V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

petraas
3. jún 2010

baby dakujem, som rada ze sa pacia aj vam tie sandalky, boli na vyber len tieto takze sme ich museli zobrat, ale ako tak pozeram na to pocasie tak ich tusim ani nevyuzijeme. je to des ved pred rokom o takomto casi sme sa davno kupali a uz som bola aj opalena.

@zuziiiicek17 ja mam dve tabulky na velkosti ale nemozem sa riadit ani jednou. ja som Sofinke zmerala nohu a tak sme kupovali boty a samozrejme jej musim kazde vyskusat lebo vsetky neobuje. teraz som jej objednala pekne botasky z bazarika ze na chatu jej postacia lebo boli uplne ako nove a ona ich vobec neobula a pritom velkost bola dobra. my kupujeme velkost 19

@kathynka to je super ze yoan nema uz teplotu prajeme nech je coskoro fit🙂
inak aj Sofinka hrava futbal a velmi ju to bavi🙂

ewwe
3. jún 2010

@zuziiiicek17 pri kupe topanok musis merat a merat, normalne na nohu,

zuziiiicek17
3. jún 2010

Aha ,a ked objednavam len z netu ? 😕 ja neviem u nas v Košiciach nikde nájsť ,lebo sa mi buď nepáčia alebo nemájú veľkosť 😖

petraas
3. jún 2010

@zuziiiicek17 niesi sama ani ja som u nas v skalici a blizkom okoli nemohla nic najst lebo väcsinou mali vsetko az od 20 ky lebo 18 a 19 im vzdy pridu tak 1-2 kusy a to sa hned preda. jedny sme kupili az v blave a jedny v cechach. do teraz som aj ja malej objednavala z netu ale teraz uz len v obchode lebo hocico neobuje tak to musime skusit. inak ked objednavas z netu tak ich popros aby ti premerali vnutornu dlzku topanky a budes vediet. viem ze vsade sa to neda premerat ale väcsinou to ide.

ewwe
3. jún 2010

zuzi tak omerias v obchode, a potom cislo objednas z netu, ale tu zas pozor ked ma siroky nart, aby topanku obul, je to tazke s tymi topankami, ked chce clovek kupit za dobru cenu a este aj pekne

trdielko149
3. jún 2010

ahojte dlho som tu nebola ... ale citam citam ... ja topanky este vobec neriesim az ked zacne trosku chodit pojdem kupit svagrina ma v cechach obchod s detskymi topankami zdravotnymi takze tak ..ja mam drevenu stolicku a je tam aj stolik k tomu preto sme ju aj kupili ale "spod ruky" od susedky lebo zase nemame tolko aby sme kupovali 100 eurovu stolicku plastovu len zato ze je moderna .. my papame hocikde,aj v sedatku aj v stolicke .. choditko mi "hnije" v kute,nepouzivam ja som neni toho zastancom ale ak sa uz postavi uplne sama a udrzi sa chvilku tak potom na pol hodinku pre spestrenie dna ju tam dam,to jej neublizi zase.My inac chodime na plavanie babatiek je to perfektne! aj ja som pozerala to lietanie babatiek strasne nieco fuj fuj fuj!len som si oci zakryvala a ved to miminko plakaloo !!! a ked tam mama trepla ze na prdiky je to dobre!mala som dost preboha kazde dieta ma prdiky,su na to masticky,masaze milion inych sposobov a nie toto podla mne je to vyslovene tyranie!no a zas som sa rozpisala 🙂

kathynka
3. jún 2010

@trdielko149 kedy mas narodene dietatko a ako sa vola?

kathynka
3. jún 2010

aaa, uz som si pozrela album...fesanda emmka 🙂

kocanda2009
3. jún 2010

ahojky, koukam ze resite boticky - jelikoz damik se opravdu poctive snazi sam chodit tak jsme mu nejdrive poridili v bazarku takove boticky kotnikove na venek aby mohl z kocarku a ted jsme konecne vybrali sandalky, oboje velikost 19, ma tam mista tak jak se doporucuje cca 1 cm, sandalky mu obcas dam doma aby si zvykal, on se pak snazi stat sam a pousti se a krasne mu to drzi nozicku, taky jsem chtela plnou spicku a trvalo to dlouho nez jsmenejake vybrali....
gratulujeme k pokroku 🙂

ewwe
3. jún 2010

dnes mi nina povedala mama, ako ni tak ze tomu rozumie, ale konecne jej to vyslo z ust nielen baba, thatha

a dozvedela som sa ze s tym plavanim babatiek to nieje az take ruzove, ze vraj je vela zapalov pluc a roznych infekcii z tej chlorovanej vody 😲

kocanda2009
3. jún 2010

😉 😉 u nas se vubec nemluvi, jen pokrikuje jak v praveku tak jsem zvedava kdy taky uslysim nejake mama, tata..
plavani jsme zkusili....spis je to saskarna pro rodice.....ale nektere deti to vylozene bavi tak proc jim to nedoprat

achalteke
3. jún 2010

tak já osobně plavání miminek obhajuju, když vidím jaký tam dělají některé děti pokroky., je to úžasný...není to plavání jako plavání, posilují tam svaly, učí se důvěřovat vodě, mámě...já to zbožňuju a prcek taky.
Ewwe co se týče infekcí a zápalů plic myslí že je to spíš na zodpovědnosti maminekjak dalece zdravé děti na plavání berou než chlorovanou vodou, nevim jak kde, ale u nás se plave ve slané vodě, je tam minimum choru (a ani to chlor jako takový není), každých 14 dní kvalitu vody kontroluje KHS, nechala jsem si složení vody rozebrat na hygieně jestli je opravdu bezpečná a je ...http://www.okle.eu/csw_hyg.html to je jenom zlomek toho jak přísná hygiena se tam dodržuje...

Botky zatím neřešim, prcek leze, sedí ale ještě nechodí 😉 ...ale později to taky vidím na nějaké sandálky

...a dík za názory na to chodítko, kdyby mi nám ho snad někdo chtěl dát přetáhnu ho s ním po hlavě 😀

akinom55
3. jún 2010

ahojky,
tak vidím, že si s drobcami každá užívame....ja o nočníku ešte neuvažujem, myslím si, že je skoro. Radila som sa s lekárom, i so "zaslúžilimi" matkami a proste si myslím, že moja Kája ešte v 9m nepochopí o čom to je, a to je podľa mňa základom toho celého. Pre ňu je všetko hra, a žiadne príkazy zatiaľ vôbec nerešpektuje. Kámoškin syn chodil na nočník už od 8 mesiacov a keď mal niečo vyše roka, zrazu proste prestal, úplne sa sekol a nočník odmietal...mali s tým potom docela dosť problémy...Každá sa asi musíme zariadiť podľa prcka, čo zvláda a čo nie....naša malá sa zatiaľ na nožičky ani nestavia, občas sa pokúša z postele a sedačky dostať dole, ale to sa len na špičky postaví a potom je nesvoja, tak jej dopriavam svoj čas....

Inak, čo sa týka tých chodítok a pod... ja osobne som napríklad na chodítku vyrástla, v 4 m som sama sedela a v 7 už som sama chodila...do chodítka, vtedy tomu hovorili "pavúk" ma dávali skoro, možno okolo tých 5 m a žiadne následky to nemalo, práve naopak, dokonca som sa profesionálne venovala športu...takže si myslím, že samo o sebe to škodlivé nie je, závisí na "správnej miere " používania.

petulig
4. jún 2010

ahojte, ja som tiez za plavanie. Malej sa strasne paci, ako plavame tak je ovela pohyblivejsia, zivsia. Nie vsade je voda chlorovana, tam kde plavame my nie je chlor vobec. Je tam prisna hygiena takze sa vobec nebojim. Je to uz len na mamickach, ak tam zoberu chore dietatko tak samozrejme ze chorobe sa nevyhneme ani my. Ale zatial klop klop este chora nebola.

a nocnik zatial tiez neriesim. Topanocky mame take sandalky, ale vhodne len na prve krocky. Nie su to este riadne topanky. Aj tak este nechodime, len sa dvihame na nohy za vsetko co visi a coho sa da chytit 🙂

ewwe
4. jún 2010

tak ja neviem ako to je s tym plavanim, u nas kurzy niesu tak nechodime, ale chcela som, a tie problemy su z toho ako deti piju tu vodu, nie ze je chlorovana

petraas
4. jún 2010

@ewwe neviem ale ja som zatial nepocula ze by boli deti z plavania chore, prave naopak zdrave ako repa lebo na plavani sa otuzuju a prospieva im to co sa tyka pohybu su pohiblivejsie ako pise petulig a vod ma väcsinou ine zlozenie ako v normalnych bazenoch pre dospelych alebo na kupaliskach aspon u nas na kurze. ja chodim so Sofinkou od 4 mesiacov plavat a este nebola vobec chora. s otuzovanim sme zacali uz ako sme prisli z porodnice tak mozno aj preto. inak velmi vyborna vec je to plavanie. Sofinka ma rada vodu tak sa dost vysanti.

@kathynka tak nakoniec som aj ja objednala okuliare baby banz vcera nam prisli su super len co bolo teraz skarede pocasie tak Sofinka nenosila ani tie pred tym co sme kupili a akosi si odvikla a tak si ich dava dolu. no uvidime ked vide slniecko a pojdeme von ci bude robit

baby a s kuskymi mi uz asi nemame vobec problem, lebo pred vcerom som dala Sofinke cely banan ze nech si ukusuje a ona ho skoro cely v pohde spapala a to si ukusovala dost velke kusky. aj chlebik jej natrham na kusky do misky a pekne ho papka bez toho aby jej zabehlo🙂

bobocka
4. jún 2010

hmmm,no my s plavanim zacneme asi o tri tyzdne (tak nejak to vychadza) a uvidime co to spravi.jeden kurz je 5 tyzdnov.ak sa nam to nebude pacit,tak prestaneme.vsak nemam co stratit 🙂.
dali sme michalkovi nizsie postielku,lebo uz sa moc vedel vystverat, a teraz je nestastny 😒 .predtym sa chytil za vrch a klakol si a to mal strasne rad , a teraz sa za tie tyce vytiahnut este nevladze.snazi sa,no neudrzi sa a vzdy vhupne naspat do postielky a to sa mu veru nepaci.ale zacal sa stverat v detskej ohradke a tam je uz krasne na kolienkach (aj ked ja ho furt este davam z kolienok dole,stale mam pocit,ze je to priskoro aby drzal svoju vahu len na kolienkach).
http://www.kocarkydavidek.cz/detail.php?zbozi=1... my mame tuto ohradku a je fajn aj dost velka a po bokoch su take prichytky a za to sa michalko stale hore vytahuje 🙂
ja som sa rozhodla,ze okuliare asi nebudu na leto.mam taky typ kocika,ze ten vrch(ta strieska) sa da pohybovat do oboch stran,tak ked na maleho svieti slnko proste ju posuniem tak,aby bol zas v tieni.ani slnecnik nepotrebujem. 😀

luppita
4. jún 2010

Ahojte, tak moj maly uz stoji a popri sedacke sa pomaly posuva kam chce 🙂 uz aj stihol tak padnut jak kabela a ma fialovo zelene lico ☹ no vyzera ze sa poucil a uz sa nepusta a ked chce ist dole, tak pekne pomaly na kolienka, alebo do sedu.
Na leto mame sandalky na prve krocky, tak uvidime, aj ked najradsej by som bola keby chodil bosi. 19teho ideme do italy tak tam ho necham asi boseho behat po piesku... teda nie behat, ale ucit sa chodit 🙂
Inak svokra nam kupila ten polostan, v mobelixe (ci jak sa to vola) a stal 5 eur, tak som zvedava ci bude v pohode, alebo sa nam zruti na hlavy....
My sme na kurz plavania nechodili, sa mi zdalo ze drobec je na to este malinky a tu v SC mame len aquapark kde to robia a nie je tam voda kontrolovana pre deti ... ale asi pred tyz sme sa tam boli kupat a maly bol nadseny, normalne ma odtlacal, ze on sam chce plavat a ked sme isli z bazena do druheho, tak na mna krical, ze ako preco ma beries prec mama.... vydrzal tam cely cas (cca 3 hodky) z coho hodka prezliekanie a asi polhodka oddych ... na prvy krat som bola prekvapena. 🙂

weiya
4. jún 2010

caute baby 🙂 Neska som uz od pol piatej hore, andelik uz nechcel spinkat viac tak sme sa "museli" hrat, parada 🙂 ledva som ju o pol dvanastej v autosedacke uspala a potom supla do postielky, bola cerstva ako rybicka, nechapem kde berie tolko energie, ked tak malo spinkala 😅 predvcerom objavila, ze si uz vie sadnut sama, uz jej to ide perfektne, ale z polohy na chrbte, tak teraz si stale iba lahne a sadne, lahne a sadne 🙂 velka zabava to je pre nu 🙂 Mala ide na to trosku opacne, sadne si z chrbta a potom skusa zo sedu na styri 😀 aj stat by furt chcela, zatial to vsak skusa iba ked je pri mne, tak sa na mna stvera 🙂 Topanocky uz mame pokupene, ale aj tak zatial najviac nam vyhovuju capacky. Este neake sandalky chcem zohnat, ale fakt tazko sa zhanaju 😒
nemame ohradku, sme to vyriesili tak ze sme kupili cestovnu postielku v jysku a tu mame ako ohradku, stala 33eur, sme nevedeli ci by nam v ohradke vydrzala, tak sme nechceli kopec penazi za nu vyhodit, a cuduj sa svete malej sa tam paci, sice tak 20-30minut tam vydrzi, ale aj to pomoze ked chcem nieco chytro porobit 🙂

ewwe
4. jún 2010

s kuskami nemame ani my problem, vcera som jej zle pretlacila cviklu a nina mi ten kusom vyplula, ale zato kusok kurcata mi krasne rozzula, na tych jej 2 zubadlach

okuliare tiez nebudem kupovat, tiez mam na kociku strechu co sa da uplne preklopit, ze ninu nieje vobec vidiet, a myslim ze jej staci šilt na ciapke alebo na klobuciku
@weiya nina robi to iste zo sedu sa nahne dopredu a tak sa ocitne na bruchu, ona robi vsetko naopak, 😎

ja vas obdivujem ze idete s detmi autom na dovolenku, ja by som to nedala, a nedala by som ani lietadlom, si neviem predstavit ako by to vyzeralo, ja si totiz vobec neviem predstavit dovolenku s malou, co budem robit vecer, ked zaspi na izbe? to uz nikde nepojdem? asi si budem musiet zobrat aupair ako Imro z Panelaka 😀 😀 😀 my sme mali plan, ze malu nechame v septembri u mojej mamy a pojdeme my dvaja s muzom, ale tiez si to vobec neviem bez nej predstavit, tak pojdeme vsetci asi az na druhy rok

kathynka
4. jún 2010

@bobocka tak tvoj misko ma taku istu ohradku ako yoan, len my mame ine farebne prevedenie a obrazky 🙂
@petraas no tak to bude sofinka fesanda v okuliarikoch...my sme ich tiez doteraz este nevyuzili, sak to pocasie je otras...ale dnes poobede uz vykuklo slniecko, tak sme boli skoro na 3-hod prechadzke a yoan to takmer cele prespal 🙂 uz vidim ako sa zajtra rano zobudi zase o 5tej a jeho rodicia budu z toho celi na vetvy 🙂

lujsa
4. jún 2010

Ahoj kocky,

my mame tuto ohradku,ale drobca do nej vobec nedavam...Je fajn,ze je dost velka,ma 103x103cm,ale neviem-vase babatka vydrzia v ohradke?http://www.babydracek.com/pdf/BOXSOFTPLAY_ BLUS...
O plavani si myslim,ze je dobre na pohybovy rozvoj,deti sa v nej precvicia,malo by byt dobre na otuzovanie a tym aj na imunitu,ale u nas nemame slanu vodu,je to podla mna klasicky chlorovana voda,aj ked mi instruktorka hovorila,ze tam je ovela menej chloru,vraj sa to cisti nejakymi reakciami,ale vela mi toho nepovedala.....V utorok by sme mali ist prvy krat,tak uvidime...Myslite ,ze ked je ta voda chlorovana,je to zle na imunitu?

Ja som sa este krmenie s kuskami stale posuvam,viem,ze uz by bolo dobre nemixovat jedlo,ale jeho z kuskov sem-tam napne a ja som v strese...Ale uz ma 3 zubky,stvrty sa prerezava,tak ked bude prerezany idem na to,uz sa nebudem mat na co vyhovorit 😀

lujsa
4. jún 2010

@bobocka prosim ta,tu vecicku proti komarom si kupovala kde?Ak by to fungovalo,bolo by to genialne...

weiya
4. jún 2010

@lujsa akurat som aj ja na to myslela,ze kde to bobo kupila 🙂 sme boli na vychadzke dnes v Panskej zahrade (to je taky park pod zamkom u nas v Hc 🙂) Je tam aj jazierko a straaasne vela komarov tam bolo, na malu chvalabohu volako nesli, no na mne si dobre zgustli 😀 rano bolo u nas uprsane veterne pocasie a poobede ako sibnutim prutika sa to zmenilo, zacalo slnieckko svietit a bolo teplucko 🙂

ewwe
4. jún 2010

@lujsa ked ho napina tak mu mixuj, pomalicky mu potom popuc vidlickou polovicu a polovicu zmiesaj s pomixovanym a tak postupne si zvykne 😉

teraz som pozerala tv noviny a tie zaplavy su otras, cloveku je doplacu 😢

petraas
4. jún 2010

baby ten ultrazvukový odpudzovač komárov idem akurat objednat cez net tak ked pride tak vam poviem ci je to ucinne🙂 ja som ho nasla za 8 eur

weiya
4. jún 2010

@petraas no som zvedava ci to bude fungovat, lebo byvame este aj pri Vahu, tak tu bude komaaarov 🙄

petraas
4. jún 2010

@weiya no my zasa pri morave...ale tych komarov bude teraz vsade...to som zvedava aj ja ci to bude fungovat...ale si hovorim ze 8 eur neni az taka velka polozka aj ked to nebude fungovat...keby to bolo drahsie tak by som to asi len tak neriskovala🙂

weiya
4. jún 2010

@petraas jasne, vyskusas a uvidis 🙂 a ked to bude fungovat, aj my kupime 😀 😀 😀

lujsa
4. jún 2010

@ewwe asi tak urobim,nech si postupne zvyka na kusky 😉 Diky za radu 🙂

@petraas aj ja som zvedava,co napises,kiez by ten odpudzovac fungoval 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre