V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

petraas
30. apr 2010

lujsa, s mixovanim sme prestali od vtedy co davame masko...zubky zatial nemame ziadne...jogurt davam bio biely nesladeny ale nespomeniem si ako sa vola kupujem ho v bille...my sme museli po 3 mesiacoch prestat kojit takze sme boli na umelom mliecku a preto sme zacali skor s prikrmami tak preto uz nemixujeme...myslim ze by ste nic nepokazlíli keby ste zacali s jogurtami ale nie so sladkymi alebo pribinackom a tak najlepsie je vraj cisty a bio ved ked sa tam prida ovocie tak je to super a sladke...

lujsa
30. apr 2010

JA by som chcela biely nesladeny plnotucny bio jogurt,len neviem,ci existuje 😀 Ale ty si ho uz asi nasla,musim navstivit Billu..Dr mi na poslednej poradni povedala,ze uz moze biely jogurt,maslo a tvaroh...Tvaroh urcite nemoze,to viem,ale ten jogurt by od 8.mesiacov mohol a maslo neviem,ci moze,tak zatial nedam 😉

petraas
30. apr 2010

no mi tu tych bio vyrobkov nemame akosi na vyber tak som rada ze som nasla aspon tento...zajtra ho idem malej kupit potom ti napisem aky to je...tvaroh sa este neodporuca vraj az tak po roku a maslo tiez nie az o nejaky mesiac neskor a tak my zatial obcas dame len suchy chlebik aj ked ti poviem ze mam kamosky ktore uz dali detom napriklad oskvarkovu pomazanku a...ja si myslim ze nic netreba unahlit a vsetko pekne pomalicky a postupne, nic sa nestane ked to bude neskor ako skoro...

akinom55
30. apr 2010

No ja to bio mäso kupujem od hippu, takže to majú norálne v DM drogérii a i v lekárňach, všade kde majú hippky a výrobky pre drobcov... akurát, že nie vždy ho musia mať, tak sa treba opýtať....Inak ja ešte mixujem tiež, ale na také väčšie kúsky, lebo sa mi akosi nechce tlačiť vidličkou...s jogurtom sme ešte nezačali, ale plánujem možno od budúceho týždňa, mám smolu, že keď to naplánujem tak predtým malú vždy preženie, a tak zase musím počkať, lebo predsa jej nedám na riedku stolicu ešte aj jogurt 😒

Inak som rada, že naša malá je dobrý jedák... chutí jej všetko, ovocie i zeleninka. Akurát mám pocit, že tie kupované ovocia v skleničkách jej šmakujú viacej, to normálne vidieť na nej, ako si pochutnáva 😀

kathynka
30. apr 2010

ewwe..tak ja neviem, mathilde je trosku pozadu zjavne...akoze ono sa nezda, ze by bola hlucha alebo tak, lebo reaguje, ale co je napriklad aj chyba rodicov ( a nepaci sa to ani yoanovej mamine ani mathildinej starej mame) je, ze mala spava v kocari...tym myslim aj cez noc..nema proste postielku...a tam je ten pohyb znacne obmedzeny, sak to vidime na yoanovi, ked spi...rozpazi do siroka rucicky a uziva si priestor pocas spanku...no uvidime ako to mathilde dozenie..sak je tiez septembrova, tak az zas pojdem do francuzska tak vam napisem...

ewwe
1. máj 2010

caute mala ma lica skoro ok, ten krem je fakt super 🙂
ja jogurt nedavam , o tyzden zaciname odznova s ovocim, vraj je dobry jogurt selsky holamdia, videla som ho v kauflande

kathy nema postielku??? to je psycho 😕 ja by som niektorych ludi prefackala 😠

weiya
1. máj 2010

no vidis, holtov krem zabera, aj ked trochu smrdi, ze 😅 mala ma neska teplotku, vyzerala uplne v pohode, len cielko mala vrele, reku skusim odmerat, a za chvilu tam nabehlo 37,9 uz po odpocitani. teraz spinka. asi si myslim, ze to bude zo zubkov. inac uz mame dva spodne, take uplne malicke 🙂

bobocka
1. máj 2010

super ewwe.no vidis 😉.ninka bude zas ok ani sa nenazdas 🙂 kathynka to je divne,ze mala nema postielku ☹.niekto by mal tej matke otvorit oci!!! to je hruza 😢.
no my sme akurat spapali svoj prvy maskovy prikrm.rozdelila som to na dve casi.polku som zmisala so zeleninou co som sama navarila,poobede bude mat drobec jablcka a hrusticky (ja mu bezne robim dva jablka a dve hrusky,alebo velky banan a dve jablka a nema problem to zjest.este si aj niekedy pyta 😀 ) no a vecer bude zas zeleninka z druhou polkou maskoveho prikrmu.zajtra si dame pauzu,len ovocie a zeleninku dame (aby som zistla ci sa mi nahodou nevyhadze a v pondelok pokraujeme zas 🙂.
ink weiya aj my mame uz tie dva spodne zubky vylezene 😀 .este nie uplne samozrejme,ale ked sa krtko poriadne usmeje,tak mu ich uz aj trochu vidno a na dotyk ich citime uz tyzden😉 (alebo tak nejak).ta teplota kludne moze byt zo zubkov ked je malinka ok a len tepota jej vystupila.

weiya
1. máj 2010

bobocka tak to nam asi naraz vyliezli tie zubky 🙂 teda nasim deturencom 🙂

kathynka
1. máj 2010

aha, takto sme cestovali do france

bobocka
1. máj 2010

no ten je rozkosny kathynka 🙂 nadherny 🙂
hej hej weiya ,zda sa,ze nase drobce sa zacali zubkova spolu 😀

kathynka
1. máj 2010

mockrat dakujem bobocka 🙂

lujsa
1. máj 2010

Petra-presne tak,nemame sa kam ponahlat,aj ja radsej davam potraviny presne tak,ako su odporucane...Aj ked mozno o 20 rokov budu odporucania uplne ine 😀

KAthynka-nadherny je drobcek maly 😵 😵 A aky usmiaty 🙂 Uz ma tu vacsiu autosedacku,ze?Aj ja poznam par babatiek,co nespali v postielkach 😒 Ale spavali len vo vanicke,nie v sportaku,ved ked sa naucia stat,uz by to bolo nebezpecne a mat ich priputane celu noc je naozaj obmedzujuce...

Ewwe-super,ze masticka zabrala 😵 Nevies nahodou v akej sieti obchodov predavaju ten jogurt Holambia,co si pisala?

weiya-to budu isto zubky 😉 Nas mal minuly dva dni tento tyzden po odratani 37,4,bol mrzuty v noci,tiez som si myslela,ze zubky a zatial nove nevyliezli,tak neviem,co to bolo...

Bobo-Misko papa ako chlap,taka davka ovocia by hadam aj mna zasytila 😵 Aj masko chutilo?

kathynka
1. máj 2010

lujsa...este nema, este cestuje vo vajicku, ale uz to pre neho moc neni...akurat zhaname autosedacku, ale kedze je obrovsky vyber, tak mame co robit, aby sme nasli nejaku dobru...chceme uz taku od 9kg do 36kg...ale hladame so systemom isofix, aby bola aj pevne na sedadle a nie iba priputana popruhmi...

bobocka
1. máj 2010

super kathynka,nacla si temu autosedacka a my akurat zvazujeme aku kupit.misko je stale vo vajicku (ale on je tam spokojny -ked bol mensi,tak doma iba vo vajicku zaspaval) no a boli sme sa uz informovat a vraveli nam,ze tie 9-36 vraj nie su dobre.ze je tam velky vahovy skok a ze je lepsie si zobrat najprv 9-18 a az potom riesit vacsiu autosedacku.ja teraz neviem,ci je to len obchodny tah aby predali dve (9-18,18-36)alebo je ta 9-36 ok.a moj drobec je fakt drobec pred mesiacom mal len 7100g ( a nezda sa mi,ze by nejak extra pribral-v piatok mame poradnu a uplne sa desim toho ked ho na vahu daju-on pekne papa,no kaka zavodne -aj5-6x denne niekedy 😀 ) no a teda asi tu autosedacku este nejaky ten mesiac potrebovat nebudeme

lujsa
1. máj 2010

Ja nasho drobca necham vo vajicku tak dlho,ako to bude mozne=kym mu nezacne trcat hlavicka...Vajicko je omnoho bezpecnejsie ako autosedacky v smere jazdy,lebo v autosedacke v smere jazdy je velke riziko,ze sa pri naraze dietatku natiahne krk a zlomia sa vazy ☹ Bobo,presne ako pises-idealny je prechod do 9-18kg,su polohovacie,maju patbodove pasy a najma na leto-deticky v nich sedia takmer hole,takze v nej tak nelietaju...My mame teraz vajce s isofixom a rozmyslam,ci aj dalej isofix...Viem ze najlepsie autosedacky su Romer,su vyborne hodnotene v testoch,ak by sme vyberali bez isofixu,tak 9-18kg Romer King Plus a potom 9-36 som pocula vyborne referencie Romer Evolva Plus...Ale zatial sa skor priklanam k Isofixu,tak tam to nemam dostudovane 😉 Pozrite si adac testy,ked sa vam nejaka zapaci 😉Este ma napadlo,je vraj velmi dolezite,aby bola autosedacka v jednom kuse,teda aby sa nedala rozobrat na podsedak,lebo to ubera na bezpecnosti 😉A najma sa v nej budu musiet deticky citit dobre 😵

Nas drobec ma teraz 8700g a 74cm,tak snad do augusta vydrzime vo vajicku a dovtedy vyberieme nejaku dobru autosedacku.

lujsa
1. máj 2010

Bobo-vas Misko ma proste dobre spalovanie 😵 😵 Takze sa poradne vobec nedes-ved aj dospelaci to tak maju,jeden moze zjest cokolvek a je stihly a druhy priberie aj z vody 😉

kathynka
1. máj 2010

tak my mame na vyber sedacky este nejaky ten mesiac, kedze yoanova maminka prave kupuje auto a kedze to auto je zorvna vo vyrobe, tak sa k nej dostane tak o mesiac...my sme tiez poculi dobre referencie na romer...lujsa, a kde najdeme tie adac testy?

lujsa
1. máj 2010

Tu je link na adac testy:

http://www1.adac.de/Tests/Kindersicherung/Kinde......

toto boli tohtorocne, testuju sa vzdy len novinky, takze ak konkretna autosedacka nebola testovana 09, ale bola 07, je to ok

http://www1.adac.de/Tests/Kindersicherung/Kinde......

toto je rok 07 a 08

a toto je nejake sklbenie viacerych testov, lebo netestuje len adac:

http://fotelik.info/pl/testy/grupa:9-36/ocena/m...

len si hore musis zmenit skupinu 😉

bobocka
1. máj 2010

fuuha lujsa,ty si aky znalec!!!parada!!!tie adac testy som si nasla. kathynka staci ak das do google adac testy a tam ti hned prve otvori auto.rodinka.sk a tam je cela tabulka.parada!!!!dakujem 😉

lujsa
1. máj 2010

Ked v tabulke kliknes na nazov autosedacky,tak sa ti rozbalia podrobnosti 😉

kathynka
1. máj 2010

juj, dakujem holky...tak ja to ukazem yoanovej maminke, ta sa bude tesit 🙂

lujsa
1. máj 2010

Aaale,kdeze znalec,len som minuly tyzden citala o autosedackach 😀 😀 😀

ewwe
1. máj 2010

no masticka smrdi ako fras, ale hlavne ze zabera

ten jogurt sa vola Holandia selsky mala som tam preklep ja som ho videla v kauflande

a ja som si nevedela spomenut co som sa vas chcela opytat, no a bola to vetsia autosedacka, lebo ja uz pozeram a vyberam ale je ich strasne vela, ja chcem tiez od 9-36 kg, a najlepsie s isofixom, ale tie su iba dve a nic moc referencie, tak mam vybratu zatial evolvu, ta je nerozoberatelna len to ma stve ze ju treba neskor od 15 kg stale priputavat ci v nej je alebo nieje dieta, a s isofixom netreba lebo je priputana stale 😒 evolva je najlepsia vo svojej kategorii 9-36 kg, a niektorym detom su tie od 9-18 kg rychlo male a nevydrzia ani do tych 3 rokov

kathynka
1. máj 2010

inak, preco tie rozoberatelne sedacky nie su dobre?

ewwe
1. máj 2010

kathy no lebo niesu pevne a vedia sa pri naraze zlomit, a potom tie podsedaky vobec niesu vhodne, lebo pasy v aute idu detom cez krk

este k tym jogurtom, tak vraj je dobry aj zvolensky, ten drahsi a j humensky, samo ze biele apotom zo zaciatku ochucovat ovocim doma a neskor mozte dat aj ochutene z obchodu

ewwe
1. máj 2010

v teme autosedaciek je veru co citat, kazda ma nieco, ale naj su romer, maxi cosi, cybex- tie nemaju pasy ale taky pultik, no zas nie kazdemu decku pultik vyhovuje

kathynka
1. máj 2010

cece, to sa zase naprekladam do francuzstiny 🙂

weiya
1. máj 2010

baby, mam na vas jednu otazocku, mala sa mi vzdy pri papani strasne zaspini, od vyzivy, od mrkvicky, bananu a tak, no a nejde mi to vobec vyprat, aj teraz som doprala, otvorim pracku ze idem povesat a skoro na kazdych bodickach flaky. Neviete s cim by to islo dole? uz som skusala aj to "sichtove " mydlo a nic... 😒

weiya
1. máj 2010

jasne ze pouzivame i podbradnik, ale mala si ho hned strhne, ruky si pcha do pusy a tym padom je cela zababrana 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre