V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

lujsa
4. jún 2010

Teraz som sa na jednom fore docitala,ze vraj ten odpudzovac vobec nefunguje 😒 A nas drobec ma uz 2 stipance-na prechadzke sice vcera prsalo,ale komar sa mu musel dostat pod plastenku a za odmenu,ze nemokol,ze postipal 😠

bobocka
4. jún 2010

kocky @luisa @weiya ten chicco odpudzovac komarov som kupila u nas v banskej bystrici v detskom obchode zvanom detsky svet
http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.pro...
http://www.enikibeniki.sk/shop/index.php?page=s...
http://www.hrajko.sk/ultrazvukovy-odpudzovac-ko...
mna stal skoro jedenast eur,ale nasla som ho na tej poslednej webovej stranke hrajko.sk za 8 euro 🙂 to je asi to co @petraas myslela
je to super.baterka vydrzi 100 hodin a je tam na boku tlacitko,ktorym sa to vlastne aktivuje aj deaktivuje 😉

bobocka
4. jún 2010

mne to zatial funguje.misko je bez stipancov.dufam,ze aj ostane 🙂

kathynka
4. jún 2010

my sme dnes boli na kontrole u doktorky a nakoniec mal yoan tu horucku len v utorok a od stredy mu uz nic nebolo, takze bol vyhlaseny za opat zdrave babo a dokonca aj vyter z hrdielka bol negativny...takze v utorok mozeme zacat chodit na plavecky kurz, ale kedze uz tento tyzden zacal a my sme zmeskali dve hodiny, tak podla pravidiel si mozeme len jednu nahradit, ale kedze v lete chodi vraj menej deticiek, tak nam slubili nahradit nam aj tu druhu hodinu 🙂
a inak cerstva info z BA - vylieva sa nam dunaj do mesta...byvam v centre mesta blizko dunaja a uz nam zaplavuje promenadu, do rana to bude urcite cele zaliate...i ked samozrejme sme furt na tom lepsie ako ine casti na slovensku...

petraas
4. jún 2010

@bobocka no aja som myslela na www.enikibeniki.sk aj tam je za 8 eur a nebolo ani postovne drahe, ale nakoniec ho neobjednam lebo objednavka musi byt nad 10 eur:((( no nic musim pockat ci ho dostanu za 2 tyzdne u nas v predajni predeti tam ho maju za 11,50 eur:( no co sa da robit. objednala by som ho aj z inej stranky ale vsade je postovne az 5 eur a viac
tak ak ho za 2 tyzdne dostanu hned kupim a opotom poviem ci je ucinny
ja som citala na fore zasa ze je ucinny tak uvidime

lujsa
4. jún 2010

@bobocka dakujeme za linky 😉 Som rada,ze odpudzovac funguje,nech sa Miskovi stipance vyhybaju 😵

@kathynka ☹ To je hrozne,tieto zaplavy,je mi to luto,snad sa Dunaj umudri ☹

achalteke
5. jún 2010

čau holky, ten zanza odpuzovač ultrazvukový je prý fakt účinny, no my máme ten zanza normální s éterickými oleji a je to děsnej puch, bolela nás z toho hlava i když jsou to čistě éterické oleje. Nakonec máme sítě v oknech a spokojenost největší. Jinak dobrou věc co Chicco nabízí je taková tyčinka po štípnutí od komára, sklidňuje kůži a nesvědí. na prckovi jsem to ještě nezkoušela, na sobě jo a paráda.
Takže i na Slovensku jsou záplavy? ☹

ewwe
5. jún 2010

baby potrebujem poradit, mala nechce cez den spat v posteli, iba v kociku, no v lete v horucavach ju nebudem moct dat na balkon, ved by sa uvarila, no a potom ked bude starsia tak uz sa mi do kocika ani nezmesti, skusala som si lahnut s nou, ale ona place a vresti, akoby som ju skrtila, ako ju naucit? poradte 😔

achalteke
5. jún 2010

@ewwe mě nic nenapadá ☹ snad jen zkoušet to pořád dál a nebo jí nechej opravdu hodně unavit a pak by třeba usla rychleji....jo a co jí dát normálně spát do kočárku a ten dát do ložnice? víš něco jako takvový mezipřechod....

bobocka
5. jún 2010

@achalteke.mas pravdu.chicco robi aj tu tycinku na ulkudnenie po stipnuti a aj gelovy repelent.
http://www.docsimon.sk/tovar/chicco-zanza-no-ge...
http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.pro...
http://www.ondalek.cz/produkt/chicco-roll-on-pr...
http://www.maderna.sk/katalog/product/1866/
http://www.chicco.sk/index.php?page=product&id_...
oboje stoja okolo 5eur.a vlastne vela toho chicco robi.pozrite si linky co som sem dala 🙂etericke oleje ja osobne mozem,no moj manzel nie a citala som,ze to nie je vhodne k malym detom,ze to navodzuje alergie a astmu.ja osobne si myslim,ze to je asi blud,no skusat to nebudem 😉
a u nas su teraz poriade zaplavy.ja mam stastie.my byvame v banskej bystrici a ta je sama o sebe dost vysoko(aj ked v minulosti nas nemilo prekvapil hron a vylial sa).teraz sme ok,ale zbytok slovenska je pod vodou a je to hroza.stale davaju sprvy o tom a ked vidim tych chudakov ludi,co im voda uplne domy znicila,vsetky zvieratka im zomreli...☹ je to strasne.a nahorsie je,ze taketo pohromy sa vacsinou stanu fakt chudobnym ludom,tim ,kori najviac pomoc potrebuju.strasne mi je ich luto ☹.tento vikend je uz pocsie konecne ukludnene,no teraz sa evakuovani ludia mozu vratit domov a zistit ake velke skody vlastne boli.☹vcera sa dokonca zosunul cintorin na kolajnice.akoze ti pozostali,ktori tam mali svojich drahych pochovanych, sa teraz mozu aj zblaznit ☹.(to samozrejme nemyslim doslova)si predstavte,ze niekto pochova svoju milovanu matku,co je rana sama o sebe, a zrazu koli pocasiu a jej hrob niekam zosunie... 😢to uz nik dokopy neda ☹ strasne ☹ bol jeden pribeh o mladej rodine,co si stavala dom a koli vode im vsetky mury popraskali,dom je neobyvatelny ☹.bolo strasne sa pozerat na tu takmer dokoncenu stavbu, kde este na balkone vyselo detske pradielko.je to strasne nefer 😢 takim slovenskim zbohatlikom alebo politikom sa nikdy nic tak nestane.oni si budu len uzivat svoje majetky a ulievat si zo statnej pokladnice a niekto ,kto cely zivot zivori a setri korunku ku korunke z jedneho dna na druhy pride o vsetko 😢 kiezby som im mohla nejak pomoct 😢

bobocka
5. jún 2010

@ewwe ja ti asi velmi neporadim.teda mozno poradm,ale mensie zlo 😉 ja nemam najvhodnejsi sposob uspavania.mne misko zaspava pri kojeni,alebo niekedy aj len tak v mojom naruci,a potom ho polozim do postiely a tam uz spi.on sa potom ale zobudi s placom,lebo ked zaspaval,bol pri maminke a zrazu ked sa zobudi,je v postielke bez maminky ☹.tiez to nie je vyhra,ale aspon daco.inak som skusala aj tak,ze ked uz bol michalko poriadne unaveny,tak som ho dala do postielky , ja som si lahla vedla na postel a drzala som mu rucicku a hladkala a on pri tom zaspal.no taketo zaspavanie trva aj polhodinku a to sa mi velmi casto nechce,tak ja skoro vzdy zvolim tu pohodlnejsiu cestu a uspim ho pri kojeni.ale pocuvaj,vsak ak ti ninka spi v kociku,tak ju nemusis stale na balkon davat.v lete daj kocik do nejakej miestnosti v byte,kde akurat nebude slnko prazit a otvor jej okno.to bude ok. a postupne skusaj ine veci a casom si malicka najde sposob,ktory jej bude vyhovovat na zaspavanie v posielke 🙂 drzim palce 🙂

weiya
5. jún 2010

@ewwe tak ani ja ti neporadim, Natalia cez den zaspava tiez bud pri kojeni, alebo v autosedacke 😒 cez den my tiez v postielke nezaspi, iba vresti a spat nechce a to moze akokolvek unavena byt... tiez neviem co bude potom dalej ked sa do sedacky nezmesti... k uspavani na rukach sa uz nechcem nikd vratit, lebo to u nas uz bol fakt horor, v noci sa uz celkom fajn naucila zaspat sama, no predtym...ja som spala a ju na rukach v posteli drzala a takto sme fungovali mesiace, alebo manzel ju na rukach aj ked rano do roboty siel...a ked sme ju do postielky polozili, hned to zistila, ze je v postielke a uz aj bola hore.. 😒
Tie zaplavy to je fakt strasne volaco, nechcela by som to zazit.... ☹ aj u nas je Vah vyplaveny, no nie az tolko moc, aj ked z niektorach Cinziakov si z pivnic uz vodu tahaju s cerpadlom, co byvaju pri Vahu, a to len podzemne vody presiakli.

luppita
5. jún 2010

@ewwe ahojcek, no u nas drobec zaspava sam od malicka, supneme ho do postielky a spi, ale ma dni ked nechce spat sam, tak lezim s nim v posteli, mierne ho prilahnem, aby nemohol prchnut a tak zaspi. ked bol mensi mal obdobie ze nechcel zaspavat sam, tak sme pri nom sedeli , pri postielke a hladkala som ho po hlavke (aby citil ze tam nie je sam), a tak do hodky zapal, aj ked niekedy to bola riadna makacka. Dolezite je ked chces aby tam spala cez den, aby mala v izbe tmu ako vecer. Ja musim vzdy zatemnit okna.... No a treba mat trpezlivot a skusat a skusat a skusat, raz to pochopi a este je dost casu do leta, aby sa to naucila. 🙂 drzim palce a tesim na status, ze sa vam to podarilo 🙂

kathynka
5. jún 2010

@bobocka s tymi zaplavy s tebou uplne suhlasim...totalna katastrofa a zs sa to dotklo hlanve chudobnych a politici to akurat tak zneuziju na svoju kampan...
@ewwe yoan ma tiez taku "uchylku" zaspavat v kociku na prechadzke...ale posledny tyzden sa zacal ukladat mne na ramene...mozno aj preto, ze bol chory a nemohli sme ist von...ked uz si trel ocicka, tak som si ho vzala na ruky, dal si hlavicku na plece, som mu ju drzala a trosku hladkala, jemne sa s nim kolisala a do 10min vzdy zaspal...a to som ho bez problemov potom polozila do postielky, kde jezvyknuty spinkat, cize aj ked sa sam zobudi, tak ziadne plac a krik, len sa ozve, akoze podte sem, uz som predsa hore 🙂

lujsa
5. jún 2010

@ewwe aj moj drobec spinka cez den len v kociku.Doobeda spinka v kociku vnutri a poobede sme na prechadzke,alebo spinka na balkone.Skus Ninku naucit na kocik aj vnutri a v lete to nebude problem...Ja ho teraz nejdem ucit cez den na postielku,som na to pohodlna,v kociku zaspi hned a bude sa tam zmestit dlho-2-3 roky a potom uz snad bude dost velky na to,aby pochopil,ze ma spat v posteli...

@bobocka -super,ze ten odpudzovac komarov funguje,musim ho aj ja kupit 😉 Tie zaplavy su hroza,aj mne je velmi luto tych ludi ☹ Za par minut prist o vsetko...A kolki z nich maju este hypoteky-dom nemaju a uver budu splacat desatrocia ☹

Etericke oleje u nas byt nemozu,manzel ma predispoziciu k astme a tam sa etericke oleje nedoporucuju,neznesie ich,hned sa rozkasle...Takze komare musime vyhnat inak...

ewwe
5. jún 2010

baby diky za rady, ona tak strasne place, akoby som ju bila, a ja jej chce iba dobre, koza mala, skusim dat kocik dovnutra a postupne posuvat ku postielke, uvidim ci to zvladnem, a v spalni ked sa ju pokusam uspat tak mam tmu tak ako vecer, no ona vie ze je den, a ze kedy je vecer, vecer mi krasne sama zaspi, bez akychkolvek problemov, asi som si vybrala zle obdobie na zmenu, cez prerezavanie zubov, no uvidim

tie zaplavy su strasne, u nas je chvalabohu pokoj, ale ked pozeram tv, tak mi normalne tiekli slzy, presne aj mne to napadlo, ze ludia maju hypoteku, z domceka nic, ani ho nepredaju ale splacat budu musiet aj tak cely zivot, je to hroza, 😔
komare zatial nemame, a mam iba sietku na kocik

gabinka79
5. jún 2010

ewwe, ja som nikdy počas denného spánku malej nerobievala tmu. Chcela by som, aby rozlišovala noc a deň. Nech vie, že cez noc sa spí dlhšie a cez deň kratšie. Neviem, možno to nemá žiadny a jej denný spánok to vôbec neovplyvňuje, ale ja to takto robím. 🙂
Mňa trápi to, že malá sa počas nočného spánku niekoľkrát zobudí s takým plačom, že ju musíme vybrať z postieľky, utíšiť a tak položiť naspäť. Neviem, či to má také ťažké sny, ale je mi jej strašne ľúto, keď sa budí takto s plačom. (ako keby mala strach ☹ )
ewwe, budem Ti držať prsty, aby sa Ti podarilo Ninku naučiť na postieľku počas dňa. 😅

lujsa
5. jún 2010

@gabinka79 ja som prave tento tyzden citala o tom,ze deticky vo veku 8-9 mesiacov sa mozu v noci budit castejsie a s velkym placom,pretoze sa boja,ze mama odisla,je to nieco,ako ta "osemmesacna uzkost"...Podla mna to moze byt ono.Moj drobec sa teraz budi casto,ale myslim,ze to je tymi vrchnymi zubkami-konecne je jeden cely prerezany,ale tlacia sa dalsie,uz nech je po tom...Spodne boli uplne v pohode..

zuziiiicek17
6. jún 2010

My mame tu osemesacnu uzkost 😖 ja som z toho uuuplne na nervy.zacalo to minulu nedelu ,ked som nechala na 15minut Miska mojej mame,ale kedze byva v Prahe,tak ju velmi nepozna.Ked som sa vracala tak uz 200m od bloku som zacula vreskot.Bezala som sa za nimi,lebo som sa bala ,ze sa nieco stalo .Hned ako som ho vzala na ruky,tak prestal plakat a uz sa usmieval.potom som bez neho nemohla ist ani WC 😒 A to trva v podstate stale.Stale musi ostat so mnou a musi na mna vidiet.

weiya
6. jún 2010

@zuziiiicek17 no my mame tiez sem tam to iste, a to moju mamu vidi dost casto, takze ju pozna, dokonca viac ako moju svokru ktora bava asi 5minut cesty od nas 😒
Baby a taly uz vie ukazat, ze aka velka narasteis. normalne som bola prekvapena, vcera sme boli u mojej babky, bola tam skoro cela rodina a natalia pekne poukazovala vsetko co vie 🙂 dokonca aj to, ze aka velka narastie 🙂 a to som ani nevedela, ze uz vie 😀

kathynka
6. jún 2010

@weiya no to gratulujem, ze natalka je taka sikovna...my s yoanom tiez trenujeme uz velmi dlho, ze taaaaaky budem velky, ale ma z toho akurat tak ohromnu srandu...on zacal tento tyzden robit tap-tap-tapusky...ta koordinacia ruciciek je sice velice vtipna, ale ide mu to🙂 a yoan vie este zapnut a zhasnut svetlo vo svojej izbicke...odmalicka, ked sme sli do izbicky a potrebovali sme svetlo, tak som mu rucicku prilozila na vypinac a potlacila a on videl tu zmenu, ze sa zazlo svetlo...teraz uz staci prist len k vypinacu a on to spravi sam 🙂

gabinka79
6. jún 2010

lujsa, ja som tiež počula o tej úzkosti. Ja iba dúfam, že je to fakt ono a že to čoskoro prejde, pretože ma to dosť trápi. Je mi jej veľmi ľúto, keď tak srdcervúco začne plakať. ☹ Kdesi som počula, že deťom sa sníva o ich mamách. Ja dúfam, že to nie je pravda, lebo tá naša by potom mala zo mňa dobré nočné mory. 😀 😀 😀
weiya, blahoželám k Natalkiným úspechom. Je to šikovnica. 😉
kathynka, aj ja učím malú zapínať svetlo, ale v kúpeľni. Tiež ju to baví. Žeby z tých dvoch malých vyrástli elektrikári...? 😀
zuziiiicek17, tak to si sa musela riadne zľaknúť, keď si počula ten plač. Viem si to predstaviť. ☹

lujsa
6. jún 2010

@gabinka79 im sa vraj sniva,ze mama odisla a nechala ich v izbe samych ☹ Chudatka male...Ale to prejde,neboj 😉

@kathynka aj nas drobec najradsej zapina svetlo 😀

@weiya NAtalka je velka sikulka,ked predvedie,co vie aj pred druhymi ludmi 😵 Nas drobec ma ludi,pred ktorymi ukaze co vie,ale vacsine neukaze nic a tvari sa,ze mama si vymysla,ze on dokaze to a ono 😀 😀

Baby,mojho drobca este nikto nikdy nestrazil-nema kto...Ja mamku uz nemam na tomto svete,so svokrou je to velmi komplikovane,takze sa bojim,ze bude mat strach z ludi....CHodim s nim na prechadzky,stretavame sa s inymi maminami,ale to je ine-na buduci tyzden by sme mali ist na prve plavanie,tak uvidim,co "povie"na to,ked si ho vezme instruktorka...

kathynka
6. jún 2010

@gabinka tak yoan ma uz v zalohe viac povolani...zacalo to huslistom po mojom tatkovi, ktory ho ma skoro ako vnucika, potom basketbalista, ked bol ako 6-mesacny nad urovnou krivky, co sa tyka vysky, futbalistom, kedze to kopanie do lopty mu ide uplne super (jeho mamina je za toho futbalistu, aby dobre zarabal🙂) a teda najnovsie to vyzera na toho elektrikara...no, remeslo ma zlate dno 🙂

weiya
6. jún 2010

@kathynka dakujem 🙂) aj yoan je velky sikovnik 🙂 kathy a ako si ho naucila tapusky?po franzuzky alebo po slovensky ? 🙂 uvidis jak sa casom v tom zlepsi a pojde mu to perfektne, taly uz tlieska ako profesionalka 😀
@gabinka79 dakujem 🙂 aj taly sa zacala budit s placom/krikom. predtym sa len pomrvila a spravila ee e a sme vedeli,ze je hore a teraz plac 😒

kathynka
6. jún 2010

@ lujsa aj my ideme v utorok na prvu lekciu plavania, kedze minuly tyzden bol chory, tak sme museli vynechat...tak potom si napiseme ako to fesaci zvladaju...myslim, ze pokial chodis s malym medzi ludi, tak nebude sa velmi bat...yoan je tiez zvyknuty len na mamu, tatka a mna, len on je taka vesela mama, takze ked idu raz za 2 mesiace do francuzska, tak on nema problem ani s inymi clenim svojej rodiny...a stretavame sa aj s jednou maminou z konika (a tento tyzden sa zoznamime s dalsou) a ta ma takmer 1,5 rocnu dcerku...spociatku si yoan aj poplakal, ked sa ho nebodaj terezka dotkla, ale teraz su uz kamosi a drgaju do seba, podavaju si veci z ruky do ruky...takze si myslim, ze aj tvoj malicky si zvykne na ostatnych...

kathynka
6. jún 2010

@weiya tak yoan to nerobi ako tap-tap-tapusky, ale ako bravooooo 🙂 a este si robime z neho srandu, ked je v stolicke a dost casto da len jednu ruku do hora, ze to vyzera jak ked lietal superman...tak ho napodobnime a povieme mu "superyoyo" a strasnu radost ma z toho 🙂

bobocka
6. jún 2010

hmmm.osemmesacna uzkost nas este zatial nepostihla.misko mal kedejake mrncave obdobia,no nebolo to az take zle.mne praveze michalko zacal velmi pekne spavat.zaspava pred desiatou a prve budenie je mezdi piatou a siestou rano 🙂.do tej pol desiatej sa potom zobudi este asi 2x a potom sme uz uplne hore.dake dve hodinky po rannom prebudeni spi znova (zas nejake dve hodinky) a poobede uz spi kadejako.zalezi na tom aky mame plan na den.kocky,chcela som sa opytat.kolko hodin denne vam deticky spia-nocny denny dokopy.my tak medzi 12-15 hodin denne.vacsinou je to okol 13,5-14 ale je to rozne niekedy mi v noci spi 10 hodin,inokedy 12.a vsimla som si,ze cim viac spi,tym je viac spavy.je presne ako ja.ja ked preckam jednu hodinu v noci,tak uz spat vobec nemusim a som fresh cely den.je to divne.
no a natalka je riadne sikovna teda a aj maly yoan 🙂.my robime indiana,ale nie na poziadanie.iba ked misko akoze krici,tak mu dam ruku pred usta.tapy tapusky robi rad,ale tak ze on drzi moje ruky a ja tapkam 😀 .a to,ze aky bude veliky som este s nim neskusala.ale zacnem urcite.a svetlo som teda s nim tiez este nezapinala,a aj to zavediem.

kathynka
6. jún 2010

@bobocka misko je uplne uzasny na tych fotkach, fesacisko 🙂 no chudato male, ty ho teda pekne zamestnas najblizsie dni, aby sa vsetko naucil 🙂
yoan uz tu 8-mes. uzkost mal, nastastie len chvilku...
inak, pisal mi kamarat zo strednej, ze rozbehli na slovensku internetovu stranku zameranu na tovar pre deti od 0 do 3 rokov a udajne za bezkonkurencne ceny...takze vam posielam link, ak chcete, tak si to pozrite, ja to tiez ukazem yoanovej mamine...
http://babybrands.eu/

bobocka
6. jún 2010

jej @kathynka si zlata.dakujem 🙂.nebudem michalka velmo tyrat novymi vecami,no je pravda,ze ako sa zobudil sme uz svetlo vypinali 😀
ta stranka je super.urcite tvojmu kamaratovi spravim trzbu 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre