V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

petrajurinova
23. nov 2009

Akte, tak to má asi každé město jinak. Ostravský magistrát si nechá popelnice zaplatit i od mimča které se narodí 28.12. tak mu ty tři dny naúčtujou a pošlou složenku ☹ .

Zamraženého mlíka mám v mražáku 3 kelímky po 100 ml - kdyby se objevila nějaká nečekaná krize. Ale počítám s tím, že je asi nevyužiju.

petrajurinova
23. nov 2009

Holky mi někdo vyměnil dítě. Už od včerejška je z mojí hodné pohodové holčičky uplakánek - pokud není u prsa nebo v náručí tak pláče ☹ . I v noci se dost budila - nechtěla jíst, ale chovat. Vždycky jsem ji vzala do náručí, pohoupala a ona usla a za hodinku zase (od půlnoci do rána). Snad nebude nemocná, Bastík si zase dotáhl ze školky rýmu, ale přes víkend ho to přešlo, tak snad to od něho nechytila ona, ale zatím nechrčí ani z nosánku ji neteče. Tak nevím co jí je 😢

bibnka
23. nov 2009

Ahoj holky,

hned vidímposlední příspěvek od petruš a můžu říct, že hodná Isabelka šla asi na rande s naším hodným Tomáškem 😀 . Petruš, u nás je tot to samé. Prostě jen chtějí víc pozornosti..

Já ukládám v osm, spí do 9 a s dvěma kojopřestávkami spíme do7 nebo 8.

Zamraženýho mlíka mám asi 160 ml, ale vidím to tak, že ho vyloju za stáleho míchání do záchodu 😉 🙂

bibnka
23. nov 2009

spí od 9 samozřejmě

bibnka
23. nov 2009

já jsem dneska byla na KO po šestinedělí. Nwejen, že jsem šla spíš po 14nedělí, ale ještě jsem doma nechala tu zprávu z porodky 😅 😀 . Ale jsem v pořádku, za 14 dní budou výásledky cytologie a pak půjdu do tělíska.Je to sice pálka, ale budu mít pokoj na 5 let

bibnka
23. nov 2009

Jo, ještě jsem zapomněla napsat, že já koupu Tomáška, pak jdu kojit a MM jde koupat Robinka. Jak uložím Tomáška do postýlky a jdu si lehnput s Robinkem. Řeknu mu pohádku a jak teď už nespí po obědě, většinou ani nedožije konce a spí 😉 🙂 😵

petrajurinova
23. nov 2009

Bibn, u nás by taky tatínek ochotně Bastíka okoupal (pokud zrovna nemá odpolední směnu), ale Bastík asi trošku žárlí na Isabellku, tak vříská, že koupat musí maminka - tatínek ať si vezme miminko 😅 .

martinkastanko
23. nov 2009

Ahoj Kasenka, píšem hlavne k Tvojim príspevkom. Tiež máme problém, že náš Stanko dáva hlavičku na jednu stranu - pravú. V prvých týždňoch ju tam mal stále, potom nám doktorka povedala, že mu ju máme nekompromisne otáčať na opačnú stranu. Takže sme začali otáčať či spal, či bol hore. Veľa krát sme ho pri otáčaní hlavičky aj zobudili a potom nemohol zaspať a plakal. Otáčame vo dne v noci, stále. Teraz, keď už má 10 týždňov vie si hlavičku otočiť aj sám a už aj sám zaspí na ľavej strane. Len ma trápi to, že má na pravej strane vyležanú hlavičku. Neviem či sa mu to niekedy vyrovná, alebo bude mať takú hlavičku navždy. Má aj Tvoja Terezka vyležanú hlavičku? Naša doktorka nám nikdy nič nevravela, že by nám hrozilo cvičiť Vojtovku. Prajem veľa šťastia a aby vám cvičenie pomohlo. Tu je fotka, ako dáva Stanko hlavičku na pravú stranu https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...
alebo
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

bibnka
23. nov 2009

Petruš, já jsem zase jediná u nás doma, která si může jít s Robinkem lehńout. V tomto je Bastík šikulka.

rpinguin
23. nov 2009

Peta a Bib, ked vas tak citam, tak som aj rada za ten moj maly rozdiel. Maxik akosi nechape, je mu jedno, kto s nim pojde, ten by hadam isiel spat s kazdym 😀 A kupete aj velkych denne? To ja zasa raz do tyzdna ide do vane s napustenou vodou a ked moc dokadi, tak ho osprchujem a to je vsetko. No a Matidu musim len raz tyzdenne len v cistej vode s olivovym olejom, ma strasne suchu kozu, takze som mala akusi intuiciu, preco som uz od zaciatku kupala tak malo.
A chcela som v dvoch rokoch mu zabavit dudel, ale to bude stale Matildin kradnut, aj tak to robi stale, takze neviem. Dudli ale len doma, medzi ludi ho s dudlom nepustim.

Takze decka spia, mam kavco a idem kupnut vcerajsiu Superstar 😀

petrajurinova
23. nov 2009

Rping, když byl Bastík menší, tak jsem ho co druhý den sprchovala a jedenkrát do týdne se koupal. Teď jak chodí do školky a řádí tam s klukama, tak bývá upocený, takže se sprchuje denně - a v neděli si posedí ve vaně s pěnou a hračkama. Isa má kůži přesušenou a doktorka doporučovala koupání 1x v týdnu, ale koupu ji v rychlosti ve vodě s oliv.olejem co druhý den, protože ublinkává a je pak ulepená a je z ní cítit to zvrácené mlíčko.

Jdeme na procházku a pak pro Bastíka.

pospecka
23. nov 2009

Teda by jste toho nadatlovaly. To nemám šanci dočíst. 😠 Tak jen k tomu co jsem zahlíhla. Přešlapy jsou celkem vtipný. Hlavně mě pobavil ten porod, když pominu jak k porodu přiběhl tatínek na poslední chvíli a klidně ho tam pustili, tak fakt vtipný bylo jak porodila Adámka a když jí ho dávali, tak byl čisťounkej a hlavně měl zahojenej pupík. 😀 😀 😀
Rping: ta chůva se jmenuje Alžběta Stanková, hrála v Rebelech. Ta co hraje tu manželku od Matáska je ségra od té co hraje Radku (Zuzana Norisová). 🙂 Trochu rodinný bussines. Mluví celekem dobř esky, na to, že jsou z SK. 🙂

kasenka228
23. nov 2009

Martina, tak to nase Terezka tu hlavicku teda miva na stranu mnohem vic, uplne si lezi na ousku. Ona ma tu hlavicku celou takovou sisatou a hrbolatou, tak ani nevim, jestli je to slehle nebo proste sisate. 😕

filkova
23. nov 2009

https://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbu...

Ahoj holky,tak po nějaké době jsem opět tu, trochu jsme bojovali s angínou u Elišky a teď už vpohodě.Mám ji až do konce roku doma ze školky,strašně tam řádí chřipky,tak aby nám něco nedonesla domů.

Pospec se tu ptala jestli je tu někdo koho nenastřihli u porodu,tak to jsem já pospec.Mohu srovnávat,přo prvním porodu s nástřihem a druhý bez nástřihu,ale bez nástřihu to jde mnohem hůř vytlačit, to miminko,připadala jsem si že tlačím snad desetikilovej meloun a jen jsem čekala kdy se potrhám,ale naštěstí všechno dobrý,takže ani žádný šití.Ale určitě je lepší nástřih.

Holky úplně vám závidím ty vaše procházky,já jsem z vesnice kraj Vysočina a chcípl tu pes,tak chodím povenku s Elinkou a kočárkem,manžel dělá přes týden v Praze na rozvodně vysokýho napětí,tak jsme tak nějak pořád sami.

Jestli chcete přidala jsem pár fotek do alba,jsou aktuální, naše Terka,Elinka a manžel. 😉 🙂

kasenka228
23. nov 2009

Filkova, Terezka je moc hezka...to ti opravdu nezavidim, ze nemas moc kam jit, asi by mi z toho zachvili hrablo chodit porad jen po vesnici... mas tam alespon nejakou kamaradku?
Holky, k te Ladronce... je teda OK 1.12. v utery? Ono je mozne, ze pujdeme na kontrolu na tu rehabilitaci, kdyz zitra pujdeme poprve, ale to jeste nevim... bylo by kdyztak schudne se domluvit treba na dopoledne? My tam jdeme zitra ve 14:30, takze je mozne, ze nas objednaji na stejny cas...fakt nevim, dozvim se zitra....

filkova
23. nov 2009

Kasenka,právě že tu nikdo moc není,mám kamarádky rozesetý po okrese,tak se navštěvujeme,ale na ty každodenní procházky s kočárkem nemám nikoho,je to blbý no 😒
Ale mám svý auto,takže když už to doma je na hlavu,tak zbalím holky a jedeme do města na nákupy a nebo ke známým.
Jo a děkuji za pochvalu,teď zrovna chrupe v kočárku,ale po dva dny má nějakou špatnou náladu,pořád jen nadává a brblá opička malá,ale vnoci jsem nadmíru spokojená vydrží mi spát 9hodin vtahu.Až kolikrát jdu k postýlce kouknout co se s ní děje a ona si prostě jen tak chrupe. 🙂 🙂 🙂

rpinguin
23. nov 2009

tak zeny prave som dopozerala Superstar, som fakt zvedva, kto vypadne, ale cim dalej pozeram, tym sa mi viac paci ten Smajda...hrozny sympatak (vyzor sice nula) fakt, je to napinave.... a co vy ostatne? Kto je vas favorit?

fil, inac tvoja Terezka mi pripomina Karinku od market 🙂

pospec, teda ty sa tiez vyznas, inac Rebelov si musim pozriet zasa, ten film mam strasne rada 😉

kasenka228
23. nov 2009

nam se libi Stara Smajda 😀 😀 😀
A co vlastne Marketka? Dlouho se tady neukazala, snad je s Karinkou vse v poradku....
Fil, tak aspon, ze jsi akcni a ridis, ja mam ridicak skoro 10 let, ale jaksi ho nepouzivam...

majamisutka
23. nov 2009

mě se líbí ten malej , Bendig myslim 🙂 říkám mu bendíg pindík 😀

kasen a proč vůbec neřídíš?

Jinak já tady v okolí taky nikoho neznam, a to máme v baraku taky 2 maminy, co mají stejně staré mimčo, ale už jako druhé, jedna mě ani nepozdraví a tu druhou skoro nevidim.

rpinguin
23. nov 2009

maja, tak ten maly je fakt chudacik, hadam este povyrastie 😀 , uz sa lepsi, ale toho Chodura nemozem ani vystat 😠
kasi, no mame podobne vkusy, este aj vodicky mam od 1993 a za volant nesadnem, sa bojim 😀 , ale niekedy hadam ma popadne chtic. Inac ono vo velkych mestach sa clovek aj tak lepsie pohybuje elektrickami. Si neviem predstavit, ze by som musela v centre hladat parkovanie a nebodaj ist do parkovacieho domu 😠 , no a v Prahe by som bola asi uz uplne mimo 😲
no market tu fakt dlho nebola 😢

alcag
23. nov 2009

ahoj uz se u vas projevila ve meste chripka praseci?

alcag
23. nov 2009

ja jsem z melnika a uz to tu mame ☹ ☹ ☹ ☹

kasenka228
23. nov 2009

maja: ja bych mohla citovat Rping, proste se bojim, hlavne, ze bych nekomu ublizila, mela jsem par ridicich obdobi, nic vazneho se nestalo, jen jednou jsem asi prejela zajice,i kdyz doufam, ze tam uz lezel, ale tak nejak k tomu rizeni proste nemam vztah....

mauik83
23. nov 2009

alcaq - v HK už taky je 😖

aktekram
23. nov 2009

U nás se o chřipce nemluví, takže netuším zda řádí. Když tak na tom přemýšlím nechodím moc mezi lidi, dnešní procházka na poštu, včera k tchýni, zítra do poradny. Ani v nemocnici ještě není zákaz návštěv, takže myslím že tu ještě není 😔

emamamamu
23. nov 2009

maji v te reklame mela hrat kamosky dcera, ale nakonec na ne byla moc plesata.. ☹

marketka.27
23. nov 2009

Ahojky🙂
filkova, naše holčičky jsou si fakt podobné 😀
Zdarec ping😉
Jsem tu skoro každý den, jen nějak nebyla nálada psát. Máme za sebou týden debil (celkově - ne s Karinkou), tak sna duž to bude lepší.
kasenko, já nevím, malá přestala dělat ten "luk", ale zase si křečovitě jakoby pořád drží ouško, dnes šílený den celý prořvaný, mám pocit, že už si začíná vynucovat nošení, chování atd., ale tak nech ji ležet, když řve, až je chudinka celá modrá ... to nejde. A jak tu někdo dával fotku toho, jak děťátko čučí na jednu stranu, to vypadá úplně jinak, malá si na tom oušku úplně leží, ale taky už to není tak zlé, ak to bylo, já pořád žiju v naději, že se na sonu nic nepotvrdí a že z toho prostě "vyroste". Začala být strašně lekavá. A už nespinká ani na procházce v kočárku.
Já chci taky srazík, tak schválně, kdo se vypraví do Ostravy 😀 ???

kasenka228
23. nov 2009

market, presne tak, nase Terka, kdyz ma svuj den, tak taky na tom uchu lezi uplne prilepena....u nas se dneska taky docela hodne rve, spala za cely den pul hodky dopolko, a pak 4 hodky od poledne do 4 a ted jeste porad nespi...usnula v osm, na dvacet minut, ted hodinu rev, ted zrovna ticho, je v postylce, ale nevim, co tam dela.... 😅

marketka.27
23. nov 2009

kasenko, u nás se zatím v noci spí, dnes od 20,15h. Kdyby mi tak měla řvát ještě i v noci, tak se asi půjdu oběsit 😒
No nic, jdu spát, aspoň toho využiju🙂 Po dnešku jsem totálně OFF

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre