky 🙂

aktekram
31. dec 2009

Taky vám přeji krásného silvestra, mnoho štěstí, spoustu zdraví a spokojené miminka v roce 2010

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre