V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

bobocka
21. dec 2010

@petraas peti tak odvodnit radiator treba ked vam tak slabo kuri na tak vysokom stupni.no ja keby som dala na 3 radiator,tak si na nom fest popalim ruku.to uz aj koli malemu nesmiem spravit.fakt tam kde je ventil hore,to treba povolit a pomocou slamky odvodnit.vsak pri takomto kureni sa nedoplatis.urcite to odvodnite.
no my mame asi ine merace.bezne u nas ludia minu okolo 600-700 a aj viac,takze my sme na tom dobre oproti ostatnym.ja si pamatam,ze ked som este s nasimi byvala,tak mama davala radiatory na 5 v zime,sme mali doma ako v saune a jednu zimu sa nam podrilo sa na vyse 3000vysplhat.no my sme to mali vzdy tak,ze ak nam bol podla spotreby vypocitany najom na 3000sk,tak mama vzdy platila 4000sk.velmi to navysovala,ale zas potom na konci roka pri zuctovani sme mali aj napriek tomu sialenemu kureniu vzdy preplatky.aj teraz to ja tak mam,ze nam vypocitali najom na 130euri a my sme dali myslim 140,alebo 150euro.pre istotu.ono mesacne to clovek az tak neciti,no pri rocnom zuctovani to pomoze a ak su preplatky je to fajn a ak vyjdu nedoplatky,tak zas take velike nebudu.ja sa desim tento rok hlavne elektriny.pocitac mam casto zapnuty,ale zas snazime sa tak,ze ak je zapnuty pocitac,tak je telka vypnuta.no uvidime,ale ruzovo to nevidim ☹
a ten zubar nas veru odmietol aj ked k nemu mame patrit.ale pri takom pristupe by som mu tam maleho nedala ani keby nas vzal.vsak uz ked od zaciatku ma odmietavy postoj ku detom,tak je jasne,ze sa mi o maleho nebude dobre starat a nebude mat k nemu vztah.musim nieco ine vymysliet.
no a ten krtko veru skoda,on je uplne uzasny.ak by to maleho nebavilo,tak ja sa s tym vyhram 😀 a je super,ze na kolieskach ma gumene vlozky a teda to nepocut velmi ked s tym po plavacke beham 😉

petraas
21. dec 2010

@bobocka tak to sme robili s radiatormi dokonca aj suseda na vrchu sme poprosili aby to spravil...no spravil kuri to lepsie ale teda tak ako som pisala ze na 2 uplne studeny a... inak nez to sused uplne hore spravil tak nam ani na 6 dobre nekurili...no neviem co s tym moze byt lebo volakedy na 6 som sa toho ani chytnut nemohla tak ako pises ty a teraz v pohode..naposledy ked prislo vyuctovanie tusim nedoplatok nebol to sme mali vsetko na teplej vode...ale tento rok nam tecie strasne vrela voda tk menej miname tak snad sa to nejak vyrovna...no ono je pravda ze zasa je s nami mamina tak mozno sa to nakoniec ani nevyrovna...no uvidime ked pride vyuctovanie ale myslim ze bude nedoplatok...inak aj my mame navyseny najom nez nam vypocitali...teraz ked s nami byva mama tak sme chceli navyit ale financie nedovoluju tak cakam co pojdem od januara do prace a hned od februara zvysujeme...no elektriku sme mali dobre ale tento rok ovela vacsia spotreba takze bude nedoplatok...neviem preco ale asi preto ze mama dost telku pozera a mame tmavy byt tak viac svietime lebo sofi chodi po celom baraku...pocitac nam ide pomali nonstop ale ten nam isiel aj pred tym nonstop a bol preplatok...

bobocka
21. dec 2010

@petraas no mys em mali nedoplatok za elektrinu a to sme v byte prvych 5 mesiacov nebyvali,takze tento rok to bude horsie nez zle asi 😢.uvidime.mozno budeme prijemne prekvapeni,no skor nie ako ano 😢

tinnka9
21. dec 2010

@petraas u nas to je tak, ze to teplo v radiatoroch sa nejako centralne nastavuje, tzn. ze napr. ak si najomnici na schodzi odsuhlasia nejakych 20stupnov max., tak na maxime mame riadiator teply, ale urcite nie horuci. a teda tym padom, ak by sme chceli teplejsie, tak mame smolu. ale pritom merace mame aj my. minuly rok, ked sme kvoli babatku chceli mat ako-tak teplo, sme kurili na maxime, a mali sme "krasny" nedoplatok, skoro 400€ 😖 . dufam, ze tento rok to bude lepsie.

ewwe
21. dec 2010

baby telka a ziarovky moc energie nezeru, skor chladnicka a mrazak, hlavne ked je v nom namraza, doprdele teraz som si spomla ze musim nas odmrazit, ked je zima potraviny vyhodim na balkon... no asi to urobim po sviatkoch, teraz sa mi nechce 😀 😝
inak k tym bytovym druzstvam, my sme kupili byt po rodine, kde zena pracovala na bytovom druzstve, boli nahlaseny 4 os. a baby najom bol cca 80€ samozrejme, uz tam byvame 5 rok a najom sa nam zvysuje a zvysuje kazdy rok plus nedoplatky, velmi zaujimave nie???? 😠 😝 😔

ewwe
21. dec 2010

no a este som zabudla na rychlovarnu konvicu, moj pressovar a hlavne varna doska, kedze tento rok som varila malej jedlo osobitne tak uvidim na nedoplatok energie 😢

gabinka79
21. dec 2010

@petraas my máme tie sťahovače dva. Je tam pekne vidieť, koľko vody stiahlo, ale či vďaka nim nám teraz nevlhnú rohy - neviem, ale pre istotu ich na jeseň vytiahneme a máme ich do teplejších jarných dní. A s tým kúrením je to aj u nás tak, ako u Vás. 2 nič, 3 vlažný a až na 4 cítiť, že je teplejší. 😒
@bobocka ten krtko je naozaj krásny. Určite aj ja kúpim malej takúto hračku. Ak nie na Vianoce, tak inokedy počas roka. 😉

adrikat
21. dec 2010

@petraas s tymi oknami mame ten isty problem. nam ich robili minuly rok a mame plesen aj v kuchyni aj v obyvacke. som z toho nestastna,lebo neviem uz co robit. nastriekala som to savom na plesne a zmizlo to,len stena vlhne dalej. a presne ako hovoris,stare okna boli v pohode. ja myslim ze cele plastove okna su riadna hlupost 😠

petraas
21. dec 2010

@tinnka9 mozno aj my to tak mame nastavene ked nam tak malo kuria alebo neviem...volakedy kurili dobre...no my sme mali 400 eur nedopletok predposledne vyuctovanie...posledne sme mali tusim 120 eur...ale toto bude urcite zasa dost lebo sme nemohli zdvihnut najom a byva s nami mamina....no bude riadne prekvapko:( no co sa da robit idem uz do prace tak do juna daco nasetrime aby sme to mohli potom zaplatit
@ewwe no to som pocula ze telka a ziarovky vraj tolko nezeru...no telka asi ano ale ziarovky podla toho ake...inak ja si to neviem vysvetlit preco mame taku velku spotrebu elektriny...ved pred rokom sme este aj Sofinke prikurovali a spotreba bola ovela mensia ako teraz
@gabinka79 uvidime ako na tom budeme po vianociach s euracmi a potom by sme to skusili kupit
@adrikat a to som si myslela ze len my mame taky problem s oknami lebo u nas koho som sa pytala tak nikto si nestazoval...no aj my striekame savom len za nejaky cas sa zasa plesen objavi a v spalni nam savo dokonca aj farbu zozralo...neviem cim to moze byt...aj niekedy banujem ze sme dali plastove okna ved ja v tom rozdiel nevidim...zimu mame tak ci tak akurat co sa s plesnou v zime rozculujem:(

luppita
21. dec 2010

@weiya tak simpiho tiez niako nevedela zmerat, stale bol v pohybe... ale na vahe zmakol sediet a mame 10,45 kg a ockovanie si ani nevsimol, on totalne zboznuje pani doktorku (velmi ma mrzi, ze ju musime zmenit, dufam, ze aj ta nova, bude rovnako skvela)... 🙂
@ewwe joj ja sa chystam rozmrazit premrazeny mrazak uz asi mesiac a stale sa k tomu nema.... asi to necham po sviatkoch ako pises 🙂

joj kocky, depku mi robite takto pred vianocami s nedoplatkami, fuuu u nas to bolo riadne vela za elektrinu, aj za plyn a naozaj verim , ze uz sa to opakovat nebude 😠

Jaaaaj a pre velky uspech , vcera drahy vymenil zamky, u nas aj na kocikarni (vsetkych susedov som obdarovala novym klucom od kocikarne...) teda riadne prachov na to islo a buuum dnes rano som kluce nasla 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

gabinka79
21. dec 2010

Dievčatá, keďže zajtra odchádzame k rodičom a ja sa k Vám pridám až v januári, chcem Vám zaželať požehnané sviatky plné pokoja a radosti a v novom roku veľa zdravia - hlavne našim detičkám!

bobocka
21. dec 2010

@gabinka79 aj tebe krasne sviatky zelam 😉 sofi je riadne zlata na tych foto.skero maly 🙂))))
@ewwe aku chladnicku mas? ja som moju neodmrazoval a a ani nebudem.ona to robi sama.mame whirpoolku vstavanupred rokom kupovanu.
@luppita tak to clovek nevie ci sa ma smiat ci plakat ci co 😢(((( ste si zarobili pred sviatkami 😢((((( co uz,nevadi.ja verim,ze veci sa deju pre istu pricinu a uvidis,ze odstupom casu prides na to,preco sa to stalo.bude to mat svoj vyznam 🙂ale po pravde,keby sa to mne stalo,tak by som jak pohan nadavala 😠

adrikat
21. dec 2010

@petraas vies co si myslim,ze ludia sa nestazuju,lebo im je to blbe.ved kto by sa chvalil s plesnou doma? 😀 no ale vazne,ja tiez lutujem ze sme si nenechali stare okna. bolo teplejsie sa mi zda a okna boli v pohode. no a ze neboli nove mi nevadilo. asi je lepsie si dat euro okna. a ja som sa postazovala zrovna tento tyzdenn kamaratke a ona mi povedala ze maju ten isty problem. a keby som nezacala ja,tak ona asi nepovie ze maju to iste. takze si myslim ze je velmi vela podobnych pripadov. nam zatial farbu neznicilo to savo,ale nerada by som to pouzivala casto. manzel nasiel na nete nieco proti plesniam,len je to nejaky nater a musi sa to robit samozrejme v lete. takze uz mame plany vynatierat vsetko a dufat ze sa to nevrati. a planujeme tiez kupit ten pohlcovac vlhka,ci ako sa to vola. to bude asi ten ceresit,nie?

bobocka
21. dec 2010

@adrikat a ako ta plesen vyzera?neboj,nemam dvojciferne iq, 😀 😀 😀 len som sa s tym este v byte nestretla . a dufam,ze sa ani nikdy nestretnem.videla som ako vyzera plesen v kupelni,ale ako sa prejavi na stene? ako vlhke miesto,ci to zacne kvitnut 😀 ,ci ako? fakt neviem.a ono to teda z toho nadmerneho vlhka vznika?my mame v detskej sialenu zimu(12 stupnov),no nic som este na stene nespozorovala. aj my mame plastove okna,no ja som zatial spokojna 🙂

adrikat
21. dec 2010

@bobocka no najprv iba vlhka stena,ale teda riadne flaky pri rohoch okien a balkonovych dveri. no a casom to zacalo kvitnut 😀 sa musim smiat ako znie smiesne. ale je too hnusne,take cierne bodky a rozrasta sa to. ale ked to postriekam tak to zmizne a ja potom pustam fukar na tu stenu,aby to vyschlo. bud rada ze to nemas,ja som sa s tym v zivote nestretla,az teraz. az sa zle citim,ako keby som bola nejaka spina. ze plesnive steny mame. ale fakt len v zime sa to ukazuje asi. a minuly rok sme tu este neboli cez zimu a nic nebolo az tento rok co sme tu sa to objavilo.
a preco mate taku zimu v tej detskej izbe?

bobocka
21. dec 2010

@adrikat fuuuha,no znie to riadne neprijemne. 😒 zatial som nic take na stenach nemala a dufam,ze ani mat nebudem.no a v detskej my vobec nie sme.tu ja pouzivam ako susiaren a skladisko,tak naco tam kurit.sem tam prekurim aby steny nenavlhli,no kurit tam tak normalne sa veru nechystam.zatial netreba .tak aspon tam na kureni usetrim.je to rohova izba,zo ziadnej strany ju nic nevykuruje,preto je taka studena.

adrikat
21. dec 2010

@bobocka no ja to veru neprajem nikomu.ak to este nemas,tak to ani nebudes mat podla mna. inac mne by sa zisla taka izbicka veru na susenie a tak. s tym setrenim mas pravdu,naco kurit,ked tam niesi. vsetky tu pisete o nedoplatkoch a ja sa bojim kolko dojde nam. elektrika uz dosla a neni to tak hrozne.
a ozaj,najviac energie sa mina hlavne vypinanim a zapinam,ci uz svetla,alebo televizora. takze ked bezi zozere menej energie ako ked ho vypnes a za chvilku zas zapnes. 😨

weiya
22. dec 2010

@luppita tak nase dietky su podobna vahova kategory 😀 a de si tie kluce nasla? dofrasa,to potesi :-/ inac baby ja vam tie mrazaky pridem rozmrazit , to robim rada 😀 mi teraz mame ten samorozmrazovaci ci jak sa to vola,nam sa v nom ziadna namraza,ziadny lad nerobi 😀

ewwe
22. dec 2010

@bobocka chladnicku mame tiez vstavanu, vsetky spotrebice mame vstavane, ale znacku neviem, ale neodmrazuje sa sama, lebo uz je tam poriadna namraza
my mame tiez plastaky a plesen nemame, my mame velmi slnecny byt, plesne sa pri plastovych oknach robia preto, lebo skratka dobre tesnia, az tak dobre, ze neprudi vzduch, tak preto vznikaju plesne, do panelakov by sa mali davat drevene okna-eurookna, pri plesniach sa musi neustale vetrat, ale to sa neda, jedine, ze by bolo okno pootvorene nonstop a ked uz je niekde zarodok plesne, tak lahko sa jej uz clovek nezbavi, zarodky su vzdy, hoc okom to nieje vidiet

weiya
22. dec 2010

@petraas a na plastovych oknach mate aj mikrovetranie? my to mame na to otvorene skoro stale a zatial,klop klop plesne pri okne nemame,aj ked pod oknom sa bojim ze bude,lebo v kuchyni pri okne ked prsi ci snezi hned je mokry kut pod oknom,neviem preco tam zateka....

krasnulka
22. dec 2010

@ewwe nemas pravdu...my mame plastove okna v bytovke, sedia na ....,cez okna strasne tiahne a plesne vsade okolo okna. Vetrane pomaly cely den len na vecer zatvarame okno a v noci je tiez zatvorene. Vsetky okna sa nam cele rosia,ze nam o pol piatej rano pekne pocut kvapkat vodu na podlahu. Okolo okien a balkonov na plastovom rame plesen a na stene pri oknach tiez. Nepomaha nic. Z roka na rok je to horsie a horsie...

ewwe
22. dec 2010

@krasnulka no mne to hovoril kamarat, co zaklada plastaky, no a mali ste plesne pred plastakmi? plastove okno urobi strasne moc, co sa tyka uspory tepla aj prudenia vzduchu

krasnulka
22. dec 2010

@ewwe no my mame plastaky ako prve okna, sme v obecnej bytovkem ta je postavena 7 rokov. Na tento byt kde sme teraz byvali prvy najomnici,nim to plesnivelo strasne malinko,ale aj oni hovorili, ze to ide z roka na rok viac. A je. Som tu 2 roky a ta plesen sa strasne rozsiruje. Najprv sme mali v kuchyni potravinovu skrinku do 1/4 plesnivu, teraz je cela vonkajsia stena. Uz aj okna zacali, okrem toho v rozku hore a dole na vonkajšej stene. V obyvacke tiez vonkajsie steny a v spalni to iste. Vnutorne steny nam to nerobia,len tie vonkajšie.A dokonca sa nam rosia nie len okna,ale aj WC-ta nadoba na vodu,ale to je v byte,ale zasa nad studeným vestibulom. Tak ja neviem z coho to moze byt

kathynka
22. dec 2010

my sme to s umyvanim okien vyriesili zavolanim mojej kamosky a poslanim rodicov na chalupu...mame doma pokoj a secko umyjeme...natrenovane sme z makania na lodi, takze aspon viem, ze robime rychlo a efektivne 🙂 a to by ste teda nase okna ziadna nechcela...my mame vysoke stropy, takze obrovske okna a navyse take tie stare dvojite, cize je to dvojita robota...na vymenu nemame peniaze, aj ked teda plastove by sa nam zisli, jednak tie nase su uz take stare, ze tie drevene ramy nam uz aj opadavaju a strasne nam prefukuje...napriek tomu, ze mame tie okna dvojite, tak ked riadne fuka, tak mi az zaclonu dviha...tento tyzden som mala zvnutra toho vonkajsieho skla aj lad 🙂

@adrikat prosiiiim ta, ani my sme este u zubara neboli a toto by som ani nemala hovorit, ale yoan nema este ani zubnu kefku 🤐 takze poho, ziaden stres, na zubara mas cas 🙂

@tinnka9 juj, neprijemne zazitky u zubara, to by som aj ja mohla rozpravat...mne vsetci hovoria, ake mam pekne zuby a ked im poviem, ze okrem spodnych jednotiek a dvojek mam vsetky zaplombovane, tak mi ani verit nechcu...podaktore aj z viacerych stran..osmicky mam vsetky vytrhane (teda len 3, lebo 4. vobec neexistovala, asi som trosku vadna 😀 ), aj sestku dole a jednotku hore mam mrtvu a to som cele jedny prazdniny vratane letneho vysokoskolskeho sustredenia stravila s dierou v zube (v tej mrtvej jednotke) a kazde rano som si tam musela strkat cerstvu vatu, aby mi tam neslo jedlo a na noc zas vybrat...nedalo sa mi to zaplombovat, cez prazdniny boli vsetci odbornici het, tak ma nechali taku "otvorenu" az do septembra...pak sa to muselo sekciou vycistit, vybrat nervy a konecne zaplombovat...takze ja s kazdym pacientom u zubara uprimne sucitim...

@weyia jejdanenky, to uz aj natalka predbehla yoana? 🙂 no vsak pockajte, my ideme na poradnu 10.1., my vam to natrieme 😀 som zvedava, ci uz sa aj on konecne prehupne cez tych 10 kil 🙂

@luppita coze? kluce sa nasli? juj, to ma velmi mrzi, ze az ked sa vsetko povymienalo...to cloveka riadne nastve, ked si uvedomi, kolko penazi doslova zbytocne vyhodil... ☹

@gabinka79 aj ja vam zelam krasne vianoce a bohateho jeziska 🙂 sofinka je strasne milena na tych fotkach 🙂

petraas
22. dec 2010

@luppita no vidis som pisala ze ich urcite najdes za nejaky den...no to ste si inak riadne zbytocne zarobili...no co sa da robit...
@gabinka79 aj mi zelame vam krasne vianocne sviatky plne pokoja a rodinnej pohody a do noveho roku vela, vela zdravicka a stastia🙂
Sofinka je zlatucka na fotkach...pekne sa smeje🙂
@adrikat tak to mas pravdu ze vela ludi sa neprizna ze ma plesen...ja sa za to nehanbim lebo upratujeme a vetrame pravidelne takze za to nemozem ale hneva ma ze nevieme prist na to z coho a preco to je...keby ze nevetrame alebo mame doma neporiadok, spinu tak to by som sa aj hanbila povedat....inak v kuchyni nam roh plesnivi kazdu zimu a to od uplneho zaciatku co sme sa nastahovali a to tu uz byvame nejakych 23 rokov...stale len savom striekame...len tam je blbo spravena stena tak to preto plesnivi ale tie okna neviem...inak nam to savo len v spalni vybielilo stenu bola ruzova...inak v obyvacke a kuchyni sa farba stale pekne drzi...inak aj ja som pocula ze je nieco na plesen ze ked to vymalujes nemala by sa robit len neviem co to je...ten pohlcovac je tusim ceresit ale videla som aj ine druhy...budeme musiet kupit na skusku
@bobocka bud rada ze si sa nestretla s plesnou v byte...vyzera to riadne hnusne ako @adrikat pise ako keby sme boli nejake spiny...no humus...tak strasne ma to stve...asi sme nameli tie plastove okna davat...taktiez sa nam to len v zime ukezuje ked sa zacne kurit
@weiya ano mame aj mikrovetrani aj vetrame ale nic nepomaha len savo ale to sa za par dni zasa sravi plesen:(((
@krasnulka no nam sa taktiez velmi ale velmi rosia okna...minule za mnou prisla Sofi a cely zadok mokry a ja ze z coho to ma a to ona sedela na schodku pri balkone a ako stekala voda z okien tak Sofi si do toho sadla...a nedajboze ked dam pradlo susit na radiator tak to mame potopu ako nam to steka z tych okien...stare drevene okna to vobec nerobili...no nechapem to

krasnulka
22. dec 2010

@petraas 😀 si ju viem živo predstavit...tie deti su strasne zlatucke hlavne co sa tyka takýchto veci. Aj nasa mala sa rada hra vo vodicke ked stecie voda z okien. A nam este k tomu cez tie okna fuka,takze kurime,kurime a kurime. Ked vypneme kurenie,za hodinku mame z 23°C tak 21°C

petraas
22. dec 2010

@krasnulka tak to aj my kurime a kurime...a vraj plastove okna usetria no prd usetria ked musime kurit a kurit...a to mame kvalitne okna aj dobra firma nam ich robila...ozaj to nechapem

bobocka
22. dec 2010

fuuuha ze 23stupnov v byte.tolko ja nemam a ani mat nebudem.mne vsade hovorili(ked som bola tehotna),ze optimalna bytova teplota je 18stupnov.18 stupnov na spanie a max 20 v izbach cez den.vsade mi davali aj tie bytove papierove teplomery(mam ich v spalni a v obyvacke) a tam je pri 18 stupnoch zelena vlajocka a pod 18 stupnov je too cold a nad too hot.ono je to asi velmi individualne,ale 23 je pre mna velmo teplo.my sa hybeme okolo ten 18tky a v detskej je to 12(ale tam fakt len ja chodim pradlo vesat) a v kuchyni je nejakych 16.najvacsia zima je podla mna na vecku. 😀
tak akoze dnes sa rano prebudim,oci este zalepene,pozriem na hodinky a tam ,ze 11 hodin!!!!no mna z postele vystrelilo,misko kuka na mna,ze ci mam vsetkych doma 😀 ...no boli sme na plavanie dohodnuti a autobus mi siel 11:18.akoze nemozne ho stihnut 😝 tak som volala kamaratke,ze nestihacky, ale nakoniec sme sa na plavanie dostali len s 15 min meskanim a bolo super dnes.fakt veeelmo dobre. a po plavani sme s kamaratkou nechali chalanov sa hrat a zrazu vidim ako moj misko prisiel k samkovi,pohladkal ho (to sme ho teraz naucili,ze urob moja/moj a ma vtedy pohladkat dotycneho po lici)a dal mu pusku.sam od seba 😉 a tak asi 3x.zlaty. 🙂 dnes som behala po obchodoch a zhanala nieco mame a starkej a ludia,dve hodiny v obchodoch a nic.nakoniec som kupila take ponozkopapuce,take paradne,hrube,pekne,riadne dobre,no inak som veru nemala z coho vyberat.uz som im kupila penazenky,tak som potrebovala nieco k tomu a mala som limit 7-8euri na kazdu.ja viem,ze je to malo,ale zas nie uplne najmenej ,aby sa mi nedalo poriadne nic v tej sume vybrat 😢((
@kathynka fuuuha,tak tie vase okna umyvat..to musi byt riadna fuska.nechcela by som.ale vasi musia byt tebou nadseni.minule si kuchynu vymalovala,teraz si ich poslala z domu von a vianocne upratovanie si si na krk zavesila....vzorna dcera 🙂 veeelmo dobre ta vychovali 😉

kathynka
22. dec 2010

@bobocka no, az tak by som ma nechvalila...to bolo asi jedine, kde som prilozila ruku k vianocnemu upratovaniu...nenavidim totiz vysavanie a utieranie prachu...ja musim s vodou robit - cize akurat tak tie okna ma bavia a kupelku upratat...ja som tiez kupila penazenku - tatkovi...stara sa mu potrhala a kupil si len taku lacnu smradlavu od cinanov s obrazkom che guevaru 🙂 tak sme sa s mamou zlozili na taku elegantnejsiu kozenu...a mame som objavila este taky dlhsi sveter bez zapinania v new yorkeri...takze ja mam hotovo, zajtra budem balit...a nakoniec som sa rozhodla kupit synovcovi cd a neterke barbinu, ze nech teda neni ta obalka taka blba a nech maju daco aj do ruky hned...

bobocka
22. dec 2010

@kathynka jaj,tak ty si taka rybka 😀 😀 😀 ale je pravda,ze ja tiez najradsj kupelku riadim 😉 okna tak pomenej,do tych sa mi nikdy nechce,no ked uz az zacnem,tak ma to bavi 😉 ja celkovo rada riadim,pre mna je to relax.pokial nemam nikde spiny kopec(co nemam),tak je upratovanie ok a prijemne 😉.mne kazdu sobotu beru svokrovci maleho von a potom chodi bobco s nim k nim,tak v sobotu mam poobede vzdy aspon 6 hodin pre seba. a to upratujem,zehlim(moj uuuplne najvacsi relax 😉 ) varim a tak 😉 a tak si dobre kupila 🙂 inak veru lepsie dat detom nieco ako peniazky.sice peniazky sa vzdy zidu,no nie vzdy sa darovane peniaze pouziju na to,na co darovane boli 😒 takze si to dobre vyriesila 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre