V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

bibi78
30. nov 2009

v cechach je dnes sviatok alebo vypli prud na vacsine uzemia, ze tu nikto nie je??

emamamamu
30. nov 2009

moje dite je tak hodne, ze uklizim...😀 musim nejakym zpusobem umyt okna a nalepit na ne takovo capinu, co jsem nasla na mmb....a povesit venec na dvere...to by mohlo stacit...i obed jsem uz udelala..tss..to nejsem ja..😅

bibnka
30. nov 2009

Ahoj holky,

celý víkend jsme měli návštěvu, takže jsem se sem vůbec nedostala.

Nevím, jestli zvládnu dočíst vše, jen jsem postřehla, že bodka měla narozky, tak vše nej a taky jsem zkoukla fotky v albumu. Daníček je opravdu moc povedená bodka 😉 😀

Od zítřka jsem sama doma až do ptku, to bude teprve rodeo.

Bodka:tento týden mi to bohužel nevyjde, včera jsme s MM přišli na to, že mám prošlou technickou, takže nemůžu jezdit ☹ 😠

petrajurinova
30. nov 2009

Ahoj, já jenom v rychlosti. Mám doma nemocného Bastíka, který vyžaduje non-stop pozornost, takže na sezení u PC nemám čas.

Emo, naše Isabellka ještě na návštěvy nechodí (na první možná pojede v neděli, pokud se Bastík uzdraví). Když někdo přijde k nám, je to jak kdy. Podle toho jakou má náladu. Ale většinou je to tak, že u mojí mamky a mého bráchy v náručí je spokojená a klidně i usne, zato u tchyně nebo u švagrové se po chviličce začne vztekat a u jiných jak kdy.

pospecka
30. nov 2009
https://www.youtube.com/watch?v=zjJKEbF_L0k


mr.ksichtík na tréninku. 😀

kasenka228
30. nov 2009

Pospec, ten je bozi! A ty plavky! Nejnovejsi sexy model! 😀

emamamamu
30. nov 2009

posp 😀 😀 😀 kolik mate vody? ja bych se bala, ze se mala utopi..ja se bojim i kdyz jen tece voda z kohoutku... 😀 😀 😀 😀

pospecka
30. nov 2009

kasenka: on chtěl tanga, ale řekla jsem mu, že je na ně ještě malej. 😀
ema: skoro plnou vanu. Kamera taťka a já jsem v záloze klečela u vany, kdyby šel náhodou ke dnu. On si při prvním pokusu trochu loknul, jak šel pod vodu, ale jak se mu podařilo dostat zase nahoru, tak to vyplivnul, ale potřeboval si odkuckat, tak jsem ho otočila a jak se vykuckal tak ho dala zpět. Neplakal a byl v pohodě. On na tom podhlavníčku plaval na poslední lekci plavání (sám ujel asi 3metry), tak jsem mu ho koupila domu na trénink, aby i taťka viděl. 😀

marketka.27
30. nov 2009

Ahoj🙂
K těm návštěvám - Karinka snáší perfektně úplně všechny, až do včerejška, byli jsme u pradědy a docela vyváděla, brečela, ječela - i když nakonec z ní vyloudl i úsměv😉, pak jsme se přemístili k našim a byla zas jak milius. U nás byli jednou naši, jednou tcháni, toť vše. Jo a vlastně minulý týden tu byla moje mamka na hlídačku - vyrazili jsme poprvé večer ven.
Dnes byla Karinka poprvé v centru, byla jsem si konečně po roce vyřídit změny v řidičáku - už jsem z toho měla noční můry - takže porpvé na úřadě, poprvé v Hudysportu taťkovi koupit dárek😀 Samé premiéry.
Jo a v tramvaji se na nás převrátil invalidní vozík 😕 , ale všichni přežili🙂 Hned si člověk říká, jaké má vlastně štěstí, když má zdravé uřvané dítě.

marketka.27
30. nov 2009

pospec super 😀

pospecka
30. nov 2009

ema: koukala jsem na Dorčin blog 😅 a nemohla jsem to nevyfotit. Takže spešl pro Tebe jedno foto. 😀 😀 😀
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

mauik83
30. nov 2009

posp - božíííí!!!!!!! 😉

bibi78
30. nov 2009

pospec, maly je uuuzasny a skvely plavec, on cele noci spi vo vani namiesto postielky a trenuje, ze?... 😀

bodkakroneisl
30. nov 2009

Pospec, ja odpadnem, Zdenulo proste nema chybu! tak toto je video roka 😵
Bibn. stale plati, ze si vitana a budem rada, ked nas pridete pozriet, ked sa Ti bude dat 🙂
Co sa tyka navstev, tak Danik je strasne spolocensky a je to preto, ze on je take cumidlo..ked sa nieco deje, tak je spokojny 😀 takze ja ked chcem nieco doma porobit, tak zapnem vysavac..to je zatial number 1 a necha ma robit co potrebujem..a ked sme na navsteve a rozpravame sa tak aj to mu staci..hlavne, ze je v centre diana 😀
Maja aj my si ideme kupit susicku pod stromcek 😵 good choice 🙂

kasenka228
30. nov 2009
majamisutka
30. nov 2009

kasen, odkud znáš Leoninu?

kasenka228
30. nov 2009

z Konika, Regiony, dneska jsme mely 1."rande"...bydli kousicek ode me...

majamisutka
30. nov 2009

já si snad dám taky inzerát 😀

já tu v okolí taky nikoho neznam, za známejma jezdim přes celou Prahu 😖

aktekram
30. nov 2009

Ahojky, tak my se vrátili z města, byli jsme od deseti ráno fuč.

V 14:30 jsme byli na rehabilitaci v nemocnici, výsledek máme špatný, je mi z toho mizerně. Ani se mi to nechce psát, je mi do breku, a to mi naše doktorka tvrdila jak máme šikovné tříměsíční miminko. Ach jo. V pátek jdeme znova, dostaneme další třetí cvik. 😢

kasenka228
30. nov 2009

ja si ale nedala inzerat, se mrkni tady na Konovi do diskuze na Regiony, jestli tam neni tva lokalita...

pospecka
30. nov 2009

bibi: to víš, když nechce usnout, tak napustíme vanu a dokud nejde ke dnu, tak ho tam necháme unavit. 😀 Ale ne, dělám si srandu. On takový pohyby dělá i na suchu. 😀 V porodnici procestoval celej inkubátor. 😀 😀 😀

kasenka228
30. nov 2009

Akte, to je mi lito... a co je spatne? Jake cviky ( na co) vlastne delate?

emamamamu
30. nov 2009

pospec super..!😀 jediny rozdil je v dudliku...!😀 😀 😀 😀

aktekram
30. nov 2009

Kasen: Na břiše prý vypadáme jako měsíční miminko, stále nepoužíváme ruce tak jak by měla, nedává je pod sebe. Prsty nemá mít v pěstičce, ale už mít položenou otevřenou dlaň na podložce. Na zádech by neměli být žádné faldíky, to prý pak nezapojuje žádné břišní svaly. Jediné co děláme dobře, je že otáčíme hlavu na obě strany. Prý už jí má být vidět krk, hlavu už by měla vytahovat.
Když leží na zádech, tak nohy zvedáme moc pěkně a vysoko, ale nesymetricky každou jinak skrčuje a prý je má krčit obě zárověň.

Přece není robot! Prostě to nechápu, a nakonec mi řekla že ji vlastně špatně chovám a špatně obracím a pokládám na bříško, tak tím to umocnila. Je ve mě taková zlost, proto mám chuť s tím praštit.

Vím že je to pro Petrušku dobré a určitě ji to pomáhá v dalším vývoji, ale někdy po ní chtějí fakt moc věcí najednou a někdy i moc brzy, přece jenom to nějteré dítě umí dřív a některé později.
A takové řeči, že ještě musíme v terapii pokračovat, jestli chci aby jednou lozila. Jasně že chci aby lozila, ale nemusí to umět v 5 měsících ale třeba až v 7. Já třeba nelozila vůbec, válela jsem sudy, pak jsem si sedla a začla hned chodit, třeba to má po mě, ale na to se nějak nedívá.
Není ani zaostalá ani postižená tak proč s tím dělají takovou vědu!!!

bibi78
30. nov 2009

Akte, naozaj by Petruska uz mala ovladat aspon 2 cudzie jazyky a vsetky pocitacove programy, inak je k nicomu... prepanajana... to co mas za doktorku? ja mam rovnako stareho Dominika a pasenie konickov je uplny vtip ... tie vsetky funkcie, ktore ma tvoja mala ovladat je teoria, ktoru si doktorka nastudovala a zvladaju ju iba tie naj naj sikovnejsie deti. nic si z toho nerob, je to sialene, co tu opisujes.... 😠

kasenka228
30. nov 2009

no Akte, presne jak pise bibi! Dle tveho popisu delame vsechno, ale vsechno taky spatne, a taky uz nam byli 3 mesice...jak uz jsem psala, neurolozka nas poslala taky cvicit Vojtovku, ale tam nam rekli, ze zatim netreba, jdeme tam zase pristi tyden, tak mozna zacneme, protoze napriklad Konicky, tak ty fakt pase mizerne...a ze by zvedala nozky nad podlozku? Ani nahodou!....a my ani tu hlavu neotacime na obe strany....chapu tve rozcarovani!!!

emamamamu
30. nov 2009

marketko a nechtela bys zkusit jinou doktorku, jestli by rikala taky to same?
jako Dorka toho toooolik neumi...a nehroutim se z toho, ja jsem porodila dite a ne robota... 😒 navic je Petka tvoje miminko a ty sama musis citit, jestli je vsechno ok, nebo se ti to nezda....
moje doktorka je takova ludra, ze i na zlomeno ruku by mi rekla, ze mam prestat kojit, ze je hladova..doktory se absolutne nesmi brat vazne...
vzdyt v devatem mesici jsem byla na pohotovosti, buben jako hrom a tam ozraly doktor a nepoznal, ze jsem tehotna a predepsal mi podle nej mast, podle lekarnice prasky a navic naprosto nevhodne pro tehotne....
takze doktor neco rekne a me to jde jednim uchem tam a druhym ven..nenecham se zabit.. 😀 😀 😀 😀 😀

aktekram
30. nov 2009

bibi: to není doktorka, to je vedoucí fyzioterapeut na rehabilitaci v nemocnici (vrchní sestra)
Taky si myslím že to hodně přirovnávají k tabulkám.

ewwe
30. nov 2009

akte hlavu hore, fakt si myslim ze ti dr. riesia tie deti nejak moc, co chcu od nich, ved este len prisli nasvet, 😠

my sme dnes boli na poradni, kukla jej to hrdlo, uz sme zdravi, chytila ju za rucky a trochu ju nadvihla ako drzi hlavicku, zdvihla ju do polosedu asi na tri sekundy a hned polozila a povedala, ze ju drzi pekne a hned malu polozila naspat, ze nech sa neprepina, a ja ze ona to dokaze dlhsie, a dr. na to ze to uplne staci takto na jej vek, o tyzden mame ist na ockovanie

aktekram
30. nov 2009

naše pediatrička nás pochválila, že jsme zdravé tříměsíční miminko a jinou rehabiltaci kojenců ve svém bydlišti nemám abych se ujistila zda je to správná diagnóza

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre