V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

weiya
28. aug 2010

@lujsa aj tebe dobru 🙂 som si ja uz volako zvykla v sobotu ponocovat 😀 uz tretiu sobotu posebe sa mi nedarilo zaspat, tak som sa na to zatial vybodla, a zajtra je nedela tak my dovolia trosku so spankom potiahnut 😉

weiya
28. aug 2010

@luppita dobru 😀 tak chrap riadne nahlas, aby sa simonkovi dobre spinkalo 😀

bobocka
28. aug 2010

@lujsa dakujem 😉 ale zas ja nie som nejaky anjel.to ze ten byt tak drzi a nemusi ma fajne stve hlavne ked vidi,ze s peniazkami ledva vyjdeme,ze sme si museli brat 1300000 uver na 30 rokov 😠 nam by tak strasne bodlo keby sme ho predali.a kupili by sme tu jednotku co by som po otcovej smrti prenajimala a miskovi nechala.ja viem,ze pre miska by bolo lepsie keby mal rovno trojku,no my sme museli fajne zamakat aby sme mali byt. a je to neskutocne oslobodzujuce,ze ho mame vdaka vlastnemu usiliu.akoze svokrovci nam pomohli,no to sa im splaca.to nemame darovane.a nechcem, aby sa misko k bytu dostal ako slepe kura k zrnu.jednotka mu na zaciatok staci a sam nech sa vypracuje na viacizbovy byt.ja by som mu tu trojku nechala keby sme boli na tom extremne dobre,no myslim si,ze ked mu pomozeme ,no nedame mu vsetko na zlatej tacke,tak trosku aj sam zapracuje a ak dosiahne vysledky a kupi si vacsi byt,tak bude na seba velmi hrdy a bude so sebou velmi spokojny a ja sa budem potom citit skvelo 🙂

luppita
28. aug 2010

@weiya idem na to 🙂 sa mas ze si mozes pospat. nas tato je skoro kazdy vikend v praci a ak aj nie je tak on potrbuje viacej spat .... ked ma volno a vtane o 12tej tak to je este skoro 😀 ale obcas ma aj on sluzbu, vstane, da malemu mliecko, vyvenci psa .... no uz som naprogramovana a neviem tak dlho spat aj ked mozem 🙂

bobocka
28. aug 2010

ok kocky,idem aj ja do hajan.zachvilku dve odbiju,fajne sme potiahli 😀 tak zas dneska(chcela som napisat zajtra,no uz je zajtra 😀 ) sladke sny maminy 🙂

weiya
28. aug 2010

ok tak idem aj ja sa pokusat zaspat, ked uz ste ma tu samu nechali 😀 premiestnim sa s tvrdeho gauca do mekuckej postielky k mojmu mm a
@luppita mna zas bude uspavat jeho chrapanie, pocujem ho az sem 😀 😀

petraas
29. aug 2010

ahojte baby, ale pisete ako keby ste nemali co robit 😀 no citam vas ale akosi sa mi nechce pisat nieje nalada ☹
@weiya inak ja som chcela objednat tu prvu chlpatku ale som sa rozhodla ze pojdem na nu kuk osobne lebo aj tak chcem pozret v HM ku oteplovacky a bundu do snehu
@luppita gratulujem Simon je sikulka...to Sofi je lenivka teda ani nie lenivka ale skor sa boji ustoji pekne ale len ked o tom nevie ze stoji...ako nahle to zisti tak hned si cupne alebo sadne, ale ja sa tym zatial nezatazujem lebo este je nejaky ten cas aby zacala sama chodit...inak komoskina mala je o dva mesiace mladsia a uz chodi sama...no kazdy je sikovny na nieco ine
@bobocka ja ani neviem ci by som sa dala ockovat kebyze som zdrava...mozno by som uvazovala ale teraz by to mne aj tak nepomohlo....inak poistovna to nehradi do 18ky mozno len nieco lebo brat daval minuly rok tusim malu ockovat no malu sak mala vtedy 15 a dal za to dost penazi....

olalka
29. aug 2010

ahojte
dlho som tu nebola, boli sme na dovolenke a uz sme oslavili aj prvy rok nasej hviezdicky 🙂
@lujsa mojej sestry syn sa tiez vola G. a tiez ma aj stredne meno a to Peter, tak ma to zaujalo 🙂 uz ma 5 rokov a je to velky nezbednik. inak u nich sa G vola aj dedo(povodom poliak) a otecko maleho a druhy dedo su P. takze je to take krasne 🙂
moja mala je Lujza a krstena bola Lujza Sara, tiez to malo svoj vyznam, roky sme nemali babo a potom nam jeden clovek povedal, ze do roka bude baby a mame mu dat meno jan alebo sara. tak sme to takto vyriesili 🙂

ewwe
29. aug 2010

@bobocka ja mam kamosku a jej 2,5 r syn nehovori, iba ano, brr ani mam jej nehovori, zatial to ona neriesi ja by som asi stresovala, ved nina vie ovela viac povedat
k ockovaniu, ja som ockovana 3 vakciny po 5000,- sk, dala som sa este pred tehu ockovat a potom sme museli cakat pol roka so snazenim, ale nelutujem , my mame v rodine same cysty a aj rakovinu, tak som do seba investovala

ewwe
29. aug 2010

baby tolko ste popisali, tak docitavam, tak dennicky som si pisala aj ja tak ich budem musiet vyhrabat a precitat si tie moje perlicky
moj chlap mal predomnou baby, ja nie on je moj prvy, mala som asi 4 chlapcov, ale nedala som im, iba taky peting a take ohmatavacky 😀 ja som v dobe ked som sa spoznala pred 10r. s mm bola strasne zabuchnuta do takeho, co ma len za nos tahal, a cim viac ma za nos tahal tak tym viac som ho lubila, dnes sa iba smejem, no a potom som sa stretla mm, potom za mnou prisiel aj ten debil a povedal mi ako ma lubi a ja som sa mu uz iba do xichtu vysmiala, ze uz je neskoro 😀 inak teraz vidim ze je to strasny blbec a alkoholik, moj mm nepije, on je vecny sofer, on vypije prilezitostne, asi 2dcl vina a uz je opitý, ale zasa fajci, ale to fajcim aj ja, sice teraz nie uz dva roky odkedy som zistila ze som tehu, ale taha ma to si zapalit 😅 , sikovny je, navarí, vybavi aj nemozne, nechodi po krcmach, aj o malu sa postara, ale je trocha nezodpovedny, vystraja s nou take blbiny, ze sa fakt moze nieco stat a mala si ublizi, ale jemu to nedochadza, tak ho musim stale upozornovat, no a este sa strasne nerad holi ☹

ewwe
29. aug 2010

@olalka vsetko naj k prvym narodeninkam

este k tym chlapom, prepnut moze kazdemu, ci dobremu a starostlivemu alebo grazlovi, moj otec to je tiez kapitola, nasi sa rozviedli lebo mal frajerky, otec mi tiez nieje nic moc a ani dedko nieje, nechce aby ho nina volala dedo, co zas mamin priatel velmi chce aby ho volala dedo, no ale s5 k mojmu otcovi, mamu podvadzal a teraz ma priatelku, harpia riadna, ale baby on je tak pod papucou, klapky na ociach, zamilovany po usi, no des, vobec ho nespoznavam, neviem ci mu porobila alebo co 😀 😔

kathynka
29. aug 2010

teda holky, vas tu nechat jednu noc a mam pocit, ze som zase bola na tyzdennej dovolenke 🙂
@luppita ty mas teda paradny pribeh s tvojim drahym 🙂
@bobocka tebe toho tvojho chlapa fakt zavidim...nemate v okoli este jedneho takeho? 🙂 co sa tyka toho ockovania, tak ja som sa chcela zaockovat asi pred 4 rokmi...ja som so sexom zacala dost neskoro (pred 2 rokmi🙂), takze som este spadala do najvhodnejsej kategorie...lenze malo to par hacikov...prvy bola samozrejme cena...vakciny su tri a kazda stala vtedy 5000sk...teraz to o nieco znizili...a druhy hacik bol v tom, ze to bolo viac-menej cerstve na trhu a nebolo s tym este tolko skusenosti...napriklad doteraz sa nevie, ci tie 3 davky su uz na cely zivot alebo sa po nejakej dobre budes musiet dat preockovat...
a zas mne je to uz asi aj nanic...moja "super" gynekologicka mi pri poslednej prehliadke povedala, ze "booooze, jej musime spravit aj cyto, ona tam mala minuly rok ten askus"...tak sa jej pytam, ze co som to mala??? a ona na mna, ze sak HPV...akoze v tom strese mi to nedocvaklo, tak sa jej znova pytam a ona, ze to nemyslim vazne, ze neviem, co to je...a ja ze papilomavirus? a ona, ze ano...hm, hned mi bolo lepsie...a ona, ze nech jej tam nestresujem, ze tych virusov je 100 druhov a len 4 rakovinotvorne, ze mi spravi testy, posle sa to do labaku a ked sa to zas potvrdi, tak to pojde na onkologiu a tam zistia, ktory z nich to je...a to este pocas vyteru komentovala, ze jaky mam ja krivy krcok, ze snad to v tom labaku budu vediet urobit potom...ono sa to sice vtedy nepotvrdilo, ale prijemny pocit aj tak nemam...a zas kazdy mesiac na cyto chodit nemozem, takze si musim teraz pekne pockat do najblizsej prehliadky, ktoru mam v marci...

weiya
29. aug 2010

@ewwe jaaj aj moj sa nerad holi 😝 naposledy pred dvoma tyzdnami, v nedelu a vcera som sa pytala ze kedy to da uz dole, tak povedal ze za dva tyzdne, no hadam to da dnes dole, nech vyzera aspon troska k svetu 😀 😀

kacenkalm
29. aug 2010

@olalka vsetko naj malej,krasna torticka,a vyzera chutne 😵
@ewwe moj je taky isty,ked sa mala narodila,strasne sa zmenil,asi mu nedochadzalo ze je otcom,tak sme sa stale hadali,az do 10 mesiaca malej sme mali krizu,celych 10 mesiacov,to bola stale buzeracia,on do mna,ja do neho....az raz jedneho krasneho rana som si zbalila kufor,a s malou sme odisli....nikto nevedel kam a ako,kedze auto som nemala...sla som vlakom k jednej znamej rano.....on prisiel domov z prace a prekvapeny,ze kde sme....telefon som nezdvihala,a ked som neskor zdvihla,tak som povedala,ze sa nevratim....no strasny stres,chudatko mala bola v pohode,ale bolo mi luto,ze som ju tahala so sebou vlakom ☹ ale vecer prisiel po nas,a v tu noc sme viedli 5 hodinovy rozhovor....a cuduj sa svete,ono to asi zabralo.....vsetko sme si povedali,aj to co sme do vtedy netusili o sebe 😒 uz su to 2 mesiace odvtedy,a musim klop klop klop,zatial v pohode....tiez sa nestaral o malu,nepomohol mi tak,akoby mal,neprebalil,nenakrmil,proste nic...teraz sa aspon snazi....napr.vcera,blaznili sa spolu pred kupanim na nasej velkej posteli,a mala akosi sa vysmykla a padla z postele,ale nic vazne,stihli sme ju zachytit tesne nad zemou... 😕
ono je to o to tazsie,ked tu nemam rodinu,a vlastne ani ziadnu kamosku....som si teraz vyliala srdce 😖

weiya
29. aug 2010

@olalka vsetko naj malej k narodkam, je rozkosna, tie copiky 🙂 aj ja uz chcem cesat take 🙂

kacenkalm
29. aug 2010

fakt ani ja nestiham citat...a to tu sedim skoro cely vecer,ked mala spinka 😀

kathynka
29. aug 2010

@olalka aj ja sa pripajam ku gratulacii, nech ti malicka robi vela radosti 🙂

weiya
29. aug 2010

@kacenkalm teraz u vas mate noc? 😀

kacenkalm
29. aug 2010

nie,obed pol 12tej... 😀

weiya
29. aug 2010

@kacenkalm jaj to briketa pisala vcera ale o takomto case ze maju dve rano 😀 som si to nasla par stran do zadu 😉 ja som ale blba 😀 😀

kacenkalm
29. aug 2010

@weiya nie si... 😉

lujsa
29. aug 2010

@luppita tak tomu verim,ze musel ostat na koberci so sefkou prekvapeny 😅 Ale dnes je to uz sranda,nie 😀

@olalka krasna toricka a este krajsia oslavenkyna 😵 Vsetko najlepsie jej prajeme:o)Aj sestra ma G.?TO je mile,ze aj on ma stredne meno a tiez "zdedene".A ak by sme mali dievcatko,bola by Lujza,nadherne meno to je,mali sme ho vybrate uz roky,tak snad ho raz pouzijeme 😵

@ewwe normalne som vahala,ci MM nema teba za druhu manzelku,to akoby si o nom pisala,az na to fajcenie a varenie 😉 Ale az na tieto detajly je to velmi podobne,mozno je rozdiel este v tom,ze na drobca je prehnane opatrny,co tiez nie je vyhra 😉 Takze tvojho otca nova partnerka nakoniec skrotila-vidis,mozno toto potrebuju ti chlapi 😕 😅

@kathynka ja som tiez uzovala o vakcine proti hpv,ale presne ako pises,bola to novinka,ziadna dlhorocna studia o vplyve toho ockovania neexistovala,tak som to nechala tak...Zazitok mas teda neprijemny s dr 😠

@kacenkalm chlapi si niekedy uvedomia,co maju,az ked to stracaju...Super,ze vam to pomohlo,tato si urcite vela veci uvedomil 😉

bobocka
29. aug 2010

@olalka gratuljemk prvemu rocku.malicka je na tej fotke kraaaasna,tie copiky-rozkosna 🙂 @ewwe to moj bobco je zas az choro upaty na miska a nedajboh ho pustit na meter od seba.on za nim chodi ako pes a stale ho pridrziava a na rukach vlaci.akoze ja som rada,ze je starostlivy,no zas ak to pojde takto dalej,tak misko nikdy chodit nezacne.on potrebuje trosku aj svoj priestor aby prisiel na to,ze stat sa da a potom aj chodit zacal.vsak ked ho ocino na rukach stale vlaci,tak on nema dovod chodit zacat.no co ti poviem,dve strany mince 😒 .a o holeni ani nevravim.ja ale zboznujem chlapske strnisko a boboco krasne zarasta ako keby to mal upravovane a pritom nema.fakt,on ma v tomto stastie,no ja mam rada tak tyzdnove strnisko,no bobco sa hockedy aj tri tyzdne neoholi,lenivec(zaujimave,ze ine casti tela udrziava krasne hladke 😀 )a potom vyzera jak ezop a horekuje,ze sa mu to uz tazko holi 😀 a tak mu treba 😀 a najnovsie ho misko za to kvace,tak pisti jak male dievcatko pri tom 😀 .a teraz ho zacal misko aj stipat za tetovania(na predlakti ma hviezdu a na lavom prse vytetovane thirteen(to je nase stastne cislo aj ja mam trinastku tribalovu na slabinach 😉 ) a misko mu to chce stale zobrat 😀 @kathynka kocka,zmen gynekologicku.s tymto nie su zarty a ona zjavne nie je najlepsi odbornik ked takto hapruje(myslim ten kontakt doktor pacient a info o zdravotnom stave).inak to,ze si zacala neskor sexualne zit ti veeeelmi schvalujem.na nechapem kam sa dnesne decka tak ponahlaju.ja som si dala nacas tiez v podstate,mala som osemnast(cerstvych)moje kamaratky uz vsetky ficali a hovorili si skusenosti ja nie.a dobre som spravila si myslim.s bobcom sa lubime a pozname sa a vieme presne co ma ten druhy rad a sem tam si ulietame 😀(tym myslim,ze nemenime len dve polohy 😀) a je to fajn 😉 a inak bobco ma mladsieho brata.malemu sme dali meno po nom a je to skvely chalan.ma 25 rokov a je to bobcova kopia.fesacisko a strasne zlaty chalan.riadne dobre su obaja vychovani. a maju sa strasne radi.ja som este nevidela aby sa dvaja bratia mali takto radi. 🙂 este sa aj volaju vladko a misko navzajom 😀 akoze oni spasuju.hlavne michal,ten je riaden saso.on sa zobudi a uz ksichtiky robi 😀 ja vzdy ked k svokrovcom pridem ,tak sa rehocem az placem na nom 😀 a teraz je cerstvym trenerom(v piatok ho vzali)tenisu pre deti 7-12 rokov.parada.on je v tenise dobry a ja velmi chcem aby aj misko hraval tenis.dalsi federer z neho bude a bude vyhravat turnaj za turnajom a maminke kupi domcek so zahradou 😀 😀 😀

bobocka
29. aug 2010

@ewwe kocka neboj nic,vydrzis nefajcit 😉 krasne a to da.bobco nikdy nefajcil a ja som prve tri roky vztahu klamala a fajcila som mu poza chrbat 😀 ale dost som bola sikovna ked na to neprisiel 😀 a to som fajcila krabicku denne 😀 .potom som mu to povedala,nadseny nebol a som mu povedala,ze fajcit budem,ale nikdy nie pred nim a tak aj bolo. a potom sme sa rozhodli,ze napevno na byt setrime a ja som sa nejak zatala a na silvestra pred styri a pol rokmi som si dala zavezok,ze cigaretu uz do ust nedam. a dodnes som si ani raz nepotiahla 🙂 .zo dna na den som prestala a nie koli zdraviu,ale koli peniazom.a ja zas chapem fajciarov,sama som fajciar bola a straaaasne mi to chutilo,ale teraz uz cigaretovy dym nemozem ani citit,strasne mi to vadi. a hlavne ked po shopping centre idem a nasa hlupa vlada este stale nevie schvalit zakon o nefajceni na verejnych priestranstvach. v takej hlupej krajine ako je anglicko to schvalili zo dna na den a bolo to super.nik to neriesil,vsetci to respektuju.a fajcia dalej.ale ak su v podniku a chcu si zapalit,tak idu vonku.nechapem preco to aj u nas nemozu zaviest 😠 .u teba je to mozno o to tazsie,ze tvoj muz fajci a teda to mas denne na ociach a preto ta to laka,no ked si uz tak dlho vydrzala,tak by bola skoda,keby si znova zacala. 🙂

bobocka
29. aug 2010

@kacenkalm fiiiha,tak ty si to mala riadne akcne.ani si nechcem predstavit aku si mala malu dusicku ked si sa balila a s malou odchadzala z domu.to muselo byt sakra tazke ☹ .ale zas asi tvoj drahy takto nieco potreboval aby sa uvedomil a zmenil a teraz je vam fajn 😉 dufam,ze vam to tak navzdy vydrzi 🙂

kathynka
29. aug 2010

@bobocka a ten tvoj svagor misko je zadany? 🙂 ale nie, to ja len srandujem 😀 to len take zufalstvo nezadanej holky...

bobocka
29. aug 2010

@kathynka nie je zadany 😀 ale asi by si musela ist na cierno 😀 on ma rad tmavovlasky.poznala som dve jeho frajerky byvale a obe boli,male,chude(take do vrecka 😀 ),cierne a okate 😀

kacenkalm
29. aug 2010

@ewwe u nas sa tiez ten moj neholil,iba ked bolo velmi zle....teraz sa zacal pravidelne,a normalne cumim,zacalo ho na stare kolena 😀 bavit varenie....uz mi aj povedal co chce pod stromcek,ze dvd alebo knihu Gordon Ramsay
@bobocka mozno vie,on je anglican,kuchar....a tiez som pred tehu fajcila asi 9 rokov,a potom som prestala,ale niekedy mam chut si zapalit,ale od druhych mi to nenormalne smrdi 😠

bobocka
29. aug 2010

@kathynka inak on je bud narocny alebo ma bohovske stastie,ale obe tie kocky boli prekrasne.fakt prekrasne.od zeme ich nebolo poriadne vidiet,ale postavicky ako lusk a obe neuveritelne krasne.som zvedava co najblizsie domov prinesie.asi jessicu albu podla jeho vkusu 😀

bobocka
29. aug 2010

@kacenkalm joj gordon je macher kuchar ,no magor ako clovek.on si zalozil karieru na tom,ze kam ide tam ludom vravi aki su neschopni a posiela ich do... 😠 ten mi je fest nesympaticky.ale vari neskutocne 🙂 .ja mam jamie olivera velmi rada.ten je super .ked som este v uk bola,tak on zavadzal zdravu stravu do skolskych jedalni a ucil anglicke megatucne deti co su na mcdonalds vychovane,ze hranolceky a burger by mali za zeleninu a ovocie vymenit,ten sa mi veru velmo pozdaval a ma aj krasnu rodinku a jeho zena-ja som nikdy nechapala ako moze jedna zena po porode vyzerah hned tak skvelo!!! 🙂 inak aj bobco stale vari doma.ja cez tyzden kadeco rychle porobim,ale vikendove masko je vzdy na nom 🙂 a ti poviem,ze ja by som to lepsie nespravila 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre