V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

ewwe
29. dec 2010

@weiya ja by som davala ten sinupret 3x a fenistil menejx a iba dovtedy kym by som nespozorovala zlepsenie, a hlavne vy s m sa dajte doporiadku 😉

bobocka
29. dec 2010

@luppita ja by som isto nasilu maleho nedala do kontaktu s dietatkom s kiahnami.ak to ma dostat,tak to dostane. a ak nie,tak ho dam v 15-18 rokoch zaockovat.dieta to lepsie znasa,nez dospely.ale nasilu by som ho do choroby nehnala. a zvlast nie takehoto malickeho.3-4 roky su ok,ale rocne dieta isto nie. a fakt ste po mmr vakcine.to,ze nemal maly reakciu je normalne,vsak tam je reakcia 4-6 tyzdnov po ockovani.preto isto nie.vies ako sa hovori-nedrazdi hada bosou nohou 😀
@weiya ja by som dala rano fenistil na obed sinupret a vecer fenistil a ten fenistil len dokym zlepsenie nepride. a kombinovala by som to so stodalom.to je homeopatikum,to by som dala 3x denne v pohode.drzim palce nech ste chytro vsetci zdravi 😉
inak k ten aventke slamkovej...no dnes som bola v dmke a mali tam tu sport flasu a nie je to slamkove.ten sosak je z boku uzky ako slamka,no z predu je siroky a plosky a nie je to slamka.dala som flasu do svetla(nedala sa otvorit) a slamka nepresvitala vo vnutri.takze ten sport slamkovy asi veru nie je.zajtra ideme do mesta obehat vsetky detske obchody,tak hadam nejaku bpa free slamkovy najdem.okrem tej mommy.tu nechcem 😠 inak dnes som bola v lidli a kupila som malemu pribor za 3 euri.no zlate to je velmo 😉 je sice cely kovovy a teda rucka sa nebude tak lahko chytat ako tie kovovo plastove,ale uvidime.mozno sa maly chyti a ak nie,tak mu dokupim aj taku kovovoplastovu lyzicku a tento pribor bude mat na neskor.vsak to sa nepokazi 😉
baby teraz trosku inu vec by som chcela.neviete o niekom,o zene,co ma sklerozu multiplex a ma deti.ide mi o to,ze chcem zistit aky je priebeh pri planovani dietatka v takomto pripade,ako prebieha tehotenstvo(ci je tam rizikove iste) a aky je porod,ci sa musi robit sekcia,ci sa to da aj naturalne odrodit a ako je to s dojcenim.ja si to idem teraz vygooglit a skusim najst nieco o tom na konikovi,no ak by ste mali hocijake info o tom,tak to velmi privitam a budem vdacna 😉 mna sa to netyka,ale mojej velmi blizkej kamaratky,uzasnej zeny,preto mienim o tom zistit vsetko co len mozem.este raz dakujem 😉

weiya
29. dec 2010

@bobocka je bobo,takyto nejaky dostala talka od mojej mamy k vianociam pribor 🙂 len tam bola len jedna vidlicka,lyzicka a nozik 😀

bobocka
29. dec 2010

@weiya zlate to je,vsak? a po tom bpa halo velmi plastovy pribor uz nechcem pouzivat a tento je superzlaty 😉

weiya
29. dec 2010

@bobocka jeje som ho pozerala a tieto zvieratka tam mame aj my 😀

mirka73
29. dec 2010

@bobocka tvoja kamaratka so sclerosis multipex bude asi zdruzenie nadej poznat, ale aj tak ti poslem tento link, podla mna je najlepsie opytat sa priamo ludi na to specializovanych... aj ked konkretne rady od mamiciek su samozrejme nenahraditelne 😉
http://www.sclerosis-multiplex.sk/doktoriRadia/

bobocka
29. dec 2010

@mirka73 dakujem krasne za link.ona sa praveze nechce velmi stretavat s ludmi co maju tu chorobu,lebo nie vsetci su na tom tak dobre ako ona.zatial to zvlada velmi dobre,atak mala len jeden a to vtedy ked jej to diagnostikovali a 4 roky nic.picha si raz tyzdenne injekcie a citi sa fajn.nechce mysliet na to,ze to tak asi stale nebude a ze sa to bude zhorsovat casom a ak by videla ludi,co su na tom horsie nez ona,tak by jej to len pripominalo ze jedneho dna mozno aj ona na tom bude tak.preto sa ja za nu pytam,preto ja info zistujem,lebo ked jej ja info podam,tak to bude pre nu lepsie.ale dakujem krasne za link,idem pokukat 😉

bobocka
29. dec 2010

@mirka73 na tej stranke som dole pridala otazku a poslala to,no na hlavnej stranke sa to nezobrazuje.myslis,ze je to ok? stale je tam akoze nanovsia otazka z juna 2010 a ta moja z dneska tam nie je.myslis,ze to aj tak dostali?

adrikat
29. dec 2010

@bobocka ja sa chystam tiez pozriet tie flasky so slamkou. ja mam tu momma-dostali sme ju ako darcek od kamarata na narodeniny. inac by som ju tiez nekupila.ale mne sa paci. teraz ju pouzivam. mam aj ten magic cup ale so sosacikom,este som ho nestihla malej dat,lebo bol ako darcek ku nutrilonu v dm drogerii. chystam sa ju vyvarit a pouzivat tiez.
preco nechces dat malemu flasku so sosacikom?

bobocka
29. dec 2010

https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/poradi-mi-niekto-3/ baby a tuto otazku na fore ste zachytili? som to otvorila,ze co za problem ma dana maminka,ze reku ak viem,tak poradim a zrazu toto z nej vyleti!!!! akoze normalana je? 5 stamprlikov vo vysokom stadiu tehotenstva a opyta sa,ze ci je to v poriadku!!!! boze mna to tak vytaca!!!!ked si da mamina male pivo ,tak to je zle samo o sebe,no budis ale 5 stamprlikov??? a este caka pochopenie!!! ked si predstavim tehotnu zenu s bruskom ako do seba lupe jeden poldecak za druhym ☹ a takato zena prosimpekne bude vychovavat dieta,co bude mozno s nasimi detmi v partii.parada. 😠 mna to strasne vytaca ked vidim,ze jedna zena si svoje tehotenstvo nevazi a nema problem ohrozit zdravie svojho dietata a ina zena by dala neviem co za to,keby mohla mat babatko a nemoze ho mat.

bobocka
29. dec 2010

@adrikat mne pride byt sosacik ako krok spat.slamka je uz vyssi stupen a zas sa k sosaku vracat 😒 co ja viem 😒 no ta momma ma krasny dizajn,fakt super,ale dat za ani nie 2dcl flasku 12 euri je predsa len viac nez prehnane. 😠

adrikat
29. dec 2010

@bobocka no je draha,ale ako darcek pekne 😀 ale ma 260ml,co zas neni az tak zle. ja neviem ci to je az tak krok spat,ved ak uz vie pit so slamkou,tak to uz nezabudne a sosacik zas tecie viacej. teda ked mala z neho pila ,tak mi to prislo,ze az moc to ide a zabehlo jej skoro vzdy.slamka je urcite lepsia,to mas pravdu. ja ked uz mam ten avent so sosacikom,tak ho asi budem pouzivat a uvidim. niektore deti uz vraj piju aj z poharika normalneho.mozno kupim nejaky plastovy tiez na skusku. ono zas az tak zle to neni,ved my sme tiez pili z plastovych poharikov a nic nam neni. co myslis?

agenturaberuska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bobocka
30. dec 2010

@adrikat ja som pila zo sleneho a poriadne vela som ich pohryzla 😀 plastovy je ok,ale teraz mam stavy ohladom bpa,tak sa snazim najst taky pohar,taku flasku co je bpa free.ja sa casom ukludnim 😀 ,no vzdy ked takto daco pride ,tak ja to riesim ako keby to bol najvacsi problem na svete a nic dolezitejsie nie je 😀 problem v sosaku je ten,ze misko je uz na slamku nauceny,ma flasku v normalnej polohe,nemusi ju nahynat a pije.ked mu dam sosak,tak bude musiet flasku nahnut aby sa tekutina do sosaka dostala.no mozno by to nebolo az take zle,lebo vsak ked bude pit z normalneho pohara,tak ho riez bude musiet nahnut aby sa mohol napit.uvidim zajtra co mi v obchodoch poradia.na obed ideme s bobcom a miskom na plavaren a potom ked sa maly naje,tak pojdeme po obchodoch pobehat.inak jedlo mam v sklenom zavaraninovom pohari,no v meste to nemam ako ohriat,tak to asi budem musiet do mikrovlnky dat ☹ ☹ ci ako? ak to doma poriadne zohrejem,tak mi to aj tak vychladne kym cas obeda bude ☹

adrikat
30. dec 2010

@bobocka tak dufam ze najdes nieco co vam bude vyhovovat. ved napis potom ako ste dopadli. sklenene pohare urcite by som ani ja nedavala na pitie este. je to az moc nebezpecne. moja mala by to urcite kusala ako ju poznam.
s tou mikrovlnkou sa nestresuj,islo hlavne o tie misky umelohmotne. ja tiez sem tam ohrejem,ale v sklenenej miske. to by ti urcite vychladlo kym by isiel papat. to je super ze idete spolu vsteci plavat 🙂
ja dufam ze sa zajtra tiez dostanem do mesta na mensi nakup.a pozriem aj tie pohariky.

luppita
30. dec 2010

@bobocka kukla som na tu temu a normealne, ze 😲 5 stamprlikov by mna zlozilo k zemi, si neviem predstavit, ze tehotna zena si tolko da..... ja som si dala pocas tehu raz asi 2 glgi piva (na vygrganie) a aj to som mala nervy z toho.....

inak bobo dakujem za info ohladom pribora, ja vobec nestudujem letaky a potom ani neviem , ze taketo super veci predavaju a za fajnu cenu 🙂 jak som to tu zbadala, hned som bezala do lidla a uz ma aj simpi.... 🙂 🙂 🙂 diki diki diki
mna stara mama sprdla cez sviatky, ze ako mozem maleho krmit s platovym priborom.... tak som rada , ze mame toto 🙂

luppita
30. dec 2010

bobo si citala to co napisala ta ,, jabera ,, ako 😲 😲 😲 uplna pohoda podla nej 😲 😲 😲

weiya
30. dec 2010

@luppita jabera to napisala ako zo srandy 😀 ironicky...

luppita
30. dec 2010

@weiya jaj nepochopila som 😀 tak potom nic 😝

weiya
30. dec 2010

@luppita 😀 aspon si tak myslim 😝 😀

bobocka
30. dec 2010

@luppita ta zenska je truba.ale celkovo ako to napisala mi prislo,ze niekto si robi prdel a ze iba caka ake odpovede od matiek pridu a doma sa na tom rehoce.neverim,ze nejaka zena by si dala 5 stamprlikov a potom to hodila na forum,ze akoze podporte ma,vsak nie som alkoholicka 😠 a ta kocka to myslela ironicky veru 😉 tiez som na to hladela ako puk a potom som si uvedomila,ze ako to vlastne myslela.mala tam dat uvodzovky,bolo by to jasnejsie 🙂
no baby tak ja som dnes tie flasky bola zhanat a maaaam 😉 chicco sporty 🙂 http://www.enikibeniki.sk/shop/index.php?page=s... chicco ma ani len nenapadlo.stale som ten avent riesila a povedali mi,ze avent veru len sosaky robi,tak ako som aj vravela.oni maju tu sporty flasku na styl slamky,no ta slamka dnu ma asi len 3-4cm,takze babo aj tak musi flasku nahynat ked sa chce napit.no ale potom som rozmyslala,ze ci veruze sosak nie je lepsi,teda to nahynanie flase,vsak ked sa chce dieta napit normalne z pohara,tak ho tiez musi nahnut.no a som to riesila v jednom detskom obchode u nas a chlapik mi hovori,ze sa robi aj taky treningovy poharik na naucenie sa pit z normalneho poharika.robi to nuby.neviem to na nete najst,no je to proste presne take ako ked mate flasku so sosakom,no ta sosakova cast je zarovno.po obvode su narobene take make otvorceky a teda ked dieta poharik nahne ,tak sa bude moct napit ako z poharika,na ten isty princip to je,len je tam vlastne to veko a teda sa dieta neobleje.kurnik,to pisem ako hotentot,ale neviem to lepsie vysvetlit. 😀
dnes sme boli plavat aj s bobcom,tak bolo fajne a potom sme sa sli prejst do mesta a poprosim skoro 2 hodinova prechadzaka na -13stupnoch.ja som bola na kost skrehnuta 😒 neznasam zimu 😠
o a zabudla som povedat pikosku z nakupu chicco flasky.no proste flaska stala 9.60euri a pani mi nablokovala 4.30 🙂 tomu sa vravi dobra kupa 😀 keby to bolo tak,ze sa sekne pri vydavani alebo co,tak jej to poviem,ale takto maju normalne oni zlu cenu v kase nahodenu ,tak som to nehala tak.a kazde euro je mi dobre,tak sa tesim 😉

mirka73
30. dec 2010

@bobocka neviem veru, ci to dostali, asi by som par dni pockala a skusila ich kontaktovat inym sposobom - mail, telefon... inak oni sidlia v nasom dome v nebytovych priestoroch, tak sa mozno skusim osobne popytat, pripadne vypytat na niekoho konkretneho kontakt, ked pojdem okolo... len teraz asi maju dovolenku, tak po novom roku 😉

bobocka
30. dec 2010

@mirka73 no vsk ja sa im este ozvem.to nie je problem.vies,ja som sa o kamaratkynej chorobe dozvedela len vcera a je to pre mna velmi cerstve a tak surfujem po nete a zhanam co mozem.ona je velmi zlata a vedela,ze ked mi to povie,tak ja zacnem patrat,ze co a ako a najdem pre nu co najviac info .ja som z partie jedina,kto ma dieta a preto sa v tomto na mna obratila,lebo maloktora bezdetna kocka by pochopila ake je to po dietatti fakt tuzit a nemoct ho mat tou prirodzenou cestou a planovat ho koli chorobe.ja som mala stastie a veru pri takychto pripadoch si uvedomujem ake velike stastie som mala.vela ludi berie rodicovstvo ako uplne prirodnenu a beznu sucast zivota,no cesta k babatku nie je vzdy lahka a moja kamaratka to tiez lahke koli ms mat nebude,preto ja urobim vsetko pre to ,aby som nasla pre nu tu najlepsiu moznost a pomohla jej so vsetkym.je to riadne nefer.keby si ju poznala...je nadherna ako obrazok,fakt kazdy chlap sa za nou pozrie a ked sa s nou zacnes rozpravat,tak mas pocit,ze ju poznas roky,hned sa clovek pri nej dobre citi a ona ma neskutocne dobre srdiecko,je fakt skvela kamaratka a takuto chorobu si veru nezasluzila ☹ nikto si ju nezasluzi. ☹ v augustovom cisle mama a ja z roku 2006 je o ms a tehotenstve clanok,no neviem sa k tomu casopisu dopatrat.som im pisala aj do redakcie,ci nemaju to cislo v archive,ze mam zaujem,alebo len clanok nech mi poslu elektronickou formou,no zatial nic.ale zas su sviatky,dovolenky,mozno sa po novom roku ozvu 😉 kazdopadne ti dakujem krasne za linka za kazde info 😉

mirka73
30. dec 2010

@bobocka ten Detský pohár CHICCO Sporty vyzera super - normalne si ma inspirovala k hladaniu noveho poharika🙂 My zatial pouzivame NUK a Tommy Tippy - obidve so sosacikom.

Kocky z coho davate detom pit mliecko? Ja stale z flasky, pohariky pouzivam len na vodu a na cajik, pripadne cerstvu ovocnu stavu, len teraz uz skoro dva mesiace mi mlieko odmieta, tak neviem, ci je to tou flaskou... ale aj z poharika skusam, aj znacky mlieka som rozne vyskusala (nutrilon, sunar, hami), aj prichutene som jej kupila, a stale nic! nastastie este stale aj kojim, ale rada by som ju pomaly odstavila, nech sa konecne v noci obidve vyspime... ☹

bobocka
30. dec 2010

@mirka73 v tomto ti neporadim.my sme stale kojeni.a mala sa ti v noci budi na kojenie? mne sa tak misko budil do 8 mesiaca,furt bol v noci hore a ja som mu furt didku davala.no potom som prestala a ked sa prebral,tak som si ho len zobrala ,pomojkala som ho ,dala som mu dudku a vratila som ho naspat do postielky a on zaspal.nebol hladny,len chcel vediet,ze je maminka pri nom.takto sa postupne tie intervaly medzi zobudeniami predlzovali a teraz mi prespi od deviatej vecera do dakej siedmej rana (plus minus hodinka),to ked sa preberie,tak si ho beriem k sebe do postele,odkojim ho v lahu a spime dalej do dakej desiatej doobeda.uuuplna pohoda.ak ma domka dudku,tak to skus tak,alebo ju skus len pomojkat.mozno jej to bude stacit a nebudes ju musiet kojit a tak si pomaly odvykne od nocneho dojcenia 😉(inak prepac,ze som tvoju malu nazvala domka,neviem ako ju ty volas,no moja najlepsia kamaratka je dominika a ja ju domka volam ,tak preto 🙂 )

mirka73
30. dec 2010

@bobocka ja som si dominiku velmi zle naucila - tiez okolo 8 mesiaca sa v noci velmi budila, tak som ju zobrala ku sebe do postele, a tak zostala do teras 😒 no a aby sa v noci uplne nezobudila, tak jej len dam v lahu cucnut a spime dalej, ale dakujem za rady, urcite vyskusam, postupne to hadam zvladneme 🙂
teda ten miskov spanok ti normalne zavidim!! aj ked je pravda, ze aj dominika spinka skoro 12 hodin v noci - teda s malymi preruseniami na kojenie...

pozerala som tie pohariky nuby a nasla som toto:
http://www.forbaby.cz/zbozi/1547291/20477/20417...
http://www.mimibazar.sk/bazar.php?strana=2&albu...
ale ked ty uz si kupila chicco, tak nuby asi nechas na neskor 🙂

idem uz spat, nech nie som rano zase ako mechom prastena 😀 dobru noc

bobocka
30. dec 2010

@mirka73 no ja uz mam doma chicco, s inym slamkovym uz vymyslat nebudem,ale ten nuby je veelmi podobny tomu canpolu,co sme doteraz mali.s tym som bola veeelmo spokojna,no teraz som chcela bpa free.ten nuby hrncek co som ja myslela vyzera ako normalny hrncek s vekom,predstav si klasicky normalny hrncek a dekel na nom a v tom dekli su dookola po obvode otvorceky. a z toho sa pije.super to vyzera,lebo dieta sa tak nauci pit z poharika a pri tom uceni sa neobleje.teraz na zimu este budeme so slamkovym,lebo miskovi sa v zime moc nechce pit a tak ho nechcem ucit na neslamkovy teraz,no ked bude taky maj a vonku teplucko,tak ho bude aj viac smadit a tak sa hadam aj z toho nuby hrnceka nauci pit 😉
inak baby,dnes sme boli v tescu a kupila som malemu slipky.jedno balenie 7kusov bolo za 1.20 .to su take jednofarebne slipky(tie budu na nocne trenovanie) a este som zobrala za 4 euri 5kusove balenie s obrazkami 🙂 takze zatial 12ks som zobrala.jedny som zobrala 1,5-2 roky a druhe 2-3 roky.tazko to bolo vyberat,tak mu to musim vyskusat na jar a podal toho,ktore mu budu lepsie,tak po tie pojdeme.na to nase ucenie bez plienok zjavne veeela budem potrebovat,takze toto je len taky uvod,nechcem naraz vela nakupit a potom postupne tak kazdy mesiac nejake kupim 😉ja sa uz tak tesim 😉 to bude take zlate-taka mala ritka v slipkoch 😀

bobocka
30. dec 2010

@mirka73 ze uz teraz spat 😀 to mne este len hyrenica zacina 🙂 do dakej tretej konikovat budem a popri tom mam nacitane dva filmy 😉 dobru noc mamina 😉

klya1
31. dec 2010

Dobre ranko, bobocka - nemysleli nahodou tento poharik? Ten by sme chceli my na ucenie... Ale nie je to Nuby. http://www.lelaeshop.sk/lelaeshop/eshop/5-1-Pot...

lujsa
31. dec 2010

@bobocka ja som ten trningovy hrncek pozerala v lete,ked som drobcovi zacala davat pit viac vody.Mne sa velmi pozdava.Ja som ho pozerala od Lovi:
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=8716713&tab=7

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre