V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

bibi78
12. nov 2009

lynn, o becu neviem, ale manduca ma takuto charakteristiku:
http://www.noseniedeti.sk/popis_manduca
http://www.nosime.sk/kategoria300-manduca
neviem porovnat s bekom, ale mne manduca vyhovuje viac ako ergo. v predajni mi povedali, ze je to najlepsi nosic na trhu a je to vlastne vylepsene ergo.
asi som ti moc nepomohla, ze? skus este vo vybave je niekolko tem o nosicoch 😉

bibi78
12. nov 2009

maja, prave aj soja je alergen a tak si musim odpustit moju oblubenu cinu ☹ 😉 😀

wwcko
12. nov 2009

Tu je tema beco alebo manduca, necitala som, tak snad pomoze 🙂 http://nosenideti.cz/china.php

bibnka
12. nov 2009

Ahoj,

tak my dneska noc nic moc. kojo už o půl jedné, ale pak až v pět a vstávačka v sedm.

Amulet: ta voje dr. tě jenom stresuje. Podle mě vůbec nevadí, že Michalka přibírá na spodní hranici, hlavně že přibírá. Buď ráda, že kojíš, že jí to stačí a pokud pěkně čůrá a kaká a je spokojená, vůbec bych to neřešila. A pokud tě ta tvoje dr. tak nerveuje, vyměň ji a máš pokoj 😉 🙂 .

Já jsem dneska vytáhla spací pytel. Budeme mít premiéru u Robinka jsem ho neměla. Tomášek se mi nevleze do zavinky a když ji nemá a spí jen tak, je pak studený a víc se budí. jsem zvědavá, jak ho tam budu štělovat.

Jinak máme novinku. tady v kralupech se začaly krást kočárky s dětma 😠 😒 . prý se už ztratily dva 😔

kocanda2009
12. nov 2009

ahoj holky,
koukam ze pisete o pupincich - nam se objevili zhruba pred 14ti dny, myslela jsem nejdriv ze je to z toho ze jsem zkusila citrusy, pak ze to jsou potnicky a doktorka na prohlidce rekla ze to je urcite z lovely a hrozne to resila (teda tvaricky mel hrozne horky a uz to nebyli jen pupinky, tak jsme to lecili repikem a bepanthenem a to se vylepsilo ale jsou tu ty pupinky zas.) ja bych to nijak neresila kdyby mne ta doktorka tak nevydesila, nakoupila jsem tedy jiny prasek a postupne vse peru v nem, kosmetiku weleda, sampon linola ale pupinky jsou tu proste zase a navic dneska to nema uz jen v obliceji ale i na hlavicce jinde a raminka ma takova jakoby vysusena
ja netusim jak vypada ten atopicky eksem -muze mi to prosim nekdo popsat? a jak casto miminka mazete cela telicka kremem?

bibi78
12. nov 2009

kocanda, my sme toto mali, ked mal Dominik necele 2 mesiace, najskor po lickach, potom celo a brada a potom aj hrudnicek a trosku rucicky. zacala som mu to mastit 2 krat denne kremom na atopicku pokozku a pupinky uplne zmizli a teraz ma obcas len mierne suchsiu pokozku, tak ho kremujem vtedy, ked ma napadne.

kocanda2009
12. nov 2009

dekuji 🙂 a muzu poprosit jaky presne to byl krem?

lynn77
12. nov 2009

wwcko, bibi, diky, podivam se na to, ja jsem chtela puvodne manducu, ale ted jsem zacala premyslet i nad tim becem, tak mozna zustanu u te manducy, uvidim, asi na to kouknu primo v obchode a co se mi bud libit vic 🙂

a se sojou mas pravdu, ja si nevedomky koupila sojove mliko (jako takove to uz hotove, ne susene) a mala rvala a rvala, tak jsem to pak hledala a zjistila, ze soja je alergen, ale ja toho vypila asi pul litru pote co jsem nepila mesic normalni mliko, ona totiz soja je i v susenkach a sladkostech a to zatim teda uplne nevysazuji.... zatim se snazim drzet tu dietu bez alergenu, nevim do kdy se to ma, jestli do tech 6 mesicu, tak me mrdne, navic, Laura je taky furt osypana, tak nevim jestl ito muze byt atopicky ekzem, ja ho mela jako mala tak je dost velka pravdepodobnost, ze to bude mit taky, navic pak to prejde casto do tech alergii...... to me totiz desi, pamatuji si co jsem si musela vytrpet jako decko, takze proto to tolik "resim" i kdyz se to muze zdat nekomu prehnane 😉

bibi78
12. nov 2009

kocanda, my zijeme mimo SR, tak neviem, ci je ten krem dostat aj u nas, resp. v CR, vola sa Exomega od firmy A-Derma a fakt to preslo ako zazrakom, uz na 2. den bol jasny rozdiel a na 3. alebo 4. sa tie pupaciky, resp. on mal take pluzgieriky, uplne stratili.

bibi78
12. nov 2009

lynn, navyse, Ty mas dievcatko, tak ak Ti ide iba o dizajn, tak krasny je ten dizajn s motylikmi:
http://www.nosime.sk/tovar1870-manduca_sweet_bu...
😉

petrajurinova
12. nov 2009

Kocando, u Bastíka jsme na atopický exém v začátcích používali "Excipal" krém namíchaný půl na půl s "Clotrimazol". A ten exém začínal jako místo s hodně drsnou vysušenou kůží (jako by hrbolatou) a pak se v tom ložisku začaly dělat prasklinky, a malý furt brečel, protože to svědí.

emamamamu
12. nov 2009

lynn prosim te nemohla bys mi do IP napsat, co vis o te alergii na mleko? ja nevim, jestli si muzu zae dat, nebo se na to vyprdnout a pockat...

lynn77
12. nov 2009

emo, zkusim ti poslat nejake linky, ale mala se ted probouzi, takze az pozdeji, pokud to neva, ale pokud nejsi nejaky extra alergik nebo atopik nebo astmatik 😉 , nebo nema Dorka nejaky extra "problem" (to kakani je fakt v poho, a ptala si se doktorky?) tak se na to vyprdni, nejspis v tom problem vubec neni, zkus vyloucit jen mleko jako takove (tedy nezakysane) a uvidis, jestli se to lepsi

pospecka
12. nov 2009

Něco pro pobavení:

https://www.youtube.com/watch?v=DORgl85J_OY


dávaj to odpo na STV1 😀

inees
12. nov 2009

Ahoj záříjovky, že vám sem lezu (mám taky záříjátko, a tak vás občas sleduju) - já jen k tý alergii na BKM, nám ji taky diagnostikovali, malá měla vyrážky a koliky, velmi častou stoličku, občas zelenou, ale hlavně hlenovitou a s příměsí takových krvavých žilek. Na váze teda rozhodně neubývala (což má být jedním z příznaků alergie na BKM). Ze střevních výtěrů jsme se nakonec dozvěděli, že má ve střívkách hotovou paseku z těch "blbých" bakterií, a proto ty problémy, tj. o alergii na BKM se snad nejdená. Přesto musím ve stravě mlíčný výrobky hlídat nadále, no a prďolku i sebe samu láduju probiotikama - pro miminka jsou teda sakra dražší než pro dospěláky 😉

Ta alergie na BKM je prý velmi těžko prokazatelná u takhle malých miminek, krevní testy dávají jak falešně pozitivní, tak falešně negativní výsledky, takže nemusíte-li, zbytečně nestrašte. Emo, já mlíko vysadila komplet (dávala jsem si jeen jednu activii a trochu zákysu kvůli vápníku denně, to se smí) a kočička stejně pořád hodně kadí a pořád jsou ve stoličce ty krvavý žilky, tak čekám, kdy začnou zabírat ty probiotika. každopádně vyrážky ustupují...

A sojou raději mlíko opravdu nenahrazovat, prý jde často alergie na BKM ruku v ruce s alergií na soju.

Mějte se krásně vy i miminka a raději moc ty stoličky a vyrážky neřešte, nebo vás začnou pediatři honit po dalších doktorech! 😅

kasenka228
12. nov 2009

Holky cau, mam naladu pod psa, byli jsme dneska na te neurologii a ceka nas Vojtovka, na prvni rhb jdeme 24.11....ach jooo ☹ 😔

natali1401
autor
12. nov 2009

a koli comu to je? ☹ ale uvids pocvicite .. malej to prospeje a bude dobre..

my sme dnes boli na klbikoch a viem velke hovno..nic mi tam nepovedali ci je to dobre alebo zle..jedna nozka je 2a+ a druha 1b+ a to tak prd viem co to je

aktekram
12. nov 2009

Kasen: hlavu vzhůru, jaké to bylo vyšetření

kasenka228
12. nov 2009

Natali: ma jeste trochu predilekci hlavicky (preferuje pravou stranu), i kdyz se to hodne zlepsilo, tak to tam porad je, a staci ji jakoby trochu dozadu...kdyz se protahuje, tak se trochu krouti, koniky pasetaky blbe atd atd...psychomotoricky vyvoj hranicni ☹

kasenka228
12. nov 2009

vysetreni pohodove, jen ji polozila rozbalenou na podlozku a pozorovala ji a otacela na brisko, zatahla za rucicky, poklepala na kolinka, na rucicky...
jo a jeste mame hypertonii... no proste sama radost...

majamisutka
12. nov 2009

kasen, podle mě kdyby jsme tam šly všichni, tak si na každým najdou něco.
a každej preferuje víc jednu stranu, i my.

bibi78
12. nov 2009

kasenka, maja ma pravdu. nas maly preferuje tiez iba pravu stranu a ked je na brusku, hlavicku na lavu neda, ani ked ho nutim, rovnako ked je v lehatku, tak hlavicku na lavu stranu ani neda a ked sa snazim mu ju otocit, tak bud ju da spat alebo vobec sa mi to nepodari. takze bud mame motoriku tiez v keli, alebo su vsetky deti rovnake

majamisutka
12. nov 2009

vždyt je to jasné, bud jsou praváci nebo leváci,
Domčovi i z jednoho prsa se mu pije líp než z druhého.
Jedna porodní asistentka mi říkala, že je normální, že mimčo preferuje víc jednu stranu, nam taky jde spustu věcí dělat z jedné strany líp než z druhé.

majamisutka
12. nov 2009

http://www.super.cz/svet-celebrit/archivni-taje...

mrknětě na to video dole 🙂 😀

kasenka228
12. nov 2009

bibi, ona na brisku a i na zadech uz da hlavicku v pohode na obe strany, to ji driv neslo, ted uz jo, ale porad ji tak trochu zaklani, a kdyz se protahuje, je jak paragraf, rotuje doleva... a taky se ji nelibilo, ze ma jeste rucicky v pest...
co me prekvapilo je, ze pry kvuli tomu nema jeste dostat hexavakcinu... ale proc? To je mi s podivem, a nezeptala jsem se...

majamisutka
12. nov 2009

my máme taky ručičky skoro pořád v pěst.
kasen neboj, určitě by si našli na každym něco.

kasenka228
12. nov 2009

no to mozna, ale vy aspon nebudete muset vase deti mucit Vojtovkou, Terka uz takhle dost place, a jeste tohle do toho...

akinom55
12. nov 2009

Ahoj žienky,
tak mi je trochu smutno z toho čo čítam, a nechápem tých doktorov... kasen ja by som to nebrala až tak vážne.. nerob si starosti, pocvičíte a bude fajn...Ako vôbec nechápem, čo to je s tým preťahovaním na jednu stranu akože zlé? však ja robím ako dospelá úplne to isté... vy nie? ja sa neviem naťahovať rovno ako lata... Kasen, my sme boli u tej fyzioterapeutky čo robí i plávanie a cvičenia s miminkami na prehliadke, a povedala, že Karolína je na tom dobre na svoj vek, možno až popredu... a aby som ťa ukludnila, tak pasieme koníčky so zaťatými pastičkami, i normálne ich drží v pasť, pokrok je, že už vypustila paleček von, čo znamená, že to zaťatie z bruška začína povolovať (odporúčala nám ak Kája má chuť rozpažovať ručičky a kmitať hore dole, aby to povolilo ešte viac)... pri pasení koníčkov občas presne hlavu zakloní až na bok a vyťahuje do strany, preťahuje sa vykrútená ako paragraf... takže nechápem, že u vás je to na rehabilitácie a u nás je to pokrokový vývoj... asi hodne záleží na lekárovi 😖

lynn77
12. nov 2009

kasen, neboj, to bude dobry, my tam asi taky skoncime, protoze Laura preferuje jednu stranu, i kdyz ja si toho vubec nevsimla, protoze ona se toci na strany obe, ale upozornila me doktorka, ze sice tou hlavickou toci na obe strany, ale ze nna te jedne tu hlavicku nezafixuje a pak jsem si to zacala vsimat, i kdyz s ni trenuju, moc se to nelepsi, zafixuje ji maximalne kdyz ji natocim tak aby tou stranou cucela na zapnutou televizi, ale to mi jako spravny pristup nepripada, tak se ji snazim motivovat jinak, ale uz se smiruji s tim, ze tam skoncime taky. Jinak, popravde, ty rehabky jsou dobre, to se neboj, protoze ty deticky na tu vojtovku fakt krasne reaguji a vsechno se to rychle nauci, pak jeste predbehnou ty "necvicici" deti 😉 navic, ma furt hafo casu, jeste nema ani 3 mesice, a nenarodila se nahodou Terezka driv? Jinak to tak casto je, ze se to ockovani posouva na doporuceni neurologa, to je pry normalka...

emo, tak vidis, inness to napsala dobre, v podstate uvedla i ty priznaky, neboj, a radsi ti nebudu nic posilat (jestli neva), at se nestresujes, Dorce urco nic neni, to bys poznala, si dobra matka 🙂

inness, ja nejedla prvni mesic zadne mlecne vyrobky a nicim to nenahrazovala 😅 (nejak mi to v te sestinedelni demenci nedoslo 😅) , takze asi uz jsem v pr*eli s vapnikem ☹ doufam, ze se doziju osmnactin L. a nevypadaji mi zuby do roka 😉

lynn77
12. nov 2009

EMO, tak jeste jednou k te alergii: Jedna chytra holcina me upozornila (timto ji dekuji 🙂 ), ze pokud je alergie na bilkovinu kravskeho mleka, tak se musi vyloucit uplne vsechno nebo jinak to pry nema cenu, ale ze to je obtizne, protoze mleko se dava i do chleba.

Toz, timto to uvadim na pravou miru a omlouvam se za mystifikaci vsem 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre