V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

akinom55
16. apr 2010

ewwe ja si aj vravím, že jej ten čas doprajem.... keď vidím s akou radosťou a húževnatosťou robí všetko čo sa naučí, tak sa trochu i desím až začne byť plne "mobilná".....už teraz ju nájdem kade tade, olíže a ocumle všetko.... máme úžasné obdobie ceduliek a visačiek......ozaj zabudla som, že ešte ani zúbok nemáme ☹ ale vravím si, že nemôže byť večne štrbavá 😀

ewwe
17. apr 2010

aki ani my nemame zuby 😀

ja ked vidim kamosku co ma o 2 tyzdne starsiu dceru ze ako ona na nu tlaci, stavia ju na nohy, dava jej jest vsetko mozne, som jej hovorila ze vsetko ma svoj cas, ved malicka bude iba chvilu, potom nas uz tak potrebovat nebudu, tak preco chceme aby rychlo chodili, vyrastli 🙂

gabinka79
18. apr 2010

Ewwe, máš pravdu! Dnes mala naša Sofinka problém so stolicou. Bolo to prvýkrát. Chúďa, až plakala, keď tlačila. Včera som jej dala aj piť jablkovú šťavu, ale nevypila z nej veľa, iba zopár hltov. Doteraz sme s tým problém nemali. Tešila som sa, že nás po zavádzaní príkrmov takéto problémy obídu, ale zrejme to tak nebude. ☹

jahody11
18. apr 2010

My mame este vanicku, v sportovom mi nechcela spat a vo vanicke mi vonku vyspi aj 2 hodiny doobeda a poobede na 2 krat tak po hodinke a pol... tiez cakam na oteplenie lebo mame stale problemy s ockom, uz 7 meisacov bojujeme s jednym bacilom a vietor jej nerobi dobre, stale ma zaslzene ocko ☹

kathynka
18. apr 2010

gabinka, ja davam Yoanovi jablckovu stavu s cajikom Leros od ukonceneho 4.mesiaca a kaka kazdy den (obcas aj 2-krat, obcas az po lopatky🙂)
ja nakoniec u Yoana tento tyzden spat nebudem, kedze jeho maminka kvoli sopkovej katastrofe nemoze zajtra odletiet do Francuzska a vlaky su uz vypredane...takze si na pracu maminky na plny uvazok este par dni pockam...
dnes som bola s Yoanom na prechadzke len tak, mimo pracovnu dobu, a uplne sa tesim z toho, ze ked k nim pridem, tak ma uz riadne pozna a vidno, ze ma ma rad, hned sa ku mne hrabe a usmev od ucha k uchu...a take male babenko vlastne a jak to uz vnima...

ewwe
19. apr 2010

gabi aj my sme mali zo zaciatku pti prikrmoch problem s tvrdou stolicou, musela som naolejovat teplomer a trocha jej pomoct, ale ked si crievka zvyknu na stravu uz je to uplna pohoda 🙂

bobocka
19. apr 2010

ahojte maminky.mam otazku-mozno hlupu-ale ako davate svojim miminkam pit?z flasky,cez cumlik?moj misko je od piateho mesiaca plne kojeny,dovtedy mal aj flasku nutrilonu denne.no ako sme presli na plne kojenie je mu flaska s cajikom cudzia.ani vodu z flasky uz nechce.tak som mu kupila poharik nuby od babylove pre 6mesiacov a vyssie a ten "zobacik" na pohariku je silikonovy a misko sa s tym iba hra.stale do toho hryze 😢.no a obsah poharka ma potom na sebe a nie v brusku.ja ho este velmi nechcem silit na to,ale pomaly zacina byt teplo a som si ista,ze v lete si iba s materskym mlieckom nevystacime 😢.urcite bude smadny a ja proste neviem ako donho tie tekutiny dostat 😢.

zuziiiicek17
19. apr 2010

bobo,nemusis davat Miskovi pit z flase,pretoze MM obsahuje 80 % vody ,takze ked mas pocit,ze je smedny,tak mu ponukni prsnik 🙂

ewwe
19. apr 2010

bobo skus vydrzat a casto prezliekaj 😀 , on ked bude smedny tak pochopi ze odtialto ide vodicka, ktora sa da aj pit a nielen sa oblievat, ked ti nechce pit teraz asi nieje smedny

ja davam nine z flase, po prikrmoch, aby mala meksiu stolicu, ale ona nema problem pit z cohokolvek kedze kojim cez klobucik

zuziiiicek17
19. apr 2010

Ach ,fuj jaku chybu skaredu tam mam 😀 😀 😀
mimochodom moj misko nevie pit z flase ,ale iba z poharika .A nech sa aj obleje,ved oblecenia mame dost 😀 neuc ho zbytocne na sosacik

bobocka
19. apr 2010

dakujem za odpovede kocky.takze prezliekat a prezliekat hovorite 😀 .no nic.ja budem pomaly skusat.hadam sa do leta pit naucime 😉

ewwe
19. apr 2010

zuzi tu chybu myslis v slove smedny? aj ja tak pisem lebo neviem kde mam na klavesnici siroke a 😀

zuziiiicek17
19. apr 2010

ja viem ä 😀 ale ked pisem tak pisem bud a ,ale sem tam sa autommaticky stane e 😀

gabinka79
19. apr 2010

Ewwe, dúfam, že máš pravdu s tou úpravou stolice. Dnes sme tiež mali problém, ale bolo to niečo lepšie ako včera.
Kathynka, Leros kupuješ v lekárni alebo bežne v obchodoch? My pijeme fenyklový od Hipp. Ale vyskúšala by som aj ten Leros.
U nás pitie z fľaše je tiež veľmi sporadické, spolieham sa no to, že keď bude smadná, tak sa napije aj z fľaše.

kathynka
19. apr 2010

gabinka: prvykrat sme kupili Leros v nejakych potrebach pre sportovcov a maju tam aj pultik s detskymi potrebami...potom v lekarni a naposledy v potravinach, takze ho maju zjavne vsade...ja malemu cajiky Hippy nechcem davat (a nie tak pre to, ze ma z tej firmy nepravom vyhodili), ale neni to ciste a vacsina tych granulovanych su prisladzovane...len tie malicke sklenene flasticky nie su...ale Yoanovi ten Leros vyhovuje, tak mu to uz ani menit nebudem...

gabinka79
19. apr 2010

Kathynka, keď si tam pracovala (vo firme Hipp), určite vieš najlepšie, čo sú to za čaje. Nám doteraz vyhovoval, ale skúsime ten Leros. S tým prisladzovaním budeš mať pravdu, pretože sme kúpili aj čajík Pre pokojné bruško (malá fľaštička) a nechcela ho piť. Skúsime Leros a uvidíme. 🙂

kathynka
19. apr 2010

nechcela, lebo ten je uplne bez sladidiel a ked uz mala ten granulovany feniklovy, ktory je prisladzovany, tak ti ho tazko bude pit...a kedze ten Leros su tiez len ciste bylinky, tak bude mat asi tiez problem...skus jej tam potom tu ovocnu stavu vmiesat (jablckovu, slivkovu, hroznovu....)

gabinka79
19. apr 2010

Skúsime a uvidíme. Tie ovocné šťavy, ktoré dávaš do čajíka sú odšťavnené z čerstvého ovocia alebo sú to nejaké už pripravené ovocné šťavy?

kathynka
19. apr 2010

my odstavujeme z jablcka cerstvu stavu...len obcas sa stane, ze kupime uz hotovu (teraz mal hroznvo-jablkovu naposledy)...

gabinka79
19. apr 2010

O.K. 🙂

jahody11
20. apr 2010

babky od 7-meho mesiaca mozete biely jogurt nejaky kvalitnejsi radsej, ja kupujem zvolensky aten nam pomohol, odvtedy mame stolicu kazdy den bez problemov a perfektne kasovitu, uz ziadne tvrde bobky, ja som konecne stastna, ze Elinka uz pekne kaka bez teplomera a placu 😀

kathynka
20. apr 2010

tak nam necely tyzden este furt chyba do 7 mesiacov...ale yoan uz papa take jogurtiky od nestle, co su od ukonceneho 6.mesiaca a aj hami ma take, ze jogurt s jahodami a to sa ide zadrhnut 🙂

gabinka79
20. apr 2010

Jahody, aj Ela mala problém so stolicou? To som nevedela. Ten zvolenský jogurt je čistý/biely, alebo je ochutený?
Kathynka a Nestlé majú aj jogurty od 6. mesiaca? Ja som si ich nevšimla. Nevieš, ako sa volajú?
Dobre vedieť, o tých jogurtoch, my sme včera dosiahli siedmy mesiac. 😀 Zatiaľ sme dávali iba zeleninku a ovocie ale pribudnú aj jogurtíky a pečivo. 😉

kathynka
20. apr 2010

no nam to povedala pediatricka...lenze u nas v obchode aj v lekarni sme nasli len tie od ukonceneho 8.mesiaca...tak mu mamina doniesla z francuzska, tam ich nasla...ale Hami ma tie jahodove od ukonceneho 6.mesiaca a aj mne chutia 🙂

gabinka79
20. apr 2010

Kathynka, tak potom budú chutiť aj nám. 😀

ewwe
21. apr 2010

cauko, my papame zatial iba zeleninu a maso, v sobotu chcem skusit ovocie, po troche jej davam zuzlat korku z chleba, jogurt dam asi az zaciatkom 1O mes. aby sa jej nemiesalo krav. mlieko s MM, ale vraj je dobry zvolensky a holandsky selsky, samoska ze iba biely, jahody by som este nedavala

akinom55
21. apr 2010

Ahojky,
ja môžem potvrdiť, že tá stolica sa fakt upraví ako si črievka zvyknú.... my sme boli mesiac na probiotikách, lebo už sa to nedalo, ale zato teraz, to je divočina....papkáme úplne v pohodičke zeleninku, ovocie a i mäsko... jogurt sme ešte neskúsili, ale už sa pomaly nato chystáme....no a s pitím je to u nás tiež tragédia, ani čajík nesladený, ani tie od hippu musím jej proste do toho dať ovocnú šťavu, inak mi to nechce vypiť... (a pritom napr. taká marhuľová šťava hipp je kyselá podľa mňa...) snažím sa jej to to dávať každý deň, a niekedy sa zadarí, že to i v priebehu celého dńa vypije... Inak chcem sa opýtať, ako zohrievate jedlo... ja i keď jej uvarím čerstvé, musím to riadne schladiť a tak kým to dojeme je to studené, tak jej to niekedy zase prihrejem, lebo mi príde blbé ju kŕmiť studeným, ale aby mi to netrvalo tak to musím dať do mikrovlnky...ako to riešite, ak teda máte nejaký podobný problém? My už totiť na obed spapáme plnú misku zeleninky, tak okolo 190g takže nám to trvá....

ewwe
21. apr 2010

aki ja mam taku misku, kde nalejes horucu vodu a ta jedlo drzi teple, my tiez papame okolo 180ml,
ja som zabudla napisat, my sme boli vcera tiez na poradni 7 mesacnej, tak mala je ok, zuby nikde, ale vraj ma natekle dasna, ze ich mame cakat kazdu chvilu, a vaha je 6740g, my sme drobci

ewwe
21. apr 2010

a dlzka 71-72cm, som zabudla

diava
21. apr 2010

ahojte zienky, rada sa pridam do vasej diskusie...mam synceka Viktorka, nar. 19.9.2009...vidim ze momentalne debatite hlavne o prikrmoch, mna by vsak zaujimalo ako vase babatka spavaju v noci...nas Viki nechce vecer zaspavat - zvycajne sa nam ho podari uspat za hodinu - zaspava o deviatej pol desiatej, potom sa vsak casto budi. musim k nemu vstavat kazde 2-3 hodiny niekedy aj castejsie...myslite ze 7 mesacne babo by malo spat skoro celu noc?...ako spinkaju tie vase?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre