V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

tinnka9
5. okt 2010

@weiya ahoj. skus jej silnejsie zatlacit pri usku vpredu pred zvukovodom alebo dolu za uskom. keby ju bolelo, tak by zacala plakat. matusko mal zapal usiek ked mal 3mesiace, a to sme zistili v noci - preplakal skoro celu noc, tlacil usko do perinky, nevedel sa ulozit, mal aj teplotu 37,8. ja si myslim, ze keby ju bolelo usko, dala by to jasne najavo 😉 . ale skusila by som zavolat doktorke na tvojom mieste.
nas drobec ma zas take zapareniny, ze som skoro plakala s nim, ked som mu vcera utierala zadok ☹ . ale zas vcera kakal 4x - ja neviem, ci sa to uz povazuje za hnacku, alebo nie 😒 . pre istotu nedavam mliecne, a dnes som uz dala hylak a probiotika, natrela imazolom. alebo zeby to zo zubov? alebo ma este napadlo - menili sme UM - mohlo by to byt z toho?

ribizek
5. okt 2010

@tinnka9 - ja som sa minule pomýlila a dala čaj, kde bol med a citron. Až večer som si uvedomila, že ho pije. Taká som bola zmagorená, čo su teraz na preskáčku chorí. Aj som sa bála, či sa nevyhádže, ale v pohode. Takže možno to boli fakt len tie šípky.

ribizek
5. okt 2010

@lujsa - mne raz kamoška dala zázvorový čaj. Jej muž bol dosť na tieto veci. JA väčšinou nechcem uraziť, ak mi niečo nechutí, tak sa premôžem, ale toto sa fakt nedalo. 😀 Neviem, či to bolo silné, no po pár dúškoch som to vzala. Chceli mi to vylepšiť melasou, ale to som už fakt zadržiavala všetko možné. Odvtedy, ked niekto povie zázvorový čaj, spomeniem si na tú chuťl 🙂 Ale určite to pomáha, tiež to všetci chvália. A vraj je to aj afrodiziakum. 😎 🙂

ribizek
5. okt 2010

@tinnka9 - my máme takéto prejavy vždy, ked idú zuby. Niekedy aj 2 krát za hodinu. Ja stále len kojím, tak mlieko som vylúčila. A tiež má vtedy zaparenejšiu riťku. Vtedy obmedzím tie obrúsky, častejšie vetrám a prebaľujem, ale úplne sa tomu nevyhnem.
Ja si myslím, že keby ste to mali z mlieka, možno by sa aj zmenilo kakanie - niekedy to má vraj inú farbu alebo viac zapácha. To mám len počutia, takže ako tutovku to netvrdím. 🙂

bobocka
5. okt 2010

@kathynka paradicka.yoan je sikulko! my chodime stale tak kadejako.za prst misko trieli ako sip,no ked ma ist sam,tak len kratke vdialenosti,max par metrov od skrine k gaucu ,ci od stolicky ku mne.vzdy tam musi byt dostupny ciel.ze by siel sam do polky izby a tam sa otocil a pokracoval v chodeni,tak to teda nie.u nas ti v kazdom materskom centre maju kadejake kurzy.anglictina pre malickych,cvicenie na fit loptach,sikovne rucicky,teraz najnovsie vybehla yamaha-je to hudobna skolka pre deti. http://yamaha.hudobnaskola.sk/ v podstate su to hudobne hodiny pre deti a je o to sialeny zaujem.maminy su s tym nadsene.my ti chodime len plavat,no pri nasom rozpcte to vyzera tak,ze toto je asi nas posledn kurz ☹ .nevychadza nam to.musime aj trochu prisetrit.nemozme kazdy mesiac vsetky euri minut.treba mat aj rezervu.takze tak. ☹ @weyia neboj nic.fakt je mozne,ze talka len vyrovnava,alebo prisla na to,ze aj tak sa chodit da,mozno ju len ten pohyb bavi a preto to robi.vsak ju odpozoruj este nejaky tyzden a ak to neprestane robit,tak chod ku doktorke pre pokoj v dusi.ale nemyslim si,ze by to malo byt nieco zle.pokial pri tom neplace a nie je mrzuta,tak ju usko asi neboli.aj moj misko teraz vychytavku novu ma.pri papani sa furt von oknom diva.mam nervy na to,lebo mu stale musim hovorit misko ham aby sa na mna otocil,alebo sa zacne v stolicke miestit a najnovsie sa uz vie z remencov vyvliect a postavit sa v stolicke.to akoze uz nechapem jak to robi.proste pri jedeni robi vsetko mozne ,aby mi to jeho krmenie neulahcil 😀

zuziiiicek17
5. okt 2010

Ahojte ,blahozelam vsetkym co uz chodia 😵 😵 😵
vlastne je tu niekto ,kto este nechodi ?? 😕 lebo Misko absolutne odmieta ☹ uz sa mi to velmi nepaci

bobocka
5. okt 2010

@zuziiiicek17 a vsak si vravela,ze presne na svoje narodeniny sa pustil.ci sa potom zasekol? ak sa mu este nechce,tak ho nenut.hovorim,aj moj misko prejde sam len kratucko a zas sa k tomu nejak extra nederie.to je ok.vacsina deti aj tak zacne az po roku chodit a je to uplne ok do toho 15-16 mesiaca.fakt.chodenie ,ako vsetko ostatne pri detickach,je veeelmi individualne.ja to neriesim.ked bude chciet behat,tak bude.teraz si stale uvedomuje,ze stvornozky mu to ide lepsie ,nez chodiac,ze sa na dane miesto lepsie dostane,tak ja to neriesim 🙂 .ono podla mna nie je dobre dieta v nicom drillovat,lebo sa potom zasekne a bude to ovela horsie.viem to z vlastnej skusenosti.ked som bola mala,fakt mala,tak som sa vystverala ku klaviru a zacala som sama hrat.proste som tymi malymi prstekmi nasla spravne tony a dokonca dom hrala dvojrucne podla sluchu.(melodie z telky,zvucku miss som mala najradsej,ludove pesnicky).fakt som mala asi 5 rokov a slo mi to senzacne.moj oco je hudobnik,tak bol cely nadseny a zacal ma ku klaviru nutit.a mne s vzdy nechcelo.a raz mi dal jednu vychovnu za to,ze som hrat nechcela a to bol koniec.odvtedy ma za klavir uz nedostal.po rokoch som si zas sadla a vedela som to,dodnes si kadeco sama zahram,no oco to doslova pos.al.keby ma nebol nutil,tak som dnes fakt dobr mohla byt.ja viem,ze to je hlupy priklad ,ale podla mna to sedi na vsetko.ak dietatko k nocniku nutime,tak sa mu to just sprotivi a po 5 kakat do plienky bude.takze ja by som ani chodenie nesilila.tvoj misko bol vzdy supernadany v motorike,vzdy spravil vsetko skor nez nase ostatne drobce. 🙂 on sa ti pusti ani nebudes vediet ako 😉

ewwe
5. okt 2010

nina sa pustila sama od piatku, ale urobi mx. 4 kroky a tiez musi mat ciel, gauc, kraslo alebo niekoho, ale nesmiem to byt ja, lebo ked ju chytam ja, tak sa iba hodi do narucia ale nohy ma na mieste, tak ked ju chyta babka tak pekne k nej krokuje, zajtra pustia mm domov, on co ju nevidel skoro 3 tyzdne tak na rit padne kolko novych veci uz vie no a aj to chodenie, ja mu vsetko vravim do telefonu, ale predsa to je ine vidiet ju nazivo 🙂

ewwe
5. okt 2010

@bobocka uz ti prisli tie knizky??

luppita
5. okt 2010

joj baby jake fajne recepty , ja poznam len ten cibulovy caj , neznasala som to ako decko, fuj fuj fuj a ako dospela som to este nerobila, ani neviem ako sa to ma. Mne raz prababicka dala na bolave hrdlo kocku cukru, ktoru obliala alpou 😝 😝 😝
@kathynka ja s malym chodim do centra, hra sa tam pol dna, dnes tam bola aj taka teta a doniesla minizoo, zaby, skrecky, hada, zajaca..... super to bolo a poobede chcem chodit do aquaparku tu v SC, nie na kurz, len ja s malym sa clupkat aspon raz za tyz....
@ribizek ja jak som bola teraz chora, tak som aj malemu urobila cajik s citronom a medom a super, vobec to odomna nechitil 🙂

lujsa
5. okt 2010

Ahoj kocky,tak z drobcovej zvysenej teploty sa vyklula 6.choroba,hned rano som zbadala vysyp na hrudniku,teplota uz rano nebola.TAk som volala pediatricke,ze uz teplotu nema,ze je to asi 6.choroba,ci treba prist (nechcela som,aby tam nieco nechytil),tak vraj ano-Boli sme tam,nic nove mi nepovedala a tak dufam,ze tam daku pliagu nenachytal.

@tinnka9 ja som taka namotana na ten prechodny fusak,ze ho mozno objednam,kym nam napises,ako si spokojna.Ved na nom nema byt co zle,ci?

@bobocka mne sa este ako tehotnej velmi zapacila ta Yamaha,chcela by som tam s G.chodit,ale momentalne nam to tiez nevychadza...Uvidime neskor.

@zuziiiicek17 nas G.este nechodi a myslim,ze tak skoro ani nezacne.Spravi zo dva-tri krocky,ale to je vsetko.My mame minimum nabytku,takze u nas nemoze chodit od komody ku gaucu,kedze nemame ani komody,ani podobne-bezne veci,neruckujeme ho,takze je viac-menej stale na styroch,na dvoch je pri uchytkach na kuchynskej linke,pri radiatore a inde sa mu neda.A on je tak opatrna povaha,ze mu to az tak nechyba.

@kathynkaaj ja sa pripajam ku gratulaciam k Yoanovym prvym krockom 😵

@weyia ja by som zavolala dr,ak Natalka neprestane davat hlavicku na bok,ale v tomto obdobi chripok by som tam nesla.Urcite to nic nie je,neboj
😉

tinnka9
5. okt 2010

@lujsa 😀 😀 😀 . ja stale cakam a cakam, kym dojde, a dnes mi akurat volal ten pan, odkial som ho objednala, a oni mi ho este ani neposlali!!! lebo mu prisli vsetky farby, akurat tu, ktoru som chcela, mu dodavatel uz 2x vraj nedodal. tak ci nechcem inu ☹ . ja jedine, coho by som sa obavala, ci sa nesmyka v kociku. nazivo som ho videla v predajni, mne sa pacil 😉 .
a teraz poradte. mame takyto kocik, objednala som povodne tmavomodro-tyrkysovy fusak (mozno v piatok este pridu). ak by ho nemali, myslite, ze by sa tam hodil aj tento tmavosedy?

lujsa
5. okt 2010

@tinnka9 ak by som objednavala ja pre nas,tak tmavosedy-mame sedy kocik.Podla mna by pasoval aj k vam 😉

tinnka9
5. okt 2010

@lujsa my mame tmavomodro-tyrkysovy kocik, sa bojim tej tretej inej farby 😒 . no vidis, my zas keby sme mali sedy kocik, ja by som nejaku vyraznejsiu farbu brala 🙂

lujsa
5. okt 2010

@tinnka9 keby boli na vyber,tak by som brala nejaku stirebornu,ale lesklu 😀 Vyraznu farbu som tam peknu nevidela a ani moc nechcem,lebo ked ho potom obleciem do nejakej dalsej farby,tak je to zvlastne,takto vynikne farba oblecenia.A najma-chcem nejaku neutralnu farbu,ak by sme nahodou niekedy mali dievcatko a ak nie,aby som to lahsie predala.Ten fusak Kaiser som chcela nejaky vyrazny,ale nemali-ten typ,co sme kupovali mali len hnedy a cierny,tak mame cierny s bledomodrym vnutrom.
Toho smykania sa v kociku sa trochu bojim aj ja,ale snad tomu tie prestrcene pasy zabrania,aspon na tom predchadzajucom prechodnom fusaku to fungovalo a ten bol zvonku sustakovy,takze smyklavy 😉

tinnka9
5. okt 2010

@lujsa to mas pravdu s tymi farbami 😉 . my mame kaiser pieskovy, snad nebude v kociku uplne odveci 🙂 . ked som ho kupovala, mali vtedy super akciu, ale farebny vyber teda nic moc. tiez som chcela nieco neutralne, tak jedine ten pieskovy, ostatne farby riadna divocina do mojich oboch kocikov 😀 .
s tym smykanim si ma upokojila. uz som skusila napisat do dalsieho e-shopu, ci ho nahodou nemaju tam. ak nie, vezmem aj ten sedy. lebo deky u nas nula bodov - len ich zbieram spod kolies, a uz mu je v tom kociku hadam aj zima 😒 .
tak ty teda nevahaj a objednavaj, pokial ma ujo vsetky farby 😀 😀 😀

kathynka
5. okt 2010

@bobocka yamaha skolu poznam, bola som raz priamo na ich hodine s jednym 2,5 rocnym chlapcekom, ktoreho mam obcas po veceroch...bolo to fajn, celkom sa mi to pacilo (napr. viac jak anglictina helen donor), ale myslim, ze z toho maju nieco skor starsie deticky jak nasi drobci...tam sa totiz spieva, recituje, robia sa rytmicke cvicenia...to, co my chceme chodit je skor o tej psychomotorike a deticky sa tam skor zabavaju...a vybrali sme to aj ako lacnejsiu variantu nejakeho kruzku, kedze plavanie v BA stoji 130e za 8 hodin a toto stoji 5e/hod...
my sme boli uz tiez v materskom centre, len skoda, ze ziadne nemame pri dome a vsade musime cestovat...
inak, dnes yoan spravil trochu scenu v meste...bola som vonku s kamaratkou, ktoru uz pozna a vzdy sa na nu usmieva...a neviem, co ho to pochytilo, ale chcela som ho vybrat z kocika, nech trosku chodi, kedze to ma velmi rad a ani za svet...hodil sa o zem, ani len stat nechcel, bol jak gumena babika a krical, plakal...tak som ho vzala na ruky, ze nebudeme stat na jednom mieste, ukludnil sa, dala som ho na zem a odznova...ani do kocara nechcel ist...takze som si ho na rukach odniesla az na zastavku, kde som ho uz vazne musela dat do kocika, bo inak by som nenastupila na trolejbus, tak celych 5 minut cakania preplakal a ukludnil sa az v trolejbuse, ked som ho vybrala z kocara...no a ked sme vystupovali a on musel naspat do kocara, tak bol uz uplne kludny...no netusim, co ho to chytilo, lebo furt sa ku mne schovaval jak keby sa jej bal alebo mu vadilo, ze mu tlaci ona kocik...a potom doma ani z trucu neobedoval...to je "radost", co? ☹

weiya
5. okt 2010

@bobocka hlasim ze torta sa mi nevydarila, tak som zvedava ci nam aspon bude chutit 😝 piskoty mi jasnacka na vrch vyliezli 😀 ked som misovala tie tvarohy s palarinom a tak, prisla mala k stolu a stiahla obrus, na zem padla iska s piskotami a ovocim, tak som mohla ukladat a krajat ovocie od znova, takze dnes sa mi darilo 😀 ten vrch musim neako zamaskovat, asi ho grankom zasypem 😀 a este k tomu som si potom vsila ze mm nekupil zelatinu ale zele,je v tom rozdiel?

weiya
5. okt 2010

@lujsa tusim si mala aj podozrenie na tu 6-ku,ze?tak nech vysyp G.rychlo prejde, a bude zase fit, aspon vies s coho boli tie teploty... a uz nema maly teplotu?

weiya
5. okt 2010

@ewwe tak uz budete mat konecne tatu doma 🙂 super 🙂 tak to verim tomu, ze padne na rit,ked zbada kolko pokrokov mala za ten cas urobila 🙂 ja ked som bola takato mala,tak sme z nasimi byvali u babky a dedka,a dedko bol na lieceny a vzdy na vikend prisiel domov, a vzdy sa tesil z novych veci, ktore som sa naucila, on to najlepsie videl, ked ma dlhsiu dobu nevidel 🙂

weiya
5. okt 2010

@kathynka tak takata "radost" je u nas radost kazdodena 😀 sak zabava musi byt, ne? 🙂

weiya
5. okt 2010

@tinnka9 myslim ze sa tam hodi 🙂 inak pozdava sa mi vas kocik 🙂 to je aaka znacka?

weiya
5. okt 2010

@tinnka9 ja sa musim po niecom poobzerat, ten nas je strasne tazky, neprakticky, a mala je v nom uz len tak tak...som zvedava ci sa mi tam vlastne s fusakom a vetrovkou vojde 😲 😖

tinnka9
6. okt 2010

@weiya jaaaj moja, to mam este po matovi, ten uz dosluhuje 😀 😀 😀 . myslim, ze sa uz nevyraba. ale velmi podobne (a cenovo ta nezruinuju 😀) su Baby design, alebo dobry je aj ten Chicco multiway, co sme minule o nom pisali. a dost velky, priestranny a s velkymi kolieskami je aj Zopa Fusion - ten by som tiez brala 😉

weiya
6. okt 2010

@tinnka9 😀 😀 no vidis to, ale na fotke dobre vyzera 😀 dik za typ, 🙂

tinnka9
6. okt 2010

@weiya vsetko najlepsie natalke k meninam 🙂

lujsa
6. okt 2010

Baby,tak som smutna a nahnevana.Vcera som nechcela ist s G. k dr,ale povedala do telefonu,ze musim,pre istotu.Nechcela som preto,lebo ked sa objavi vysyp na tele,je uz po siestej chorobe a zbytocne ho tahat k dr.No a on tam nieco chytil,kasle,sople ma...chuda moje,ale kasle poriadne,ked´sa rozplace,normalne zachvat kasla chyti.A teraz neviem co robit,ked ho zas vezmem k dr,ochorie este viac,tak asi pockam,den-dva ak mu nevybehne teplota,ak ano,tak tam pojdem.Mohli sme byt bez toho,ja som to tusila,lebo ked je oslabeny,ist cez chripkovu sezonu k dr je hovadina 😠 CO mu mam dat na ten kasel?A na sople?On este nikdy nebol chory,ani soplavy...

@weiya neboj nic,torta bude mat uspech,zamaskuj to tym Grankom a bude 😉 Vsetko najlepsie prajeme Natalke 😵

Este ma napadlo-co obliekate drobcom doma?Najma tym,co este vela lozia.A co von?

kwetinnka
6. okt 2010

@tinnka9 mozes napisat prosim link od kial si objednala ten fusak..asi si aj pisala ale neviem sa k tomu dopatrat.

ewwe
6. okt 2010

@kwetinnka dik za ten link na pesnicky

a vsetko najlepsie k meninam Natalke

luppita
6. okt 2010

@lujsa joj to je ake zle, ze ti maly ochorel. ☹ Mala si dat na svoj pocit a neist 🙂 Maminka vie predsa najlepsie co je pre jej dietatko. No prajem skore uzdravenie. teraz Dr len zavolaj (uz by som tam nesla) a opitaj sa ci mozes davat calciovy sirup (u nas vzdy zabera) a do nosteka nasivinky. Davaj mu cecko a ak nebudes vidiet vysledky, az potom k nej chod. 😉
@weiya neviem ci je zele a zelatina to iste ☹ ale torta bude chutovo isto dobra 🙂 Ja ja prajem Talke k meninkam vse nej 🙂

baby uz presne viem ako vyzera dieta predavkovane cukrom 😀 vcera som malemu robila puding na veceru (samozrejme bez cukru), rozliala som do 3 misiek, moju a draheho som potom docukrila. Malemu to tak chutilo, ze chcel este este este, tak zjedol aj ten moj puding s cukrom.... 😝 A potom teda riadne rososo nastalo, valal sa po zemi, lietal z izby do izby, robil nieco co sa skoro podobalo na kotrmelec.... popri tom krical, rehotal sa, buchal , no proste kukali sme jak puci 😲 ked to neprestavalo asi po pol hodkee sme ho dali spat a v momente zalomil 🙂
Cukor tak skoro neuvidi a hlavne neochutna 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre