V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

aktekram
21. jan 2010

Krásné dopoledne,
tak jsme zpátky z rehabilitace. Supeeeeeeer. Petrušku mooc pochválili. Opravdu jsme se motoricky dohnali stejně staré děti. Mám ji nechat 3 týdny úplně bez cvičení. Jen si máme hrát. A za tři týdny na kontrolu, pokud nebude náš stav horší než teď, tak nás vyřadí z "tabule hříchů" 😀 😀 😀
Já mám takovou radost. 😵 😵

Prostě na břiše už krásně ležíme, snaží se vytahovat hlavičku z krku, koukat na obě strany stejně, už by pomalu měla při ležení na břiše začít chytat hračky. Od šestého měsíce se začít přetáčet na bříško, a postupně na záda, jakoby válet sudy (zatím jen jedním směrem, na druhou stranu až od 8 měs.)
Začíná se opírat o ruce, zatlačí do podložky, drží rovnováhu a nepadá do stran, záda má vytažené bez faldíků.
Když leží na zádech uchopuje hračky ze středu, přendává si je z ruky do ruky a do pusy. Zvedá nožky, chytne si kolena. Tak si myslím že horší už být nemůžeme

ivca08
21. jan 2010

Akte gratulujeme!!! To je super!!!

kesika
21. jan 2010

akte: Skvelé správy! Tiež gratulujeme, ste šikovné 😵

kesika
21. jan 2010

Špeciálne pre Olalku som pridala fotku nášho tatina 😀 😀 😀 Istota je istota.
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

pospecka
21. jan 2010

mauik: poštovný neřeš. 😉 Přibal fotku pana veterináře s podpisem. Třeba ji jednou výhodně prodám a koupím si za to auto. 😀 😀 😀
aktekram: SUPEEEEER. Moc gratuluju!!! Tak doufám, že to dneska řádne oslavíte. 🙂

wwcko
21. jan 2010

Caute. tak ja sa vobec nechytam tak vas len pozdravim 🙂
Hore sme od siedmej ale az teraz zaspala, tak snad potiane 3 hodinky 🙂

Posp toho maznacika na cumel ma Natali, no aspon vravela ze si ho objedna....

Inak vcera sme boli u noveho dr. Neockovl nas, tak pre druhu hexu a preve ideme 2.2. Ninka ma 5850g ale dlzku neviem, nemerali nas, tak si ju odmeram krajcirskym metrom.

Dufam ze ste vsetky oka a trapia vas len materske povinnosti 🙂

pospecka
21. jan 2010

wwcko: tak snad se naty objeví a zeptám se jaký to je. 🙂 A s tím měřením metrem opatrn. Pospec si malýho taky furt přeměřuje jak divej (ale jen když se nedívám, jsem mu to zakázala, ať se nechá překvapit 😎 ) a poprvé mu vyšel o 8cm delší než když ho další den měřila mudr. 😀 😀 😀 Jsem myslela, že si cvrknu do kalhotek, když nám sestřička říkala kolik naměřila, jak mě to pobavilo. 😀 😀 😀

pospecka
21. jan 2010

kesika: tatínek je sympoš a fešák. 😉 😀

bodkakroneisl
21. jan 2010

Ola maminy 🙂
Tak pridavam sa k maminkam, ktore v noci kojili kazde dve hodky kazdu hodku a pol a od 4-tej nespali 🙄 nooo clovek si zvykne na vselico, ze? nastastie dnes uz pride tatino a povedal, ze prevezme sluzbu 😉 sa taaak tesim

Akte: ste uzasne, moc gratulujem a urcite by ste mali oslavit, zasluzis si to tak isto Ty ako aj Petruska!! po tolkom boji, no mam z vas radost!

Diky za zodpovedane dotazy ohladne grgnutia..my pravidelne, on sa mi potom pogrcka, ale v noci sa mi tiez nechce, ked sa postasti a zaspinka mi pri kojeni...

Rpin..kukla som foto na fb..faaaakt dobre! 😉 vy kde presne byvate?

majamisutka
21. jan 2010

kesiko, to jo tatínek je fešák a dcera jako by mu z pr...vypadla 🙂 Jsou to oba krasavci 😉
Tady je tak pěknejch holek, že Domča nebude vědět kterou si vybrat. Ale zjistila jsem, že asi bude na brunetky 😀

kesika
21. jan 2010

pospec: ....idem si kuknúť aj Zdeníka? 😀 😀

bodkakroneisl
21. jan 2010

Majo ako si na to prisla, ze na brunetky? 😀 ja len, ze ci to rozpoznam u Danika 😀

wwcko
21. jan 2010

posp naposledy sme ju merali a mala par dni do 3mesiaca. teraz ma 4 mesiace a dva tyzde tak som zvedava 🙂 Ja som to tiez skusala doma merat a potom u dr a vyslo mi to iba o dva cm kratisie u dr 🙂

Ako to vyzera zo zrazom? nestiam ani kona a ani FB.

kesika
21. jan 2010

maja: ďakujem, preto ho mám za muža 😝 Klárka zatiaľ chlapov nejak nerieši. Jednoznačne vyhrávajú tí, čo majú v ruke jej obľúbeného krtečka (maňušku) 😀

majamisutka
21. jan 2010

že když vidí brunetku, tak se mu rozsvítí očíčka a začne se na ní smát a uculovat 😀
Ale spíš je to tím, že je zvyklej na moje tmavý vlasy, tak asi proto. Bych ho asi zmátla kdybych se obarvila zpátky na blond 😀 😀 😀

bodkakroneisl
21. jan 2010

majo to mna by si taky zmatla 😀

ewwe
21. jan 2010

ahoj
my uz mame tiez dalsiu hexu za sebou, vaha 5400g, a dokrmovat nemusim 🙂
a na kakanie sme dostali nove proboi kvapky, tak uvidim ci zaberu

bibi78
21. jan 2010

no rada tu citam dobre spravy, gratulujeme Petruske!!! aspon mam pocit, ze ked uz nic ine, tak aspon ti drobci su nasa velka radost. dnes je totiz den na nic. dostalo sa mi jednej rodinnej blbej spravy, tak mam zlu naladu a este mierne nevyspata k tomu - sa maly zobudil v noci o pol 3 a taky plac, ze sme sa divili. my sme rozmaznani, ze chodi spat okolo 23h, ale potom minimalne do 6, niekedy 7 alebo az 8 taha v kuse. to bude asi tym, ze som tu vcera napisala, ze my uz v noci nekojime 😒 . tak som bola s nim hore asi do 4, este potom obcas zaplakal zo spanku, co ma vzdy na moment prebudilo. teraz to dospaval, ale hned pri odlozeni z kojo vankusa na gauc, dovidenia, uz nespim...

maja, asi na tom nieco bude, ze chlapci si hladaju podla vzoru mamicky. mne sa tiez zda, ze Domino je na dlhovlase, uz ma riadne taha za vlasy a v poslednej dobe uz zistil, ze mam aj nausnice - tak rozmyslam, ci ich radsej nedam dole skor ako on jednym svihom...

inak, uz mate drobcov v sportakoch? nas maly sa uz takmer nezmesti do hlbokej vanicky, ale stale odolavam, ze na sportak je este skoro, ale asi nam uz nic ine nezostava....

ivca08
21. jan 2010

holky nemate tip, co se vyplati z usa? kamarad tam ted letel, tak cim ho mame zaukolovat? Aby to nedopadlo jako minule, kdyz tam byl v cervnu a my pak v zari kupovali beco za draho tady, protoze v cervnu jsem nad nejakym nositkem nepremyslela ani omylem

mauik83
21. jan 2010

ivčo - skoro všechno... 😅

a jinak jsme se shodli, že Nela si je podobná a Alžbětkou od Daniely... 😀

bibi78
21. jan 2010

ivca, pri dnesnom kurze dolara sa v us vyplati vsetko! navyse teraz su tam sialene zlavy v tom skutocnom zmysle (nie ako u nas) a kupis tam za smiesnu sumu cokolvek. teraz na rychlo ma napada kocik - golfky, tie raz budeme na lahke cestovanie asi potrebovat vsetky. a este oblecenie na maleho aj rok dopredu. super kvalitne veci za smiesnu sumu. napr. v Targete maju krasne a kvalitne veci, my sme tam malemu este minuly rok pokupili nieco, ale nechcela som to prehanat, kedze sme boli este len v 4. mesiaci, ale tie veci vydrzia nekonecne prania a kvalita bavlny sa neda porovnat s nasou. a topanocky takisto! - ak chces mysliet do buducna. napr. aj v Payless. 😉

bodkakroneisl
21. jan 2010

co je to Payless ? 😲 😅

bibi78
21. jan 2010

bodka 😀 obchod s topankami, ale za take ceny, ze mas silne nutkanie kupit si aspon 4 pary, inak to neskor olutujes 😉

lovelygirl
21. jan 2010

a na kolik tam vyjde beco? 🙂 to by mě teda zajímalo 🙂

mauik83
21. jan 2010

na ebay ho měli myslim za 139 USD 😉

bibi78
21. jan 2010
mauik83
21. jan 2010

bibi - ale s dospěláckýma, ne? nebo i dětský botičky? 😕

luskata
21. jan 2010

Suhlasim s Bibi, v PaylessShoeSource maju fajn topanky, niektore mam uz 3 roky a su stale ako nove. A to iste plati o obleceni, ta kvalita sa fakt s europskou neda porovnat.

bibi78
21. jan 2010

mauik, aj detske a nezriedka maju akcie buy one, get one free 🙂. najlacnejsie som mala za $2.50, ked bola vypredajova zlava a k tomu este tato akcia 😵. kvalita je ok, ja mam od nich niekolko parov a vzdy som bola spokojna.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre