V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

ewwe
12. sep 2010

aj nina kuse, a cim viac kricim akoze od bolesti tak kuse este viac a smeje sa mi

kathynka
12. sep 2010

@ewwe maly skodoradostnicek 😀

luppita
12. sep 2010

ahojcek, mame po party, torta chutila moc moc moc, ale neuverite, nemam ani jednu fotku s nou 😠 fotila bratova frajerka a jaksik ju necvakla, ale nevadi v stredu si urobime doma druhu party a urobim este jednu torticku koli foto, ale asi len taku malinku, uvidime 🙂 malemu strasne moc chutila, si dal rovno 2 krat 😀 😀 😀
@achalteke gratulujem Simonkovy aj ja 🙂 🙂 🙂 u nas funguje na veceru sunar, tiez je to zavislak na flaske, ako kathynka pisala 😀 mam nakupene aj kase vseliake , ale maly to proste nechce, on len tu flasu.
mne maly spi od narodenia celu noc, ked bol pardnovy (parmesacny) spaval od 19tej asi do 4tej, 5tej rano a teraz spi od 20tej do tej 7mej (alebo aj dlhsie). Teraz jak je uz vecsi, tak mam pocit, ze mu ta flaska nemoze stacit na celu noc, tak mu davam asi o polhodku este chlebik s niecim.... chleba ma rad 😀
@ewwe dobry napad s tym nakrcnikom, poprosim moju staru mamu, nech malemu take nieco ustrikuje 😎 hadam este bude vladat.

luppita
12. sep 2010

@weiya super, prve krocky 🙂 simpi takto trosku chodil vyse tyzdna, pomaly, opatrne .... a teraz lieta jak sarkan, nedava bacha, je mu jedno ked zleti, no proste nestiham mu 😀

Simonko ma kusol len par krat, ale on vie co je au, nas tato ma furt niake bobo a maly sa mu v tom rad rype 😀 a on auka a ked ja auknem, tak sa tak zhaci, ze co sa deje .... 🙂 a prestane.

bobocka
12. sep 2010

@weiya tak talka sa tiez chyta chodit? zlata. a riadna zubata konkurencia veru yoanitovi malemu rastie 😀 musim sa aj ja pochvalit.dnes mi michalko spravil 2x asi 10 krokov sam.ja som ho mala pri sebe a podopierala som mu boky a on sa zrazu rozbehol a ja som uz v podstate za nim nestihala a zrazu isiel sam!!!!som skoro odpadla.som len zacala (ako taka psychoska) kricat-chodiiii,chodiiii,on chodiiiii!!!!! 😀 bobco pribehol a aj svokor a vsetci traja sme na maleho hladeli ako take puky 😀 .este raz to potom zopakoval a potom uz zas len za prst chcel ist (On sa jednou ruckou mojho ukazovaka chyti a tak ideme,teda sa potrebuje len trosicku podopierat).no kazdopadne som mala hrcu v hrdle,som len tak preglgala,sa mi normalne z toho plakat chcelo 🙂 .je to riadna sila ako sa zene matke menia priority.ked som bola bezdetna a videla som male mimi bezkat,tak ma len napadlo,ze je to mile a sla som svojou cestou a dnes,ked moj syncek par krocikov spravil,tak mam pocit,ze nic dolezitejsie sa na svete nedeje 😀 😝 . @ewwe super recept na tie gulky.to vyskusam isto aj ja doma 😉. a veru mala "nana" je riadne podarena a hlavne sikovna 😉 @luppita super,ze sa torta vydarila.ja ju idem skusit robit v pondelok o tyzden a ak sa podari,tak ju spravim aj michalkovi na oslavu aj ked uz jednu tortu zajednanu mame.
inak kocky aj mna misko hryzie,ale najnovsie sa naucil teda poriadne stipat.proste sa vsetci traja salieme na posteli a on zrazu chyti taky sustredeny pohlad,vrhne sa na mna ci bobca a zacne nas capat a stipat a natahovat kadejako,no normalne mam z neho dost.to vzdy zakricime utoooook a malicky uz utoci.akoze teraz sa z toho smejeme,no dufam,ze mu to neostane a ze v skolke ci skole s nim problemy nebudu.

bobocka
12. sep 2010

ozaj kocky,zajtra (teda uz dnes) idem este pred plavanim ku doktorke.cebion multi sme brali 5 dni,sobota a nedela som nedavala nic a mame predpisany ten vit d zo slovakofarmy,uz ho mam doma,no chcem ist zistit ze kedy je to najvhodnejsie malemu dat a kedze je to konska davka,tak ci sa mam niecoho vyvarovat,ci mam dat pozor na nejake potraviny,ci ratat s nejakymi vedlajsimi ucinkami...no proste na tom pribalovom letaku nic poriadne nie je,tak chcem najprv zistit poriadne info o tom kym to miskovi dam.ale kedze k vigantolu sa tak rychlo nedostanem ( vraj na min 3 mesiace je stiahnuty z trhu a u nas sa uz aj tak kupit nikde neda),cebion multi sa odporuca len kratkodobo davat,tak jedine toto mi ostava.inu moznost asi nemam.teda mam,uplne sa na vit d vykaslat,no kedze sa zima blizi,tak to velmi ani ako moznost nevidim.no kazdopadne som zvedava co zistim 🙂

lujsa
12. sep 2010

Jeeej,baby,drobcekovia sa ako rozchodili-gratulujem ku krocikom-
@bobocka
@weiya
Zubkov ma aj nas drobec 8,hryzie ma neskutocne-ja si myslim,ze on to berie,ako by mi daval pusu 😀 Ale som naivna,ze? 😀 Niekedy sa zahryzie tak,ze mam pocit,ze mi vytrhol kus koze 😅 Spat celu noc je u nas scifi,G.sa budi minimalne 5x.Na prvu veceru davam kasu,pretoze je syta -poriadne hustu,potom kupeme a potom este kojim.My sme teraz dva dni oslavovali,tak sme preoslavovani,ale spokojni
😵 @ewwe nina je sikulka 😵 Sranda je,ze aj nas G.na seba hovori Nana,akurat,ze k jeho menu sa to vobec nehodi 😀 Ale snad sa ho nauci,kym pojde do skoly 😉

lujsa
12. sep 2010

@bobocka my budeme mat D-vitamin od kamosky,ktora zije v zahranici,teraz leti na SK a prinesie mi ten ich,teda ten,ktory davaju novorodencom a detom do 2 rokov tam.Tiez su to kvapky,tak som velmi rada,dufam,ze sa cestou nerozbiju

bobocka
12. sep 2010

@lujsa vidis k tej veceri,my davame skoro vzdy len jogurt s trochou rozmixovaneho ovocia alebo len taky samotny a jeden vecer v tyzdni to menim za kasicku od nestle-bananovu na spanie michalko lubi najsamviac.u nas je to tak,ze po veceri ideme na vecko,tak misko nakladie poriadnu,berieme ho do spalne,tak mastickujeme,masaz davame a tak a potom sa este chvilu vsetci traja jasime 🙂 .a potom ide misko spat,takze medzi vecerou a spankom je vzdy minimalne hodina rozdiel.a co sa toho G spanku tyka,to sa zmeni,len mu v noci nedavaj pit ani papat,len sa ho snaz nejak uspat a on si casom zvykne,ze v noci sa proste neje a nepije,jeho telicko sa na to nastavi a potom ti prespi aj celu noc. 😉

bobocka
12. sep 2010

@lujsa joj zavidim ti,tiez by som radsej brala dennu davku ako takuto jednorazovu.veru,nemam z toho nejaky super pocit.ja viem,ze sa to bezne babatkam dava a bla bla bla,ale ja som bola na vigantol zvyknuta a toto mi pride byt vela na jeden raz ☹

bobocka
12. sep 2010

@ zuziiiicek17 misulik tvoj ma uz jeden rok,tak vsetko najlepsie malemu oslavencovi 🙂 posielam narodeninovu pusinu 🙂

weiya
13. sep 2010

@zuziiiicek17 vsetkooo najlepsieee miskovi 🙂 🙂 🙂 🙂

petraas
13. sep 2010

no baby tak to mate doma riadne selmy zubate, to mi sa na vas nechytame, mame stale len 3 zubky aj ked sa mi zda ze uz sa 4 prerezal ale Nelly ssi nechce dat pozren do ust ani za svet

@bobocka sa cudujem ze u vas nieje vigantol k dostaniu...u nas v pohode ved z lekarne ho nemuseli stahovat a lekeri ho v pohode predpisuju...my starosti nemame pokracujeme s vigantolom

@zuziiiicek17 aj my so Sofi sa pripajame ku gratulacii, vsetko len to naj, naj, najlepsie a najkrajsie Miskovi🙂

@weiya vcera som bola v HM ze kupim tu mikinu a namali tak som sla do druheho a tam taktiez nemali a tak som tam kupila Sofinke bundu a oteplovacky nepremokave, rukavicky, sal a 2 ciapky a este tricko a pancusky...no riadne sme tam nechali penazi ale uz sme na zimu vybaveny...uz len cizmicky, sane a kopec snehu🙂))

petraas
13. sep 2010

inak baby moja svokra zasa excelovala...prisli v sobotu ze malej gratulovat...ked prisli do skalice tak volala mm ze nech prideme do dracika malej nieco vybrat, no velmi sa mi nechcelo ale sli sme lebo ona by kupila riadnu blbost...tak som vyberala a uz sa nasrala ze vyberam ze co nemozem zobrat oci co...no vobec neviem na co nas tam volala to hocico mohla aj ona vybrat...no prisli sme domov a ona vytiahla aj tortu...to som si povedala ze este to prezijem ale teda dorazila ma ked vytiahli nakup cize salam, salat uvarene vajicka a proste vselico cz coho sa daju spravit oblozene mise...tak si predstavte ze ona este u nas tie mise robila vraj oni chcu oslavu a mi ziadnu nerobime tak on si ju spravia...no poviem vam mala som dost...uplne ma dorazila...tak nasa Sofi dostala tortu a zirafu vkladacku za 20 eur...no co na to povedat

ewwe
13. sep 2010

@bobocka ja som isto taka, ja teraz vatsinou placem jak najata, ked mi nina prinesie hracku, alebo kvietok -travu z vonku, ja hned placem, a predtym som kukla na decko, ze zlate, ale co na tom vsetci vidia? nechapala som no a teraz som hotova z deti, aj v telke ked niekedy ukazovali tyrane deti alebo ze sa im nieco stalo tak ma to moc nebralo, to skor zvieratka ale teraz by som tie matky vrazdila, ked detom ublizuju
@zuzicek17 gratulacia Miskovi a velka pusa na licko
@lujsa som sa zasmiala, ze Nana 😀

bobocka
13. sep 2010

@petraas neviem ake info u vas v lekarnach je,no v bystrickych lekarnach uz vigantol nevydavaju a ani lekari ho uz nepredpisuju...cele je to nejake divne 😖

petraas
13. sep 2010

@bobocka no ved prave a poriadne divne...nechapem preco ho niekde predavaju a predpisuju a niekde nie...inak aj v spravach bolo ze sa moze nadalej predpisovat a predavat...no fakt neviem som z toho zmätena

weiya
13. sep 2010

@bobocka
@petraas ja som z ttoho vigantolu tiez zmatena 😒 u nas ho tiez v pohode predpisuju dalej aj lekarne predavaju, tak aj ja davam dalej....

weiya
13. sep 2010

@petraas tak ste pekne nakupili 🙂 keby aspon v trnave bolo hm-ko, hned by som tam nabehla 😀 tusim dve su v blave, ze a potom v nitre 😒 no a ta tvoja svokra, no racej no koment, porad som sa aj za teba rozculila, ja preto radsej taku mini oslavu chcem spravit, lebo ta by bola schopna niecoho takehoto tiez, ta aj tam kde sme svadbu mali, v tom ich kulturaku dedinskom, by bola schopna oslavu prvych narodenin spravit 🙄 😀 no som zvedava, ta s cim k nam pride, uz kupila tu autosedacku, a este sa pytala, ze ci ma peniaze dat ,alebo este nieco kupit 😝

tinnka9
13. sep 2010

@bobocka @petraas @weiya akurat dnes som bola v lekarni a chcela som vigantol vybrat na recept. Vraj je stiahnuty a nevedia kedy bude znova v predaji. tak som volala doktorke (minuly tyzden o tom nic nevedela 🙂 ), a ta mi povedala, ze sa teda nema davat a nahrada je vraj vigantol v kapsuliach, ale ona to zatial nepredpisuje. ze nemam davat zatial nic a priebezne sa informovat v lekarnach, ci ho uz nahodou nemaju (ale ze to moze byt aj o mesiac, alebo aj o 3 ☹ ). Ja myslim, ze ten vypadok nasim detom neublizi, ved su uz relativne velke (aj ked sa to teda ma davat do 2rokov). Ale co tie cerstvo narodene babatka?! 😒

kathynka
13. sep 2010

@zuziiiicek17 musim stihnut, kym pojdem von frisko zagratulovat miskovi - nech je ten tvoj poklad zdravy, stastny, nech ho mamina s tatinom vela lubia a nech robi len kopec radosti...boztek aj od yoana 🙂

zuziiiicek17
13. sep 2010

juj baby vy ste zlate ,dakujeme velmi velmi krasne 😵 😵 😵 😵 ja som si dnes poplakala...bol to narocny ale kkraaasny rok 😵
A misko ma dnes velmi prekvapil -spravil svoje prve krociky 😵 😵 😵 sikovnik malicky
pozeram ,ze sa deti rozchodili ,tak vam blahozelam babiky moje 🙂 uz vas nebudem tolko zanedbavat .miska uz prechadza choroba ,tak uz sa nemusim stale motat okolo neho 😅 zajtra docitam vsetko co som zmeskala 😉

tinnka9
13. sep 2010

@zuziiiicek17 tak este raz gratulujem aj tu a tiez k prvym krocikom 🙂 . Si dal teda chrustik pekny darcek k narodeninam! 😉 . A neboj, pokial budu nase deticky zdrave, tak to bude uz len lepsie. Ja spominam na obdobie po 1.roku nasho martinka az do nastupu do prace ako na najkrajsie - takze baby, mame sa na co tesit 🙂 🙂 🙂

ewwe
13. sep 2010

@zuziiiicek17 krasny darcek si dostala od maleho
mna dnes nina tiez prekvapila, vysla sama na gauc, mala dobru inspiraciu, pocitala som drobnaky z pokladnicky 😀

krasnulka
13. sep 2010

@zuziiiicek17 aj my sa pripajame ku gratulacii. Miškovi prajeme všetko naj naj naj najlepšie 🙂

ewwe
13. sep 2010

sladke placky z chleba
1/2 obyčajného chleba, mlieko/voda, 5vajec, 5PL kr.cukru,3PL múky, 2-3PL ovsenných vločiek, 1 jablko, škoricu, olej na vyprážanie

POSTUP PRÍPRAVY

Ďalší chutný tip na spotrebovanie staršieho chleba, tento raz na sladko.
p.s.určite sa toto dá urobiť aj z rožkov, knedle či vianočky

OBRÁZKOVÝ POSTUP S VEĽKÝMI OBRÁZKAMI

prísady, teda ich časť...
postup je podobný ako pri plackách na slano...chlieb nakrájame na kocky a dáme rozmočiť do vody alebo v tomto prípade bude možno chutnejšie do mlieka....ja som chleba navlhčila vodou, pretože som pôvodne chcela robiť placky na slano, ale v poslednej chvíli som si to rozmyslela, reku že vyskúšam aj sladkú verziu, veď taký chlieb s džemom alebo medom sa tiež papká, tak skúsim .....a tak som pridala už k rozmočenému chlebíku ešte za lyžicu kondez.mlieka (sl.smotana), vidno ho na prvom obrázku....p.s.určite sa toto dá urobiť aj z rožkov, či vianočky
pridala som teda vajíčka, cukor a jabĺčko, škoricu....
trošku múky a ovsenných vločiek....cestíčko malo konzistenciu redšiu, ako na zemiakové placky
opekáme na pomastenej panvici a na pomalšom plameni, lebo cukor sa ľúbi pripáliť, takže radšej pomalšie, viem o čom hovorím:o)
hotové servírujeme ako chceme, či už len poprášené práškovým cukrom, alebo krajšie, so šľahačkou a nejakým ovocím, chutia skvele, teplé , či studené....tak DOBRÚ CHUŤ!!!

tiez celkom zaujimavy recept,

lujsa
13. sep 2010

@zuziiiicek17 aj ja gratulujem oslavencovi k narodeninkam aj k prvym krockom.Paradne si to naplanoval 😵

@bobocka keby sa to tak dalo,nedat mu v noci prso.Raz som skusila a on reval 2 hodiny,co sa z nervov prebral a aj tak som mu musela dat.Mne sa zda,ze on vysmadne...A to je obleceny uplne nalahko.Ale asi pocul tvoju radu,lebo dnes-prvy krat od svojich troch mesiacov prespal celu noc 😵 😵

@tinnka9 ja som toho isteho nazoru,ze su velky a Vigantol vobec nie je nutny.Ak by mi kamoska nedoniesla,tak nedavam nic,Vigantol istotne nie,aj keby ho mali v lekarni-ale to som ja,opatrna povaha 😵

Baby,mna sa svokra nikdy neopyta,co kupit...A tak mu teraz na narodky kupili velku stvorkolku,taku asi pre trojrocne dieta,co huci,ide ked ho soferuje dieta,alebo aj na dialkove,paradna je,ale ja by som ju nikdy nekupila-urcite nie pre rocne dieta.Ked sa pohyna,strasne trhne autom a zahuci a on sa tak zlakne,ze len place...Tolko veci sme potrebovali-dnes sme boli v Ba kupit autosedacku,fusak,spaci vak,termoobal-a necelych 400 eur v tahu...Takze sa pridavam k bobocke a neviem do kedy sme na suchom chlebe 😅

kathynka
13. sep 2010

no my sme mali dnes zase zazitky...najprv ja hned rano u gynekologicky, kedze som zase drapla nejaku pliagu a neslo mi nejako zbavit sa toho, tak reku nebudem to podcenovat a pojdem sa radsej nechat prezret...je sice pravda, ze ma pekne prezrela a usudila, ze uz som skoro vyliecena, ale tie komentare, keby ste poculi...mne je fakt luto, ze moja doktorka ma rakovinu prsnika, ale je podla mna dost "nedoktorske" hovorit pacientke, ze co sa teraz lutujeme, ze s vekom to bude uz len horsie a aj tak secky skoncime s rakovinou a s chorymi cievami...tak jej vravim, ze to neni moc optimisticke a ona na to, ze to ani nema byt, ze to je realita a vsetky nas caka rakovina...parada, velmi ma povzbudila...a ked som jej povedala, ze po tom, co mi pred rokom potvrdila HPV, aj ked pri minulej prehliadke tam uz nebol, tak sa uz trochu bojim a radsej pridem na kontrolu jak nieco podcenit, tak mi vravi, ze bat som sa mala predtym nez som vliezla s hocikym do postele po kratkej dobe...no ja snad zacnem robit vstupne testy chalanom...postavim do radu a zacnem sa pytat, kto vie o sebe, ze prenasa HPV...ona ma fakt taky "citlivy" pristup...
a druhy zazitok sme mali opat s poistovnou dovera...v marci nam nechceli vratit 40e, co zaplatila clarisse za vysetrenie yoana, kedze to bol presne vznik jeho poistky, len este nemal karticku v ruke, len potvrdenie, tak nas doktorka normalne skasirovala, dala nam pokladnicny blok a ze poistovna to preplati...to urcite...odmietla to poistovna s tym ,ze nam to ma vratit doktorka a doktorka to vratit nechcela s tym, ze to mame dostat od poistovne...akoze dohodnite sa...a v juli bol yoan chory, ale boli vo france, tak s nim bola clarisse u doktora a vratane liekov zaplatila 68e a u nas poziadala o preplatenie...minuly tyzden nam doslo vyrozumenie, ze podla tabuliek, ako by bol hodnoteny tento vykon, dostaneme spat 6e a 3e za lieky...cize namiesto 68e iba 9e...zaujimave je, ze ked pride maly pacient k doktorke, ktorej nepatri, tak len za chytenie sa klucky sme dali 20e...tak sme tam dnes volali (zas ten debilny dochodcovsky revizny lekar, co ani nevie ako to v jeho vlastnej poistovni funguje a ake su zakony, co som sa mala moznost presvedcit uz pri rozhovore s nim ohladom marcovych 40e), ze nech nam to vysvetlia a nech nam teda vratia originaly a clarisse si to poriesi vo france...oni sa stahovali, on nevie, kde to je...fakt skvela odpoved...on ma v ruke len nieco, co su podla neho kopie...a mozeme prist za jeho asistentkou a vyriesit to s nou...ja toho uja fakt nemam rada, vecne sa s nim po telefone pohadam...

luppita
13. sep 2010

@zuziiiicek17 dalsi oslavencek, vsetko len to naj naj naj Miskovy k prvemu rocku a vela zdravia stastia aj do dalsich rockov 🙂

bobocka
13. sep 2010

@lujsa no vidis.prva prespata noc!!!parada.gratulujem 🙂 dufam,ze to drobcovi ostane a ze uz sa aj ty konecne poriadne vyspis.vsak by sa patrilo po roku 😀 @zuziiiicek17 paradny je misulik.si dal senzacny darcek k narodeninam.z tohto bude o par rokov krasna historka.ked sa ta bude niekto pytat kedy ti maly zacal chodit,tak budes presne vediet. 😉
tak kocky.bola som dnes u doktorky,rozpravala som sa s jednou lekarnickou a teda ten vit d mame odobreny.ja som si este na nete pozistovala viac o dolezitosti vit d.uz mam z toho hlavu ako balon.mam pocit,ze je to vacsie ako ja,ze toto ide mimo mna,radila som sa s bobcom a nakoniec sme predsa len miskovi tu kapsulu vit d od slovakofarmy dali.nebudem to ja riskovat.on fakt ten vit d potrebuje a ja nie som lekar,nemozem to objektivne posudit a ak mi doktorka povie,ze pre moje dieta je kapsula vit d vhodna,tak jej proste musim verit.v lekarni som sa pytala na ten vigantol a vraveli mi,ze oni to hned museli stiahnut a ze keby vigantol predali,tak by ich za to mastna pokuta cakala.ze ti lekarnici co ho nadalej davaju si hraju s ohnom.ci je to tak,alebo mala pani len silne reci ja neviem.kazdy inak hovori.z tohto sa nik nevysomari.ale ina pani tam mi vravela,ze tej kapsuly sa bat nemusim,ze ona iba to detom davala a nie vigantol a ze su uplne ok.a citala som,ze detickam do 2 rokov sa vit d odporuca v pravidelnych davkach (ci je to par kvapiek denne,ci kapsula kazde tri mesiace) a ze potom do veku 18 rokov sa odporuca davat vit d v zimnych mesiacoch aby sa predislo osteoporoze atd.a vraj aj dospelym sa odporuca si dat raz do roka vid d kuru@kathynka ty este stale k tej hlupej gynekologicke chodis??? ved ju uz zmen.hadam nebudes chodit na prehliadky k lekarke co ti hned armagedon predpoveda!!!!a co sa tych poistovni tyka,tak to no comment.mam dost.ale tak to bohuzial vzdy bolo ☹ ak sa vobec nejakych peniazkov dockate,tak si mozte gratulovat 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre