V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

aktekram
25. jan 2010

Krásné ráno,
tak u nás se marodí. Teda spíš jen já marodím, je mi zle od žaludku, bříško jak kámen, naordinovala jsem si čaj se suchými rohlíky a klid na lůžku. V noci jsem měla horečku 38,5°C, a do rána jsem byla duch mokrá. Takže jdu převlíkat postele. Fuj takovej bacil.

Tak přeji všem pevné zdraví, protože péče o miminko, když je mamka nemocná je 3x tak náročnější. Ozvu se jak mi bude líp.

petrajurinova
25. jan 2010

Ahoj. Konečně jsem se sem na chvilku dostala. Bastík je nemocný tak je neuvěřitelně protivný a i když má horečky přes 39, tak tu lítá jak neřízená střela a demoluje byt. Dočtu jenom konec, na víc nemám čas.

Pospec, ty helmy pro mimina byly už když byl Bastík mimčo a doktorka říkala, že pokud děcko spadne když se začíná batolit a bouchne se do hlavy, tak pokud je na koberci nebo trávníku ten otřes je stejný v té helmě jako bez ní. Smysl prý to má tam, kde jsou kachličky nebo plovoučka.

zinevra
25. jan 2010

akte: preji brzke uzdraveni. Petruska dnes bude urcite moooc hodna, aby ses z toho rychle dostala.

bibi78
25. jan 2010

dobre rano, my uz hodinku spime, lebo od 8 sme buntosili.
vidim, ze tu mate vsetky sikovne pampusiky. nas maly sa zatial neotaca, iba robi mostiky a snazi sa odrazit jednou nohou. asi mu musim urobit vacsi vybeh - je cas priniest puzzle z pivnice 😉, lebo na gauci sa moc neodrazi 😅 .

baby, ako vidite kupu parku (ohradky)? - rozmyslam nad tym, len neviem, ci to nebude dalsi kram do bytu a maly v tom bude este par mesiacov a potom dovi, bude chodit a uz ho tam neudrzim... pouzivate to niektora?

kasenka228
25. jan 2010

Bibi, mame to lenochy, co? My jsme dneska byly na kontrole na rhb a pani rikala, ze si mysli, ze zadnej fyzickej problem nema, ze je proste jen lina...

bibi78
25. jan 2010

kas 😀 . nas doktorka zase stale chvali 😀 . maly uz minule drzal hlavicku spolu s chrbatikom, ked ho brala z lahu do sedu a pekne sedel, tak ma pochvalila, ze sa veeelmi zlepsil a vraj vidiet, ze s nim cvicim a to sme za posledny mesiac necvicili ani raz! boli sme na sviatky na SVK, tak kto mal cas robit mu taketo programy 😀. to, ze sa neprevracia neriesim, iba nedavno zacal aspon snazenie na bok, ved ked sami budu chciet a mat prilezitost (nas maly je totiz vacsinu dna na gauci a tam sa to moc neda), tak sa prevrati aj bez nasej pomoci.

ewwe
25. jan 2010

ja si tiez myslim ze u vetsiny deti cvicenie nieje potrebne, iba su lenivejsie a niektore sikovnejsie

moja je tiez z tych lenivejsich, moja mama vravela ze som taka bola aj ja, nina sa snazi pretocit ale ruka ju proste nepusti na brusko, no a teraz mame omentalne obdobie ,, nenavidim pasenie na brusku,, ked ju tak dam tak pusti hlavu na podlozku a place vrieska, iba na fitlopte trocha vydrzi
jej najoblubenejsia cinnost je spat s prsom v ustach 😵

mauik83
25. jan 2010

zdar ženy, tak jsme se byly ukázat u mudr. a nic novýho jsme se nedověděly... prostě to jsou asi prdy, kolika či co, a že máme masírovat bříško Pupíkem, nebo přikládat tepý pecičky a 3x denně dávat 10 kapek Sabu... Jsem na to řekla, že máme Lefax a že asi nezabírá, takl prej jsou mimča rozdělený na 2 skupinky - některýmu zabírá Lefax a některýmu zase Sab, takže ho máme zkusit... A rektální rourku nepoužívat, když jsem řekla, že ted ji měla vlastně každej den, tak se zhrozila, že přestože je rourka měkká, bez hran, namažu ji atd, tak se s ní dráždí konečník, což není dobrý a navíc se může přece jen udělat raguda a oak by mimčo bolelo kdění a nechtělo by kakat, zadržovalo by ho atd atd atd... 😝 a další postup proberem 5.2 kdy jdem na očkování... pristě že se do tý doby uvidí..
Ptala jsem se, jestli i ona jako pediatr sleduje motorickej vývoj - prej jo, tak hned Nelu dala na bříško a tý se to v tu chvíli ale vůbec nelíbilo, tak tam začla řvát jako tur, se předvedla... takže to vypadalo, že neumí být na bříšku... jsem to začla vysvětlovat... 😅 a prej je motoricky normální (ani ne napřed...) a že poleze nejdřív dozadu je prej taky normální (logicky mi to vysvětlila...), no tak jsem si připadla jak hysterka, co na svým zdarvým dítěti jen pořád něco hledá... 😠 chjo, no snad se jí aspoň zlepší ty prdíky... na zuby jsem zapomněla upozornit, tak se jí do papuli ani nekoukala, tak asi to zuby nejsou...

aktekram
25. jan 2010

už jste některá koupila gel na dásně???
Našla jsem tyto dva.
http://www.lekarna.cz/nobilis-tilia-jakoubek-10...
(tento se mi nezdá, protože se maže kolem uší)

http://www.docsimon.cz/zbozi/kamistad-senzitiv-...
(tento mi doporučovali v lékárně, prý to dásně trošku umrtví a uleví od bolesti)

Nemáte některá nastudováno víc informací????????

petrajurinova
25. jan 2010

Akte, ten Kamistad jsme používali pro Bastíka a zklidnilo ho to pěkně. A pak ještě byl spešl gel pro děti, ale ten byl jenom na předpis od doktorky, bohužel už si nevzpomínám na název.

mauik83
25. jan 2010

akte - já slyšela chválu na Calgel...

už Petrušce rostou zoubky??? 😕

kasenka228
25. jan 2010

Nam taky zubarka doporucila Calgel....
Holky, funguje vam FB? Me to porad jen nacita, nacita a nacita...

petrajurinova
25. jan 2010

Kasen, nefunguje

kasenka228
25. jan 2010

emo to je blbost, ne? A kdyz to dite rozkousne, tak si zoubky vylame a jeste se udusi...

emamamamu
25. jan 2010

😀 😀 😀 kasenko myslis, ze se Terka zakousne?😀

kasenka228
25. jan 2010

ta kouse do vseho, to ji jde...

wwcko
25. jan 2010

caute. idem len pozdravit 🙂

ja som o tom naramku pocula od dvoch nezávislých žien. 🙂 a vraj funguje 🙂

a mne FB ide. pridala som na zraz nejake nove penziony tak na to pozrite 🙂

emamamamu
25. jan 2010

ja bych rekla k tomu nahrdelniku to same, co kobra wwcko🙂

wwcko
25. jan 2010

Tak uz ani mne nejde 😀

Ema 😵 😎

mauik83
25. jan 2010

FB mi nejede, vůbec se nedostane do diskuse žárovek... 😝 asi jste ho holky strhly... 😀 😀 😀

další letadlo... 😔 😔 😔

kasenka228
25. jan 2010

ja jsem se tam ted dostala, ale je to teda bida...ja bych taaaak spala...

aktekram
25. jan 2010

mauik: Petruška už je třetí den protivná, zatím dásně nejsou ani červené, takže zatím ne. Já se zatím jen informuju abych po první neprospané noci kvůli zubům měla čím to natřít.

Kasen: ani nevíš jak mě není dobře......

aktekram
25. jan 2010

tak nám Péťa začla utíkat 😀 😀 😀
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

petrajurinova
25. jan 2010

Tak ten jantarový náhrdelník, to je snad vtip, ne? Vždyť by se tím děcko samo uškrtilo, když by se mu povedlo chytit to ručičkou a táhnout.

Akte, Peťka je šikulka.

wwcko
25. jan 2010

Akte ja mam presne tu istu hraciu deku, ale uz ju mam celu ogrckanu. Pozerala som sa na stitok a tam je napisane, ze sa nema prat ani v pracke a ani rucne. Ako ju cistis?

danielasr
25. jan 2010

akte, petka je sikulka, mne dnes stacilo ked som malu stale obracala naspat, len co som sa pohla, uz bola na brusku, ja som ju vratila na chrbat a ona odznova, sa tesim ked sa tiez tak zacne gulat a objavim si ju pod nohami v druhej izbe 🙂

tlenka
25. jan 2010

pekny vecer prajem, tak alex spi uz od 20 hod., tak mam cas pisat konecne... uz sme mali 3 noci pekne pokojne, bez placu, takze zubky su ok, len cez den mava zvysenu teplotu...
ja som kupila zas malej Calgel, pouzila som ho zatial 2x, ale tie vedlajsie ucinky sa mi dajak nepacia, skusim este kupit nieco ine, ak to bude treba surne

mne zas moja byvala kolegyna z prace hovorila, ze jej dcerke ked sli zubky, tak mala pred tym par tyzdnov stale nadchu a bola nepokojna vkuse, ze to tak spozorovala

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre