V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

kathynka
8. okt 2010

@bobocka no perfektny je misko, kolko toho uz vie 🙂 aj yoan chodi presne tak isto, pekne robi podrepy, postavi sa a pokracuje dalej...v pohode dava zakruty, aj cely dom prejde sam, ale aj tak je rad, ked sa dakde zjavi ta dospelacka ruka...akoze pre istotu 🙂 a recovo sme furt take male brzdy 🙂 stale len bababa, dadada...to je asi tak vsetko...rybicku robi dokonale (ze ked mu nejdu tie zvuky a slovicka, tak aspon nemu rybicku som ho naucila 🙂 ), este vie indiana, otoci rucicky akoze uz viac nemame, manusky spravi, hupe sa dopredu akoze jazdi na konikovi, spravi pa-pa aj posle pusinku...aj bravo, bravo (akoze tap-tap tapusky...) a to je hadam aj vsetko...a ked mu poviem, aby zaspieval, tak tam hodi nejake C 4 snad a uplne vysokym hlaskom vyda taky dlhy ton...aaa-aaa-aaa 😀 to si sam aj tak uspavanku spieva 🙂 a v trolejbuse si strasne navykol, ze ho musim zakazdym vybrat a robi grimasy na vsetkych okolsediacich, hra sa s nimi schovavacku a hadze na nich svoj super hanblivy usmev a potom nam tety hovoria, ze ten chlapec to s babami bude vediet 😀

bobocka
8. okt 2010

@lujsa no ja chodim s miskom von.teraz je krasne babie leto.nechcem aby len sedel doma v tom zabacilovanom.ked ideme von,tak pootvaram okna,nech sa potriadne vyvetra a vonku je super.maleho dobre obleciem a na krk mu davam sal.mne je jedno ,ze si nieko mysli,ze na sal je skoro,ja mu musim hrdielko chranit aspon trochu.ma na sebe deku a vonku mi vacsinou prespi.zas keby bolo dazdivo a sychravo,.tak von nejdem,ale takto je to podla mna ok.nezhorsuje sa mu,tak hadam mu tym neskodim 😝 .inak aj tie zubky nam asi idu,misko riadne slinta...mozno maju chalani to iste.to si teraz je virus v klube velkohlavych 😀 😀 😀 pamykon mam uz v kosi.ten je ako hovoris,len na tyzden a kedze ho nechcem davat ,aj ked by som mohla (no pri tych nasich soplikoch je to nevhodne),tak mi je doma na dve veci.esteze som skoro č euri za nic vyhodila ☹

lujsa
8. okt 2010

@bobocka jeeej,Misko uz sam chodi?Gratulujem,parada 😵
Inak-tapusky nas G,priam neznasa,ked bol maly,robil ich a teraz na mna zacne kricat,ked ich chcem.Jedine na moju ruku ich spravi...Neviem preco sa mu tak znepacili.A vlastne ma obdobie,kedy robi len to,co chce on-indiana,ktoreho vie uz od babatka,na zvieratka mi chce ukazat len cicu,hava,zirafu a prasiatko.Ked chcem kravicku,zacne kricat a zahodi ju,neviem,co sa mu na nej nepaci...Hovorit vie "da-da-da",ked nieco chce,mama-to sa vyslovene snazi,ked ma zbada,tato-na naseho tata,ba-akoze bac(ked nieco spadne,albo ked nieco zahodi),nam-nam-to je akoze mnam-mnam.ked chce jest,nono-akoze zakaz a ha-to je ham.Ostatne nechce,vedel toho viac,ale on ked nieco nechce,tak ma odignoruje 😀

lujsa
8. okt 2010

Tak ste ma baby navnadili s tym chodenim von,mozno zajtra vybehneme,ak bude pekne.Co obliekate detom?

kathynka
8. okt 2010

@lujsa na tuto otazku ti poviem velice vtipnu story z dnesneho rana...hovorila som clarisse, ze ked chodime von s malou terezkou, tak jej maminka vzdy zalamuje rukami, ze yoan nema pancuchy a ze mu asi kupi...na to mi dnes clarisse povedala, ze chlapci predsa pancuchy nenosia! 😀 proste nikdy...to len dievcatka k suknicke...moze byt vonku hocijaka kosa, proste francuzski chlapci pancuchy nikdy nenosili, nenosia a nosit nebudu...mozno zacne nad tym uvazovat, ked bude vazne tych -30 stupnov jak predpovedaju na tuto zimu...ze bude mat teple gate a deku a hotovo...a pritom polovica slovenskych deti je v zime doma len v bodycku a pancuchach 😀

bobocka
8. okt 2010

@kathynka no tak yoan je silulko.som rada,ze nie sme sami,co negagoceme poriadne 🙂.este som zabudla,ze misko sa naucil brb brm na perach,tak si po nich brnka rucickou a brmka do toho 😀 a aj indiana vie,ale to mu musim ja prikladat ruku s ustam a on len krici 😀 .bobco teraz trosku zacal s poslanim pusy,no misko sa nejak na to nechyta.ja som si vybrala nejakych 5-7znakov z baby sign a to asi 3den miskovi ukazujem.na plavanie s nami chodi maminka,co mala speci kurz o tom,tak nam doniesla dvd a brozurky a knizky o tom,tak tam som cerpala hlavne.skoda len,ze sme skor nezacali.zacat v roku je uz pomerne neskoro.ale nevadi.ja mu este k tym znakom co on ma vediet ukazujem lubim ta .to chcem aby sa naucil. a dakujem je tiez krasny znak.postupne pridame aj zvieratka,no nechcem toho na neho vela sypat naraz.ja som vzdy chcela ovladat znakovu rec,tak takto sa naucim aspon par znakov ukazat.popri syncekovi si aj ja svoj nini sen plnim 😉 a teraz citam toho karpa-nejstastnejsi batole v okoli a je to celkom zaujimave.dom niekde na 70strane z 300,takze k poznaniu podstaty mam este daleko,ale to,co tam doteraz opisoval ma zmysel,tak som zvedva co nove sa zas dozviem pri znasani nalad mojho drobca ci jeho vychove 🙂

luppita
8. okt 2010

@lujsa no bodaj by uz boli vsetky prerezane, toto ma naozaj nebavi. A neviem mu vobec ulavit, nurofen od bolesti som mu vcera davala, kremik na dasna, kusatka.... ale aj tak vidim ako trpi a ja este viac ☹
sranda , ze G ma ba na bac a u nas je ba / balon 😀 ja si s malym celkom pokecam, pouziva prve 2 pismenka zo slov. minule : mama da ti (nacahoval sa na stol) mama daj ticinku 😀 minule mi nieco splietal a ja stale ze co, nerozumiem, neviem co chces ... a sa najedovany otocil a isiel prec 😝
@kathynka super fotka, jak sa pekne drzia 🙂 simonko zase robi grimasi a ksichty ked ho fotim a poviem nech urobi syyyyr 🙂

luppita
8. okt 2010

@bobocka ja znakujem na maleho od 8m. Nieco uz vie, ale jemu je lepsie hovorit, ja viem uz viac ako 30 znakov 🙂 bavi ma to a robim to uz automaticky 🙂 Len som asi robila chybu, ja som znakovala na maleho vela, az moc (teraz skusam tak ze mame 5 znakov a uvidime kedy pridame dalsi 🙂 ono sa ma znakovat 5 - 7 znakov naraz a ked sa niaky nauci tak pridat dalsi 🙂

lujsa
8. okt 2010

@kathynka 😀 😀 tak pancusky su nakoniec dievcenske 😀 Iny kraj,iny mrav.Ale je pravda,ze my sa tu dost teplo obliekame,oproti inym krajinam.

@bobocka Mne dnes dosli tie knihy,aj ja citam Karpa,teraz vecer som precitakla nejakych 50 stran a paci sa mi to.Som zvedava,co bude dalej.To znakovanie je super,ja sice neznakujem,ale vsimam si G. a ak ma nejaky posunok na nejaku vec,tak to pouzijem.Mne sa viac paci,ked sa znaky deti neucia,ale my sa ucime od nich 🙂

@luppita aj ja sa neviem dockat toho,ze budu vsetky zuby vonku.Tak Simi sa minule urazil,ze si mu nerozumela? 😀 😀 To je ale perfektna ukazka jeho inteligencie a to myslim vazne,k tomu treba dospiet 😉

luppita
8. okt 2010
bobocka
8. okt 2010

@lujsa misko ma vzdy dlhe body na tom sveter a bundu (dnes mal dlhe body,na tom tenku kosielku a na nej svetrik a riflovku.tenke pancusky a rifle. sal a capicu) ja som zas pancuskova.neviem si predsatvit miskovi nedat pod rifle pancusky ked je takato zima.na teraz ma tie tensie a na tuhsiu zimu mam kupenych asi 3 hrubsich.teraz maju v lidli pancusky hrube za 3euri a 2pary ponoziek hrubych tiez za tu cenu a tie ponozky su protismykove ale take protismykove som este nevidela.nie su tam len bodky na spodku,ale cely spodok je gumeny.na tom sa veru dieta na podla he nesmykne 😀 a teraz maju v tescu zas akciu 2plus 1 na vyzivky,tak ak potrebujete,chodte si zasoby zas spravit 🙂

bobocka
8. okt 2010

@luppita presne toto som si ja na konikovi tu na baby sign teme nasla.aj odtial sa ucim slovicka.ono inak vraj tie znaky co ucime deti nemusia by presne take ake v skutocnosti u nepocujucich su.ze dieta si niekedy samo znak pre istu vec vytvori.ze je to uplne ok.tak ako @lujsa hovori. a ak matka chce,tak si moze tiez sama pre nieco znak vytvorit.dodrziavat sa to musi len pri nepocujucich detickach,ale pri dobre pocujucich moze byt ten znak hocijaky,len musi jednu vec pomenuvat 🙂

lujsa
8. okt 2010

@bobocka Musim nabehnut do Lidla a pokupit zasoby.My sme mali tie protismykove ponozky,co pises,ale asi po tretom prani sa zacal odlupovat ten spodok.Kupila som ich za vyse 5 Eur,tak som bola sklamana.Ale sa 3 Eura sa 2 pary naozaj oplatia
😉 Tie vyzivy v Tescu 2+1 musia byt uplne rovnake?Alebo sa mozu kombinovat?

bobocka
8. okt 2010

@lujsa no ja mam knihu uz od minuleho pondelka,no to citanie flakam veru.ale zas nemusim sa s tym nikam nejak extra ponahlat.ale paci sa mi to.neandrtalska teoria ma zmysel podla mna.je to fakt vhodne prirovnanie co sa toho vyvoja tyka. 😉

bobocka
8. okt 2010

@lujsa tie vyzivy pokombinujes ako chces.to je jedno 🙂

lujsa
9. okt 2010

@bobocka presne-nemas sa kam s knihou ponahlat,este mame naskok 🙂 A je super,ze sa tie vyzivy daju kombinovat,myslela som,ze nie 😉

ewwe
9. okt 2010

cauko, nina zacina tiez sama chodit, ale teraz sa jej najviac paci ked ju drzim za ruku a ona bezí, tak ako volakedy ypoa od kathynky
rozpravat vie toho velmi vela, kazdeho vola po mene, akoze baba, dede, tata.... hava, uz vie aj meno psa ajka, aj meno kocura, vola sa hugo ale ona mu hovori haga, krasne vie vyslovit auto, na hrozno povie hono, ba krizik na stene bogo, akoze boh, a vela inych slov, niektorým rozumiem iba ja 😀 a vie uz postavit vezicku z 2 kociek a tie kruzky prevlecie vsetky aj ten najmensi, vie ukazat kde je oko aj povie oko a dobne mi stale do nho, aj kde ma zubky a ine casti tela, aj pupo vie kde ma, a normalne sa pyta na nocnik aa, niekedy stiham niekedy nestiham, mala aj pauzu asi 3 tyzdne co nechcela vobec nic robit a ukazovat, len keby uz zacala chodit, v tomto je pozadu za vami

ewwe
9. okt 2010

@bobocka mne teraz prisla faktura z ceptry zaplatit pupuc. krv a bolo k tomu pribalene dvd o znakovani, je tam ukazka aj pre deti, pre mamicky a taky vynatok z toho, tak ako nam to netreba napr. hava alebo pit, pretoze mi to nina sama hovorí,ale napr. ciaku jej ukazujem, ze sa pobucham po hlave, tak to chape, stale ked jej ju davam na hlavu, este som ju naucila nina hlavu hore, a ona ju zakloni aby som mohla uviazat snurky pod bradou

lujsa
9. okt 2010

@ewwe wau,Nina vie toho poriadne vela 😵 Gratulujem ku krockom,sikulka je 🙂 NAs G.vie tiez postavit kocky na seba-zvycajne 3,obcas aj 4,ale to malokedy-vacsinou sa mu to zruti so 4.Kruzky ho totalne nebavi prevliekat,on ich len zvlecie a toci na zemi a pritom nahana 😀 Ale vie prevliect,ked ho velmi nahovaram,ale nechce.On bude asi velmi zaujimava povaha 😕 Tiez vie casti tela-rucicku,nozisku to vie velmi dlho,hadam od 4-5.mesiacov,lebo mu ich tato bozkaval a pytal si raz rucicku,raz nozicku,jemu sa to pacilo,tak sa to ako uplne malinky naucil...Potom vie,kde ma nos,uska,pusu,oci,jazyk,pupok a brusko.

kacenkalm
9. okt 2010

@ewwe wau,to je fakt Nina sikovna a velmi.....nasej malej sa vobec nechce opakovat po mne....na nocnik este nehrozi,lebo ked ju tam posadim na ostro,tak ju chyta panika,preto na nu netlacim....ale tiez vie casti tela.... 😀

lujsa
9. okt 2010

@ewwe esteze pises o tej Ceptre,mne tiez prisla faktura a niekam som ju zalozila,idem pohladat...

kathynka
9. okt 2010

veru aj yoan vie brm-brm rukou na usta a tiez ze auticko robi brm-brm...to robi aj ked sa hra s vlacikom odo mna...a ma taku velku drevenu kocku do ktorej patria male rozne kococky, ktore sa tam davaju cez otvory...to este sice nevie, ale ked mu tu kocku otvorim zhora, tak tam vsetko, co vidi okolo seba pekne nauklada...akoze upratuje🙂
@ewwe co volakedy, yoanovi ked podas ruku furt uteka 🙂 a ninka je teda riadne sikovna, velmi vela veci uz vie, podla mna
@kacenkalm nic si z toho nerob, ze terezka nechce byt na nocniku...yoan nocnik este ani nema...sak naco...ked budeme mat pocit, ze by to uz mohol aspon trosku pochopit, tak sa kupi...ale on je take male sidlo, ze s nim by to bolo teraz uplne nemozne...a zas vytvorit mu traumu tym, ze ho budeme nutit na silu a potom bude do 3 rokov nosit plienky, tak to nie...
no ja som sa tento tyzden pokusala yoana naucit, kde ma nos, ale vzdy, ked som mu prstek prilozila k nosu, tak sa zacal strasne smiat...to dieta nie je vobec sustredene, ono ma z toho zabavu 😀
inak, my sme od nasho celoslovenskeho stretka uz upustili? 🙂

luppita
9. okt 2010

cafte baby, poradte mi, mozem malemu dat hedelix sirup? Ak hej tak kolkokrat za den a kolko? nemam pribavovy letak k tomu 🙂 maly mi uz zacina chripnut a pokasliavat a calciak sa nam minul, tak ma zaujmalo ci mozem aj toto dat, aspon kym k Dr nepojdeme 🙂

lujsa
9. okt 2010

http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/detail/hed...

@luppita pozri tento link,je to akoby pribalovy letak-tam pisu,ze od 1-4 rokov dávkujeme 1/2 odmerky (2,5 ml) 3x denne. Ale pozri si,ci mas presne ten typ Hedelixu,alebo niektory iny:
http://www.adcc.sk/web/hladaj.html?what=all&q=h...

luppita
9. okt 2010

@lujsa dakujem moc 🙂

petraas
9. okt 2010

baby idete niektora na ten strajk kvoli rodicovskemu prispevku 12. októbra · 13:00 - 15:00 pred parlament do blavy?

bobocka
9. okt 2010

@petraas ja nejdem isto.po pravde som ani nevedela,ze nejaky strajk je.ja osobne som co sa tohto tyka neutralna.ja mam ten vyssi rp a sakra mi budu peniazky chybat ak nam to zrusia.nie je to fer voci matkam ,ktore fakt makaju a odvadzaju statu co maju v porovnani s niekotrymi co len deti rodia a vyuzivaju to.no zas v tej skupinke maminiek,ktore dostavaju menej je aj vela maminiek,ktore by si zasluzili podstatne viac,no bohuzial im to koli nejakaym okolnostiam na ten vyssi rp nevyslo.v oboch zakonoch su veci dobre aj zle.nikdy nebudu moct vyjst v ustrety vsetkym.ale kedze len jedna stvrtina matiek pobera ten vyssi rp a ostatne dve tretiny ten nizsi a tym dvom tretinam bude pridane,tak si myslim,ze aj tak tento navrh zakona ostane,lebo v podstate sa vyhovuje vacsine.v tom zakone by mali byt zakotvene vynimky.na prve a druhe dieta by matka co odvadza soc poist.mala dostavat 250euri a ta co nie 200euri.na tretie a stvrte dieta by to malo byt dajme tomu 160euri zjednotene a na piate a vyssie uz nic ,len prispevok pri narodeni dietata.tak by boli chraneni voci nasej superplodnej mensine.ak sa v dnesnej dobe niekto rozhodne mat pat a viac deti,tak ma ziavne financie ich aj vychovat a nemoze byt len na pomoc od statu odkazany.tam by boli zakotvene zas vynimky tykajuce sa viacplodovych tehotenstiev. a na kazde dieta by mal byt rp,teraz hovorim o dvojickach napr.lebo ak su v rodine dvojicky,tak teraz poberaju rp ako keby bolo dieta jedno a pritom su naklady zdvojene.to je riadne nefer.takyto zakon by bol podla mna fer,no nikto ho nikdy nenavrhne a neuzakonni.vzdy bude nespokojna skupinka.nikdy sa neda vyhoviet kazdemu.bohuzial ☹

lujsa
9. okt 2010

@petraas ja som kvoli tomu rodicovskemu riadne nabrusena,je to nelogicke,aby brali prave zenam,co odvadzali statu a niekomu,kto nepracoval a ma deti ako smeti,tak tomu pridaju a podporia ho v dalsej porodnosti.Keby som mala ako ist do BA,tak sa zucastnim,ale zial,nemam ako...

luppita
9. okt 2010

@petraas ja sa asi tiez nemam ako dostat do BA, uvidim, mozno aj tak budem musiet ist s malym k Dr.... Ja uz sa nad tym zaknom nejdem rozculovat. Neviem sice ako vyzijeme bez 66 eur, ked teraz zijeme ltt, ale je mi to fuk, niako to budeme musiet zvladnut 😒

ewwe
10. okt 2010

no o 66€ menej, ale ceny pojdu hore a aj energie

s tymi dvojickami je to pravda, moja kamoska sa hadala na bytovom druzstve, ze dve deti musi nahlasit, ale pre stat to druhe co sa tyka davok neexistuje, ale statu platit za dve musite, hovorila o tom aj s Erikom tomasom, a on sa jej takpovediac vysmial do xichtu, ze nech sa spoja mamicky dvojciat a nech sa pokusia s tym nieco urobit a smial sa jej 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre