V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

bibi78
22. jan 2010

dnes sme boli ranostaji a uz sme pripraveni na pravidelnu prehliadku. to som zvedava na tie miery. 😉

ping, jasne, napisat mozem, aj to robim, ked mam cas, ale ked uz Domino doma zaspi, tak som rada, ze stihnem nieco urobit. asi mam nejaky zly manazment casu, inak si neviem vysvetlit, ze vsetky stihate tolko pokecat na MK.

a este raz moja otazka: uz mate vsetky drobcov v sportakoch? alebo sa este zmestite do hlbokej vanicky?

kasenka228
22. jan 2010

Cauky, jenom nakukujuk, jeste jsme na horach, ale dnes balime...
Bibi, my uz jsme odnoveho roku ve sportaku, v korbicce uz mela fakt malo mista...

kesika
22. jan 2010

Dobré ráno,
my sme si zopakovali noc zo včera, takže síce zaspala o siedmej,ale od desiatej do rána išla po hodine a pol. Ráno mi prečúrala plienku, spacák aj matrac, ale vstávali sme až o pol ôsmej, tak sa dalo.
Bibi, my máme X-lander a ešte sa do vaničky zmestíme aj s fusakom. Rátam ešte tak mesiac, možno dva. Uvidíme ako porastie.

pospecka
22. jan 2010

bibi: my sa zmestíme, ale už tak tak. 😅
kasen: tak šťastnou cestu domů. 🙂

pospecka
22. jan 2010

kesi: IP 😉

kesika
22. jan 2010

pospec: Už máš odpoveď 🙂

natali1401
autor
22. jan 2010

my sa zmestime ale sme zas najmladsi z vas ale teda dost veliky ze hej 😀 ale mame dost velku hlboku korbu tak ratam ze tam este dva tri mesiace vyzdrzime.. teda neviem no ked bude tak nadalej rapidne rast tak neviem neviem ale snad to uz pojde pomalsie 😀 za 6tyzdnov pribrala 1650g a narastla 6,5 cm 😀 😀 😀

bibi78
22. jan 2010

jeeej, kasenka, po dlhom case, zdravim! stastnu cestu domov!

s tou hlbokou vanickou - my mame teutonku spirit (asi 70cm a maly predpokladam okolo 67), sice ho tam este tlacim, lebo ked spi, tak ma nozicky pokrcene, ale vdaka overalu a deke sa tam uz len-len zmesti. ja stale odolavam tomu sportaku, ale asi od februara uz budeme musiet "upgrade-ovat". 😉

kesika
22. jan 2010

bibi: To asi nemáš čo riešiť, ak je tam naprataný, treba vymeniť. Radšej ho viac obliecť ako by sa tam mal tlačiť

aktekram
22. jan 2010

my máme stále hlubokou korbu, náš kočár je 80 cm na délku takže ještě máme fora 😀 , vydržíme do konce zimy. Větší starosti mi dělá autosedačka, nohy čouhají ven už od kotníků, hlava je u stříšky, tu budeme muset vyměnit za větší myslím tak během měsíce 😖

pospecka
22. jan 2010

akte: tak to je pěkně blbý, protože dokud nesedí, tak by neměli do té větší ne? A ty jsou od 9kg. Už s něco vymyslela jak to řešit?

natali1401
autor
22. jan 2010

baby ma napadllo urobit daku tabulku ze koho mimi bolo v ktorom mesiaci ako velke .. a neviem co tam este pridat.. ci blby napad?mna by to teda zaujimalo..ako nema sa porovnavat ale teda mne sa zda megan ze je daka velka nie? 😕

rpinguin
22. jan 2010

pospec, ty drzka jedna 😉 no jasne, ze Maxik dobehol aj dnes tak skoro, ale co uz, som si povedala, ze spat budem na dochodku a sminky existuju, tak naco sa stresovat.

bibi, no musis si to asi lepsie zorganizovat, ja stiham akosi vsetko, ked sa spi cez obec, tak bud upratujem, dnes musim mooooooc toho urobit, zajtra mi dojde mamka a ta je dost pedantna, takze sa musim posnazit. Chlap mi ide na lyzovacku do Rakuska, takze budem s mamkou tu za tu dobu.
A co sa vane tyka, tak tu mam z vas asi najväcsiu, takze vo vani bude do nejakeho 8. mesiaca, aj Maxik tam bol tak dlho.

Akte, som ti este nepoblahozelala k uspechom. Si sikulka, ze si to tak poctivo s Petruskou vsetko robila, teraz uz budes len ovocie zbierat 😉 A co to mas za ausedacku, ze sa ti tam nevojde? Ved sediet do dalsej ju este nemozes dat.

A kesi, ty mas asi male plienky, ved to sa neda az tak precikat, to sa mi stalo len ku koncu, ked zacinali byt plienky male. Inac si to neviem vysvetlit 🙂

luskata
22. jan 2010

Ahojte, tak my sa tiez v pohode zmestime do hlbokeho aj s fusakom (Implast Bolder) a sportak planujem vytiahnut tak v Aprili.
Natali, ale Megan je na UM, takze myslim, ze rastie primerane, tes sa s toho. Ja furt stresujem, ze mala nepribera az som sa vystresovala k postupnemu ostaveniu.... ☹

luskata
22. jan 2010

A tiez som chcela blahozelat Akte, tesim sa s tebou, ste sikulky. 🙂

majamisutka
22. jan 2010

oni jsou i polohovací ty větší autosedačky, ale jde o to, že se pásají po směru jízdy a né proti a to právě jde :(
My už se tam taky skoro nevejdem. ☹
Jinak do korby už je to jentak tak. Domíno má 7,5 kg a 67cm, ale tím že máme lodger fusak tak ho nemusim moc navlíkat ( má jen body, tričko, mikinu, pučocháče, tepláky) , tak proto mi tam vydržel až do ted. A do sportáku se mi ho ještě nehce dávat, ale každym dnem už nad tím přemýšlím, že ho tam už budu dát muset 😒 ach jo.

kesika
22. jan 2010

rpin: Pred dvomi dňami som ich vymenila za štvorky! 😕 Tie sú od 7 do 18kg 😀

majamisutka
22. jan 2010

kesiko, možná jsou právě ještě pro ní velké 😉
My máme stále trojky. Ty jsou do 8kg

majamisutka
22. jan 2010

Kolik Klárka váží?

rpinguin
22. jan 2010

coze? tak to budu asi moc velke, to vyteka stranami, Maxik ma 4+ 🙂 a ma 14kg, si myslim, ze Klarke su az moc velke. Nezda sa ti?
Luski, ved sa nestresuj kvoli priberaniu, ja mam spekacku riadnu, vyzera to.....no zvlastne, ale pokial to nie je umelac, tak mi je to fuk. Tvoja Ivelina je predsa super na tom 😉

Maja, ktore su polohovacie? Tie Römery urcite nie a vyhrali aj tie polohovacie nejake testy? No a presne, su v smere jazdy.

majamisutka
22. jan 2010

ty maxi cosi to mají , 5 poloh od sezení až ke spaní.

kocanda2009
22. jan 2010

ahojky
rping - nas mladej kdyz jsem mu dala vetsi jednorazovku nez mel predtim ale kilogramove uz odpovidal tak nam ji taky procural, a nejen to, jednou jsme meli vsechno hnede, i tatovi kalhoty...bylo to gumickama, poradne netesnily protoze jeste nemel ty buclate nozicky ale vahove odpovidal...holt pampers jsou na h...
my se do autosedajdy zatim vejdeme ale moc nejezdime....on to nema rad
v kocarku mame tu novorozeneckou vlozku a ta zatim na delku staci ale ruce uz tam ma chudak napasovane kdyz mu dam kombinezku ☹

rpinguin
22. jan 2010

aha, to co chce aj Pospec, ze?

majamisutka
22. jan 2010

a maxi cosi jsou nejlepší v testech 😉

rpinguin
22. jan 2010

neniiii pravdaaaaa, nepobijeme sa? 😀

koci, no ono treba asi vediet, kedy presne treba zmenit tu velkost a inac si myslim, ze tie pampersky su u vas asi fakt inaksie. Tu vobec nesmrdia, este aj design je iny, takze si myslim, ze este aj v nich je rozdiel.

rpinguin
22. jan 2010

Maji, no jasne, na strane Maxi cosi ti urcite nepovedia, ze by bola nejaka ina sedacka lepsia 😉 Ved ja pohladam tiez nieco 🙂

kocanda2009
22. jan 2010

rping - jo to verim...to vis u nas na vychode, i kdyz mne je privezla teta ze zapadu (cheb) ale asi je kupovala tady...ja jsem spokojena s latkovkama

rpinguin
22. jan 2010

fakt by to chcelo porovnat, lenze ja ich tam na SVK, ked niekedy pojdem za draho kupovat nebudem 😝

pospecka
22. jan 2010

Takže dámy k sedačkám: 😀
maxi cosi Tobi je v posledním testu na druhým místě za Romer safefix plus TT, ale ta je narozdíl od Tobi pro uchycení pomocí ISOFIXU.
Já si budu brát Tobi. Napadlo mě, že když nás bude víc,možná bysme mohli mít lepší cenu 😀 😀 😀 Ale pořád doufám, že budou vystavovat na veletrhu a budou mít při té příležitosti slevu. 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre